Final çözümlü 10 deneme
33 Cevap2338 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

53 Mesaj
25 Mart 2010; 21:29:54 

Arkadaşlar elimde Fem 12 li ve Uğur un deneme setleri var. Onları yarıladım sayılır ek olarak bir set daha alacağım. Final almayı düşünüyorum ama soruları aşırı kastırıcı saçma gibi şeyler duydum. Finalin denemesini çözen arkadaşlar ne düşünüyor? Kalitelimi Final, almaya değer mi ?

Ya da başka önerebileceğiniz deneme seti var mı ?

1455 Mesaj
25 Mart 2010; 21:59:44 

Ben aldım finalin denemesini.Daha bir tane çözme fırsatım oldu.Matematiğinde polinom eşitsizlikler gibi 2.ci bölüm konusuda var.Türkçeside biraz kasıntı geldi.Fen ise onlara nazaran düşündürücü ama basit sorular

679 Mesaj
25 Mart 2010; 22:19:09 

Final yerine karekök yada özdebir al derim. Maltepe yayınlarını da düşünebilirsin.

Dun 2 deneme çözdüm. Uğur'dan sonra Fem bebiş testi gibi geldi. Pişman oldum aldığıma. Iyi seçim yap pişman olma sonra.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

755 Mesaj
25 Mart 2010; 22:36:35 

Ben aldım bizim arkadaşlarda aldı da ben daha çözmeye başlamadım onları diğer denemelerden fırsat kalmıyor. Yarın çözüp durumu bildiririm. Fem ve Güvender çok basit kesinlikle önermem. Uğur için seçici diyorlar ama bence bu sene o kadar zorlamazlar ilk sınavda ikinci sınav zor olur diye tahmin ediyorum. Ben Uğur ile moralimi bozmak istemiyorum şu an, moral bozukluğu bana çok zaman kaybettiriyor.

39 Mesaj
26 Mart 2010; 2:17:10 

Final kasıyor diyorsanız. Özdebir 10'lunun 8ini çözdüm tavsiye ederim.

1455 Mesaj
26 Mart 2010; 9:25:00 

Ben özdebiri gördümde almadım.Soruları nasıl?Özdebir sınavında çıkanlar gibi mi? Yoksa normal deneme gibi mi?

4071 Mesaj
26 Mart 2010; 10:00:25 

femden sonra kasabilir

Kalbin aklına aklın aklı ermezmiş...

Yalanı çabuk söylersin, gerçeği çabuk hatırlarsın...

Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
14 gün 23 sa. 45 dk. kadarı kaldı.
26 Mart 2010; 12:20:57 

özdebir denemelerini istanbul mecidiyeköye yakın nerede bulabilirim? var mı satan bir yer?

755 Mesaj
28 Mart 2010; 11:56:41 

Dün 1. denemeyi çözdüm ve sorular çok farklı geldi. Durduk yere moralimi bozdu. Çok zor değil ama işte dediğim gibi sorular çok farklı geldi bildiğim şeyleri de yapamadım. 2. denemeyi bugün-yarın çözer durumu bildiririm. Yine aynısı olursa bir daha çözmeyeceğim sanırım. Mat-1'de bildiğim kadarıyla Polinom konusu yok ama adamlar Polinom sorusu sormuşlar. Geometri normalde YGS'de (benim girdiğim denemelerde) daha kolay oluyordu. Analitik ve Uzay soruları kolaydı ama... Dün 2009 ÖSS ve 2008 ÖSS'nin Mat-1 ve Fen-1 sorularını çözdüm bunlarla alakası yok bence. Yine de almak isterseniz çözümleri olması sebebiyle alınabilir ama bana göre kaliteli bir deneme seti değil. Ben Özdebir alacağım sanırım.

53 Mesaj
28 Mart 2010; 18:58:40 

Öneriler için saolun arkadaşlar.
Büyük ihtimalle Karekök veya Fen Bilimleri ni alacağım.

87 Mesaj
28 Mart 2010; 21:40:26 

final 10luyu biz okulda yaptık. içinde yığınla yanlış soru var ayrıca polinomun falan 1de olması çok saçma. ben bugün uğur aldım güzel görünüyor. fem'in çözümlüsü de gayet iyidir.

