Şimdi Ara

Zotac GeForce GTX 480 gün ışığına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
5.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyütmek için üzerine tıklayınız.

Ekran kartı üretiminde sektörün önde gelen oyuncularından biri olan Zotac, Fermi tabanlı yeni nesil ekran kartlarını pazara sunmaya hazırlanıyor. Nvidia tarafından resmi tanıtımı Cuma günü (26 Mart) yapılacak GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 için hazırlıklarını tamamlayan Zotac, satışa başlamak için gün sayıyor. Ülkemiz pazarına girecekilk modellerden biri olması beklenen Zotac GeForce GTX 480 için resmi detaylar elimize ulaştı.

40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ve 3.2 milyar transistörden oluşan GF100 GPU'sunun güç verdiği DirectX 11 destekli ekran kartı, 480x paralel işlem birimine, 384-bit bellek veri yolu desteğine ve 1536MB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. Grafik işlem birimi 700MHz'de, paralel işlemcileri 1401MHz'de ve bellekleri de 3696MHz'de görev yapan ekran kartı CUDA, PhysX, SLI ve 3DVision Surround teknolojilerini de destekliyor.

Isıl güç tasarımı 250 Watt olarak belirlenen ve çift slot soğutucuya sahip olan Zotac GeForce GTX 480, bir adet Mini HDMI ve iki adet te DVI konnektörüne yer veriliyor.

Zotac tarafından önümüzdeki günlerde ülkemiz pazarına da sunulması beklenen GeForce GTX 480 için henüz herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

• İşte şimdi olmuş kart.Teşekkürler haber için
  • artık perf. testlerini görsekte ak mı kara mı karar versek..
  • Çok kalın olmuş kasası ya Benim anakarta takamam ben bunu. Ahh ulan fermi başıma birde anakart masrafı çıkardın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

Çok kalın olmuş kasası ya Benim anakarta takamam ben bunu. Ahh ulan fermi başıma birde anakart masrafı çıkardın

Öyle gözüktüğüne bakma bence sığar her türlü..
  • İşte almak için beklediğim marka ve kart budur. İthalatçı firaların dağıtım tarihleri ne zaman belli olur acaba. Zotac gtx295i satım, satış günü kartı ayarlamazsak bir sonraki partiyi beklemek zorunda kalırız. Oda ne zaman kim bilir, hele ki bu fermide yaşanan üretim sıkıntısıda olduktan sonra en az 2 ay sonra gelir heralde.
  • Bunların özel sogutmalı versiyonları bakalım ne zaman cıkacak..
  • Kart sizin herhalde
  • güzel bir tasarımın sonucu,haber için teşekkür
  • overrated marka zotac
  • belki saçmalıyorum ama tipi elektrikli ısıtıcılara benziyor özellikle kutunun üzerindeki resimde
    bence diyorum (kötülemek amaçlı değil).
  • KARTLARIN RESİMLERİ NEREDEN GELİYOR ELİNİZDENİ YOKSA
  • çok şükür ekran kartı pazarına yeni bir soluk gelmek üzere...
  • Zotac ve bu tasarımı kullanan diger Nvidia markalarının şu soğutucuyu geliştirmesi lazım lazım artık....
  • bu kartlar ilk gösterilen maket karta benziyomu? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

Çok kalın olmuş kasası ya Benim anakarta takamam ben bunu. Ahh ulan fermi başıma birde anakart masrafı çıkardın

Öyle gözüktüğüne bakma bence sığar her türlü..

Hocam kart zaten 26 cm imiş o yönden sıkıntım yok Gtx260 sığdıktan sonra bu sığar ama en olarak korkuyorum. Arkadaki ekran çıkışlarının olduğu kısım bende mesela tek slot kaplarken bu kart ızgaralar yüzünden 2 slot yiyecek ve benim wireless kart takmamı engelleyecek.

Şu an wireless kart ile Gtx260 birbirine dayanmış durumda ve kartı biraz ısıtıyor bu durum. Anakart değiştirene kadar böyle kalacak malesef. Ve Gtx470 veya 480 takmamı engelleyecek.
    Aynı zamanda anakartın sata slotlarını da kaplayacak. Bana 250 lira ek masraf çıkacak Zaten modem ve psu değişimi yapmam gerek birde bunlar eklenirse göçerim iyice.

• quote:

Orijinalden alıntı: fod

overrated marka zotac

aynen öyle çok sorun yaşadım zotacla. kullandıkları voltaj regülatörleri alt sınıfın da altı. bızzz diye bızzzlardı eski kartım üstüne yük bindirdikçe.
  • Sn.Mesut Çevik kartların lansmanından sonra ülkemzde marka olarak ilk zotac ımı görcez acaba yoksa asus msi gibi markalar aynı andamı ülkemizde olucak aydınlatıverirmisin beni
  • Leadtek mi zotac mı sparkle mi sizce daha iyi ??? yoksa hangisi ucuzsa o mu?
  • ne leadtek ne zotac ne sparkle, bence en iyisi fx57 markası.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.