Şimdi Ara

USB portu sayısına yaratıcı bir çözüm; InfiniteUSB

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
4.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Infinite USB ile USB girişlerinin görünümü

Teknoloji geliştikçe kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını gideren farklı cihazların sayısı da artıyor. Dolayısıyla bu cihazları bağlayacağımız daha fazla bağlantı girişine ihtiyaç duyuyoruz. İşte InfiniteUSB, USB portlarının sayısında oluşan yetersizliği gidermeye çalışan bir çözüm.

Çinli Jiang Gonglue isimli tasarımcı ve mühendis, InfiniteUSB fikrinin yaratıcısı. Her USB girişinin arka tarafında bulunması gereken USB portu sayesinde cihazınızda tek USB portu olsa dahi istediğiniz kadar USB cihazı bağlayabiliyorsunuz. Bu gelişme ile hem kullanıcılar istedikleri kadar USB portuna sahip olacaklar hem de üreticiler USB portlarına ayırdıkları alanları daha verimli kullanabilecekler. Akıllara gelen soru ise birden fazla cihaz takıldığında oluşabilecek yavaşlık. Bunun da ek güç desteği ile çözülebileceği belirtiliyor. Şuan proje aşamasında da olsa bu fikirin çoğu kesim tarafından kabul edilebilir olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Bu fikirin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini ise zaman gösterecek.

• resimlerden tam olarak birşey anlayamadım.nasıl çoğaltıyor acaba?
  • zaten tek usb çıkışı bir kaç taneye çeviren hub'lar var diye biliyorum. bu tam olarak nasıl bir "yenilik" anlayamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

resimlerden tam olarak birşey anlayamadım.nasıl çoğaltıyor acaba?

kabloların ucu sanırım usb takılacak yere takılıyor kablolarda birbirine geçebiliyor. hem şık hemde güzel bişey
  • nasıl anlamadım şimdi kullandığımız aletlerin usb çıkışları bu şekil mi olacak
  • Alet tek girişi iki giriş yapıyor birine flash bellek bağlarkendiğerine tekrar bu cihazdan bağlanabiliyor.
  • Görünmleri çok şirin
  • Benim notebookta işe yaramaz bu. Çünkü sağında iki USB giriş yanyana. İkincisinin hemen yanında da kulaklık girişi var. Eğer bunu kullanırsam önünü kapatmış oluyor.

Çok da üretken bir fikir değilmiş.
  • fiyatı da uygun olursa çok hoş bir ürün olur aslında

edit: bu mesaj alet ikili hub sanıldığı için yazılmıştır.yeni usb kablo formatı olarak düşünülüyorsa yalan olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pea. -- 22 Mart 2010; 20:54:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kulak Misafiri

Benim notebookta işe yaramaz bu. Çünkü sağında iki USB giriş yanyana. İkincisinin hemen yanında da kulaklık girişi var. Eğer bunu kullanırsam önünü kapatmış oluyor.

iyide her notebooka uyumlıu olacak diye bi kaide yok.
  • Gereksiz bence
  • Bir kaç notebook soğutucusunun usbden enerji çeken kablosunu bu şekilde yapmışlar ve gerçekten akılcı bir çözüm olmuş. Soğutucu fanı için bir usb portunuzu feda etmenize gerek kalmıyor böylece.

Tüm usb kabloları böyle olursa usb port sıkıntısı kalmaz gerçekten.
  • bunlar resmen tren yapmış.
  • Bir tane usb hub 127 tane cihazı destekler zaten. Bu ürün heralde bu sayıyı daha da arttırmak için yani gereksiz.
  • İyi tamam hoş da flash bellekler için tasarım sorunu olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lion_koc

quote:

Orijinalden alıntı: Kulak Misafiri

Benim notebookta işe yaramaz bu. Çünkü sağında iki USB giriş yanyana. İkincisinin hemen yanında da kulaklık girişi var. Eğer bunu kullanırsam önünü kapatmış oluyor.

iyide her notebooka uyumlıu olacak diye bi kaide yok.

Ama ürünün kullanılabilirliği önemli. USB'yi standart yapmasalardı, ya da kabul görmeseydi her üretici kafasına göre bir giriş çıkarsaydı USB ne kadar üretken bir fikir olabilirdi ki.

Bu konuyu şöyle kapatalım bence, işine yarayanın yarar ama uygun olmayanlar için pek tercih sebebi olmaz.
  • Bende çok beğendim. Pratik ve akılcı bir çözüm olmuş.
  • Çok iyi bir fikir. Bundan sonra aldığımız mouselar, usb'den çalışan kablolu ürünleri girişleri bu şekilde olursa çok iyi olur.
  • şerrefsizim benim aklıma gelmişti.. gerçek!
  • beğenmedim, mantığını anlamadım bi usb girişine 2 usb takarsak verim alamayız ki. çok saçma.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.