Şimdi Ara

Ölülere neden pamuk tıkanıyo?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
31.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amacım başka bişey değil.. gerçekten merak ediyorum bilmiyorum sebebini..
    bilen varmı
  • Ölüyü ahirete hazırlarken ona abdest aldırırlar. Abdesti bozulmasın diye de pamuk tıkarlar. Dışkı gelirse eğer doğal olarak abdesti bozulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uygurca

Ölüyü ahirete hazırlarken ona abdest aldırırlar. Abdesti bozulmasın diye de pamuk tıkarlar. Dışkı gelirse eğer doğal olarak abdesti bozulur.

Gerçekten bunun açıklaması bu mu?
  • Saçmalamayın ya, koku gelmesin diye tıkıyorlar, ara ara koku gelebiliyor o yüzden.
  • Vucüdundaki gazı dışarı salabilir onu engellemek için abdest kaçmasın diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Historia Calamitatum

quote:

Ölüyü ahirete hazırlarken ona abdest aldırırlar. Abdesti bozulmasın diye de pamuk tıkarlar. Dışkı gelirse eğer doğal olarak abdesti bozulur.

Gerçekten bunun açıklaması bu mu?

Ben böyle duymuştum :/ Ama daha uzman biri cevaplarsa emin olabiliriz.
  • quote:

evet açıklaması budur...
  • Kolpaçinoda adam pamuklari tıkayın kan akmasin diyorudu ama
  • olen kısının ıc kanaması olabılır öldugu ıcın kaslarını kullanamadıgı ıcın anusten kan ve dıskı cıkmaasın dıye tıkanır dıye bılıyorum sanırım oluyu gomerken kımse ustune kan ve dıskı bulasmasını ıstemez
  • İnsan kasları sürekli aktiftir biz farketmesekde. Yani insanın idrarını kaçırmamasının nedeni o bölgedeki kasların sürekli çalışmasıdır. Fakat insan ölünce kaslar boşalır ve idrar ya da dışkı tutulamaz.
  • İnsan öldükten sonra kasları çalışmaz. O bölgedeki kaslarda aktifliğini yitirdiği için koku ve dışkı gelebilir. Nasıl bebeklerin kasları tam çalışamadığı için farkında olmadan dışkı geliyor buda böyle birşey. Bence bu yüzden. Dini olarak açıklamasını tam bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chuckys

İnsan kasları sürekli aktiftir biz farketmesekde. Yani insanın idrarını kaçırmamasının nedeni o bölgedeki kasların sürekli çalışmasıdır. Fakat insan ölünce kaslar boşalır ve idrar ya da dışkı tutulamaz.

+1453
  • Arkadaş doğru söylüyor. Çoğu ülkede pamuk yerine mantar tıkıyorlar. Ama yine diyorum dini anlamda ne ifade ediyor bilmiyorum.
  • ben kanama olmasın diye biliyordum?
  • cevabını söylemişler işte ölüden sıvı akıp pislenmesin diye tıkıyorlar.kan dışkı veya vücudun sıvıları akabiliyor.
  • Adam ölmüş gitmiş ne abdest bozulması yav.Sacmalamayınız lütfen.
  • Artık tıkanmıyor Rahatlayabilirsiniz
  • abdest olyına kafa takan arkadaslar için, ölüye pamuk tıkama işlemi Tüm tıp fakültelerinde yapılmakta, sadece türkiyede değil dünyada böyle bu iş. Sadece kısa süre içinde ceset yakılacaksa pamuk yerine başka bir işlem uygulanıyor
  • ölü niyet edemez ki abdest geçerli olsun. ordan çıkma ihtimali olanlarla kefen kirlenmesin diyedir mutlaka.
  • Cem yılmazın vardı bu pamukla ilgili bi esprisi adamın biri öbür tarafa gidip geldim diyomuş.Ne gördün demişler.Beyaz ışık gördüm demiş.Pamuğu tıkayınca flaş etkisi yapmıştır diyodu o da
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.