Economics.

Vous devez inverter vos icônes.

4071 Mesaj
29 Mart 2010; 14:01:07 

final hakkındaki yorumlar biraz moralimi düzeltti, sağolun arkadaşlar.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Mart 2010; 14:14:50 

Final hakkında benim görüşüm, soruların zorlukla pek alakası yok... Polinom çıktı demişsiniz, polinom ortak konu zaten, basit soruları ygs müfredatında var normal yani sorması...

Onun dışında evet yanlış soru var ama çok fazla mı bilemiyorum çözdüğüm yere kadar çok da fazla yanlış soru çıkmadı açıkcası 4 soru felan yanlış 4 denemede toplam...

Türkçe'yi genelde yapamadığım için çok birşey söyleyemeyeceğim, biraz takılacak sorular var sanırım...( 7-8 yanlış genelde :/ )

Fem gibi fazla kolay denemeleri çözmenin bir mantığı yok bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imdrunkisuppose -- 29 Mart 2010; 14:16:21 >

755 Mesaj
29 Mart 2010; 15:17:54 

Zor demiyorum zaten soru tipi çok farklı geldi. Bildiklerimi de yapamadım. İlk denemede Biyoloji ve Kimya'da yanlış var bence. Atom-gram ve molekül-gram mol sayısı demek olarak öğrendik biz. Final öyle demiyor ama... Hangisi doğrudur? (Yeri gelmişken öğreneyim.)

Biyoloji sorusunu tam hatırlamıyorum ama Türkçe'de emin olduğum birkaç soru yanlış çıktı hala da eminim o sorulardan. Daha önce olsa alınabilirdi ama şimdi alınmasını ben önermiyorum. Fem 12'li kolay sanırım. (Herkes öyle diyordu.) Güvender düzeyinde. Ben 10'luyu çözmedim. Özdebir'i düşünüyordum şimdi onu da düşünüyorum bakalım sınava girmeden bir tane daha deneme alabilsem iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wasell -- 29 Mart 2010; 15:18:57 >

904 Mesaj
29 Mart 2010; 15:35:14 

Final bende var başlamadım henüz uğurun da son 1 tane denemesi kaldı.

Uzaklaştırılmış
29 Mart 2010; 19:01:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Wasell

Zor demiyorum zaten soru tipi çok farklı geldi. Bildiklerimi de yapamadım. İlk denemede Biyoloji ve Kimya'da yanlış var bence. Atom-gram ve molekül-gram mol sayısı demek olarak öğrendik biz. Final öyle demiyor ama... Hangisi doğrudur? (Yeri gelmişken öğreneyim.)

Biyoloji sorusunu tam hatırlamıyorum ama Türkçe'de emin olduğum birkaç soru yanlış çıktı hala da eminim o sorulardan. Daha önce olsa alınabilirdi ama şimdi alınmasını ben önermiyorum. Fem 12'li kolay sanırım. (Herkes öyle diyordu.) Güvender düzeyinde. Ben 10'luyu çözmedim. Özdebir'i düşünüyordum şimdi onu da düşünüyorum bakalım sınava girmeden bir tane daha deneme alabilsem iyidir

Şöyle sanırım 1 atom gram deyince verdiği atomun 1 molünün kütlesi(gramı) kadar mol oluyor. Molekül gram olunca da verdiği atomun, 1 molekülünün gramı kadar mol oluyor.

Biyoloji konusunda doğrusun, genelde sorular iyidir ama arada adamlar kendi mantıklarına göre soru sallayabiliyorlar.Ben 4. senede biyoloji bölümünü dondurdum öyle hazırlanıyorum ama biyolojim full gelmiyor pek :)

Türkçe konusunda çok iddam yok ama haklısındır büyük ihtimal bazı sorularda mantıklar, cevaplar değişik geliyor bana da. Ama matematik geometri iyi sanıyorum, ne çok kolay ne çok zor öyle... :)

755 Mesaj
30 Mart 2010; 0:01:33 

quote:

Orijinalden alıntı: imdrunkisuppose

Şöyle sanırım 1 atom gram deyince verdiği atomun 1 molünün kütlesi(gramı) kadar mol oluyor. Molekül gram olunca da verdiği atomun, 1 molekülünün gramı kadar mol oluyor.

