Şimdi Ara

ATi CrossfireX Profile Application 1.0 çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nvidia tabanlı ekran kartı üretiminde sektörün önde gelen isimlerinden biri olan EVGA, Nvidia tarafından sürücülerinde desteklenmeyen oyunlara çoklu GPU desteği kazandırabilmek için profil güncellemeleri yayımlaya başlamıştı. EVGA'nın elde ettiği başarıyı ve sürücü bağımsız SLI güncellemesinin sağladığı rahatlığı dikkate alan Nvidia da SLI Profil güncellemeleri yayımlamaya başlamıştı.

Nvidia'dan sonra AMD de benzer bir uygulamaya geçiyor. Crossfire X kurulumları için profil güncellemeleri hazırlamaya başlayan firma, Crossfire X Profile Application 1.0'ı kullanıma sundu. Çalışmak için ATi Catalyst 10.3 ve üstü sürücülere ihtiyaç duyan CrossfireX Application 1.0, çoklu GPU desteği için aşağıda adı yer alan oyunculara profil güncellemesi getiriyor;

• Heaven – Crossfire profil

• Dark Void – Crossfire profil

• Singularity – Crossfire profil

• Unigine Heaven Demo – Crossfire profil

• Just Cause 2 -> Tek GPU ve Crossfire profil

• Battlefield Bad Company 2 -> Crossfire profil

• AvP -> Tek GPU ve Crossfire profil

ATi CrossfireX Application 1.0'ı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

• Atiye bir halley oluyo :) işin şakası ati attığı temel üzerinde hızla yükseliyor,gercekten hayranlıkla izliyorum.İşlemci konusunda da galiba 2011 en parlak yılları olacak,tabiki yaşayıp göreceğiz
  • CF ye en başında beri sıcak bakmadım.Tek gpu her zaman daha iyi bence.Hem güç tüketimi olsun hem kasa içi yer kaplaması olsun vs. vs. CF yerine o kadar masraf yapılacaksa 5970 daha iyi bir tercihdir.
  • @666
    Tek gpu dediğin gibi şu anda en iyisi hiç değilse çift gpu lu kart alınır,crossfire ve sli gibi çoklu kart kurulumlarında sorunlar olabiliyor.Sli bu konuda daha sorunlu,crossfire ı takdir ediyorum,en azından ati sürücüler ile destek veriyor.
  • Hd 5970 kullanmaktayım.ATi CrossfireX Application 1.0'ı indirip pc'me kurmam yeterlimi yoksa yapmam gereken başka ayarlamalarmı var?kısaca sormak istediğim nedir bu Application profile,nasıl kullanılır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurmurat360x

Hd 5970 kullanmaktayım.ATi CrossfireX Application 1.0'ı indirip pc'me kurmam yeterlimi yoksa yapmam gereken başka ayarlamalarmı var?kısaca sormak istediğim nedir bu Application profile,nasıl kullanılır?

CF yoksa kurmaya gerek yok sanırım ya da ben yanlış anladım
  • arkadaşlar elimde boşta 512 MB 4870 var. acayip bir hatadan dolayı satamıyorum da. (görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti vs. hatası. garanti bir şey yok diye 3 defa iade etti.) her ne kadar aynı aileden gelmeselerde 4870 ile şu an kullandığım 1 GB 5850 cf yapsam bir işe yarar mı?
  • quote:

Hd 5970 kullanmaktayım.ATi CrossfireX Application 1.0'ı indirip pc'me kurmam yeterlimi yoksa yapmam gereken başka ayarlamalarmı var?kısaca sormak istediğim nedir bu Application profile,nasıl kullanılır?

direk yüklüyorsun çalışıyor dostum ancak cat 10.3 ün sende yüklü olması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

bu profillerle tek gpu kartlarda nasıl performans artışı sağlanıyor, ilginç bir durum.

bir yanlıslık var bencede son madde de..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

quote:

direk yüklüyorsun çalışıyor dostum ancak cat 10.3 ün sende yüklü olması lazım
    Teşekkür ederim sağol Cat 10.3a yüklü bu sürüm olmasa bile 10.3'ün çıkmasına az kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

CF ye en başında beri sıcak bakmadım.Tek gpu her zaman daha iyi bence.Hem güç tüketimi olsun hem kasa içi yer kaplaması olsun vs. vs. CF yerine o kadar masraf yapılacaksa 5970 daha iyi bir tercihdir.

o kadar masraf yapılacaksa 5970 daha iyi bir tercihdir.buna katılıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.