Şimdi Ara

Fermi tabanlı GPU'larda kıtlık yaşanabilir çünkü...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
5.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 modellerini 26 Mart'ta duyurmaya hazırlanan Nvidia, Fermi tabanlı yeni nesil grafik yongalarıyla şimdiden kaydadeğer satış adetlerine ulaşmış olabilir. Hatırlanacağı üzere daha önceki haberlerimizde, Fermi mimarisinin öncelikleri arasında GPU tabanlı bilgi-işlem hesaplamalarının olduğuna değinmiştik. Larrabee projesiyle Intel'i ciddi bir tehlike olarak gören ve yüksek kâr marjının söz konusu olduğu GPU tabanlı bilgi-işlem sektöründe liderliği bırakmak istemeyen ve Fermi jenerasyonuyla GPU üzerinden C++ hızlandırma desteği de sunacak olan Nvidia, GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 modelleri için kıtlık yaşayabilir çünkü gelen bilgilere göre Nvidia, yeni bir bilimsel projesi için Çin hükümetine yüksek miktarda Fermi GPU'su satmış olabilir.

Bugün konuşma fırsatı yakaladığımız sektörden bir yetkili, üretim verimliliği bir yana olası bir Fermi kıtlığa etki edebilecek en önemli nedeninin Çin hükümetiyle yapılan bu anlaşma olacağını söyledi. Bilindiği üzere Nvidia bilimsel çalışmalarda kullnılmak üzere geliştirdiği Fermi tabanlı yeni nesil Tesla kartlarını ikinci çeyrekte satışa sunmaya başlayacak. Nisan ayının başında yaklaşık 100 kadar GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480 modelini Türkiye pazarına sokacaklarını da söyleyen yetkili, son birkaç gündür ortalıkta dolaşan fiyat bilgilerinin ülkemiz pazarı için pek mümkün olmadığını GeForce GTX 480'nin burada ATi Radeon HD 5970'i yakın bir etiket fiyatıyla satılabileceğini belirtti.

Çin hükümetiyle ilgili iddia için henüz Nvidia cephesinden yapılmış resmi herhangi bir açıklama olmasa da firma, Fermi tabanlı yeni nesil Tesla çözümleriyle yüksek satış başarısı hedeflediğini daha öncede açıklamıştı. Bilindiği üzere Tesla serisi ekran kartlarını Nvidia'nın gelir kalemleri arasında önemli bir yer teşkil ediyor zira seri altındaki grafik kartları modeline göre binlerce dolarlık etiket fiyatlarıyla satılıyor.

• üzücü

bunun yanında 100.000 adet GeForce Fermi GPU'su satılmaya hazır vaziyette haberini almıştım, o kadar az bulunacağını zannetmiyorum... ha türkiye için ayrı bi durum söz konusuyla o kötü tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi annihilator -- 19 Mart 2010; 22:20:09 >
  • fiyatların fazla abartılacağını sanmıyorum
    türkiyede 50-100 tl ye denk gelecek kadar daha pahalı olabilir
  • Eeeee tamamdır, Çine sattuk size yoh diye yolunu yapmaya başla.

Bide Türkiye de 5970 fiyatına olacakmış. Oh ne güzel.
  • vaybe çinlilere bak...
  • offf fermi of
  • quote:

Orijinalden alıntı: NemesisR3

vaybe çinlilere bak...

Çinliler yüzünden IP V6 'ya geçildiğini biliyormuydunuz ?
  • kart 5970 fiyatında olabilirmiş vede çin bütün gpu ları alabilirmiş ve ilerde de sıkıntı yaşanılabilirmiş öyle mi?

ati kartlar için yapılan spekülatif haberlere fermi içinde şimdiden başlandı vaybe

sazan olarak atlama pozisyonumuzu alsak iyi olur arkadaşlar
  • 5970 e yakın olursa alan da olur bu kartı muhakkak... yuh be...5970 e yakın olacakmış fiyat..masallah.
  • o çinlilerinde aldıkları kartlarında *******
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bigteacher

Eeeee tamamdır, Çine sattuk size yoh diye yolunu yapmaya başla.

Bide Türkiye de 5970 fiyatına olacakmış. Oh ne güzel.

iyi para veren düdüğü çalıyormu ne
  • haberi okur okumaz hararetle nvidia satış müdürü thomas gester ı aradım sakin olamamı ve herkeze yetecek kadar ferminin bulundugunu soledı.bende ne olur ne olmaz 1 adet gtx480 ayırmasını rica ettım saolsun yardımcı oldu.heyecanla beklıyorum...
  • nvidia severler nasıl ortaya cıkıyor nvidianın hiç suçu yok dimi siz çinlilere sövün anca 6 ay beklediniz ve daha hala oyalanıyosunuz.
  • Kelimeler kifayetsiz.
  • avrupa, amerika fln 500 dolara alırda biz de 5970 e yakın etikette olursa hakarettir resmen.. fark olur aracılar,vergiler vs yüzünden ama o kadarı çok fazla..

Türkiye ye mecbur 2 yıl garanti vermek zorunda yasalar yüzünden belki o durumu düşünerek bile etiket farkı yapmış olabilirler.. yurt dışında 1 yıl garanti olduğuna göre zaten bi bit yeniği var bu işte..
  • bu fermıler efsane olma yolunda nirvanaya ulasıp sonra yokolucaklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: redline_59

bu fermıler efsane olma yolunda nirvanaya ulasıp sonra yokolucaklar

• Sırf nvidia yüzünden bu gidişle ne nvidia ne de ati kart alamayacaz gibi görünüyor, bizler için çok kötü
  • türkiyeye 100 tane gönderip mağzalarda örnektir satılamaz diye gösterirler artık :D
  • Fiyatların belli yüksek olacağı her zaman böyle oldu Türkiye ye 100 değil 1000 de gelse bu fiyata ve performansa ilk etapta alıcı bulması zor
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.