Şimdi Ara

335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (343. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.025
Cevap
9
Favori
705.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şafak atarsa 38. 11.Motorlu Piyade Tugayı/Denizli ye düşcek torunlarımıza her türlü yardımcı olurum. Sayılı zaman çabuk geçer de keşke bu dönemde gelmeseydiniz. Çarşılar ayda bir, Ramazan, Ramazan bayramı, kurban bayramı, 30 Ağustos, 29 Ekim, Yılbaşı bütün resmi tatillerde buradasınız. Sıcak bir taraftan. Denetlemeler öbür taraftan. Neyse gelin konuşuruz. Sabahın köründe gelmeyin pişman olursunuz:D İkindiden sonra gelin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedateroglu

Şafak atarsa 38. 11.Motorlu Piyade Tugayı/Denizli ye düşcek torunlarımıza her türlü yardımcı olurum. Sayılı zaman çabuk geçer de keşke bu dönemde gelmeseydiniz. Çarşılar ayda bir, Ramazan, Ramazan bayramı, kurban bayramı, 30 Ağustos, 29 Ekim, Yılbaşı bütün resmi tatillerde buradasınız. Sıcak bir taraftan. Denetlemeler öbür taraftan. Neyse gelin konuşuruz. Sabahın köründe gelmeyin pişman olursunuz:D İkindiden sonra gelin.

Hayırlı teskereler arkadasım eline sağlık.zaten bizim devre komple şanssız bir devre. Biz gidiyoruz ya askere darbe de olur savaş da çıkar kanun da çıkar ,bizim askerlik kesin uzar
  • evet arkadaşlar içinden neresi çıkacak diye bi hissi olan varmı ya? bi tertipim yazmış. benimde içimde tecili bozdurduğum günden beri istanbul tuzla uzun dnem var. her ne kadar kısa dönem istemiş olsamda içimde böyle bir his var o günden beri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maverick8141

quote:

Orijinalden alıntı: DOĞANSERİOUS

quote:

TOPLANMA MERKEZLERİ

1-)TRABZON-ARTVİN il ve ilçelerine tertip edilen 6 aylık erler 48.Piyade Tugay Komutanlığına (TRABZON) katılacaklardır

2-)ERZİNCAN-ERZURUM-AŞKALE-KAĞIZMAN-ARDAHAN-DUMLU-KARS-SARIKAMIŞ-PATNOS-ERCİŞ-DOĞUBEYAZIT-AĞRI-MALAZGİRT-KANDİLLİ il ve ilçelerine tertip edilen 6 aylık erler 3.Ordu kOMUTANLIĞINA (ERZİNCAN) katılacaklardır

3-)TUNCELİ-ELAZIĞ-BİNGÖL-TATVAN-HAKKARİ il ve ilçelerine tertip edilen 6 aylık erler 8. Kolordu Komutanlığına (ELAZIĞ) katılacaklardır.

4-)DİYARBAKIR il ve ilçelerine tertip edilen 6 aylık erler 7.Kor.K.lığına (DİYARBAKIR) katılacaklardır.

iyide devrem bu bilgiler nerde yazıyor şimdi yerimiz belli olduğunda bu bilgi verilecekmi yoksa nasıl olacak?

tertibim,ASTEĞMEN ADAYI İZİN BELGESİ başlıklı kağıdın arkasında yazıyor.Ve hatta arka yüzde "ÖZLÜK DOSYAMI TESLİM ALDIM,TOPLANMA MERKEZİNE EMREDİLEN GÜN VE SAATTE KATILACAĞIM TARAFIMA TEBLİĞ EDİLDİ" yazısı da var altında da imzam adım soyadım ve aday numaram yazılı.

Benim izin kaadımda öyle bir bilgi yok devrem neyse herhalde arkadaşın dediği gibi yereler belli olunca o bilgiyide verecekler artık 10 unda herşey belli olur.
  • benim içime uzun dönem olarak önce eğirdir sonra da hakkari tim kmt. olarak doğuyor ya bilmiyorum....arada da denizli olabilir diyor bir ses
  • Ya arkadaşlar kafama bi şey takıldı. Şimdi biz ayın 11 veya 12 sinde teslim oluyoruz ya; 11 inde teslim olanlar bir gün erken mi terhis olacak şimdi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deliolan14

quote:

