Şimdi Ara

turizm mezunu kpss de nereleri tercih edebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
1
Favori
49.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4 yıllık turizm mezunu kpss de nereleri tercih edebilir ?

• güncel , hadi arkadaşlar bilenler lütfen yazsın
  • aynı soru benim içinde geçerli arkadaşlar yok mu bilgisi olan???
  • Bağlı bulunduğu fakülte nedir dostum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zucchero

Bağlı bulunduğu fakülte nedir dostum?

Benim ki Turizm işletmeciliği ve otelcilik yüksekokulu (Lisans)

Herhangibir fakülteye bağlı değil.
  • 4001 kodlu kadroları tercih edebilir.4001 kodlu kadro demek herhangi bir lisans programından mezun olmak anlamına geliyor.Örneğin su ürünleri, yapı öğretmenliği, hititoloji gibi sittin sene bölümüne kadro verilmeyecek kişiler bu 4001 kadroları için kpssye çalışır ve yeterli puanı alırlarsa atanırlar.Tabi bu 4001 kadroların atanma puanı , rekabetin fazla olmasından ötürü birazcık yüksektir.Ne kadar yüksektir ? yaklaşık 85 puan dolaylarındadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

4001 kodlu kadroları tercih edebilir.4001 kodlu kadro demek herhangi bir lisans programından mezun olmak anlamına geliyor.Örneğin su ürünleri, yapı öğretmenliği, hititoloji gibi sittin sene bölümüne kadro verilmeyecek kişiler bu 4001 kadroları için kpssye çalışır ve yeterli puanı alırlarsa atanırlar.Tabi bu 4001 kadroların atanma puanı , rekabetin fazla olmasından ötürü birazcık yüksektir.Ne kadar yüksektir ? yaklaşık 85 puan dolaylarındadır.

açıklama için teşekkürler..

Belki yabancı dilden yapabildiğimizi yaparak biraz öne çıkmaya çalışacaz
  • merhaba zucchero;
    bende turizm işletmeciliği bölümü 4.sınıf öğrencisiyim...yukarıda fakülteyi sormuşun ben istanbul üniversitesi turizm işletmeciliği bölümü benim kpss a dan atanabileceğim bir yer var mı acaba?
    teşekkürlerr...
  • kpss a da turizmcilere yönelik bir kadro olduğunu duymadım ben açıkcası olsa bile iktsat işletme hukuk falan çözmeniz gerekebilir...

@Akhunturk

4001 kadrosu için ingilizcenin etkisi yok ve çift yılların sınavına girmen gerekli...
  • iktisadi ve idari bilimler Fakültesi, Turizm İşletmeciliği Bölümü mezunuyum, ben nereleri tercih edebilirim ve kamu için yüksek lisansın bir önemi var mı çünkü ayrıca işletme(MBA) mezunuyum.
  • Eşimde Turizim ve Otelcilik menzunu. Bizde çok araştırdık ancak @Adalet in dediği gibi sadece iki yılda bir Lisans sınavı olan ve malesef çok düşük kadrosu olan 4001 kodlu kadrolar mevcut sadece. Sınıf arkadaşı sınavdan 86 alarak atanmış.
  • İyi bir torpil bulursanız 60 puanla bile atanırsınız.

Mevcut atamalarda durum bu malesef

Bilginiz olsun diye yazdım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.