Şimdi Ara

Nokia E72 Şarj.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
13.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni aldığım e72de şarj problemi yaşıyorum. Telefonun şarjı 1 günü zor çıkarıyor. Çok tasarruflu davranırsam 2gün anca gidiyor. Ki ben günde 15-20dk internete girerim 2-3 mesaj atarım 5-6dk konuşurum. Geceleri de telefonu kapıyorum. Şöyle söyleyeyim d900i nin şarjı 1 hafta gidiyordu bana. Sizce de bir problem var mı yoksa bu durum bu telefon için normal mi?

• Bir bilgisi olan yok mu?
  • Nokia E72 kullanıcısı değilim. Ancak 3G'yi kapatıp ekran parlaklığını düşürmeyi deneyebilirsin. Ayrıca WI-FI veya Bluetooth'un kapalı olup olmadığını kontrol etmekte fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 24 Mart 2010; 20:20:33 >
  • alet hep tasarruf modunda. Kullanmadığım zaman 3gyi kapatıyorum. wifi hiç açık değil. Bluetuth da hiç açık değil. Tasarruf modunda olduğundan dolayı da ekran parlaklığı hep düşük...
  • cihazı alır almaz direk kullanmaya başladın mı yoksa şarzı tamamen bittiğinde sarza takıp 12 saat bekledin mi? bundan kaynaklanıyor olabilir.
  • 3g üzerinden şebekeye bağlanıyorsa aç kapa yapamazsınız. Ayarlardan şebekeye girip GSM olarak ayarlayın. E71 de Araçlar/ayarlar/telefon/şebeke içinde ayarlanıyor. Ayrıca Garmin gibi bazı programlar arka planda çalışıp pili bitirebiliyor. Kurduğunuz programlarıda gözden geçirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi euzun72 -- 23 Mart 2010; 22:54:16 >
  • arkadaşın dediği gibi arka planda bir program açık değilse şarjın bu kadar gitmesi imkansız. bendeki e72 az kullanımla 4-5 gün gidiyor.çalışan program olayı yoksa servise götürmekte fayda var,pili değiştirebilirler.
  • telefonum 24 saat açık. Her gün en az 1 saatlik görüşmem var. 3g açık. Email kontrolü sürekli açık. Günlük ortalama 2 saat wifi ve 3g kullanımı var. Evde bazen çocuklar oyun da oynuyor telefonla. Şarjım en kötü ihtimalle 3 gün gidiyor. Kesinlikle sorun var bataryanızda.
  • Telefonu ilk aldığımda tamamen bitene kadar kullandım, o da zaten 1 gün kadar sürdü. Sonra pil bitti. 16saat kadar şarjda bıraktım. Klasik batarya kullanımı. Alt planda hiç program açık bırakmıyorum. 3G'yi hep kapatıyorum: görüşme bitirme tuşuna basılı tutunca veri paketi kesiliyor türünden bir şey yazıyor. Dün gece şarj ettim. Şuan telefon şarjda, pili bitti ortada kaldım yine...
  • Bende 3G mod açık falan filan ekran parlaklığı dışında herşey ful çalışıyor. İnan bana ekran parlaklığı çok etkiliyor şarjı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ateş_kafa

Bende 3G mod açık falan filan ekran parlaklığı dışında herşey ful çalışıyor. İnan bana ekran parlaklığı çok etkiliyor şarjı

ama işte alet tasarruf modunda hep. Ekran parlalığı normalde hep düşük ekran kendini de 5saniye sonra falan kapatıyor...
  • arkadasım bencede bataryanda sorun var benım e63 um sureklı kullandıgımda bıle 5 gün gidiyor
  • 1500miliamperlik batarya... Bayağı bir gitmesi lazım mantıken. Media markt tan almıştım. Bir geri götürüp baktırayım garantisinden...
  • Ordan oraya gönderiyorlar. Klasik. İlla küfrettirecekler kendilerine. Gidip yeni bir batarya alıcam takıcam kullanıcam, hiç çekemiyeceğim onların dertlerini...
  • kesinlikle bi problem var arkadaşım ben günde 200 sms atıyorum internetten download yapıorum oyun oynuorum min 2 gün gidiyor güç tasarrufuyla 3 buçuk 4 güne dayanıyor bence kesin bir derdi var ya bataryanda ya da telde bi problem var
  • bunlara ek olarak e posta güncellemesi hep açık günün her vakti e posta alıyorum geceleri sabaha kadar müzik çalar açık kalıyo uyuya kaldığım için ama yinede dediğim min 2 gün hocam kesinlikle bi derdi var cihazının
  • quote:

Orijinalden alıntı: silverarrow

bunlara ek olarak e posta güncellemesi hep açık günün her vakti e posta alıyorum geceleri sabaha kadar müzik çalar açık kalıyo uyuya kaldığım için ama yinede dediğim min 2 gün hocam kesinlikle bi derdi var cihazının

Bilimsel olarak ta bir hata var zaten :D 1500malık pil en azından tam kullanım altında 20 saat kadar gitmesi lazım. Bir garip açıkçası...
  • ben de bu hafta aldım telefonu ama 2. günü anca çıkarıyor. çok kullanmıyorum günde en fazla 10 dk konusma, gelen 10 civarı mail, 20-30 tane de mesaj diyelim. ekran parlaklığı ortada, mail kontrolü var bir tek. wlan araması falan da yok.

kvk ya mı götürsem bi daha 1 hafta olmadı alalı :S
  • Açıkçası benimki de öyle. Aradım konuştum öyle böyle buraya gidin falan dediler bende küfrettim kapattım...
  • ben de ayni problemi yasyorum. sadece mail kontrol etsem 10 15 dk konussam da birsey degismiyor. ilk ayarlarini da tam yapmistim. iki hafta once media mrktten almistim. bazen bir gunu zor cikariyor. servise goturen ya da baska bir yol deneyn var mi? yeni batarya almak sorunu cozuyor mu mesela?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.