Orijinalden alıntı: ayhan_ok

quote:

tertibim beni uyku tutmadı desem yeri var,her saat başı uyandım,yukarı çıkıp bilgisayara girmek de zor geldi,bahçede dolandım durdum.Her gözümü kapadığımda 40-50 kişilik bir grubun pusuya düştüğünü görüyordum valla,ve en kötüsü her seferinde hiçbir şey yapamıyordum.Sabah sabah onun siniri vardı üstümde,dediğin gibi psikolojimizi şimdiden yıprattılar,oraya gittiğimizde helva gibi olacağız,istedikleri gibi şekil verebilecekler bölece

Allah korusun tertip pusudan vb.kaza beladan bir an önce bitirip gelsek tam süper olacak

Bu arada kimse saymıyor daha ama tertipler şafak 172

devrem onu bunu bırakta ne olacak bu FENERİN hali :D

Fransa gol kralı Niangı almışız daha ne olsun :) aykuta biraz sabır göstersek iyi olacaz iyi takım aslında iyi ama üzerlerinde bir baskı var oınu atsalar iyi olacak.

Ya tertipler bu fenerden bir cacık olmaz şöyle orta sahaya savaşan adamlar almak lazım yoksa cristian filan hikaye mehmet topuzu arar olduk
  • quote:

BEN UZUN DÖNEM VE KOMANDO İŞARETLEDİM DAHA DOĞRUSU İŞARETLEMEM YÖNÜNDE TAVSİYE VERDİLER ASKERİ HASTANEDE.

uzun dönem neyse de komando olmayı nerde işaretledin? formda öyle bir alan yoktu.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

TOPLANMA MERKEZLERİ

1-)TRABZON-ARTVİN il ve ilçelerine tertip edilen 6 aylık erler 48.Piyade Tugay Komutanlığına (TRABZON) katılacaklardır

2-)ERZİNCAN-ERZURUM-AŞKALE-KAĞIZMAN-ARDAHAN-DUMLU-KARS-SARIKAMIŞ-PATNOS-ERCİŞ-DOĞUBEYAZIT-AĞRI-MALAZGİRT-KANDİLLİ il ve ilçelerine tertip edilen 6 aylık erler 3.Ordu kOMUTANLIĞINA (ERZİNCAN) katılacaklardır

3-)TUNCELİ-ELAZIĞ-BİNGÖL-TATVAN-HAKKARİ il ve ilçelerine tertip edilen 6 aylık erler 8. Kolordu Komutanlığına (ELAZIĞ) katılacaklardır.

4-)DİYARBAKIR il ve ilçelerine tertip edilen 6 aylık erler 7.Kor.K.lığına (DİYARBAKIR) katılacaklardır.

iyide devrem bu bilgiler nerde yazıyor şimdi yerimiz belli olduğunda bu bilgi verilecekmi yoksa nasıl olacak?

tertibim,ASTEĞMEN ADAYI İZİN BELGESİ başlıklı kağıdın arkasında yazıyor.Ve hatta arka yüzde "ÖZLÜK DOSYAMI TESLİM ALDIM,TOPLANMA MERKEZİNE EMREDİLEN GÜN VE SAATTE KATILACAĞIM TARAFIMA TEBLİĞ EDİLDİ" yazısı da var altında da imzam adım soyadım ve aday numaram yazılı.

Benim izin kaadımda öyle bir bilgi yok devrem neyse herhalde arkadaşın dediği gibi yereler belli olunca o bilgiyide verecekler artık 10 unda herşey belli olur.

Valla resmi imzalı ve mühürlü izin belgesinde yazan bu narlıdereden verilen.Hatta biz bunu ilk gördüğümüzde grubun yarısı ağlama konumuna gelmişti,doğuya gidiyoz kesin sanmışlardı da. Ben sınav gününde de hep güldüğüm için beni etkilememişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: sweetlyboy01

Ya arkadaşlar kafama bi şey takıldı. Şimdi biz ayın 11 veya 12 sinde teslim oluyoruz ya; 11 inde teslim olanlar bir gün erken mi terhis olacak şimdi?

hayır devrem,yok öle bişey.

