Şimdi Ara

LSI'dan 1.5GB/sn okuma ve 1.2GB/sn yazma hızı sunan yeni SSD depolama birimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha çok kurumsal ağ teknolojileri üzerine çalışan ve iki ay önce yüksek performanslı SSD çözümleri için dünya devi disk üreticilerinden Seagate ile iş birliğine gittiğini açıklayan LSI, kurumsal sunucular için hazırladığı, PCIe tabanlı yeni SSD sürücüsünü duyurdu. LSISSS6200 kod adını taşıyan ve 300GB'a kadar farklı kapasite seçenekleriyle sunulacağı belirtilen yeni depolama çözümü, SAS ara brimini kullanıyor ve 1.5GB/saniye düzeyinde okuma ile 1.2GB/saniye düzeyinde yazma hızlarına destek sunabiliyor. Rastglere 4KB okuma performansı 150.000 IOPS olarak açıklanan sürücü, bu açıdan Fusion-IO firmasının ioDrive çözümlerinden de hızlı olmayı başarıyor.

Önümüzdeki günlerde OEM üreticilerine sağlanmaya başlayacağı açıklanan PCIe tabanlı yeni depolama sürücüsünün fiyatı hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• Ev kullanıcıları, performans tutkunları için üretilemezmi acaba bu kartlardan ?
  • Bu performans için ne kadar fiyat biçeceklerini çok merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkep

Ev kullanıcıları, performans tutkunları için üretilemezmi acaba bu kartlardan ?

piyasadaki ,arz talep dengesine göre bir program dahilinde bizede sıra gelir sanırım
  • Karşılaştırma olsun diye yazıyorum. Günümüzün mekanik en hızlı disklerinden biri olan wd 500gb black'in 4kb rastgele okuma başarımı 80 IOPS.

Boşuna harici güç girişi yok.
  • 300 Gb için en az 10.000$ fiyatı olacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mav1li

Karşılaştırma olsun diye yazıyorum. Günümüzün mekanik en hızlı disklerinden biri olan wd 500gb black'in 4kb rastgele okuma başarımı 80 IOPS.

Boşuna harici güç girişi yok.

O performansı bana versinde güç kaynağımın güç girişleri feda olsun
  • SDDler ekran kartlarına benzemeye başladı, ekstra güç girişi falan

birtek fanı eksik olmuş
  • en az 1000 dolar olur
    düşünsenize windows pc açar açmaz karşınızda olacak 50 60 gb lik dosyaları taşımak kopyalamak saatler alırken 1 dakikada bitecek şahane bi olay ama ne yazıkki çok pahalılar 2 3 sene sonra ancak alınabilir durumda olurlar
  • paran olacak alacan 1 tane
  • ucuzlasalarda alsak şunlardan..il kez harici ssdde güç konnektör görüyorum hemde 6 pinli
  • 5 senden önce bunu almaya gücüm yetmez :)) Daha 200mb/sn okuma hızı olan 60gb disklere paramız yetmiyor... Bu ssd'ler ilerde standart sürücüler olacak ama bu maliyetlerle değil...
  • PARA
  • herşey pci yuvalarına doğru kaymaya başladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: leech

herşey pci yuvalarına doğru kaymaya başladı

cunki hiz orada var
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

quote:

Orijinalden alıntı: leech

herşey pci yuvalarına doğru kaymaya başladı

cunki hiz orada var

Ben yok mu dedim ne güzel yönelsinler
  • PCI yuvalarına kayıyor çünkü SATA arabirimi bu tarz SSD'ler için yeterli bir çözüm değil.
    SATA3 bile teorik olarak 600 MB/s aktarımını desteklerken PCI Express arabiriminde bu rakam çok çok fazla.
    Yani iyi ki SATA değil çünkü SATA arabirimi darboğaz oluştururdu bu SSD'ye.

Ama fiyat yok mu fiyat...
  • respire91,1000 liraya alırsan takla at :) hatta o fiyata satılırsa ilk talibi benim ,gerçekten hızları hayal etmesi bile güzel.Bunun üzerine windowsu kursak galiba saniyeler icinde windows hazır olur ,oyunlardaki hdd darboğası kesinlikle son bulur.hd filmleri ,blu-ray leri hiç vakit kaybetmeden kopyalayabiliriz.gerçekten inanılmaz,düşünürken bile ağzımın suyu aktı :)
  • ağzınızın suyunu silin beyler
  • Depolamadan ziyade işletim sisteminin bulunduğu bölüm için kullanılacak olması ,gerekli disk boyutununda daha küçük olmasına izin veriyor yani bu hızda olup 120 gb lık bie disk kendim için söylüyorum rahat yeter işlemleri o kısımda yapıp depolada ise normal yüksek boyutlu disklerle devam
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.