Şimdi Ara

Radar Cezası- mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün radarın önünden oldukça hızlı geçtim fakat hemen ilersindeki çevirmede bulunan polisler başkalarıyla meşgul olduğundan beni çevirmediler,acaba o sırada plakaya ceza yemiş olabilir miyim radar arabasından ?
    Gerekli yardımı aldıktan sonra konu kitlenebilir

• güncel
  • kesin kaydediyor, ve plakanıza yazılıyor, ben de çevirmeye girmeden ilk çıkıştan çıkmıştım, arkadan geldi ceza, 148 km/h ile girmişim, radar aracı da seyir halinde 80'le geliyorolsa 230 km/h gibi bir hız yapar o hızda okuyorsa plakayı falan her türlü gelir

geçmiş olsun
  • cevabınız için teşekkür ederim fakat ben çevirmeden geçtim,beni almadılar
  • başkalarıyla meşgul olmaları yeter sebep, yoksa trafikte sıkışma yoğunluk oluyor
  • Eğer plakanı okuyan radar ise neden radar çevirmesi yapsınlar? Plakayı okuyanlar genelde tem'de falan oluyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

başkalarıyla meşgul olmaları yeter sebep, yoksa trafikte sıkışma yoğunluk oluyor

İnan sadece 2 araba vardı çevirmede ve kullandığım yolda bom boş bir yoldu yani bir trafik sıkışması olmazdı benim gibi bir kaç kişiyide çevirse,umarım cyber-shot'ın dediği gibidir
  • sadece ilk çıkan sistemler sadece hız ölçüyordu, günümüzdeki hız ölçme radarlarının hepsi kameralı, bazısı gece görüşlü bazısı değil, ama kamera artık hepsinde var olmak zorunda, rüşvete karşı bir önlem bu, ben uzun yolda girmiştim, çevirmeye 300 metre kala köy yoluna döndüm farlar falan yanıyordu ellerinde de "ilgilendikleri" başka araç yoktu.

20.08.2008'de girdim radara, ondan sonra webden hep sorgu yaptım, ocak 2009'da webden vergi ödedim yine ceza görünmüyordu, mart 2009'da bakktığımda ise 237 lira ceza 82,95 7 aylık faiz vardı.

gittik maliyeye, polisin elindeki tek veri plaka, ruhsattaki adres 15 yıldır oturduğumuz evin adresi, 15 yıldır, tüm seçimlerde orada oy kullandık, ikâmetgâhımız da (ulan ne zor kelimeymiş) 15 yıldır o adreste. ancak ne hikmetse maliyedeki en derin içten sevgilerimi gönderdiğim memurlarımız bizim ondan bir önceki evimize göndermişler cezayı, muhtar da burada bulunmamaktadır diye imzalamış, cezanın kesildiği bölge karakolunun camındaki 1 kağıtta 1 ay liste asılı kalmış ve ondan sonra tebliğ edilmiş saymışlar.

mahkemeye verecektik, ancak avukat astarı yüzünden pahalı olur gerek yok dedi, paşa paşa ödedik,

maliyeye gittik adres düzelttirmeye, plakadan girdiler şimdiki adres, plakadaki araç sahibi (babam) olarak girdiler şimdiki adres, vergi kimlik no tc kimlik no falan filan hepsi şimdiki adres çıkıyor gel de çıldırma...

burası türkiye demekten başka yapabilecek bişey yoktu...

ama o ceza mutlaka bir gün gelir

büyükşehirlerde polisler her aracı durdurmadığından çok fazla araç da radara girdiğinden çevirmedikleri araca ceza yazmıyorlardı, kuzenim defalarca girdim ben radara çevirmeye girmeden çıktım hiç ceza gelmedi demişti bana ben de ona güvenmiştim, ama uzun yolda tek tük aracın geçtiği yerde malesef hemen yazıyorlar

• @crazyarif

Başına gelen olay gerçekten sinir bozucu, geçmiş olsun başka diyebileceğim yok ülkemizin şartlarında.Cezaya tamamda o faiz nedir alla aşkına,tamamen kendi hataları ama herşeyi gene vatandaşımız ödüyor.Devlet sürekli hata yapıyor ve hatalarının faturası gene VATANDAŞA ..

