335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI
11025 Cevap644302 Görüntüleme9 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     106 [108] 110 111 112 113 114 115      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

50 Mesaj
7 Ağustos 2010; 12:55:49 

şuan sarı zarf dışında elimizde başka bir kağıt olması gerekiyormu..ben orda tebliğ kağıdı 2 tane doldurdum ve birini onlar aldı diğeride zarfın içinde ve zarfı bantaldılar sanırım o izin kağıdı oluyor ve tam olarak ne anlama geliyor bu izin kağıdı ayrıca şuan zarfı açablirmiyim..

48 Mesaj
7 Ağustos 2010; 12:58:16 

quote:

Orijinalden alıntı: sonaazvar

herkezin gönlunce ola inşallah arkadaşlar... gün olur bitiripde yazarız burdan..

Çantalarınız hazır mı? bu hazır çantanın içindekı esofman takımını dilediğimiz gibi alabilirz değil mi? çok sırıtmasın kaafidir herhalde...??__??

+1

tartışma , nıhayete varmadan sürecekse kımseye fayda saglamaz!

298 Mesaj
7 Ağustos 2010; 12:58:42 

quote:

Orijinalden alıntı: gatagy

şuan sarı zarf dışında elimizde başka bir kağıt olması gerekiyormu..ben orda tebliğ kağıdı 2 tane doldurdum ve birini onlar aldı diğeride zarfın içinde ve zarfı bantaldılar sanırım o izin kağıdı oluyor ve tam olarak ne anlama geliyor bu izin kağıdı ayrıca şuan zarfı açablirmiyim..

devrem zarfı oraya gidince acacaksın... birini sana vermeleri gerekiyordu, diğerini zarfa ... birini bana verdiler birini zarfa koydular...

298 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:01:37 

quote:

Orijinalden alıntı: yunus-uA

Dün yarimle son kez buluştum..

Çok duygulu anlar yaşadım, onu bırakmak çok zor geliyo.. Tabi ki ailemi de..

İlk mektuplarımı aldım bile, biri dün gece dönerken okunacaktı, okudum Diğeri askere giderken otobüste, bir diğeri de birlikte ilk gece okunacakmış

Acaba içeri sokabilme imkanım olur mu onları?

devrem seninki filim gibi olmuş :) yakışır devreme

33 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:02:57 

quote:

Orijinalden alıntı: zozcan

aynen öyle devrem
aileden anne babadan çok uzak kaldık 7 sene kadar ona alıştık
hanım'dan da 3-4 ay uzak kalmışlığımız var 5 ay dayanırız.
ama kızım 3 yaşında herkeşe aklı eriyor ve birbirimize çok düşkünüz hiç ayrı kalmadık
şimdi gelip de bana şirinlik yaptıkça bişey söyledikçe gözlerim doluyor.
Allah en çok çocuk sahibi olanalra sabır versin bence onların yani bizim extra ihtiyacımız olacak.

Sabır devrem sabır.

19 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:09:39 

bende yarın akşam şenlik yapcam bütün hazırlıkları yaptık bakalım hayırlısı

98 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:11:25 

Yahu tartışmayı bu kadar uzatmanın ne anlamı var.

Bir arkadşımız başkaları tarafından yanlış anlaşılıcak bir cümle kuruyor. (ki ben de öyle anladım)
Başka bir arkadşata bu arkadaşa sert bir cevap veriyor. (cevap vermeisnde bir sakınca yok ama sertliğin ayarı olmalı)
O yanlış cümleyi kuran arkadşımız yanlış anlaşıldığını belirtiyor.
Ama hala bu tartışma devam ediyor.
Yani birbirinizle didişmek niye bu kadar hoşunuza gidiyor.

Forlesta nicki arkadaşımız yanlış anlaşıldığını belirtti.
Daha başka bu konuyu uzatmanın anlmı ne.

Ayrıca hepimiz nispeten olgun insanlarız. Böyle konularda özür dilemeyi bilmeliyiz.

65 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:11:58 

quote:

Orijinalden alıntı: semih_ankara

bende yarın akşam şenlik yapcam bütün hazırlıkları yaptık bakalım hayırlısı

Benim de annem tutturdu yapcaz diye Gönlü olsun diye evet dedim..

İyi eğlenceler devrem..

Sen var ya sen..

29 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:15:23 

devrelerim mehtap diyor 6 yahuu altı yani oyyy oyyy oyy

335. Dönem BİLGİ EKRANI

50 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:17:53 

quote:

Orijinalden alıntı: saltugbugra

devrem zarfı oraya gidince acacaksın... birini sana vermeleri gerekiyordu, diğerini zarfa ... birini bana verdiler birini zarfa koydular...

hayır diğerini vermediler bana direk kendileri aldı..peki ne yapmam lazım önemlimi o kağıdın bende olması..

