Şimdi Ara

Çakmaklığa Takılan Fm Transmetterlar hakkında bilgisi olan..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
29.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar arabamda orjinal göğüsünde teyipli olduğu için söktürmenin bi mantığı yok dedim.arkadaşlarda şu çakmalığa takılan fm transmetterları önerdi..bende araştırdım fakat herkes farklı farklı şeyler sölemiş..hangi markası iyi hangisi daha kaliteli..??gerçekten kaliteli bi müzik dinlenirmi verdiğin paranın karşılığını alırmısın?kullanan arkadaşların yardımlarını yorumlarnı bekliyorum..şimdiden teşekkürler..

• Büyükşehirde yaşıyorsan boş frekans bulmak olanaksız, kalitesi de yerlerde, bence farklı arayışlara yönel
  • Ben büyükşehirde(Ankarada) yaşıyorum,boş frekans buluyorum. Bende problem olmadı...
  • genelde çakmaklığa tam oturmuyor sarsıntılarda kopma oluyor ve dosya baştan çalmaya başlıyor çok kaliteli bişey almana gerek yok dandik bişey alsanda olur tek dikkat edeceğin nokta dosya dosya görüyormu ona bakacaksın yoksa türkçe yabancı hepsi bir yerde olur
  • Bu ürünü sorunsuz kullanabilen tek insan ben miyim yani?
  • Bende epey araştırdım 35 liradan 60 liraya kadar çeşitleri mevcuttu... Arkadaşımdan alıp kullanma fırsatı bulduğum transmitter'den memnun kalmadığım için 114 TL. ye Sd ve Flash bellek destekleyen bir teyp alıp taktım bana daha mantıklı geldi...
  • pek verimli değil, boş frekans bulmak zor
  • Buyuk sehirde zor oluyor hakkaten bos frekans buldum diyorsunuz iki adim ilerledikten sonra gene cizirti basliyor. Ama su an belki daha kolaydir cunku istasyonlar tek frakanslardan (ya da cift hatirlamiyorum) yayin yapmaya basladi. Yani frekanslarin yarisi bosaldi bir sekilde. Bos frekans buldunuz diyelim ses kalitesi cok tatmin edici olmuyor. Bende itrip diye bir sey var Amazon.com da 2 dolara satiliyordu:)) Ipod bagladigim zaman Ipodun sesini kismam gerekiyor yoksa baslari kaldirmiyor ve cizirti yapiyor.

Baska cozume gelirsek benim siralamam su sekilde olur.
    1. Arac kasetliyse kaset adaptoru al. Kalite gayet guzel oluyor.
    2. Arac teybinde aux girisi olabilir ama konsola uzatmamislardir. Ona bir baktir eger boyle bir sey varsa konsola, torpidoya vs. bir kablo cektir ve aux tan bagla.
    3. Bunlarin hic biri olmuyorsa fm transmitter al. orjinalini degistirmekten iyidir yine de.
  • Kaset adaptörü + mp3 player varken o dandik şeyle çakmaklıgını mesgul etme
  • berk 984.. bırsey sormak ıstıyorum aux hakkında benımde dun dıkkatımı ceken bırsey olmustu elımdekı teypte on tarafya sadece cd gırısı var arkasına baktıgımda dısı jak gırısı vardı orası aux gırısı mı oluyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: set

Ben büyükşehirde(Ankarada) yaşıyorum,boş frekans buluyorum. Bende problem olmadı...

Hangi frekansa ayarlıyorsunuz? Ben fm87.5 e ayarladım, en iyi verimi orda aldım, buna rağmen sık sık cızırtı yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak4burak4

berk 984.. bırsey sormak ıstıyorum aux hakkında benımde dun dıkkatımı ceken bırsey olmustu elımdekı teypte on tarafya sadece cd gırısı var arkasına baktıgımda dısı jak gırısı vardı orası aux gırısı mı oluyor ?

Ben yapilirken gormedim ama yaptiranlar biliyorum. Hatta auz girisi olmasa bile baska sekillerde aux girisi yaratabiliyorlar. Cd changer baglatisindan vs. Benim arac icinde CD girisinden yapabiliyorlar ama Aux u kullanmak icin her zaman bos cd calmak gerekiyor, o yuzden yaptirmadim.

Mesela soyle bir sey buldum demek istedigim yontem bu. Bir cok teybe bir sekilde aux girisi yapabiliyorlar. Ama en saglami teybin aux girisi olmasi tabii ki. Bence siz bahsettiginiz jaki bir deneyin, eger gercekten aux girisi ise kendiniz bir kablo ile 2 dk de halledersiniz.

http://www.lynchforum.net/lynchforum/her-marka-oto-teyp-e-aux-girisi-yapilir-mp3-ve-ipod-icin-t24133.html?s=ce34fb2119f1dd3120a4c28ec36c9db7&

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 19 Mart 2010; 4:02:33 >

• ben adanadayım bende navigasyon cihazı var mp3 çalma özellikli bende 87.5e ayarladım ama ş.içinde özellikle çarşıda falan cızırtı çok oluyor hatta bazen ses gidiyor diyebilirim ama uzun yolda çok net ses çıkabiliyor eğer cızırtı artarsa 87.55 87.6 gibi değerlere manuel olrak getirirseniz düzeliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkerem2 -- 19 Mart 2010; 11:42:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brifing

arkadaşlar arabamda orjinal göğüsünde teyipli olduğu için söktürmenin bi mantığı yok dedim.arkadaşlarda şu çakmalığa takılan fm transmetterları önerdi..bende araştırdım fakat herkes farklı farklı şeyler sölemiş..hangi markası iyi hangisi daha kaliteli..??gerçekten kaliteli bi müzik dinlenirmi verdiğin paranın karşılığını alırmısın?kullanan arkadaşların yardımlarını yorumlarnı bekliyorum..şimdiden teşekkürler..