O zaman ben postacının yolunu bekliyorum veya gidip ihbar mı etsem kendimi
  • Son bir senede 3-4 kez radarlı arabanın önünden süratle geçtim ama ne çevirme oldu ne eve ceza geldi ne de şu an baktım internette gözükmüyor.Akıbetim nedir şimdi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: glazer

@crazyarif

Başına gelen olay gerçekten sinir bozucu, geçmiş olsun başka diyebileceğim yok ülkemizin şartlarında.Cezaya tamamda o faiz nedir alla aşkına,tamamen kendi hataları ama herşeyi gene vatandaşımız ödüyor.Devlet sürekli hata yapıyor ve hatalarının faturası gene VATANDAŞA ..

zaten arkadaşım, benim de cezaya bir itirazım yok, babam öğretmen,sabah memleketten biraz geç çıktık, ereğli'den konya'ya gidiyorduk ilçeden ile, 150 km'lik tamamı duble yol, eve uğrayıp üstünü değiştirip okula mesaiye yetişmesi gerekiyordu, normalde hız yapan birisi de değilim, hızlıydım ve hatalıydım, dönmemem gereken bir yerden dönerek de ya da u dönüşü yaparak da kaçmadım, zaten, kuzenin dediklerine güvenip ceza gelmez diye çevirmeye girmedim sadece

ama bu faiz gerçekten çok can sıktı aylık %5 faiz işliyor ve her ay bu miktar ekleniyor, katlamalı faiz değil ama sabit faiz ekleniyor yani her ay 237'nin %5'i 11.85 ekleniyor 7 ay eklemişler bize de,

2. can sıkıcı kısım, ceza ben ocak ayında internetten vergi ödediğimde görünmüyordu, mart ayında çıktı, buna bahaneleri de her gün çuvalla evrak geliyor sisteme girmeye yetiştiremiyoruz dediler, benim suçum mu sanki, bu kadar kişi işsiz neden istihdam etmiyorlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

@crazyarif

zaten arkadaşım, benim de cezaya bir itirazım yok, babam öğretmen,sabah memleketten biraz geç çıktık, ereğli'den konya'ya gidiyorduk ilçeden ile, 150 km'lik tamamı duble yol, eve uğrayıp üstünü değiştirip okula mesaiye yetişmesi gerekiyordu, normalde hız yapan birisi de değilim, hızlıydım ve hatalıydım, dönmemem gereken bir yerden dönerek de ya da u dönüşü yaparak da kaçmadım, zaten, kuzenin dediklerine güvenip ceza gelmez diye çevirmeye girmedim sadece

ama bu faiz gerçekten çok can sıktı aylık %5 faiz işliyor ve her ay bu miktar ekleniyor, katlamalı faiz değil ama sabit faiz ekleniyor yani her ay 237'nin %5'i 11.85 ekleniyor 7 ay eklemişler bize de,

2. can sıkıcı kısım, ceza ben ocak ayında internetten vergi ödediğimde görünmüyordu, mart ayında çıktı, buna bahaneleri de her gün çuvalla evrak geliyor sisteme girmeye yetiştiremiyoruz dediler, benim suçum mu sanki, bu kadar kişi işsiz neden istihdam etmiyorlar?

Bu kadar işsizi istihdam edememe değil mevcut maaşlı çalışanların yatması sebep...

• İsteseler o evrakları çok kısa zamanda sisteme işlerler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: x15

İsteseler o evrakları çok kısa zamanda sisteme işlerler..

Zırt pırt izine ayrılmak,çay kahve sigara,kahvaltı,gazete,internette okey tavla vs. daha mühim işleri var arkadaşların rahatsız etmeyelim
  • Özel sektörde bu yaptıklarını yapsalar 2 gün tutmazlar kapının önüne koyarlar zaten
  • solitaire'i de unutmayalım arkadaşlar, devlet dairelerinin vazgeçilmezidir
  • ben geçerkende radardakiler solitaire oynamış olsalar keşke
  • quote:

ben geçerkende radardakiler solitaire oynamış olsalar keşke

internet olsa mynette okey bile dönerler
  • Bence ilerde çevirmede araç birikince telsizle radarı yoğunluk geçene kadar kapatıyorlar.Sonra tekrar açıyorlar.Çünkü kapatmazlarda kayıt edilirse o cezayı yazmak zorundalar.Ha yazmak zorundalar diyoruz ama onun da yolu var.Bu kayıtların belli bir silinme zamanı varmış.onla ilgili birşeyler yazıyor internette
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.