29 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:18:04 

herkese selam devrelerim şimdi bize acemilikte bize 1mi 2mi kamuflaj verilcek kışlıkmı yazlıkmı ve cevap devrelerim??

335. Dönem BİLGİ EKRANI

124 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:20:01 

"ben komutan olacağım, emir vereceğim" diyen devreme şunu söyleyeyim.

afedersin ama bi bk olamayacaksın. ister kısa dönem er ol, ister asteğmen. komutanlık vasfın olmayacak. mutlaka muvazzaf teğmen ve üsteğmenler olacaktır ve elbette bu askerler komutan olurlar.

usta birliğinizde eğitim çavuşu olduğunuzda ancak komutan vasfınız olur. o da emin olun uzun sürmeyecek. onun için hiç hava basmayın 15ay usta er dahi size selam çakmaz da, şikayet te edemezsiniz. evvel insan sonra bir abi veya kardeş gibi askerinize yaklaşacaksınız. gerekirse silah arkadaşınız için siz fırça yiyeceksiniz komutandan. neyiniz varsa paylaşacaksınız, yemeyeceksiniz, yedireceksiniz.

eğitim çavuşu olacaklara söylüyorum. acemilerden bir tane askeriniz uyumasa, siz de uyumayacaksınız.

son olarak.. o soğuk "kola içerim, klimayı eşerim" diyerekten hava atan vatandaş... tc kimlik no'sunu ve birliğini yazsın da onun rahatını ben bi bozayım burdan

63 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:20:47 

quote:

Orijinalden alıntı: semih_ankara

asker gecesi yapan varmı aranızda?

var be yapacağım bu akşam taksimde dostları son bir kez görecem gitmeden

135 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:22:02 

quote:

Orijinalden alıntı: hoptrak

herkese selam devrelerim şimdi bize acemilikte bize 1mi 2mi kamuflaj verilcek kışlıkmı yazlıkmı ve cevap devrelerim??

devrem salla ya bi tane verseler ne olacak iki tane verseler ne olacak:) mümkünse hiç vermesinle kapridir şorttur takılalım bu sıcaklarda:)

GAYRI DAYANAMAM BU HASRETE, YA BENİDE GÖTÜR, YA SENDE GİTME...

298 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:23:30 

quote:

Orijinalden alıntı: drakan

"ben komutan olacağım, emir vereceğim" diyen devreme şunu söyleyeyim.

afedersin ama bi bk olamayacaksın. ister kısa dönem er ol, ister asteğmen. komutanlık vasfın olmayacak. mutlaka muvazzaf teğmen ve üsteğmenler olacaktır ve elbette bu askerler komutan olurlar.

usta birliğinizde eğitim çavuşu olduğunuzda ancak komutan vasfınız olur. o da emin olun uzun sürmeyecek. onun için hiç hava basmayın 15ay usta er dahi size selam çakmaz da, şikayet te edemezsiniz. evvel insan sonra bir abi veya kardeş gibi askerinize yaklaşacaksınız. gerekirse silah arkadaşınız için siz fırça yiyeceksiniz komutandan. neyiniz varsa paylaşacaksınız, yemeyeceksiniz, yedireceksiniz.

eğitim çavuşu olacaklara söylüyorum. acemilerden bir tane askeriniz uyumasa, siz de uyumayacaksınız.

son olarak.. o soğuk "kola içerim, klimayı eşerim" diyerekten hava atan vatandaş... tc kimlik no'sunu ve birliğini yazsın da onun rahatını ben bi bozayım burdan

aynen devrem katılıyorum... cin olmadan adam çarpmaya calışanlar war...

124 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:24:09 

quote:

herkese 1 tane kamuflaj devrem. usta birliğine geçtiğinde bedeninde değişme olursa alırsın. çekinme.

335.DÖNEM YEDEK SUBAY ADAY SORGULAMA İÇİN TIKLA

170 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:26:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Mascius

giderken yanımıza ehliyet almalı mıyız ne dersiniz?

Ben almayı düşünmüyorum.Duyduğuma göre bir araç verip kullanmanı isterlerse o aracıda üzerine zimmetliyolar.Düşün vermişler bir hurdayı üzerine , araca biri zarar verse işin iş.Kendi aracın olsa gider servise verirsin ama askerde tutanak falan çok kötü sonu.
Birde şöyle duymuştum savaş pilotlarının üzerine uçaklar zimmetleniyomuş ve o uçağı bile sadece o pilot kullanabiliyormuş düşün artık.