aracımda 5 li cd calar olmasına ragmen mp3 calmadıgı icin track formatıyla ugrasmak cd yazıp degistirmek bir süre sonra sıkıntı vermeye baslıyor o yuzden ben de 2 yıl once axen diye bir fm transmitter almıstım teknosa dan 6 ay kadar onu kullandım performansı pek tatmin etmedi daha sonra internetten forex fm transmitter aldım gayet de memnunum. kocaelinde kullandım hicbir cızırtı olmadı, ankara ya tatil icin gitigimde de cızırtı yapmamıstı uzun yolda zaten cok kullanıslı oluyor 2 gb dahili hafızası ve ayrıca usb girisi sayesinde uzlerce sarkı yukleye biliyorsun. su an bir dogu ilindeyim ve burada da cok fazla radyo kanalı yok cızırtı da yok sorunsuz bir sekilde kullanıyorum aracta muzik dinlemek icin en uygun cözüm (20 tl ye rahatlıkla bulabilirsin) tabi istanbul da nasıl performans verir bilemem. ben 87.7 ila 87.8 lerde kulanıyorum ses gayet temiz
    transmitter haricinde ise usb girisli bir oto teybi almak sanırım en mantıklısı ne cd ile ne kasetle ugrasmazsın transmitter dan randıman alamasaydım usb girisli bir teyp alacaktım ancak gerek kalmadı
    netice olarak ben memnunum tavsiye de ederim.

• arkadaşlar benim teybim şu werdiğim linktekinden cliolarda olan aux girişi nie bunlara koymamışlar anlamadım veya arka tarafında mı acaba??
    http://img187.imageshack.us/img187/6800/blaupunkt0lh.jpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: macka_61

quote:

arkadaşlar arabamda orjinal göğüsünde teyipli olduğu için söktürmenin bi mantığı yok dedim.arkadaşlarda şu çakmalığa takılan fm transmetterları önerdi..bende araştırdım fakat herkes farklı farklı şeyler sölemiş..hangi markası iyi hangisi daha kaliteli..??gerçekten kaliteli bi müzik dinlenirmi verdiğin paranın karşılığını alırmısın?kullanan arkadaşların yardımlarını yorumlarnı bekliyorum..şimdiden teşekkürler..

aracımda 5 li cd calar olmasına ragmen mp3 calmadıgı icin track formatıyla ugrasmak cd yazıp degistirmek bir süre sonra sıkıntı vermeye baslıyor o yuzden ben de 2 yıl once axen diye bir fm transmitter almıstım teknosa dan 6 ay kadar onu kullandım performansı pek tatmin etmedi daha sonra internetten forex fm transmitter aldım gayet de memnunum. kocaelinde kullandım hicbir cızırtı olmadı, ankara ya tatil icin gitigimde de cızırtı yapmamıstı uzun yolda zaten cok kullanıslı oluyor 2 gb dahili hafızası ve ayrıca usb girisi sayesinde uzlerce sarkı yukleye biliyorsun. su an bir dogu ilindeyim ve burada da cok fazla radyo kanalı yok cızırtı da yok sorunsuz bir sekilde kullanıyorum aracta muzik dinlemek icin en uygun cözüm (20 tl ye rahatlıkla bulabilirsin) tabi istanbul da nasıl performans verir bilemem. ben 87.7 ila 87.8 lerde kulanıyorum ses gayet temiz
    transmitter haricinde ise usb girisli bir oto teybi almak sanırım en mantıklısı ne cd ile ne kasetle ugrasmazsın transmitter dan randıman alamasaydım usb girisli bir teyp alacaktım ancak gerek kalmadı
    netice olarak ben memnunum tavsiye de ederim.

işte benim merak ettiğim nokta o teybi söktürüp usbli o yere göre başka bi teyp bulunabilirmi??

• quote:

arkadaşlar benim teybim şu werdiğim linktekinden cliolarda olan aux girişi nie bunlara koymamışlar anlamadım veya arka tarafında mı acaba??
    http://img187.imageshack.us/img187/6800/blaupunkt0lh.jpg

işte benim merak ettiğim nokta o teybi söktürüp usbli o yere göre başka bi teyp bulunabilirmi??

Hocam bulunduğunuz ili bilemiyorum ancak, imkanınız varsa parçacılarda araştırma yaparsanız linkte göstediğiniz göğüs aparatının günümüz teyplerinin monte edilebilecek tipte olanını bulabilirsiniz.

• hiç tavsiye etmem. Arabanız nedir ? Bizde megane2 war anten çıkartmadan istanbulda cızırtı yapıyor.geçen seneye kadar 88.1 87.9 filan kullanıyoduk doldular anten çıkartsak bile cızırtı yapıyor. bende kaset adaptörü aldım geçen hafta mp4 e bağlıyorum 2 kat kaliteli ses alıyorum . eğer istanbulda yaşamıyosanız kullanabilirsiniz ben yinede ses kalitesinden dolayı tavsiye etmiyorum.

2 sene önce 40 milyona 1gb almıştık. markası pirhana tavsiye ederim
  • bizde var gayet güzel eğer radyo dinlemiyorsanız anteni sökün süper kaliteli oluyor.

kaset adaptörü nasıl çalışıyor
  • berk.....anladım ılgınız ıcın tesekkur ederım.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.