Şimdi Ara

Shazam uygulaması, Nokia Ovi Store üzerinden 1 milyon defa indirildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
4.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• iPhone, BlackBerry, Symbian, Android ve Windows Mobile platformunun en popüler uygulamalarından Shazam, Ovi Store üzerinden bir milyon defa indirilerek önemli bir başarıya imza attı.

200 farklı pazarda 40 civarında Nokia modeline yüklendiği ifade edilen uygulamanın temel işlevi şu: Çalmakta olan, merak ettiğiniz müziğin kim tarafından seslendirildiğini ve müziğin adını bulmak. Müziği programa dinletiyorsunuz, kısa bir analiz aşamasından sonra müzik ile ilgili bilgiler, müziğin türü, seslendiren kişinin biyografisi karşımıza çıkıyor. Dünya çapında yaklaşık 50 milyon kişinin kullandığı Shazam uygulaması veri tabanında 8 milyona yakın parça barındırmakta.

Ovi Store üzerinden Shazam'ın 30 günlük deneme sürümünü indirebiliyorsunuz. 30 günün sonunda uygulamanın bazı özellikleri kısıtlanıyor ve deneme sürümünde kullandığınız tüm özelliklerden faydalanmak için uygulamayı satın almanız gerekiyor.

• Uygulamayı iphone'da kullanıyorum. Çok başarılı. Türkçe parçaları bile sektirmiyor. Artık bir parça dinlerken bu neydi diye kimseye sormuyorum.
  • N82'de kullnıyordum süresi dolunca sildim. Ama cracklisini bulcam
  • SE'deki TrackID gibi yani. Denemek lazım.
  • 5800 modelinde kullanılıyormu
  • 5800 da kullanılıyor. Ama deneme sürümü var iphone da bunu kırmışlar 5800 da nasıl kıracağız acaba?
  • Bu başlığı görünce günlerdir aradığım şarkıyı belki bulur diye indirip kurdum.

Şarkıyı dinlettim ve 2. denemede başarılı oldu. 5$ mış galiba. Şeytan ver parasını al diyor.

Aradığım şarkı da şuydu:http://www.youtube.com/watch?v=sgfAy9nc9V8

ŞARKI: Prothétique de Cerveau
    ŞARKICI: Alphawezen
    ALBÜM: En Passant

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 27 Mart 2010; 11:15:28 >

• Gerçekten süper bir uygulama eğer kırabilirsek programı daha süper olur
  • Kimse darılmasın ama kişisel görüşümü acıklıyorum. "Çok gereksiz bir program gibi duruyor".
  • gereksizliği veya gerekliliği tabi ki kişiden kişiye değişir.

programın fiyatı nedir peki? 5$ derken, aylık mı yıllık mı ömürlük mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: psikopak

gereksizliği veya gerekliliği tabi ki kişiden kişiye değişir.

programın fiyatı nedir peki? 5$ derken, aylık mı yıllık mı ömürlük mü?

Bilmiyorum. Satın al diyordu. Oraya girdim. 4.99$ gibi bişiler yazıyordu. İngilizce olduu için anlamadım.
  • uygulama ilgi çekici çünkü, kullanılabilir. eğer 5$ ömürlükse ben veririm açıkçası
  • quote:

Orijinalden alıntı: psikopak

uygulama ilgi çekici çünkü, kullanılabilir. eğer 5$ ömürlükse ben veririm açıkçası

Ya ben satın al dedim geçen hafta. Önce dolar görünüyordu.

Tam kart bilgileri girilecek aşamaya gelindi. Euro oldu fiyat. Ben de sinirlendim başlarım böyle işe dedim sildim.

Program çok iyi aslına bakarsınız. Radyoda bir müzik duyarım hoşma gider adını öğrenmek isterim. Ama lanet sunucu şarkının adını bir türlü söylemez.

Benim gibi müziği çok takip etmeyen, sevdiği şeyi dinleyen ( Yani belirli tarzları ve ya sanatçıları takip ederler. Bende öyle değil, hoşuma giden her tarzda müziği şarkıyı dinlerim. Klasiklerden sevdiklerim var, Caz, Tekno, Pop, Rock. Karışık yani. ) kişiler için birebir bir uygulama.

• şu programın ilaçlısı çıksa süper olacak ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakdc

Kimse darılmasın ama kişisel görüşümü acıklıyorum. "Çok gereksiz bir program gibi duruyor".

Gereksiz mi? İnanılmaz gerekli bence. En azından inanılmaz başarılı. Türkçe pek bilinmeyen şarkılardan tut da daha piyasaya çıkmamış ünlü olmak için söylenen şarkıları bile buluyor
  • tüm forum sitelerinin müzik bölümleri şu şarkının adını bilen var mı , şu melodiyi hatırlayan var mı gibi sorularla dolu. işe yarar, yarar
  • az önce denedim çok kısa sürede buluyor. Çok başarılı
  • Süper bir programmış bu Shazam yaa. benim en düşük wi fi li model samsung'uma bile kurdum çalışıyor yıllardır aradığım birşeydi.. Çok şarkı dinlemeyen benim gibiler için birebir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.