Şimdi Ara

usb den film izleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
12.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Philips 42pfl7404 lcd aldım. Bu televizyon kablolu yayınla çalışıyor şu an. Ancak denemek amaçlı usb girişinden HD film izlemek mümkünmüdür. Netten HD film indirip usb ye yüklesem o filmi HD izleyebiliyormuyum. Biraz baktım MKV formatlı film diyor, nedir MKV bilmiyorum, hangi formatlı film indirip HD olarak izleyebilirim.

• Ne yazık ki USB sinden HD film izleyemezsiniz (MKV de...)...

Bir çok başlığı bulunan Bluray Player ya da media center ya da PS3 gibi "media center" 'laştırılan çözümlere yönelmeniz gerekmekte...

Kablolu yayının Teledünyasında HD kanallar var diye biliyorum, ona geçerseniz ancak bu şekilde HD kalitesinde seyir gerçekleştirebilirsiniz...

Bu durum sizin TV niz için değil Philips TV lerin çoğunda böyle, o yüzden TV nize küsmeyin...

Bu görsellik kalitesi için bu tv yi aldınız ve güzel tercih güle güle kullanın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-una -- 20 Mart 2010; 12:48:50 >
  • teşekkürler cevap için, ben aslında bütün modellerde Hard disk bağlantısı, usb girişinden film izleme gibi özellikleri her tv de görüyorum. Benim sormak istediğim bu LCD televizyonlarda USB girişinden bellekteki bir filmi izleyebilirsiniz özelliği görünüyor. Peki bu nasıl oluyor, yani siz izleyemezsiniz diyorsunuz, ama televizyonların özellikleri arasıda var bu. Demek istediğiniz sadece MKV olan filmlermi, yada USB girişinden HD film asla izlenemezmi demektir söylediğiniz.
  • Kemal bey,

HD film söylemi ya Bluray Disc lerden (bu disklerin içeriğini internette full indirebiliyorsun) izlenim ya da bunun kaliteden olabildiğince az ödün verilmiş ama boyut olarak küçük haline dönüştürülmüş hali MKV (DVD yi Divx yaptığınızı düşünün) izlenim için gerçekleştiriliyor...

Birde dediğim gibi uydu-receiver üzerinden HD yayınlar var...

Şimdi bu LCD lerde okuduğunuz özelliklerde mesela Samsunglar ve LG ler MKV de oynatabildiği ayrıca belirtiliyor. Yani HD film rahatça izleyebiliyorsunuz... Ama USB ye netten indirdiğiniz Bluray Disc içeriğini direk atarak oynatamıyorsunuz (aylardır okuduğum kadarıyla bildiğim bu şekilde)...

8000 serisi Philipsler yukardaki TV lerin zaten yaptığı Divx dediğimiz (.avi uzantılılar tamam ama bazı uzantıları seçiyor) dosyaları oynatıyor...

Sizin TV niz ise Philips resmi sitesinde yazdığına göre "MP3, LPCM, JPEG Resimler, MPEG1, MPEG2, H.264/MPEG-4 AVC" uzantılı dosyaları oynatabiliyor...

Filmleri bu şekilde bulabilirseniz ya da bu formatlara dönüştürür(convert)'seniz USB den izleyebilirsiniz...
  • T-una çok teşekkür ederim, isminizi bilmiyorum ama sağolun yardımlarınız için. Bugün aslında bir film indirdim rapidten denemek için bilgisayara, onuda açamadım bilgisayarda. winrar olarak geldi, extract yaptım ama volume diyor, bir mesaj çıkıyor açılmıyor. Onu da soracaktım, bilgisayarda da izleyemedim aslında. Ama televizyon için MPeg 2 mpeg4 e convert edip denerim divx olan filmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalb

T-una çok teşekkür ederim, isminizi bilmiyorum ama sağolun yardımlarınız için. Bugün aslında bir film indirdim rapidten denemek için bilgisayara, onuda açamadım bilgisayarda. winrar olarak geldi, extract yaptım ama volume diyor, bir mesaj çıkıyor açılmıyor. Onu da soracaktım, bilgisayarda da izleyemedim aslında. Ama televizyon için MPeg 2 mpeg4 e convert edip denerim divx olan filmi.

bende bu işi araştırdım piyasada ek cihaz kullanmadan doğru dürüst 1080p çalıştıran altyazıda sorun çıkartmayan lcd yok ancak wd 2gen alıp yanınada bir hdd alacaksınız ki 1080pleri takılmadan izleyebilin.
  • Bu konuda Samsung'un 65X serisi modelleri 1080P MKV filmleri sorunsuz oynatıyor. DTS ses destegi yok sadece. Onuda optik çıkışı sayesinde ses sisteminden halletmek mümkün yada basit programlarla AC3'e cevrilebilir. LG 5000 modeli de oynattıgı söyleniyor. Philips'in 8000 serisi cok cazip gelmişti ama MKV oynatmaması biraz soguttu. Git bir WD al kullan diyebilirsiniz ama sanırım 250 TL civarı. en ucuzu da bu sanırım. Böyle yapmak mı daha avantajlı bilemiyorum. Cünkü LCD lerdeki MKV leri ileri geri oynatma fazlası ile sorunlu oluyormuş. Bakalım. Nasip ne olucak.
  • Sormak istediğim birşey daha oldu, mpeg 2 film indirdim ve uydu alıcısına taktım, uydu alıcısı usb den mpeg 2 destekliyor, fakat görüntü geliyor ses yok. Aynı filmi bilgisayarda sesli izliyorum, uydu alıcısı scart ile bağlı ama ses gelmiyor. Bunun sebebi nedir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.