Şimdi Ara

335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (337. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.025
Cevap
9
Favori
705.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eski bataklık alanı olmalıki kömür cevheri bulunma olasılıgı artsın.ve arkadaşın dediği gibi yatay dikey sondajlar haritalamalar cevher hesapları felan filan uzun iş
  • quote:

Orijinalden alıntı: okaaaaaan

E-devlet şifresini herhangi bir ptt şubesinden alabiliormuyuz yoksa merkez mi olması gerekir birde alırken sadece kimlik yeterli mi?

Sadece merkezlerden alabiliyorsun, kimlik ve fotokobisini istiyorlar. Birde sabah mesaisinde gitmek gerekiyormuş, öğleden sonra sistem yavaşlıyormuş ve işlem yapamıyorlarmış
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SicakCikolata

quote:

E-devlet şifresini herhangi bir ptt şubesinden alabiliormuyuz yoksa merkez mi olması gerekir birde alırken sadece kimlik yeterli mi?

Büyük ihtimal merkezden verirler diye tahmin ediyorum, keza ben de henüz almadım umarım sınav sonuçlaırnı öğrenmek için o şifreye ihtiyacımız olmaz.

Bence sende al kardeşim ağustosun 9 unu 10'una bağlayan gece sorun çıkarsa herkes öğrenir biz sabahı bekleriz gidip şifre alır gelip öğreniriz zaten öğrendikten sonra 2 günümüz kalıyor....

Arkadaşlar 12 gün iznimiz varya onu kullanmasak 12 gün erken mi geleceğiz...normalde 15-16 ocakta bitiyorya o zaman 3 ocaktamı biter??

Evet pazartesi ilk iş şifreyi halledeceğim.

Hiç izin kullanmadığın taktirde askerlik süren 5 Ay 5 Gün oluyormuş, yani izin kullanmazsak 17 Ocak ta Terhis olabiliyoruz.

Yazarken şunu fark ettim ki, sanki kısa dönem çıkmış da ona göre hesap yapmışım, Allah söyletiyor heralde :)

• Vallaha orda davet burda davet içim dışıma cıktı devrelerim yemekten.Bizimkilerde askere gidene sulalecek sıra sıra davet verilirmiş yeni öğrendim:D Teslim olana kadar 5 kilo alırım gibi bu gidişle.Benim durumumda olanlar ses versin:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fortesla

Vallaha orda davet burda davet içim dışıma cıktı devrelerim yemekten.Bizimkilerde askere gidene sulalecek sıra sıra davet verilirmiş yeni öğrendim:D Teslim olana kadar 5 kilo alırım gibi bu gidişle.Benim durumumda olanlar ses versin:D

EEE bu da guselmiss:))
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Büyük ihtimal merkezden verirler diye tahmin ediyorum, keza ben de henüz almadım umarım sınav sonuçlaırnı öğrenmek için o şifreye ihtiyacımız olmaz.

Bence sende al kardeşim ağustosun 9 unu 10'una bağlayan gece sorun çıkarsa herkes öğrenir biz sabahı bekleriz gidip şifre alır gelip öğreniriz zaten öğrendikten sonra 2 günümüz kalıyor....

Arkadaşlar 12 gün iznimiz varya onu kullanmasak 12 gün erken mi geleceğiz...normalde 15-16 ocakta bitiyorya o zaman 3 ocaktamı biter??

Evet pazartesi ilk iş şifreyi halledeceğim.

Hiç izin kullanmadığın taktirde askerlik süren 5 Ay 5 Gün oluyormuş, yani izin kullanmazsak 17 Ocak ta Terhis olabiliyoruz.

Yazarken şunu fark ettim ki, sanki kısa dönem çıkmış da ona göre hesap yapmışım, Allah söyletiyor heralde :)

ALLAH soyletmis aynen 17 ocakta finito:)

• quote:

Orijinalden alıntı: HALLOWEEN86

quote:

Vallaha orda davet burda davet içim dışıma cıktı devrelerim yemekten.Bizimkilerde askere gidene sulalecek sıra sıra davet verilirmiş yeni öğrendim:D Teslim olana kadar 5 kilo alırım gibi bu gidişle.Benim durumumda olanlar ses versin:D

hakkaten devrem keyifler yerinde senin maşallah :) inşallah dönünce de bu sefer hoşgeldin diye gezersin kapı kapı :)

ama gideceğini bilme ile insana çöken hüzün de bi başka bu yaşıma kadar böle bi duygu yaşamamıştım... insan bi garip oluyo..

nereye gideceğini bilmemek de stres yaratıyo bende acayip.

• quote:

Orijinalden alıntı: aventis580

quote:

quote:

hakkaten devrem keyifler yerinde senin maşallah :) inşallah dönünce de bu sefer hoşgeldin diye gezersin kapı kapı :)

ama gideceğini bilme ile insana çöken hüzün de bi başka bu yaşıma kadar böle bi duygu yaşamamıştım... insan bi garip oluyo..

Devrem hiç stres yapma, inanırmısın su an sıfır stresim var.Bir ara uzun mu kısa mı olacak dıye kafayı takmıstım ama bu bahsettıgım davetler ılac gıbı geldı.Oglen forumda moralımı bozan bır kac densızın dısında canımı hıcbırseye sıkmıyorum.Allah tan hayırlısını dılemek lazım devrem.Kısa olursun psıkopatın bırıne denk gelırsın,uzun cıkar belkı ama tadında guzel bır askerlık yaparsın.Ben boyle bakıyorum artık.Hepımıze hayırlısı cıkar ınsallah.Iyı geceler...