Biyoloji konusunda doğrusun, genelde sorular iyidir ama arada adamlar kendi mantıklarına göre soru sallayabiliyorlar.Ben 4. senede biyoloji bölümünü dondurdum öyle hazırlanıyorum ama biyolojim full gelmiyor pek :)

Türkçe konusunda çok iddam yok ama haklısındır büyük ihtimal bazı sorularda mantıklar, cevaplar değişik geliyor bana da. Ama matematik geometri iyi sanıyorum, ne çok kolay ne çok zor öyle... :)

Final'in ilk denemesinin bana tek yararı bu soru oldu sanırım Teşekkür ederim, bilmiyordum.
Örneğin; H2 için 1 atom-gram 0,5 mol ve 1 molekül-gram 1 mol oluyor bu şekilde düşünürsek. Formül-gram vs. herşey 1 mol mü peki?

5602 Mesaj
30 Mart 2010; 16:09:51 

Ben 3 deneme seti aldım bunlar ; Çözüm,Sınav ne Karekök'tü ve aralarında en psikopatı Çözüm Yayınlarıydı. Valla aralarından soru seçiyordum
Sınav zaten geçmiş yıllardan soruyor yorum yapmıyorum.
Fem'i bilmiyorum ama Karekök , Çözüm'e göre çok kolay ama tabi yinde de bazı denemeleri çok kastırıyor.
Celal Aydın Dersanesi'ndeyim ve denemeleri yardırıyor valla

53 Mesaj
31 Mart 2010; 13:43:27 

Formül yayınlarının denemesini aldım. Fem e göre daha güzel soruları. Sosyalini çok kolay yapmışlar sadece.

755 Mesaj
31 Mart 2010; 21:41:56 

Fem 10'lu Çözümlü bulamadım, Özdebir vs. hiç bir şey yok. Tekrar gelmez, dediler. Fem 12'li var ve Karekök var. Bundan sonra deneme alınması için geç sanırım bugün alacaktım bulamadım. Final ile devam edeceğim istemeye istemeye... Final'in yanına Fem iyi giderdi aslında. Ümraniye'de baktım ben. Kadıköy'e falan bir deneme için gidesim gelmedi. Ümraniye'de bulunan yer varsa mümkünse 11 Nisan'dan önce bildiriniz.

679 Mesaj
31 Mart 2010; 21:48:24 

Karekök de uygun aklında bulunsun. Çözen arkadaşlarım beğenmişti :)

Donanım Haber
## Doktorlar ve Tıp Fakültesi Öğrencileri Topluluğu ##

4071 Mesaj
1 Nisan 2010; 14:29:38 

final 10lu denemesinin 6.sayısında tüm tarih cevaplarım yanlış çıktı
tarih'im kötü ama berbat değil yahu, berbattı da ben mi bilmiyordum

Uzaklaştırılmış
1 Nisan 2010; 14:58:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Nymphadora

final 10lu denemesinin 6.sayısında tüm tarih cevaplarım yanlış çıktı
tarih'im kötü ama berbat değil yahu, berbattı da ben mi bilmiyordum

Ya o 6'da yanlış birşeyler vardır diye umuyorum da bilmem varmıdır. Ben de sosyalden 20/20 yaptım o denemede, 30 üstü yapıyorum genelde...

4071 Mesaj
1 Nisan 2010; 18:31:32 

quote:

Ya o 6'da yanlış birşeyler vardır diye umuyorum da bilmem varmıdır. Ben de sosyalden 20/20 yaptım o denemede, 30 üstü yapıyorum genelde...

Ben kalan final denemelerini çözmeyeceğim. Moral olarak resmen çöktüm.

5253 Mesaj
1 Nisan 2010; 18:40:14 

YGS'de polinom yok arkadaşlar.

