- x
Kablosuz Modem'i Bilgisayar Görmüyor?
10 Cevap19886 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

478 Mesaj
22 Mart 2010; 14:56:54 

arkadaşım kablosuz modem almış ama Kablosuz Modemi görmüyor pc. ama kablolu olanı takınca internete bağlanıyorlar. sorun sizce nedir?

ARİ GOLD

544 Mesaj
22 Mart 2010; 15:43:39 

quote:

Orijinalden alıntı: haykocepking

arkadaşım kablosuz modem almış ama Kablosuz Modemi görmüyor pc. ama kablolu olanı takınca internete bağlanıyorlar. sorun sizce nedir?

masaüstü pc nin kablosuz ağları görebilmesi için ya bir pci wireless ethernet kartı, ya bir wireless usb adaptör, yada bir access point gerek.

bunlardan birini kullanarak kablosuz bir ağı masaüstü bilgisayardan görmemen için bir sebep yok.

50 Mesaj
22 Mart 2010; 16:17:59 

ayrıca benim sende hemen balıklama atlama söylenenlere bana bluetooth önerdiler . şükürki elimde vardı extra masraf yapmadan denedim tabiki o zamanlar bayağı cahaldım. arkadaşın dediği gibi tek çözüm . birde bildiğim kadarıyla kablolu daha garantili ve hızlı bilmem yanılıyormuyum?...

478 Mesaj
22 Mart 2010; 16:24:44 

arkadaşlar onlardan en az biri var arkadaşımın ablası işyerinde girmiş bağlanmış.. yardım ediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin

ARİ GOLD

9293 Mesaj
22 Mart 2010; 16:58:21 

Masaüstü bilgisayarda ethernetten girebilirken kablosuzdan neden giremiyor hic dusunmuyor musun? sence neden gormuyor. yaw ustunde ethernet gibi kablosuz baglantiyi saglayacak herhangi birsey yokta ondan. arkadasta aciklamis. kablosuz baglantiyi saglayacak bir aparat yada pci kart lazim yoksa siz o modemle kablosuz baglanamazsiniz. arkadasinin da ablasi buyuk ihtimal ya kablo baglamistir yada onlarinda kablosuz cihazlari vardir yoksa kablosuz modeme oyle bilgisayarda ekstra bir aygit olmadan baglanamazsin.
bu sekilde yardim edin diye birseyler yazacagina azicik bilgisayarda ne var ne yok onlari kontrol et bence...

Böyle adminler olduğu surece forumda hiç kimseye yardim edilmez. Bir cok forumda bilen kisinin birakmasinin nedenisiniz. Cahil cuhela adamlarla ugrasin durun. Artik dolandirici ve cahil insan kaynayan bir forumdur donanimhaber...

544 Mesaj
23 Mart 2010; 17:08:37 

zaten, usb adaptör, access point, pci wireless ethernet'leri geç,

Kablosuz modemin üstünde mutlaka en az 1 adet ethernet portu olur kablo ile iletişim için kabloyla bağlasın arkadaşın ? ne zararı var ? masaüstünü kablosuz modeme bağlamaya çalışmak, ek masrafdan başka bir şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofinindünyası -- 23 Mart 2010; 17:45:36 >

2237 Mesaj
25 Mart 2010; 23:03:26 

Bende bir ara kablosuz kullandım ama format atmadan olmuyor.Herşeyi denedim formattan önce, modemin cd sini yükledim denetim masasını - ağ bağlantılarını alt üst ettim ama yok olmuyor.
Tek çare format ama format esnasında kablosuz modemin pc ye bağlı olması lazım

544 Mesaj
27 Mart 2010; 11:25:53 

quote:

Orijinalden alıntı: ONUR_345241

Bende bir ara kablosuz kullandım ama format atmadan olmuyor.Herşeyi denedim formattan önce, modemin cd sini yükledim denetim masasını - ağ bağlantılarını alt üst ettim ama yok olmuyor.
Tek çare format ama format esnasında kablosuz modemin pc ye bağlı olması lazım

ne alaka dostum yahu ?

5251 Mesaj
27 Mart 2010; 17:18:32 

quote:

Orijinalden alıntı: sofinindünyası

ne alaka dostum yahu ?

yani ne alaka bi wiraless adaptör kurmak için format mı atılırmış
hem format atınca da onun diriveri cd de yoktur ki yine başa döneneceksin

sizin sorununza gelince de eğer bilgisayarda donanım olarak kablosuz bağlantıyı sağlayacak bi cihaz var ise bu cihaz bilgisayarın kendisinde olmaz sonradan takılan bi cihazdır modemler fabrikasyon ayarlarında kablosuz özellik kapalı olarak gelirler ve kablolu olarak bağlanıp kablosuz aktifleştirildikten sonra kablosuz özelliği kullanılablir sanırım açık ve net anlattım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeki1981 -- 27 Mart 2010; 17:21:56 >

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir

1 Mesaj
13 Haziran 2011; 12:48:29 

arkadslar bizim modem kablosuz sadece ana bilgisayardn grblyorum başka bi bilgisayar veya tel modemi görmyo ne yapabilirim aci lltfn yardm edin?????????????????

106 Mesaj
8 Eylül 2012; 15:54:22 

arakdaşlar ben laptop kullanıyorum ancak aynı sorun bende de var :/ Kabloyu takarak nete girebiliyorum aksi taktirde wireless üzerinden bağlanamıyorum. Daha doğrusu benim laptop modemi görmüyor.Acil yardım edin

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Kablosuz Modem'i Bilgisayar Görmüyor?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.203