• quote:

Orijinalden alıntı: aventis580

quote:

quote:

Bende bu zamana kadar hic boyle bir duygu hissetmedim cok tuhaf ve tarifsiz kesinlikle manyak bi sey ve belirsizlik her gun birinin bence suraya gitcen bence kesin surasi demesi de stres yapti bence bir an once belli olsun gidelim

• quote:

bende kendimi yalnız hissederdim bu konuda bide bizim sülale üzerinize afiyet bi tabur kadar var gerisini siz düsünün
    yani kilo konusunda 3 ün 5 in 10 un hesabı olmıycak sanırım
  • Yedek subay olmak isteyen arkadaşlar şu durumlarda 15 ay askerlik yapmak zorundasınız.Bunlara çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Yedek subay öğrenciliği esnasında;

(1)Yedek subay okulunda verilen eğitim ve öğretimde başarılı olamayanlar,

(2)Disiplinsizlik ve ahlakî durumları sebebiyle yedek subay çıkarılması uygun görülmeyenler,

(3)TSK.nin manevi şahsiyetine gölge düşüren veya askerliğin şeref ve haysiyetiyle bağdaşmayacak eylemlerde bulunanlarla, tutum ve davranışlarıyla yasa dışı siyasi, yıkıcı, bölücü ideolojik görüşleri benimsediği anlaşılanlar, okul disiplin kurullarının vereceği “Subay olamaz” kararı üzerine, kalan askerlik hizmetlerini 15 ay er statüsünde tamamlarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YESERSIN

Yedek subay olmak isteyen arkadaşlar şu durumlarda 15 ay askerlik yapmak zorundasınız.Bunlara çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Yedek subay öğrenciliği esnasında;

(1)Yedek subay okulunda verilen eğitim ve öğretimde başarılı olamayanlar,

(2)Disiplinsizlik ve ahlakî durumları sebebiyle yedek subay çıkarılması uygun görülmeyenler,

(3)TSK.nin manevi şahsiyetine gölge düşüren veya askerliğin şeref ve haysiyetiyle bağdaşmayacak eylemlerde bulunanlarla, tutum ve davranışlarıyla yasa dışı siyasi, yıkıcı, bölücü ideolojik görüşleri benimsediği anlaşılanlar, okul disiplin kurullarının vereceği “Subay olamaz” kararı üzerine, kalan askerlik hizmetlerini 15 ay er statüsünde tamamlarlar.

Yedek subay adayı olarak silah altına alınan ve buna hak kazanamayan 2 kişi var yanlışım yoksa. Bir tanesi Rahmetli UĞUR MUMCU, diğerini hatırlayamadım. Uğur MUMCU bu olayı "sakıncalı piyade" adlı kitabında güzel bir şekilde anlatmıştı. Kitabın ismi de zaten başına gelen bu olaydan geliyor

• Nefes alınmıyor, çok sıcak, Ankara.
  • quote:

Okan, şu adresten bakabilirsin;

https://www.turkiye.gov.tr/portal/dt?provider=HomePageContainer&channel=hizmet&hizmet.hizmetKodu=301

Şifre sormuyor, direk şubelere göz gezdirebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xanted

Nefes alınmıyor, çok sıcak, Ankara.

he valla tertibim ankara yanıyo semt neresi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: redkit86

quote:

Orijinalden alıntı: hades83

Öncelikle 335 ler hayırlı teslim olmalar dileyeyim. Ama şunu söyleyeyim sizi çok zor bir askerlik dönemi bekliyor.Şu ağustos sıcağında o güneşin altında yapacağınız tek şey tören yürüyüş eğitimi almak.Hele birde Malatya Altay Kışlasına düşerseniz vay halinize. Allah kolaylık versin ben nizamiye girişinde olacağım orda olmazsan kantin muhasebede olurum.Ben klimalı odada otururken siz sıcağın altında gelecek olan 276 kişiye verilecek eğitim esnasında tek kişi gibi görünün emri ile üst üste çıkarken ben buz gibi kola ve suyumu içeceğim.Sonra siz susayıp soğuk bişeyler istediğinizde size yokuş yapılmayacaktır.Yapan kantin elemanı olursa gelin direkt beni bulun.Saygılarımla görüşmek üzere şimdiden hoşgeldiniz.

arkadaşım neyin peşindesin sen ,biz yan gelip yatmaya gelmiyoruz zaten merak etme,bizi bekleyen her türlü zorluğa hazırlıklı geliyoruz,sen buz gibi kolanı iç dönüşte arkadaşlarına kolanın faydalarını anlatırsın artık

Nekadar komik geliyo aynini gecen sene yasamis biri olarak konusmalariniz;)333 kardesime cok yokus yapilmis sanirim335leri korumak istiyo ama onlar bunu anlamazlar ben 331.donem hakkari semdinli aktutunde yaptik ne klimamiz vardi ne kolamiz vatan sagolsun

• quote:

Orijinalden alıntı: kicgine

quote:

Merkez
  • quote:

tamam kardes sen devam et.ne diyeyim.Allah bize hidayet etsin, hakkimizda hayirlisini versin.
  • quote:

quote:

quote:

Merkez

Warmi dikmen bebesi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kornrulez

quote:

quote:

quote:

Merkez

Warmi dikmen bebesi?

abidinpaşa bebesi var olmaz mı

• 
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.