Ha, 2006'dan önceki sınavları çözdüğünüzde 1. bölümde (1999-2005 arasındaki tek basamaklı ÖSS ve 1999'dan önce 1. basamak olan ÖSS) polinom soruları görebilirsiniz. Çünkü onlar 3 yıllık eski lise müfredatına göreydi. Eski lise müfredatında 9. sınıfta polinom görülüyordu. 2005'teki değişiklikte o konuyu 10. sınıfa aldılar.

1. bölümde aydınlanma sorusu da hiç sorulmazdı, ilk defa 2009 ÖSS'nin Fen-1'inde sordular. Neden? Çünkü 2005'teki değişiklikle gelen 4 yıllık ilk müfredatın ilk uygulandığı sınav oydu. 9. sınıfta aydınlanma gördük. (3 yıllıkken lise sondaymış.)

755 Mesaj
1 Nisan 2010; 18:59:13 

@Nymphadora

Bende mi çözmesem? Sevmedim bu Final'i. Güvender'den bir kaç tane deneme kaldı başka da denemem yok. Karekök çözümlü mü?

Uzaklaştırılmış
1 Nisan 2010; 19:07:19 

Final Dershanesinden aldığım müfredatta var gözüküyor arkadaşım, Kümeler, Bağıntı-Fonksiyon, İşlem ve Modüler Artimetik, Polinomlar ortak konu(YGS - LYS) olarak gözüküyor, senin bu bilginin kaynağı ne acaba? Daha önce Ösym sitesinden baktım öyle birşey bulamadım o yüzden soruyorum...

Ayrıca şimdi ÖZ-DE-BİR denemelerine de baktım onlarda da var, vardır yani...

5253 Mesaj
1 Nisan 2010; 19:52:45 

quote:

Final Dershanesinden aldığım müfredatta var gözüküyor arkadaşım, Kümeler, Bağıntı-Fonksiyon, İşlem ve Modüler Artimetik, Polinomlar ortak konu(YGS - LYS) olarak gözüküyor, senin bu bilginin kaynağı ne acaba? Daha önce Ösym sitesinden baktım öyle birşey bulamadım o yüzden soruyorum...

Ayrıca şimdi ÖZ-DE-BİR denemelerine de baktım onlarda da var, vardır yani...

Bana ukala demeye mi çalışıyorsun? Kıçımdan sallamıyorum, merak etmeyin.

ÖSYM zaten hiçbir yıl müfredatı açıklamıyor. Açıklıyor da, liste yapmasına gerek yok.

1. bölüm: İlköğretimin 2. kademesi (6., 7. ve 8. sınıf) ve 9. sınıf konuları
2. bölüm: Bu 1. bölüme ek olarak 10. sınıf ve sonrasındaki alan konuları

Bakın, diyorum ki, çıkmış soruları çözdüğünüzde 1. bölümde polinom sorulduğunu görebilirsiniz. Ama onlar eski 3 yıllık lise müfredatı.

Dershanelerin dağıttığı konu listesine fazla takılmayın. Çünkü her dershane farklı farklı şeyler söylemiş. Bazı dershaneler permütasyon, kombinasyon ve olasılığı hâlâ inadına salt Mat-2 konusu olarak gösteriyor ki ÖSYM her yıl 1. bölümde sordu. Dinamiğin Fen-1'de gelmediğini söyleyenler var ki 1. bölümde yorum sorusu olarak geliyor, o da ortaokulda öğretildiği kadarıyla.

Polinomlar 2005'te değişen 4 yıllık müfredatta 10. sınıfa alındı. Ne ortaokulda ne de 9. sınıfta görüldü. Ha, sorarsa, ÖSYM'nin kendi mallığıdır affedersiniz. Arada böyle anormallikleri oluyor maalesef. Çünkü bu konu sayısalcılar ve TM'ciler dışında hiçbir YGS sorumlusu tarafından görülmedi. Bana göre hava hoş; çünkü Mat-2 de çalışıyorum.

Ya da neyse, bu tartışma çok uzamasın. Polinomlara da çalışın hazır sınava 10 gün kalmışken. Fonksiyonların bir çeşidi zaten. Hatta ben ciddi ciddi mantık (9. sınıf matematiğinde) da çalışmayı düşünüyorum, ÖSYM sorar mı sorar.

