Şimdi Ara

Sony, Vaio E serisinin 14 ve 17 inçlik modellerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony, haftaya Vaio E serisinin Avrupa'lı kullanıcılarına yönelik hazırlanan yeni üyelerini tanıtarak merhaba dedi. Mevcut 15 inçlik modelin yanı sıra Vaio E serisi altında 14 ve 17 inçlik modellerde satışa sunulacak.

14 inçlik Vaio E, 1600x900 piksel çözünürlüğünde görüntü sağlarken, grafiksel gücünü Mobility Radeon HD 5145'den alıyor. 2.13GHz'lik Core i3 işlemcisine sahip olan bilgisayar 4GB'lık bellek ve 500GB'lık depolama alanıyla geliyor, isteğe bağlı olarak Blu-ray sürücüsü mevcut optik sürücüyle değiştir

Ailenin en büyük üyesi 17 inçlik Vaio E ise gücünü 2.26GHz'lik i5 işlemcisinden alırken, Mobility Radeon HD 5650'ı arkasına alarak 1900x1080 piksellik görüntü sağlıyor. 14 inçlik modelde olduğu gibi bu model de 4GB'lık bellek ve 500GB'lık depolama alanıyla geliyor. Her iki bilgisayarın bataryalı ağırlıklarıysa sırasıyla 2,35kgf ve 3,3kgf.

Mayıs ayı içersinde satışa sunulacağı duyrulan bilgisayarların satış fiyatlarıyla ilgili herhangi bir açıklamaysa yapılmadı ancak tahmin yürütmek isteyen okuyucularımız için 15.5 inçlik modelin yaklaşık 870 dolardan satıldığını belirtelim.

• 17 inclik ekrana pil mi dayanır
  • Abi niye dayanmasın ? Ben anlamıyorum yahu her büyük ekranlı laptopta aynı muhabbet dönüyor. Ekran büyük ama pil de büyük. Normal kullanımda 15" liklerle hemen hemen aynı süre dayanıyor bu laptoplar. Oyun oynarken kullanılan ekran kartlarına bağlı olarak bu süre düşüyor ama örneğin bu laptopta HD 5650 kullanılmış. AMD'nin 15" boyutundaki laptoplara göre tasarladığı bir ekran kartı yani. Dolayısıyla oyun oynarken bile ben bu laptop ın normal 15" lik laptoplardan daha az dayanacağını hiç düşünmüyorum. Belki fazla bile dayanabilir.

Konuyla ilgili yorum yaparsam ise; bence Sony her zaman yaptığı gibi yine ekran çözünürlüklerini çok abartmış. 17" de o çözünürlük çok sırıtmaz ama 1600x900 14" e göre çok fazla diye düşünüyorum. Bu açıdan beğenmedim.
  • anlaşılan cw serisinin yerini e serisi alacak.
  • Renkler tasarım performans ve fiyat(tahmini)çok güzel ürünler olmuş
  • beyaz olanı şahane duruyor yahu
  • urunler gelsede baksak mavı de guzel duruyo sankı
  • hepsisony.com'dan i5 işemcili olanını sipariş ettim. Ancak henüz stoklarında yokmuş. Bu hafta sonunda geleceğini söylediler. Fiyatına göre özellikleri çok iyi bir bilgisayar gibi geldi bana.
  • mavi güzelde gözleri yormaz mı ya
  • Benim Çok hoşuma gitti acıkcasi mavi olani baya güzel duruyo gelince bakmak lazım gözleri yorar mı yormaz mı diye artık...
  • Ailenin en büyük üyesi 17 inçlik Vaio E ise gücünü 2.26GHz'lik i5 işlemcisinden alırken, Mobility Radeon HD 5650'ı arkasına alarak 1900x1080 piksellik görüntü sağlıyor.
    böyle bir ürün varmı??
    sony.com.tr yede baktım böyle bir ürün görünmüyor
  • Arkadaşlar sony.com.tr ile görüştüm şimdi öyle bir ürünün olmadığını söylediler.www.sony.com sitesine baktım global sitesine oradada öyle bir ürün görünmüyor haber düzeltilirse sevinirim. bu haber yüzünden kaç tane yeri aradım.İyi akşamlar
  • http://www.sony.com.tr/product/vn-e-series bunlar değil mi o laptoplar?
  • sony notebook lar fiyatına bakıldığında emsal markalara göre pahalı. daha mı kaliteli peki ?
    özellikle tuşlarının kalitesizliğine dair pek çok mesaj okudum. Sanki toshiba daha kaliteli gibi ama onun da berbat servisinden şikayetler çok.
  • hayaladam senin baktığın notebook lar e serisi ama o ürünlerin içinde hem core i 5 hem ati hd 5650 hemde full hd olan bir makine yok e serisinde full hd makine yok anladınmı ama hhaberde var yazıyor...
  • VPCEC1M1E/WI

17" - 1600x900 - i3 330M - HD 5450 - DVD+-RW - 500 GB HDD - 4 GB DDR3

fiyat = 700 pound (UK)

http://www.sony.co.uk/product/vn-e-series/vpcec1m1e-wi

VPCEC1S1E/BJ

17" - 1920x1080 - i5 430M - HD 5650 - BD ROM/ DVD+-RW - 500 GB HDD - 4 GB DDR3

fiyat = 900 pound (UK)

http://www.sony.co.uk/product/vn-e-series/vpcec1s1e-bj

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.