Ölülere neden pamuk tıkanıyo?
21 Cevap31124 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

160 Mesaj
17 Mart 2010; 23:17:29 

Amacım başka bişey değil.. gerçekten merak ediyorum bilmiyorum sebebini..
bilen varmı

Zaman bir silahtır onu istediğin gibi kullanabilirsin.

2554 Mesaj
17 Mart 2010; 23:19:33 

Ölüyü ahirete hazırlarken ona abdest aldırırlar. Abdesti bozulmasın diye de pamuk tıkarlar. Dışkı gelirse eğer doğal olarak abdesti bozulur.

Üç yıl yatılı olarak okumuş olduğun lisenin kapısının önünde sigara içen yetişkin bir adam olarak kendilerini sokağa fırlatan öğrencilere hayretle bakıyorsun. Bunlar çocuk yahu, diye düşünüyorsun içinden. Oysa lise dediğinde, kendini hep sabah soğuk suyla tıraş olurken anımsıyorsun. Erkekliğe adım attığın yıllar olduğu için kendini hep büyük düşünmüşsün. Oysa düşlerinin dehlizlerinde umutsuzca çıkış aradığın o bina bile ne kadar küçükmüş.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Mart 2010; 23:21:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Uygurca

Ölüyü ahirete hazırlarken ona abdest aldırırlar. Abdesti bozulmasın diye de pamuk tıkarlar. Dışkı gelirse eğer doğal olarak abdesti bozulur.

Gerçekten bunun açıklaması bu mu?

3165 Mesaj
17 Mart 2010; 23:21:10 

Saçmalamayın ya, koku gelmesin diye tıkıyorlar, ara ara koku gelebiliyor o yüzden.

xepfkli...

Uzaklaştırılmış
17 Mart 2010; 23:24:55 

Vucüdundaki gazı dışarı salabilir onu engellemek için abdest kaçmasın diye.

2554 Mesaj
17 Mart 2010; 23:25:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Historia Calamitatum

Gerçekten bunun açıklaması bu mu?

Ben böyle duymuştum :/ Ama daha uzman biri cevaplarsa emin olabiliriz.

Üç yıl yatılı olarak okumuş olduğun lisenin kapısının önünde sigara içen yetişkin bir adam olarak kendilerini sokağa fırlatan öğrencilere hayretle bakıyorsun. Bunlar çocuk yahu, diye düşünüyorsun içinden. Oysa lise dediğinde, kendini hep sabah soğuk suyla tıraş olurken anımsıyorsun. Erkekliğe adım attığın yıllar olduğu için kendini hep büyük düşünmüşsün. Oysa düşlerinin dehlizlerinde umutsuzca çıkış aradığın o bina bile ne kadar küçükmüş.

516 Mesaj
17 Mart 2010; 23:25:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Uygurca

evet açıklaması budur...

PSN : nickfalanyok

122 Mesaj
17 Mart 2010; 23:26:56 

Kolpaçinoda adam pamuklari tıkayın kan akmasin diyorudu ama

Yaralara bak , bu Birinin Değil birilerinin . İzi Kalır birinin , O Geçmeden İzi Kalır Ötekinin .! Hepimizin İzi ,bir Dizi

590 Mesaj
17 Mart 2010; 23:29:03 

olen kısının ıc kanaması olabılır öldugu ıcın kaslarını kullanamadıgı ıcın anusten kan ve dıskı cıkmaasın dıye tıkanır dıye bılıyorum sanırım oluyu gomerken kımse ustune kan ve dıskı bulasmasını ıstemez

393 Mesaj
17 Mart 2010; 23:29:33 

İnsan kasları sürekli aktiftir biz farketmesekde. Yani insanın idrarını kaçırmamasının nedeni o bölgedeki kasların sürekli çalışmasıdır. Fakat insan ölünce kaslar boşalır ve idrar ya da dışkı tutulamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
17 Mart 2010; 23:29:34 

İnsan öldükten sonra kasları çalışmaz. O bölgedeki kaslarda aktifliğini yitirdiği için koku ve dışkı gelebilir. Nasıl bebeklerin kasları tam çalışamadığı için farkında olmadan dışkı geliyor buda böyle birşey. Bence bu yüzden. Dini olarak açıklamasını tam bilemiyorum.

