Şimdi Ara

Video: Nokia daha temiz çevre için insanları mobil internet kullanımına teşvik ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen cep telefonları zengin multimedya özelliklerinin yanısıra internet bağlantısı seçeneği de sunmakta ve mobil internet kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmakta. Mobil internet kullanımının yaygınlaşmasını Finlandiya'nın cep telefonu devi Nokia da destekliyor ancak daha farklı bir bakış açısıyla.

Nokia'nın bizlerle paylaştığı videoda doğaya verilen önem vurgulanmış ve en basit örnek olarak arkadaşlık sitesi Facebook verilmiş. Masaüstü bilgisayar ile Facebook'da durum güncellemek için harcanan enerji cep telefonuyla harcanan enerjiden yaklaşık 100 kat daha fazla. Videodaki bir diğer enteresan bilgiye göre 1 milyardan fazla cep telefonu kullanıcısının sadece %10'luk kısmı günlerinin 1 saatini masaüstü bilgisayarlar yerine mobil internete ayırdıklarında karbondioksit salımı yılda 2.7 milyon ton azalıyor.

İnternetteki bazı işler için modern cep telefonları biçilmiş kaftan. Ancak bilgisayarın internet konusundaki rahatlığını göz önünde bulundurursak onları terketmek bir o kadar zor. En azından şimdilik...

• Nokia'ya göre internet ; Facebook'ta durum güncellemekten ibaret galiba...
  • oldu sırf enerji tasarufu yapacam diye telefonun küçük ekranına mahrum kalacağım.sonra telefonumun pili çabuk bitecek.çok sık şarj edeceğim bu yüzdende telefonun pili ölecek.yeni pil alacağım.dolayısıyla eski pili çöpe atacağım.pildeki kimyasallar doğaya zarar gene gelecek.yapay olan herşey doğaya zararlı.ha öyle yapmışın ha öteki türlü yapmışın.iki türlüde illaki çevreye zarar geliyor.
  • gözümüz bozulunca nokia eski haline getircekmi peki ? :D

dumanla haberleşmek daha temiz bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: DungeonKeeper

gözümüz bozulunca nokia eski haline getircekmi peki ? :D

dumanla haberleşmek daha temiz bence

para,para,para senin benim gözüm ve çevre kimin umurundaki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PERİSKOP -- 26 Mart 2010; 0:35:02 >
  • Güzel bir haber bu teşekkürler , yıllardan beri Teknoloji adına üretilmiş hantal ve
    ağır kalabalık aksesuarlı , özellikle Masaüstü PC'lerin azalacağını ve bu cihazların daha da küçüleceğini
    tahmin ediyorum. Zaten önümüzdeki yıllar içerisinde taşıma maliyetleri , kirlilik , çevreye verilen zararlar , radyasyon
    hammadde , görüntü kirliliği v.s. gibi bir sürü meseleden dolayı bu tür cihazların daha da portable
    taşınabilir olması yönünde çalışılacağına inanıyorum...Nokia zaten kendi cihazlarıyla ve teknoloıjisiyle bu konuda örnek bir firma
    diğer şirketlerinde işbirliği içerisinde bunlara katkıda bulunacağına inanıyorum.
  • 1 tane Laptop, 1 tane Netbook ve 1 tane de Cep Telefonum var. Hepsinden de internete kablosuz modem üzerinden bağlanabiliyorum.

1 tane de Masaüstü Bilgisayarım var. Onunla ethernetle bağlanıyorum.

Uzun Lafın Kısası: Masaüstü Bilgisayarımdan kolay kolay vazgeçmem. Benim için bambaşkadır kendisi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.