Uzaklaştırılmış
1 Nisan 2010; 21:08:06 

quote:

Bana ukala demeye mi çalışıyorsun? Kıçımdan sallamıyorum, merak etmeyin.

Hey Allah...Yani ne alakası var, nasıl çıkardın onu yukarıda yazdıklarımdan ilginçsin... Ben dershanenin verdiği müfredatı söylüyorum, ki sallama bir dershanenin sallama müfredatı da değil yani güvenilirliği yüksek bana göre, ayrıca ÖZ-DE-BİR'de de var; senin bilginin kaynağı nedir diye soruyorum verdiğin cevap değişik...

Dershaneden daha güvenilir bir kaynağın varsa inanacağım o yüzden soruyorum arkadaşım, ama sanırım sen kendi tahminine göre yazmışsın? O durumda dershane daha güvenli geliyor bana bilemiyorum anlatabildim mi bu sefer... Daha yetkili ağızdan duyduğun birşey varsa o zaman yardımcı ol buradaki arkadaşlara, ama buradan bakıp, güvenip polinom yokmuş diye bakmazsa belki bilmeyen birkaç arkadaş, tutar da soru çıkarsa böyle bir vebalin altına girmek istemezsin sanıyorum. O yüzden böyle konularda emin olmadan açıklama yapmaktan kaçınmak gerek.

Tavırlarımdan yanlış şeyler çıkarma arkadaşım, sana karşı birşeyim yok sadece doğru bilgi vermeye çalışıyorum...

53 Mesaj
2 Nisan 2010; 1:24:46 

Bugün formülün denemesindede çıktı polinom. Ne iştir anlamadım ya. İntegral falan çalışsak mı acaba

4071 Mesaj
2 Nisan 2010; 10:08:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Wasell

@Nymphadora

Bende mi çözmesem? Sevmedim bu Final'i. Güvender'den bir kaç tane deneme kaldı başka da denemem yok. Karekök çözümlü mü?

hocam kendin bilirsin, ben çözmüüyorum, gazetelerin dağıttığı denemeleri alacağım, bu saatten sonra yni bir set almak istemiyorum.
inadım var o finalse ben de çözerim dersen bilemem ama son dönemeçte moral bozmak pek hayırlı değil bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nymphadora -- 2 Nisan 2010; 12:32:02 >

459 Mesaj
2 Nisan 2010; 10:23:12 

Bende formül çözümlü ygs kitapçıklarından aldım. Final ile Formül zaten ygs soru kalıpları aynı. Hatta mat1 olarak karşılaştırırsam formül mat1 bana çok ağır geldi. Gerçekten çok zor sorular var içinde...

679 Mesaj
2 Nisan 2010; 12:16:23 

quote:

Orijinalden alıntı: m1nd
Bende formül çözümlü ygs kitapçıklarından aldım. Final ile Formül zaten ygs soru kalıpları aynı. Hatta mat1 olarak karşılaştırırsam formül mat1 bana çok ağır geldi. Gerçekten çok zor sorular var içinde...

Iyi yapmışsın. Zor sorulara alışırsan YGSde zorlansan bile panik yapmazsın. Ama kolay sorulara alışırsan sınavda apışıp kalmak kaçınılmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

755 Mesaj
7 Nisan 2010; 14:23:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Nymphadora

hocam kendin bilirsin, ben çözmüüyorum, gazetelerin dağıttığı denemeleri alacağım, bu saatten sonra yni bir set almak istemiyorum.
inadım var o finalse ben de çözerim dersen bilemem ama son dönemeçte moral bozmak pek hayırlı değil bence.

Çözmeye devam ediyorum, başka deneme setim yok. Bu Final'in Türkçe ve Sosyal soruları bir garip ama. Türkçe'den 35+ hedefliyorum ama bunlarda 25 civarı yapıyorum genelde neredeyse bütün paragraf soruları yanlış çıkıyor ya cevap anahtarı yanlış ya soru yanlış. Diğer denemelerde Türkçe netlerim bu kadar düşük değil çünkü.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » Final çözümlü 10 deneme
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.406