Ayrıca bu ayın 15 den itibaren havalar artık serinleme eğilimine geçer.Eylül 15 artık baya serin olur.Ben askerliği zihnimde zorluk ve sıkıntı çekme yeri değilde bir macera olarak düşlüyorum.Bir sağlık kampı gibi,gidip biraz kilo verip spor yapıp farklı insanlarla tanışmış olucam.Daha önce üniversitede devlet yurdunda kaldım,sonra eve çıkıp orda kaldım.Okul bitince çalıştığım şantiyede kaldım.Bunların tümü zorluk içeriyordu ama hiçbiri yapılamayacak kadar zor değildi.O günleri hatırlayınca öğrendiklerim ve yaşadığım şeyler için çok memnunum.

172 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:28:10 

Arkadaşlar sizler tahsilli insanlarsınız,seviyesiz kişilere cevap verip prim yapmasına izin vermeyin. Anadoluda yaygın bir görüş vardır "Askerlik adam eder insanı" diye. Lakin bazı kişiler bundan faydalanmamış,elini çabuk tutsa iyi olur. Yoksa Sittn sene adam olmaz

124 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:28:27 

quote:

Orijinalden alıntı: frtmmk

Ben almayı düşünmüyorum.Duyduğuma göre bir araç verip kullanmanı isterlerse o aracıda üzerine zimmetliyolar.Düşün vermişler bir hurdayı üzerine , araca biri zarar verse işin iş.Kendi aracın olsa gider servise verirsin ama askerde tutanak falan çok kötü sonu.
Birde şöyle duymuştum savaş pilotlarının üzerine uçaklar zimmetleniyomuş ve o uçağı bile sadece o pilot kullanabiliyormuş düşün artık.

Ayrıca bu ayın 15 den itibaren havalar artık serinleme eğilimine geçer.Eylül 15 artık baya serin olur.Ben askerliği zihnimde zorluk ve sıkıntı çekme yeri değilde bir macera olarak düşlüyorum.Bir sağlık kampı gibi,gidip biraz kilo verip spor yapıp farklı insanlarla tanışmış olucam.Daha önce üniversitede devlet yurdunda kaldım,sonra eve çıkıp orda kaldım.Okul bitince çalıştığım şantiyede kaldım.Bunların tümü zorluk içeriyordu ama hiçbiri yapılamayacak kadar zor değildi.O günleri hatırlayınca öğrendiklerim ve yaşadığım şeyler için çok memnunum.

sürekli spor yapman için dua edelim o zaman devrem. allah vermiye de seni yazıcı yapmasınlar, yoksa göbek bağlarsın hiç yoktan

29 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:28:38 

quote:

Orijinalden alıntı: drakan

herkese 1 tane kamuflaj devrem. usta birliğine geçtiğinde bedeninde değişme olursa alırsın. çekinme.

devrem yazlıkmı kışlıkmı olacak ki?

335. Dönem BİLGİ EKRANI

124 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:32:57 

quote:

devrem yazlıkmı kışlıkmı olacak ki?

bahriyeli olursan bir çift verirler, beyazları verirler, parkanı verirler, bedeninde değişme olursa hemen yenisi verirler. fakat karacılarda bir kamuflaj alırsın elbette kısa kollu ve kep. yarıca parkanı da verirler dolabında durur.

33 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:44:30 

Yer değiştirme acaba her birlikte olur mu? Oldu diyelim bizde çaktırmadan yer değiştirtsek mi?

273 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:44:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Fortesla
Anladım devrem de bazı arkadasların yası 30 olmus, daha 23 yasındayım ben bıraz garıpsedım durumu,sımdı uzun donem cıkma ıhtımalımde oldukca fazla oldugu ıcın mesela ıkı cocuklu adama emır verecegım dıye dusununce garıp hıssedıyorum:D sevecegım bu askerlıgı ben galıba.

Tertip, sanırım son cümle biraz ağır kaçmış, bu yüzden yanlış anlaşılmışsın. Şahsen ilk okuduğumda bende "Ne diyor bu eleman?" dedim.

Haddime değil ama bir önerim var; hani derler karşındakinin anladığı, senin anlattığın kadar değil, onun anladığı kadardır. Bu sebeple konuşurken, yazarken oldukça yalın ve açık yazmakta, düşüncelerini eksiltisiz aktarmakta fayda görüyorum. Aksi takdirde bu ve benzeri yanlış anlaşılmalara sebep olacaktır.

Mesela bir "Komedi Dükkanı" skecinden örnek vereyim; yönetmen "Yıl kaç" diyor... Buradan anlayış biçimine göre o anki senenin kaç olduğunu öğrenmek istediğini düşünürsün, ya da bezmişlik belirtisi gösterip, arkana bakmadan kaçarsın. Dünya üzerinde yaşayan insan sayısı kadar, anlayış farklılığı da var, buna göre hareket etmekte her zaman yarar görüyorum.

