Aspiraör yüksekliği
10 Cevap9934 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

53 Mesaj
20 Mart 2010; 13:58:04 

Merhaba arkadaşlar
yeni mutfak dolabı yaptırdım. Aspiratör taktırdım. Mutfak tezgahı ile aspiratör arasındaki mesafenin normalde 75 Cm olması lazım. Ancak benim aspiratörle ocak arasındaki mesafe 57 cm. İleride bir sorun cıkarır mı. fazla ısınıp ocaktan aspiratörün arızalanması ya da alev alması gibi bir sorunla karsılasır mıyım. yardımcı olur musunuz.

herşey güzel olacak...!!!!!

2736 Mesaj
20 Mart 2010; 14:07:36 

Evet yükseklik az olmuş. Bendeki Tezgah ile Davlumbaz arası 60 cm. ocak la birlikte 57-58cm denk geliyor.
Problem yok fakat filitresi metal olursa iyi olur yanma vb. durumlar için

◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦ åzizåzizåzizåzizåzizåziz åzizåzizåzizåzizåzizåziz ◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦

53 Mesaj
20 Mart 2010; 14:18:05 

quote:

Orijinalden alıntı: åziz

Evet yükseklik az olmuş. Bendeki Tezgah ile Davlumbaz arası 60 cm. ocak la birlikte 57-58cm denk geliyor.
Problem yok fakat filitresi metal olursa iyi olur yanma vb. durumlar için

senin davlumbazda aspiratör var mı ? ileride bir sorun cıkabilir mi yani. ne yapmam gerekiyor. aspiratörü yukarı almaya kalkısırsam dolabı baya bir bozmam gerekecek. filtreleri metal zaten ancak filtre kapak kulpları plastik sorun olmaması iiçin ne yapabilirim tşkler..

5428 Mesaj
20 Mart 2010; 15:04:45 

quote:

Orijinalden alıntı: loftylove

Merhaba arkadaşlar
yeni mutfak dolabı yaptırdım. Aspiratör taktırdım. Mutfak tezgahı ile aspiratör arasındaki mesafenin normalde 75 Cm olması lazım. Ancak benim aspiratörle ocak arasındaki mesafe 57 cm. İleride bir sorun cıkarır mı. fazla ısınıp ocaktan aspiratörün arızalanması ya da alev alması gibi bir sorunla karsılasır mıyım. yardımcı olur musunuz.

sonuçta, sirkülasyon yukarı doğru olduğundan ciddi bir problem değil biraz devirli çalıştırmakta fayda vardır ayrıca, günlerde iyi günlerde kullanın

2736 Mesaj
20 Mart 2010; 16:21:57 

evet var Davlumbaz=Aspiratör fazla problem oluşturmuyor.

Fakat doğal gaz açılımı vb. durumlarda sorun çıkarır demişti servis

◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦ åzizåzizåzizåzizåzizåziz åzizåzizåzizåzizåzizåziz ◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦

11539 Mesaj
20 Mart 2010; 16:31:14 

Aspiratör çalışırken üzerinde tencere bulunmayan ocak gözlerini mutlaka kapalı tutunuz!
Kızartma yaparken çok dikkatli davranmanız gerekir. Zira yağın sıcaklığını kontrol etmek mümkün değildir, belirli bir sıcaklıktan sonra alev alabilir.
Üreticiler 70cm'in altını tavsiye etmiyorlar. Zaten servis çağırırsanız kurmaya gelmeyecektir.

53 Mesaj
21 Mart 2010; 0:21:28 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Aspiratör çalışırken üzerinde tencere bulunmayan ocak gözlerini mutlaka kapalı tutunuz!
Kızartma yaparken çok dikkatli davranmanız gerekir. Zira yağın sıcaklığını kontrol etmek mümkün değildir, belirli bir sıcaklıktan sonra alev alabilir.
Üreticiler 70cm'in altını tavsiye etmiyorlar. Zaten servis çağırırsanız kurmaya gelmeyecektir.

evet haklısın. garanti belgesinde de yazan şey 75 cm altında kullanmayınız aksi halde garanti kapsamı dısındadır diyor. yani 60 cm ocak üzerinden mesafe tam larak 54-55 cm. oldukca alcak ama ne yapmalıyım. kaldım arada.. bakalım dolacıyı gelecek zartesi günü.. sıkıntımı anlatacagım.

172 Mesaj
21 Mart 2010; 9:55:52 

@candoğan62 arkadaşa tamamen katılıyorum normalde servisin o yüksekliğe kurması yasak siz şikayet ederseniz kuran kişinin başı sıkıntıya girer aklınızda olsun ama kimsenin ekmeğiyle oynamanızıda tavsiye etmem onun dışında tam güçte çalıştırdığınızda yanından ayrılmamanızı tavsiye ederim ters bi durumda alevi çekme olasılığı çok düşükde olsa var..

" OĞUZ ATAY TUTUNAMAYANLAR İLK BASKI SİNAN YAYINLARI " ELİNDE OLAN VARSA LÜTFEN İRTİBATA GEÇSİN ÇOK ACİL ARANIYOR

53 Mesaj
21 Mart 2010; 17:42:37 

yarın bakacagım duruma göre dolapta biraz değişiklikler yapacagım. yukarı cekecegim aspiratörü arttık dolap kapaklarıda değişecek birazcık.. çok teşekkürler ilginize..

11539 Mesaj
1 Nisan 2010; 18:55:22 

Bu arada baktım da bizim evde de ocak-aspiratör arası 60cm kadar:) 8 seneyi bitirdik bir sıkıntı yok. Biz kendimiz kurmuştuk o zamanlar. Aspiratör Profilo.

53 Mesaj
2 Nisan 2010; 4:02:41 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Bu arada baktım da bizim evde de ocak-aspiratör arası 60cm kadar:) 8 seneyi bitirdik bir sıkıntı yok. Biz kendimiz kurmuştuk o zamanlar. Aspiratör Profilo.

ben dolapcıyla görüştüm. biz hep bu şekilde yapıyoruz dedi. sorun cıkmıyor dedi ama benim içim rahat etmedi. dolabı geri gönderdim. kapakları ve kasası da değişerek tekrar getirdi.. dolapcıya biraz masraf cıkarttım ama istedigim gibi içime sinen bir şey olmalıydı.. gayet de hoş oldu.. ocakla aspiratör arası 70 cm :)

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.109