Şimdi Ara

ASUS N61JQ ve X64JQ KULLANICILARI KULÜBÜ (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.831
Cevap
21
Favori
442.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle mesajlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar...
    asusta 2x2 tane ram var değiştirmeye kalksam 300lira kafadan artar..Birde şunu belirteyim 7 yıllık casper kullanıcısıyım..Hiç bir sorun yaşamadım,fakat marka takıntısıda yapmam benim için performans onemlıdır dıyebılırım.Ben son olarak asusta karar kılmıstım,sayfanın ilk başlarındada arkadaşlar cok ovmus 5730 u ah tamam dedim artık ama son sayfalarda iş fps değerlendirmesıne geldiğinde,gt240m li ekran kartının bile daha ıyı performans verdiği olmus..bu hafta içi buyuk olasılıkla alıcam bir tanesini ama bu ekran kartı olayına hala takıldım fakat; caspera daha yakınım gibi.. birde nekadar etkileyeği tartışılsada 4gb ram,140gb sabit disk alanı fazla olmasıda bir avantaj..Fakat asusuda aklımdan çıkaramadım bir türlü..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sNaP_21

Öncelikle mesajlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar...
    asusta 2x2 tane ram var değiştirmeye kalksam 300lira kafadan artar..Birde şunu belirteyim 7 yıllık casper kullanıcısıyım..Hiç bir sorun yaşamadım,fakat marka takıntısıda yapmam benim için performans onemlıdır dıyebılırım.Ben son olarak asusta karar kılmıstım,sayfanın ilk başlarındada arkadaşlar cok ovmus 5730 u ah tamam dedim artık ama son sayfalarda iş fps değerlendirmesıne geldiğinde,gt240m li ekran kartının bile daha ıyı performans verdiği olmus..bu hafta içi buyuk olasılıkla alıcam bir tanesini ama bu ekran kartı olayına hala takıldım fakat; caspera daha yakınım gibi.. birde nekadar etkileyeği tartışılsada 4gb ram,140gb sabit disk alanı fazla olmasıda bir avantaj..Fakat asusuda aklımdan çıkaramadım bir türlü..

7 yıllık casper ?! casper 7 yıldır laptop yapıyor mu. ben hatırlamıyorum. yok masaüstü nü kastediyorsan 2 si cok ayrı kulvarlar. casper ın leptoplarının ne kadar kötü oldugunu hepimiz biliyoruz şimdi arkadaşlar burda bu capta bitartısma olusmasın diye bisey demiyorlar sanırım. gerçi yok bende kötü demiycem, düşük kaliteli diyeyim. muratla golf u kıyaslamak gibi senin söyledigin. bu adamlar anakartından hoparlörüne kendileri yapıyor leptopu. tonla ödül almıs bu model bi de aklında bulunsun. yani ben sana illa asus al demiyorum, sadece kıyaslama yapacaksan hani bi kaç leptop arasında kaldıysan en azından bunlar toshiba, sony, apple , monster fln olsun. bu arada 8 gb ram hiç bir işine yaramaz. oldu olacak 50 gb takın, bunun bi sonu yok. 3 gb ram bile yeter insana. bu arttırımlar bu adamların kendilerini cazip kılmak için yaptıgı oyunlar.

• gt240m overclock ile geçmiş 5730'u. Bu 5730'a overclock yapılamayacağı anlamına gelmez. Casper'a gelince gerçekten önyargıları kıracak bi ürün çıkarması lazım bizim gibiler için. Mesela geçen sene bi ürün çıkarmıştı 256bit ekran kartına sahip ve benim o kasaya rağmen almayı düşünmüşlüğüm vardı. Olmadı tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oguzstyler

quote:

Öncelikle mesajlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar...

7 yıllık casper ?! casper 7 yıldır laptop yapıyor mu. ben hatırlamıyorum. yok masaüstü nü kastediyorsan 2 si cok ayrı kulvarlar. casper ın leptoplarının ne kadar kötü oldugunu hepimiz biliyoruz şimdi arkadaşlar burda bu capta bitartısma olusmasın diye bisey demiyorlar sanırım. gerçi yok bende kötü demiycem, düşük kaliteli diyeyim. muratla golf u kıyaslamak gibi senin söyledigin. bu adamlar anakartından hoparlörüne kendileri yapıyor leptopu. tonla ödül almıs bu model bi de aklında bulunsun. yani ben sana illa asus al demiyorum, sadece kıyaslama yapacaksan hani bi kaç leptop arasında kaldıysan en azından bunlar toshiba, sony, apple , monster fln olsun. bu arada 8 gb ram hiç bir işine yaramaz. oldu olacak 50 gb takın, bunun bi sonu yok. 3 gb ram bile yeter insana. bu arttırımlar bu adamların kendilerini cazip kılmak için yaptıgı oyunlar.

