Şimdi Ara

Sparkle, GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 modellerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sparkle GeForce GTX 480

Fermi kervanına katılan üreticilerden biri de Sparkle oldu ve firma, DirectX 11 destekli GeForce GTX 470 / GeForce GTX 480 modellerini tanıttı. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan DirectX 11 destekli GF100 GPU'sunun kullanıldığı yeni nesil ekran kartlarından GeForce GTX 480, 384-Bit bellek veri yolu desteği ile 1536MB bellek kapasitesine sahip. 480x paralel işlem birimiyle gelen 250 Watt TDP'li yeni modelde grafik işlem birimi 700MHz'de, paralel işlem birimleri 1401MHz'de ve bellekler de 3696MHz'de görev yapıyor.

Sparkle GeForce GTX 470 ise 320-Bit bellek veri yolu desteğine, 448x paralel işlem birimine ve 1280MB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. 607MHz GPU, 1215MHz paralel işlemci ve 3348MHz bellek çalışma frekansına sahip olarak ekran kartının ısıl güç tasarımı ise 215 Watt. CUDA ve PhysX teknolojilerine destek sunan Fermi tabanlı yeni nesil ekran kartları üç yollu SLI ile çoklu ekran kartı kurulumuna, 3DVision Surround teknolojisiyle üç boyutlu kullanım deneyimini çoklu monitör düzeneklerine taşımaya olanak tanıyor.

Nisan ayı ile birlikte satışa sunulacak Sparkle GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 için henüz açıklanmış resmi fiyat bilgisi bulunmuyor.

Sparkle GeForce GTX 470

• alıcagım son marka
  • Tornado var bide. vardı yani, kaldı mı hala bilmem.6600 gt yi tornado marka almak gibi bi hata yapmıştım da
  • @StreamRolleR neden alacağın son marka sparkle ın kartları bayağı güzel özellikle soğutması
  • @DEATH71
    EVGA seviyormus cunku arkadas.

@StreamRolleR
    Ayrica alinma ama bence kimse merak etmiyor senin alacagin ilk son markayi. Bu kadar kisisel yorumlara ihtiyac yok. Bu kartlarin hepsi referans tasarimi kullaniyor su anda EVGA , Asus . Sparkle, POV su anda kutu icerigi , garanti sure sartlari disinda hicbir sey fark etmiyor su anda.
  • Sparkle

Türkiyede bu kartın garantisi yok ki

forumda 360 günlük mersa sistem diye araştırın ( sayfalarca bozuk ürün çıkar )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 28 Mart 2010; 12:58:14 >
  • bilmem kaçıncıdır sparkle ekran kartı kullanıgım, şimdiye kadar en ufak bir sorunla karşılaşmadım , f/p anlamında benim favori markamdır yahuu :)
  • Önce adam gibi bir ithalatçı bulup düzgün bir servis ağı kursunlar da ondan sonra kart çıkarsın bu adamlar, aklı olan almasın
  • Sparkle demişken Calibre serisi Fermi'nin hakkından gelebilir. Güzel bir soğutucu ve TEC desteği sağlarlarsa 470 ve 480 rahata kavuşur. Calibreler stok soğutucuya göre 20C kadar düşük ısı sağlayabiliyorlar. Mesela G80'de stok soğutucu ile 80-85C'ler görülebilirken ben calibre ile kendi fabrika çıkışlı hız aşırtması ile maksimum 60C görüyorum. Üstelik dar bir kasa ve düşük fan hızı ile. Fanları da en ufak ses çıkarmıyor. Bence Fermi'nin en ihtiyaç duyduğu şey bu performansı verebilecek bir soğutucu. Yoksa 150$ fark ile EVGA su soğutmalı versiyondan aşağısı kartın sağlığı için iyi değil. Tabi kartlar fiyatını hak etmiyor o ayrı mesele....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.