@itouch83, askerlik şubesine gittiğinde verilen ilk kağıtların hepsinde ve askeri hastaneye sevk kağıdında vardı.Ben de o zaman işaretledim.Ama dediğin gibi form üstünde yani sınav günkü formda yoktu.
  • Ya benim bilekte ciddi ağrı oluyo fibromiyalji var bende eğitimden kaçmam hatta hoşuma gider ama mekik neyse de şınavda baya bileğe yük binerse şınav çekemeyebilirim pzt. GATA ya gidimmi yoksa teslim olduğum yerde ilk muayanedemi söylim bu rahatsızlığı nedir tavsiyeniz.
  • quote:

Ya benim bilekte ciddi ağrı oluyo fibromiyalji var bende eğitimden kaçmam hatta hoşuma gider ama mekik neyse de şınavda baya bileğe yük binerse şınav çekemeyebilirim pzt. GATA ya gidimmi yoksa teslim olduğum yerde ilk muayanedemi söylim bu rahatsızlığı nedir tavsiyeniz.

Teslim olduğunda söle,sevk ederler zaten.Ama garantiye alacağım diyorsan Gata ya git derim.
  • denizli çıkmasında nere çıkarsa çıksın 5 sene orada okudum ancak kurtuldum. böyle lanet bi şehir olamaz.
  • en iyisi teslim olduğumda söylim belkide ağrı geçer .
  • Ben denizlide askerim. Teraspark, çamlık falan güzel yerler. Sen neyini beğenmiyon. Ama burası sürgün yeri o ayrı:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: drakan

Vergi numarası uygulaması çoktan kalktı. Kalkmamış olsa bile kime ne benim kazancımdan, ödediğim vergiden. Eğer ödediğim vergiye göre bana muamele edeceklerse beni 6.yıldızlı tatil köyünde yatırmaları gerekir.

Kan grubu kartım yok, hiçbir zamanda olmadı. nasıl birşey olduğunu da bilmiyorum.

Eğer spor ayakkabıyla spor yaptıracaklarsa bi zahmet orada verirler. bir de gidip spor ayakkabıya masraf edemem. bırakın beni, ülkenin dört biryanından aç açıkta gelen insanlar da var. böyle bir ayrım olmaz.

Sağlık ocakları, Kızılay, hastaneler vs. verebiliyor. Parmağınızın ucundan aldıkları kanla yaptıkları 5 dk. lık işlemle belirliyorlar grubunuzu. Küçük bir kartın üzerinde isim+kan grubu ve mühür-imza bulunuyor. Ben ehliyet alırken vermişlerdi, öyle duruyor.

Yalnız ben Küçükyalı da sınava girmiştim. Verdikleri kağıdın üzerinde spor ayakkabısı, kan kartı, vergi no, KTM yerleri ile ilgili bilgilendirme yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PointeR.

quote:

Orijinalden alıntı: kicgine

quote:

Orijinalden alıntı: vatansever1i

Devletin işi belli olmaz yıllarca okulda kovaladığımız bir pkk lı bugun TRT Atina muhabiri sen düşün artık!!

Bizim dindarlar sağolsun pkk'lıları ihya etti...

Sen dindar ve pkk kelimelerinin bir kelime anlamini soyle bakayim.
    Boyle genelleme yapamazsin.Dindarlarin pkk ile ne alakasi var.
    Muslumanim.Allah'a inaniyorum ve vasiyetimi yazaraktan askere gidiyorum, birkac pkk serefsizini goturdukten sonra serbet icecegimi dusunerekten.

Kardeşim senin dindarlığına bir şey söylediği yok arkadaşın; sen ne demek istediğini gayet iyi anladın bence, yanlış bir kelime seçmiş olsa da ben de katılıyorum arkadaşa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedateroglu

Ben denizlide askerim. Teraspark, çamlık falan güzel yerler. Sen neyini beğenmiyon. Ama burası sürgün yeri o ayrı:D

Denizli ye hep sürgünler gidiyormuş,kd yapan arkadaşım oraya düşmüştü,kafayı yıyecem derdi,hep psiko doluymuş
  • Sen gel kardeş. Viziteciyim ben hallederiz. Alırız sana hava değişimi. Gideriz Gataya gelirim ben senle refakatçi olarak. Sen hastanede yatarsın, ben de evde yatarım. Baba yatar şafak atar.:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: complo

denizli çıkmasında nere çıkarsa çıksın 5 sene orada okudum ancak kurtuldum. böyle lanet bi şehir olamaz.

quote:

denizli çıkmasında nere çıkarsa çıksın 5 sene orada okudum ancak kurtuldum. böyle lanet bi şehir olamaz.

Kardeş ben de Denizli'de okudum sen rüya görmüşsün:))
    quote:

• 
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.