Sonradan oluşan manasız tartışmalar, seni ve diğer arkadaşları yaralamaktan öteye geçemez.

Ama seni anlıyorum tertip, sadece işte biraz eksiltili cümle olmuş...

Açıkçası bende kara kara bu emir işine nasıl alışacağım diye düşünmüyor değilim; aman yahu altı üstü komutanım emir verir, bende uygularım diyorum. Gerçek hayatta ise, emir verenlerle aram iyi değildir, genelde bir yere girdiğimde de kısa sürede yönetici olurum. Yani emir almadan, çok çabuk emir veren pozisyona geçebiliyorum. Emir almayı sevmediğim gibi, emir vermeyi de sevmiyorum. Askeriyede durum çok farklı olacak... Bakalım bu duruma da alışacağız zamanla, emir-komuta çok ayrı bir zincir... Belki çok yakın bir devrem, bana emir vermek zorunda kalacak, bende paşa paşa yapacağım, garip...

Ama şurası kesin; yedek subay olursam kimseyi ezmem, ezdirmem. Er olursam komutanlarım ne ekerlerse, onu biçerler.

quote:

Orijinalden alıntı: hades83

Öncelikle 335 ler hayırlı teslim olmalar dileyeyim. Ama şunu söyleyeyim sizi çok zor bir askerlik dönemi bekliyor.Şu ağustos sıcağında o güneşin altında yapacağınız tek şey tören yürüyüş eğitimi almak.Hele birde Malatya Altay Kışlasına düşerseniz vay halinize. Allah kolaylık versin ben nizamiye girişinde olacağım orda olmazsan kantin muhasebede olurum.Ben klimalı odada otururken siz sıcağın altında gelecek olan 276 kişiye verilecek eğitim esnasında tek kişi gibi görünün emri ile üst üste çıkarken ben buz gibi kola ve suyumu içeceğim.Sonra siz susayıp soğuk bişeyler istediğinizde size yokuş yapılmayacaktır.Yapan kantin elemanı olursa gelin direkt beni bulun.Saygılarımla görüşmek üzere şimdiden hoşgeldiniz.

Yokuş yapan olursa seni bulurum, halledersin artık... Vallahi o sıcakta bana yokuş yapanı, o yokuştan atarım sana bile kalmaz.

Bu arada arkadaşlar relaks olun, arkadaşımız arkamızda olduğunu belirtiyor. Sadece aynı şekilde kendi rahatlığını anlatınca ters tepti.

Aga, ne yalan söyleyeyim bende bozuldum he, o an düşüneceğim, içeride bunu yazan keyif yapıyor, ben cayır cayır yanıyorum diye, kulağın birazcık çınlayacak...

Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.

1495 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:45:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Fortesla

Anladım devrem de bazı arkadasların yası 30 olmus, daha 23 yasındayım ben bıraz garıpsedım durumu,sımdı uzun donem cıkma ıhtımalımde oldukca fazla oldugu ıcın mesela ıkı cocuklu adama emır verecegım dıye dusununce garıp hıssedıyorum:D sevecegım bu askerlıgı ben galıba.

Fazla sevinme istersen pasa olarak gitmiyeceksin sanada emir veren çıkacak.Asteğmen olursam tek yapacağım sey adil olmak karsımdakini zorunlu kalmadıgım sürece cezalandırmamak iyi davranısımın karsılıgını erlerde görürsem iyi göremessem ancak o zaman ceza sistemi uygularım ama önce adam gibi davranırım sizler de bence bu durumda bu sekilde ddavranmalısınız.Güçsüzü ezmek ezenin acizliğini gösterir gücün varken kullanmamak karsındaki insandan güçlü oldugun halde ezmemek en büyük erdemdir.Onurlu bir sekilde hepimiz askerlik yapmaya gidiyoruz.Oraya gelen bir çok ana kuzusu var haytası geldiği kadar efendisi de gelir yeterki ayırt edebilelim.Benim düşüncem bu.

33 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:47:20 

quote:

Orijinalden alıntı: frtmmk

Askeriye böyle bişey. Yapanlar askeriyede mantık aramayın diyor. Bende indiğim yerdeki otogarda emanete bırakacağım mantığı acemilik bittikten sonra alırız inşallah.