çok doğru söyledin bende şaşırdım 7 yıl laptop casper olursa dayanması imkansızdan da öte birşey.eğer laptopsa bence direk gitsin arkadaş guiness rekorlar kitabına girdirsin o laptopu.
    masaüstüyse casper sorun olmayabilir.çünkü toplama bilgisayar oluyor.sadece etiket basıyorlar.ama laptop imkansız gibi.
    benim dizüstü 4 ram slotu var diye 4 gb kendi rami vardı 120 liraya 2 tane daha 2 gb'lık 1333'lük ram takmıştım.yoksa hayatta 8 yapmak için uğraşmazdım.4 gb günün şartlarında gayet yeterli olur.i7 işlemci birde hd 5730 tadından yenmez

• Yok arkadaşlar,bu alacağım ilk laptop olucak zaten.Bahsi, geçen Casper masaüstüdür..sorun yaşamadığımı tekrar caspera yöneldiğimdende anlayabilirsiniz,zaten Casper babamın şirketide değil...Asus konusunda asusun savunulucağını zaten biliyorumda Oğuz arkadaşımızın abarttıgı murat golf olayınada kesinlikle katılmıyorum.Zaten ben,Asusu alıcaktım o nedenle bu konuya girdim fakat son sayfaki karşılaştırmalar yüzünden soğudum.Bende biliyorum 8gbramin fazla kullanılmayacağını yada 140gb sabit diskin beni etkilelemeyeceğini. zaten asus a da ondan karar kılmıştım dediğim gibi.Yalnız yanlış anlaşılmasın kalitesi yüzünden değil ekran kartı yüzünden idi bu kararım..sonuç olarakmalesef geri döndüm eski ikileme..sonuçta öğrenciyim,herzaman bu fırsat elime geçmeyeceği için iyi değerlendirmek istiyorum.Laptop ve masaüstülerin farkli olduğunda hem fikirim zaten ama sonuçta bilgisayar başlığı altında toplanıyorlar..Örneğin Motor üreten Honda nın Araba üretmesi gibi.
    Ama anladığım kadarıyla siz Asus u öneriyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sNaP_21 -- 6 Haziran 2010; 22:55:05 >

• quote:

Yok arkadaşlar,bu alacağım ilk laptop olucak zaten.Bahsi, geçen Casper masaüstüdür..sorun yaşamadığımı tekrar caspera yöneldiğimdende anlayabilirsiniz,zaten Casper babamın oğlunun şirketide değil...Asus konusunda asusun savunulucağını zaten biliyorumda Oğuz arkadaşımızın abarttıgı murat golf olayınada kesinlikle katılmıyorum.Zaten ben,Asusu alıcaktım o nedenle bu konuya girdim fakat son sayfaki karşılaştırmalar yüzünden soğudum.O nedenle geri döndüm eski ikileme..sonuçta öğrenciyim,herzaman bu fırsat elime geçmeyeceği için iyi değerlendirmek istiyorum.Laptop ve masaüstülerin farkli olduğunda hem fikirim zaten ama sonuçta bilgisayar başlığı altında toplanıyorlar..Örneğin Motor üreten Honda nın Araba üretmesi gibi.

yanlış anlaşılmasın ben asus forumuna geliyorum ama hp kullanıyorum ben kalite açısından ve gördüğüm asus notebooklar açısından sana asus dedim.ha ikilemdeyim tekrar dedin casper da alsan asus da alsan senin bileceğin iş sonuçta ama benden sana söylemesi casper'ın notebooklarına bulaşma.hp,dell,toshiba,vaio gibi markaları da incele bence

• quote:

Orijinalden alıntı: EmR_3153

quote:

Yok arkadaşlar,bu alacağım ilk laptop olucak zaten.Bahsi, geçen Casper masaüstüdür..sorun yaşamadığımı tekrar caspera yöneldiğimdende anlayabilirsiniz,zaten Casper babamın oğlunun şirketide değil...Asus konusunda asusun savunulucağını zaten biliyorumda Oğuz arkadaşımızın abarttıgı murat golf olayınada kesinlikle katılmıyorum.Zaten ben,Asusu alıcaktım o nedenle bu konuya girdim fakat son sayfaki karşılaştırmalar yüzünden soğudum.O nedenle geri döndüm eski ikileme..sonuçta öğrenciyim,herzaman bu fırsat elime geçmeyeceği için iyi değerlendirmek istiyorum.Laptop ve masaüstülerin farkli olduğunda hem fikirim zaten ama sonuçta bilgisayar başlığı altında toplanıyorlar..Örneğin Motor üreten Honda nın Araba üretmesi gibi.

yanlış anlaşılmasın ben asus forumuna geliyorum ama hp kullanıyorum ben kalite açısından ve gördüğüm asus notebooklar açısından sana asus dedim.ha ikilemdeyim tekrar dedin casper da alsan asus da alsan senin bileceğin iş sonuçta ama benden sana söylemesi casper'ın notebooklarına bulaşma.hp,dell,toshiba,vaio gibi markaları da incele bence

Genel bir inceleme yaptım zaten,sizin saydığınız markalarda model olarak pek istediğim, özelliklerde değil..daha doğrusu 2.500tl ye kadar ki modellerinde içime yatan olmadı..Son olarak Casper ı ve Asusu beğendim.2sinin arasında karar kılacağım..Tabii görüşlerinizi benle paylaştığınız için sizlerede teşekkür ederim.

