Şimdi Ara

Point of View, GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 modellerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hollanda merkezli ekran kartı üreticisi Point of View, GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 tabanlı yeni nesil ekran kartlarını duyurdu. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ve DirectX 11 desteği sunan Nvidia GF100 grafik yongasının kullanıldığı ekran kartları, hem tasarım özellikleri hem de teknik detaylarıyla Nvidia'nın referans çizgisini koruyorlar.

Kullanıcılardan gelen tavsiyeler ışığında GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 kutularında geleneksel karekterisinden farklı bir yol izleyen Point of View, bu sayede göze daha hoş gelen kartlara imza atmayı başarmıştı. Çift slot tasarıma sahip olan yeni ekran kartlarından GeForce GTX 470 1280MB, GeForce GTX 480 ise 1536MB GDDR5 bellekle geliyor.

Point of View firmasının 448x paralel işlem birimine ve 320-bit bellek veri yolu desteğine sahip olan GeForce GTX 470 modeli, 607MHz GPU, 1215MHz paralel işlemci ve 3348MHz bellek saat hızlarıyla geliyor. Üst model olan GeForce GTX 480 ise, 384-bit bellek veri yolu ve 480x paralel işlem birimiyle birlikte 700/1401MHz/3696MHz hızlaırında çalışıyor.

Her ikisi de DirectX 11, CUDA, PhysX, PureVideo HD ve 3DVision Surround desteği sunan ekran kartlarında görüntü aktarımı içinse çift DVI ve bir adet te Mini HDMI konnektörüne yer veriliyor.

Point of View tarafından önümüzdeki günlerde satışa sunulacak yeni kartlarda GeForce GTX 470 349$, GeForce GTX 480 ise 499$ seviyesinden kullanıcılarla buluşacak.

• O resimler ne öyle, ucube gibi. Bugüne kadar gördüğüm en iğrenç resimli kartlardan 1. sıraya bunları yerleştiriyorum. Palit'in kurbağasını tercih ederim şahsen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

O resimler ne öyle, ucube gibi. Bugüne kadar gördüğüm en iğrenç resimli kartlardan 1. sıraya bunları yerleştiriyorum. Palit'in kurbağasını tercih ederim şahsen.

palit in kurbagası bile daha iyi görünüyor bundan..
  • bu seride parlayan yıldız gtx 470 diyorum,birde şu dikkatimi çekti:gtx480'e nazaran,gtx 470 de fan biraz daha üst kısıma konumlandırılmış.soğutma performansını arttırmak için küçük bi oynama yapılmış bence.saygılar...
  • Bir üreticide farklı tasarımla çıkarsın şu kartı yahu. Artık Palit'i bekliyorum o da aynı tasarımla gelirse yuh derim artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

Bir üreticide farklı tasarımla çıkarsın şu kartı yahu. Artık Palit'i bekliyorum o da aynı tasarımla gelirse yuh derim artık.

Yakın zamanda farklı tasarım beklemeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

Bir üreticide farklı tasarımla çıkarsın şu kartı yahu. Artık Palit'i bekliyorum o da aynı tasarımla gelirse yuh derim artık.

Yakın zamanda farklı tasarım beklemeyin.

Palit şimdiye kadar hep açık şekilde kart üretti onun için biraz ümitliyim ama yıl sonuna kadar bekleyeceğim için sorun yok
  • kartın tasarımı müthiş bence rengi felan süper duruyor ama tabi zevk meselesi
  • hehe oyuncak gibi duruyor atinin referans tasarımları bile 1000 ceker şekil itibariyle.
  • kartın sıcaklığından kadının rengi yeşile dönmüş, bir müddet sonra teni fokur fokur kabarır bu kadının :)
  • @MÜŞAVİR
    Bende anlamış değilim hocam hikat garibesi gibi,yani bir kartın üzerine konulabilecek en son resim böyle bir resim olur herhalde,yeşillik falan etkiside gelince sanarsınki çevre dostu.
    @renklem
    Eriyip büzüşüp,cadı gibi olmazsa şükret sen xD
  • @DH Misafiri
    Tabii haklısın zevk meseleside Orkid reklamı gibi de kartın üzerine resim konmaz,ekran kartı bu sonuçta.
  • POV ların üzerlerindeki resimler hep iğrenç olurdu fakat bu daha bi iğrenç olmuş.
  • Bu avatardaki kızın yeşermiş versiyonu gibi , yok yok o bile daha iyiydi...
  • Evet gerçekten güzel tasarım.Resim konusuna gelicek olursak orta kalite,renkli olduğu için fena değil ama daha güzel resim olabilirdi.

Şahsen ben ekran kartı yapan firma olsam kartların üstüne araba resimleri koyarım.
    Mesela gtx480 Bugatti veyron,Gtx 470 mclaren f1 gt gibi falan

Ama gerçekten güzel olabilir bu tarz resimler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrebo -- 27 Mart 2010; 14:42:41 >
  • Böyle Bir İğrenç Görünüm Görmedim Palit'in Kurbağasının Elini Öpsün Bu Garip Varlık
    Foto Montaj Pek Bilmem Ama Bu İyi Oldu Sanki
    Point of View, GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 modellerini duyurdu
  • kartin uzerindeki sekli begenmedim sahsen

fiyat ise 350$ gene

Türkiyeyede inşAllah bu fiyattan gelir
  • bence ozel fermiler cabuk gelir bu kadar sıcak bir kart için....
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

kartin uzerindeki sekli begenmedim sahsen

fiyat ise 350$ gene

Türkiyeyede inşAllah bu fiyattan gelir

670 ve 800 $ nasıl hocam, içiniz açılsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 27 Mart 2010; 15:52:34 >
  • Bence çok güzel bir renk tasarımı olmuş.Medusa denilen karakter olması gerek yakışmış bence Pov zaten kaliteli bir marka.GeForce 8-9 ailesinde kartları çok iyi hız aşırtılabiliyordu bakalım bu yeni seride gelenek devam edecek mi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.