1495 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:51:05 

quote:

Orijinalden alıntı: zonealarm

Senin gibi düşünce yapısında olan birine ne desek boş...İnsanların zor durumundan mutlu olan biri için ne söylenebilir ki

Belliki arkadası pek bir ezmişler orada adama bak yaa iç içi o suyu Allah büyüktür biz oralarda eğitimlerde susuz dururken sen bizim karsımızda soguk su iceceksin haa vicdansız ramazan geliyor ramazan ayının yüzü suyu hürmetine birazcık vicdanlı ol böyle yazılırmı böyle tiplerile hiç muhatap olmamak lazım.Sanırım bu vatandas 15 ay erlik yapıyor çünkü kısa dönem olsa bizlerin gelmesine bayram eder terhis olacagı günü sayardı biz terlerken içeceği suyu sayıklamazdı

321 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:52:14 

bu parça benden bütün devrelerime gelsin

-bu dünyada tek başına bir erkek bir hiçtir ve bu düyadanda başka bi dünya yok

-başka bi dünya gördüm , bazen onu hayal sandım ama olsun..............................

128 Mesaj
7 Ağustos 2010; 13:55:16 

""Ayrıca bu ayın 15 den itibaren havalar artık serinleme eğilimine geçer.Eylül 15 artık baya serin olur.Ben askerliği zihnimde zorluk ve sıkıntı çekme yeri değilde bir macera olarak düşlüyorum.Bir sağlık kampı gibi,gidip biraz kilo verip spor yapıp farklı insanlarla tanışmış olucam.Daha önce üniversitede devlet yurdunda kaldım,sonra eve çıkıp orda kaldım.Okul bitince çalıştığım şantiyede kaldım.Bunların tümü zorluk içeriyordu ama hiçbiri yapılamayacak kadar zor değildi.O günleri hatırlayınca öğrendiklerim ve yaşadığım şeyler için çok memnunum.""

çok iyi düşünmüşsün. bu psikolojide gidersen sorun yaşamaz ve eğlenirsin ama vay ben yatmaya gidiyorum uzun dönemler bana emir veremez diye gidersen işte o zaman askerlik bitmez

259 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:03:41 

quote:

Orijinalden alıntı: 422_322

""Ayrıca bu ayın 15 den itibaren havalar artık serinleme eğilimine geçer.Eylül 15 artık baya serin olur.Ben askerliği zihnimde zorluk ve sıkıntı çekme yeri değilde bir macera olarak düşlüyorum.Bir sağlık kampı gibi,gidip biraz kilo verip spor yapıp farklı insanlarla tanışmış olucam.Daha önce üniversitede devlet yurdunda kaldım,sonra eve çıkıp orda kaldım.Okul bitince çalıştığım şantiyede kaldım.Bunların tümü zorluk içeriyordu ama hiçbiri yapılamayacak kadar zor değildi.O günleri hatırlayınca öğrendiklerim ve yaşadığım şeyler için çok memnunum.""

çok iyi düşünmüşsün. bu psikolojide gidersen sorun yaşamaz ve eğlenirsin ama vay ben yatmaya gidiyorum uzun dönemler bana emir veremez diye gidersen işte o zaman askerlik bitmez

Doğru diyorsun . Hatta ben canımı o kadar sıktım ki şimdi o kadar sıkılacak birşey olmadığını görürsem daha da kolay olarak geçebilir .

99 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:09:28 

quote:

Orijinalden alıntı: theBC

ego

GERÇEKTEN BU NASIL BİR DÜŞÜNCDİR ÖYLE EVLİ ADAMA EMİR VERME ZEVKİNE SAHİP HİSSEDİYORSAN KENDİNİ SEN ZATEN BELİRLİ BİR KİŞİLİĞE SAHİP OLAMAMIŞ TOPLUM İÇİNDE HEP EZİK KALMIŞ BİLDİĞİN SIFIR NUMARA Bİ ADAMSIN SEN! NASIL SİNİR ETTİ BENİ YA EZİK HERİF!!!

SEVDİKLERİM KADAR İYİ NEFRET ETTİKLERİM KADAR KÖTÜYÜM..

18 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:24:30 

torunlarım merhabalar eğer bi sorunuz varsa cevaplamaya hazırım

418 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:26:56 

Arkadaşlar selamlar, tatilinizin son günlerini iyi değerlendirin. Güzel karşılanacaksınız, şaşırmayın. Haftaya görüşmek üzere. 12den sonra 39

191 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:30:23 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanylmzz

arkadaşlar edevlet şifremi aldım gecen hayırlayım bakayım dedim birde ne göreyim:)

hakkımda memleketımde dava acılmıs "Yoklama Kaçağı olup 3 aydan sonra gelmek" diye:)
halbukı unıversıtem bıter bıtmez gıdıp 2 sene tecıl ettırmıstım tecılımın bıtmesıne 1 sene kala bu donem gıtmek ıcın bozdurdum hakkımda hala suren dava var olaya bak:)

tam olarak e-devlet'te nerde gozukuyor bu davanin oldugu.Benimde yoklama kacagi durumum var da.