1463 Mesaj
17 Mart 2010; 23:37:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Chuckys

İnsan kasları sürekli aktiftir biz farketmesekde. Yani insanın idrarını kaçırmamasının nedeni o bölgedeki kasların sürekli çalışmasıdır. Fakat insan ölünce kaslar boşalır ve idrar ya da dışkı tutulamaz.

+1453

Uzaklaştırılmış
17 Mart 2010; 23:46:31 

Arkadaş doğru söylüyor. Çoğu ülkede pamuk yerine mantar tıkıyorlar. Ama yine diyorum dini anlamda ne ifade ediyor bilmiyorum.

930 Mesaj
17 Mart 2010; 23:51:38 

ben kanama olmasın diye biliyordum?

Nasıl yaşarsanız,öyle ölürsünüz, nasıl ölürseniz öyle dirilirsiniz.

2836 Mesaj
18 Mart 2010; 0:02:24 

cevabını söylemişler işte ölüden sıvı akıp pislenmesin diye tıkıyorlar.kan dışkı veya vücudun sıvıları akabiliyor.

Gigabyte p55m-ud2 - i5 750 2.66 - Ocz 4 gb ddr3 1600 mhz cl7 - Wd 1 tb black - Powercolor hd 4770 - Corsair 350D - High Power 600w

414 Mesaj
18 Mart 2010; 0:03:53 

Adam ölmüş gitmiş ne abdest bozulması yav.Sacmalamayınız lütfen.

Non omnia possumus omnes.

6649 Mesaj
18 Mart 2010; 0:04:03 

Artık tıkanmıyor Rahatlayabilirsiniz

LG G3

Aynı dili konuşan değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler. (Hz. Mevlana)

1629 Mesaj
18 Mart 2010; 0:06:39 

abdest olyına kafa takan arkadaslar için, ölüye pamuk tıkama işlemi Tüm tıp fakültelerinde yapılmakta, sadece türkiyede değil dünyada böyle bu iş. Sadece kısa süre içinde ceset yakılacaksa pamuk yerine başka bir işlem uygulanıyor

1764 Mesaj
18 Mart 2010; 0:11:53 

ölü niyet edemez ki abdest geçerli olsun. ordan çıkma ihtimali olanlarla kefen kirlenmesin diyedir mutlaka.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

574 Mesaj
18 Mart 2010; 0:43:12 

Cem yılmazın vardı bu pamukla ilgili bi esprisi adamın biri öbür tarafa gidip geldim diyomuş.Ne gördün demişler.Beyaz ışık gördüm demiş.Pamuğu tıkayınca flaş etkisi yapmıştır diyodu o da

587 Mesaj
18 Mart 2010; 0:55:47 

quote:

Orijinalden alıntı: OpelCorsa1.3

Adam ölmüş gitmiş ne abdest bozulması yav.Sacmalamayınız lütfen.

hakikaten, ölmüş gitmiş adamın niyeti yok bişeyi yok ne abdesti tutacak ki zaten.

Ne mutlu Türk'üm diyene

3009 Mesaj
18 Mart 2010; 0:59:35 

Adam ölmüş, abdesti bozulsa günah mı olacak? saçmalamayın anasını satayım, bozulsa ne olur bozulmasa ne olur? Ölmüş adamı rahat bırakın bari.
Kaslar gevşediği için şahsın içinde kalan dışkı dışarı çıkabilir, bunu önlemek için tıkarlar.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Ölülere neden pamuk tıkanıyo?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.656