025

191 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:36:14 

quote:

Orijinalden alıntı: umitvar

Merhaba arkadaşım, biraz önce bir asteğmen arkadaşımla konuştum, o da acemiliğini Tuzla da yapmıştı, oruç tutulabilir diyor, o kadar da kasmıyorlar diyor. Yani nasıl inşaatta çalışan biri oruç tutuyorsa asker de gayettabi
tutabilir ama tabi ki de din vicdan işidir. Kişi ben tutamam diyorsa, tutmaz. Dediğiniz gibi orada hür olmama durumu var. Sahur ve iftarlar çıkıyormuş. Tuzladakiler cuma namazlarını da kılabiliyorlarmış Kışla içerisindeki camide.

Insallah ramazani full tutmayi dusunuyorum.

025

11 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:41:43 

merhaba tertipler..
şimdi soracağım soru gibi sorular elli defa soruldu ancak sizden tahmin istemekteyim.
üniversite: işletme yüksek lisans:muhasebe finansman olan biri kısa dönem işaretlediğinde uzun dönem çıkma olasılığı nedir?

18 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:43:12 

Ben size askerliğe ilk adım atarken neler yapacağınızı özetleyim. İlk kışla kapısından içeri girersiniz ve birtakım kayıt işlemleri sizi bekliyor. Onları yaptıktan sonra topluca eğitim alacağınız bölüğe gider sizin için hazırlanmış çantaları alırsınız( içinde havlu, eşofman, dişfırçası... falan filan olan çanta) muhtemelen kışlık kıyafet alırsınız çünkü kısa dönemlerin askerlik dönemlerini en fazla geçirecek zamana göre tek cins kamufilaj veriliyor,biz nisanda gittik yazlık aldık nisanın sabahlaında ve gecelerinde donduk. sizde bi ay yanarsınız sonra havalar serinler. herneyse elbiseleri giyersiniz, bi akşam yemeği yersiniz sonra sayılır yatarsınız. ertesi gün askerliğe başlarsınız. bu kadar basit işte canavar gibi askersiniz :))
yatacağınız yer yemek yiyeceğiniz sandalye hepsi bellidir onun içinde kaygı etmeyin şimdiden isimleriniz veya numaralarınız ranzalara ve sandalyelere yazılmıştır. acemilik zevklidir kıymetini bilin yatağınızın üzerinde cüzdanınızı unutsanız çalınmaz çünkü hep berabr yatar kalkarsınız. yanınıza fazla yük olacak eşya almayın askeriyede hepsi mevcut hemde piyasadan daha ucuza. yanınızda tabanlık,kesinlikle vatka,ayak bakımı için ne uygunsa pudra merhem yara bandı, eğer vucut ölçüleriniz xl xxl ise spor ayakkabı eşofman bol iç çamaşırı ve çorap alın. ayaklarınıza dikkat edin botu tam ayagğınıza göre almayın o bot size ızdırap olur vatka ve tabanlık payınıda koysanız ayanıza biraz bol gelsin. oruç meselesine gelince sorarlar oruç tutup tumayacakları yazarlar oruç tutanlar sahur ve iftar yer tutmayanlar normal öğünden devam eder. benim aklıma gelen bunlar sorusu olana 15 dakika içinde cevap verebilirim

11 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:44:40 

ayrıca geçmiş dönemlerde kantinde askerlik yapanlar var ise. zorlukları ve avantajları nelerdir. mali müşavirleri kantine mi verirler?

124 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:48:04 

quote:

Orijinalden alıntı: linkinpark34

merhaba tertipler..
şimdi soracağım soru gibi sorular elli defa soruldu ancak sizden tahmin istemekteyim.
üniversite: işletme yüksek lisans:muhasebe finansman olan biri kısa dönem işaretlediğinde uzun dönem çıkma olasılığı nedir?

buraya yazıyorum devrem. kısa dönem er olursun. usta birliğine geçtiğinde de kantine verirler keyfine bakarsın

11 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:49:41 

yaw zaten 115 kilo 1,77 boyum var kantine düşersem büyük ihtimalle kilodan muaf olurum

72 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:50:26 

quote:

Orijinalden alıntı: dmdk

Ben size askerliğe ilk adım atarken neler yapacağınızı özetleyim. İlk kışla kapısından içeri girersiniz ve birtakım kayıt işlemleri sizi bekliyor. Onları yaptıktan sonra topluca eğitim alacağınız bölüğe gider sizin için hazırlanmış çantaları alırsınız( içinde havlu, eşofman, dişfırçası... falan filan olan çanta) muhtemelen kışlık kıyafet alırsınız çünkü kısa dönemlerin askerlik dönemlerini en fazla geçirecek zamana göre tek cins kamufilaj veriliyor,biz nisanda gittik yazlık aldık nisanın sabahlaında ve gecelerinde donduk. sizde bi ay yanarsınız sonra havalar serinler. herneyse elbiseleri giyersiniz, bi akşam yemeği yersiniz sonra sayılır yatarsınız. ertesi gün askerliğe başlarsınız. bu kadar basit işte canavar gibi askersiniz :))
yatacağınız yer yemek yiyeceğiniz sandalye hepsi bellidir onun içinde kaygı etmeyin şimdiden isimleriniz veya numaralarınız ranzalara ve sandalyelere yazılmıştır. acemilik zevklidir kıymetini bilin yatağınızın üzerinde cüzdanınızı unutsanız çalınmaz çünkü hep berabr yatar kalkarsınız. yanınıza fazla yük olacak eşya almayın askeriyede hepsi mevcut hemde piyasadan daha ucuza. yanınızda tabanlık,kesinlikle vatka,ayak bakımı için ne uygunsa pudra merhem yara bandı, eğer vucut ölçüleriniz xl xxl ise spor ayakkabı eşofman bol iç çamaşırı ve çorap alın. ayaklarınıza dikkat edin botu tam ayagğınıza göre almayın o bot size ızdırap olur vatka ve tabanlık payınıda koysanız ayanıza biraz bol gelsin. oruç meselesine gelince sorarlar oruç tutup tumayacakları yazarlar oruç tutanlar sahur ve iftar yer tutmayanlar normal öğünden devam eder. benim aklıma gelen bunlar sorusu olana 15 dakika içinde cevap verebilirim

sonuçlar şimdiden bellidir diyosun peki erken falan açıklanma ihtimali yokmudur?..bekle bekle ızdırap oldu.

18 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:50:31 

o senin düşeceğin usta birliğine göre değişir eğer sahra hizmete düşersen kantinci olabilirsin ama herhangi kantine bakmayan bi bölüğe düşersen yazıcı falan olursun muhtemelen ama askerlik bu hiç bişeyi kestiremezsin

18 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:52:56 

erken açıklama durumu kesinlikle olmaz boşuna beklemeyin ağustosun 10 unu 11 ine bağlayan gece saat 00:00 da açıklanır

72 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:54:30 

quote:

merhaba tertipler..

önceki sayfalarda 333. dönemlerin doldurdugu formun linki var..nereye düştüklerini ve mesleklerini yazmışlar..oradan görüleceği üzere hangi mesleğin uzunmu kısamı çıkacagı
hiç belli olmuyor..her türlü duruma hazırlıklı ol..en doğudan en batıya her yer çıkabilir..uzun veya kısa çıkabilir..her ihtimal var.

273 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:54:54 

quote:

erken açıklama durumu kesinlikle olmaz boşuna beklemeyin ağustosun 10 unu 11 ine bağlayan gece saat 00:00 da açıklanır

Sanırım 9'u 10'una bağlayan gece olacaktı, değil mi?

Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.

11 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:55:37 

sağolun...3 gün kaldı bilgisayarın başından ayrılamıyorum...okumadığım forum kalmadı. .

418 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:56:33 

quote:

Orijinalden alıntı: PointeR.

tam olarak e-devlet'te nerde gozukuyor bu davanin oldugu.Benimde yoklama kacagi durumum var da.

Benimde aynı davadan var kardeş. Hatta gitmeden 15 gün önce eve geldi mahkeme celbi. İlk duruşmayı ertelediler asker olduğumu belgeleyen belgeyi yolladığım için mahkemeye. Ocakta gidicez bakalım nolucak. Eğer duruşman askerlik yaptığın tarihlere denk gelirse sende biriliğinde gerekli belgeyi alıp mahkemeye 1-2 hafta önceden yolla dosyaya koysunlar. Yada askerlik yaptığın yerdeki bir cum. savcılığına gidip birlik adresini ver, davan birliğine yakın bi yerde görülür askerdeyken gidersin. Seçim senin yani.

72 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:57:20 

quote:

biz 9 unu 10 una bağlayan gece diye biliyoruz..sen 1 gün daha uzattın hacı etme eyleme

124 Mesaj
7 Ağustos 2010; 14:59:44 

quote:

ayrıca geçmiş dönemlerde kantinde askerlik yapanlar var ise. zorlukları ve avantajları nelerdir. mali müşavirleri kantine mi verirler?

gün sonu hesabını iyi yapmalısın. kantinci olursan muhtemel yanına bir uzun dönem er vereceklerdir, yardım için. bu vatandaşın ne yediğine içtiğine dikkat etmelisin. sabah dükkanı açarsın, akşam kapatma saatin gittiğin yere göre değişir. bazı subaylar geç saatlerde gelebilir, alışveriş yapabilirler. en geç 10-11 de kapatırsın.normal zamanda 9 u geçmez

tezkereni almadan önce kantin sorumlusu subayla tüm askerliğin boyunca kantinde ne aldın ne verdin, envanter ve stok karşılaştırmasını ister. mutlaka sana bir bedel giydirmeye çalışacaklardır. sen hesabını bilir ve sayımı kendin özenle yaparsan sorun çıkmaz. yoksa tezkereyle sana 2bin lira hesap çıkarabilirler de..

99 Mesaj
7 Ağustos 2010; 15:03:51 

Arkadaşlar gerçekten net bi tarih yokmu ? bende 9 u 10a bağlayan gece biliyorum
quote:

Orijinalden alıntı: cenk5308

biz 9 unu 10 una bağlayan gece diye biliyoruz..sen 1 gün daha uzattın hacı etme eyleme

SEVDİKLERİM KADAR İYİ NEFRET ETTİKLERİM KADAR KÖTÜYÜM..

91 Mesaj
7 Ağustos 2010; 15:06:59 

herkese selamlar heyecan varmı tertipler

Kaybedenlerin Matemi Tutulmaz, Kazananlar Hatırlanır...

86 Mesaj
7 Ağustos 2010; 15:08:32 

Artık acıklnasın bıran once OSS acıklanırken bıle bu kadar heyecan yapmadım gecelerı bıle uyuyamaz oldum artık 10nu beklıyoruzzzzzz...

124 Mesaj
7 Ağustos 2010; 15:09:20 

devrelerim 9u 10 a bağlayan 10u 12 ye bağlayan sonra hepsi 12 ye bağlanan sapık bir tarih ilişkisi yok.

izin kağıtlarınızda açıkca yazıyor 10 ağustos 2010. ne 9 ne 11

10 ağustos salı günü sınav sonuç sistemini mesai başladığında görevli subaylar bunu internete açarlar.

10 ağustos 2010 salı günü sabahı 09:30 da sistemi açarlar. herkes öğrenir.

191 Mesaj
7 Ağustos 2010; 15:10:16 

quote:

Orijinalden alıntı: karatech

Benimde aynı davadan var kardeş. Hatta gitmeden 15 gün önce eve geldi mahkeme celbi. İlk duruşmayı ertelediler asker olduğumu belgeleyen belgeyi yolladığım için mahkemeye. Ocakta gidicez bakalım nolucak. Eğer duruşman askerlik yaptığın tarihlere denk gelirse sende biriliğinde gerekli belgeyi alıp mahkemeye 1-2 hafta önceden yolla dosyaya koysunlar. Yada askerlik yaptığın yerdeki bir cum. savcılığına gidip birlik adresini ver, davan birliğine yakın bi yerde görülür askerdeyken gidersin. Seçim senin yani.

Ben evde yokken banada kagit gelmis.Kagitta kovusturmaya gerek yoktur tarzi birsey yaziyormus.Kagidi kendim okumadigimdan tam emin degilim mahkemem varmi yok mu?
O yuzden e-devletten gorebilseydim iyi olurdu.Ama nerden bakildigini goremedim.

Artik bilmiyorum neolacak

025

72 Mesaj
7 Ağustos 2010; 15:10:39 

quote:

Orijinalden alıntı: vatansever1i

Arkadaşlar gerçekten net bi tarih yokmu ? bende 9 u 10a bağlayan gece biliyorum

önceki dönemlerde 9 unu 10 una bağlayan gece olmuş..izin kağıdında da 10 ağustos yazıyor..ne biçim bi mantık ben anlamadımki..ne olurdu sanki 4 gün önceden
verseler sonuçları bizde rahat gitsek..

12 Mesaj
7 Ağustos 2010; 15:13:07 

arkadaşlar lüzümsüz insanlara cevap vermek yerine benim soruma cevap verirseniz daha makbul.

sırt çantası ile gitsek yeter mi yoksa valizle mi gideyim. çünkü orda verecekleri elbiseleri de usta birliğe götürecekmişiz gibi söylenti var.

132 Mesaj
7 Ağustos 2010; 15:13:22 

Heyecana gerek yok. Askerliğe başlamak bitirmenin yarısıdır. Bunu unutmayın. Ayrıca sonuçlar muhtemelen belli olmuştur. Karanette vardır; fakat karanete bakmak lazım gelir. Herkese şimdidien hayırlıl teskereler.

KARA HARP OKULU KOMUTANLIĞI - ÇANKAYA ANKARA

333. KISA DÖNEM

50 Mesaj
7 Ağustos 2010; 15:13:37 

ranzalarda şimdiden belli demiş arkadaş ben üst ranzada yatamam bi keresinde düşmüştüm kötü bi şeklde o yüzden.. bunun için yerimi eğiştirme imkanım olacakmı ve şu spor ayakkabı cidden alalım mı orada verceklerse boşuna masraf yapmayalım..