• Eğer benim gibi bekleme şansın varsa envy, ethos gibi ürünleride bekleyebilirsin. Tabi ne zaman gelecekleri meçhul. (Bende kullanmıyorum Asus şimdilik. Sadece uğradıydım )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zihtumreth

Eğer benim gibi bekleme şansın varsa envy, ethos gibi ürünleride bekleyebilirsin. Tabi ne zaman gelecekleri meçhul. (Bende kullanmıyorum Asus şimdilik. Sadece uğradıydım )

envy 14 gelecekmiş sanırım.o da i5 işlemci hd 5650 ekran kartı
    ben bir ara envy'mi satıcaktım 2250 ye kadar düşmüştüm.iyiki de satılmamış diyorum
  • quote:

Eğer benim gibi bekleme şansın varsa envy, ethos gibi ürünleride bekleyebilirsin. Tabi ne zaman gelecekleri meçhul. (Bende kullanmıyorum Asus şimdilik. Sadece uğradıydım )

malesef,artık dayanamayacağım..hatta yarın ısmarlarım laptopu gibi geliyor..

Bu arada konuyu biraz linç ettim gibi geliyor bana,Asus konusundaki arkadaşlardan özür diliyorum bu nedenle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sNaP_21 -- 7 Haziran 2010; 0:24:11 >

• quote:

quote:

birde baktım da şimdi sikayetvar.com a; Dizüstü bilgisayarlarda asus ta casperdan daha cok şikayet var..

sikayetvar.com da olmayan şikayet yok ki en prestijli markalar da bile bir dünya şikayet var.neyse kardeş sen casper'ı kafaya koymuşsun gönlün neyden yanaysa onu al

• quote:

quote:

Bu arada konuyu biraz linç ettim gibi geliyor bana,Asus konusundaki arkadaşlardan özür diliyorum bu nedenle..

Asus'un ve Casper'ın Türkiye'de satılma oranlarını bilmiyorum ama Asus'un çok daha fazladır gibime geliyor. Öyleyse normaldir daha fazla şikayet olması.

• quote:

quote:

quote:

birde baktım da şimdi sikayetvar.com a; Dizüstü bilgisayarlarda asus ta casperdan daha cok şikayet var..

sikayetvar.com da olmayan şikayet yok ki en prestijli markalar da bile bir dünya şikayet var.neyse kardeş sen casper'ı kafaya koymuşsun gönlün neyden yanaysa onu al

Yok daha karar vermedim..Ama caspera daha yakınım. o kart bu kartı döver muhabeti harıcı bazı etmenlerde var yakın olmasında benim bulunduğum ilçe de 2 tane casper teknik servis 1 tanede casper store var..Bugun dolaştımda burdaki teknosa ile birlikte bir tane asus satan bulamadım..ancak casper daki adama sorduğumda asusu getirebileceklerini soyledı..Fakat ödeme koşullarında Casper kadarda esnekte değiller..Mesala 12 taksite asus bana 2.800 e patlıyor..tabii peşin alcağım için ne yaparlar onu yarın konuşacağım..Casper peşin 2.350,asusta 2.400-2.450 e bırakırlarsa parayı sorun etmem ama,teknik servis olayı ve burda asussun a sının bulunmamasından da korkuyorum açıkçası..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yok daha karar vermedim..Ama caspera daha yakınım. o kart bu kartı döver muhabeti harıcı bazı etmenlerde var yakın olmasında benim bulunduğum ilçe de 2 tane casper teknik servis 1 tanede casper store var..Bugun dolaştımda burdaki teknosa ile birlikte bir tane asus satan bulamadım..ancak casper daki adama sorduğumda asusu getirebileceklerini soyledı..Fakat ödeme koşullarında Casper kadarda esnekte değiller..Mesala 12 taksite asus bana 2.800 e patlıyor..tabii peşin alcağım için ne yaparlar onu yarın konuşacağım..Casper peşin 2.350,asusta 2.400-2.450 e bırakırlarsa parayı sorun etmem ama,teknik servis olayı ve burda asussun a sının bulunmamasından da korkuyorum açıkçası..

sanırım özellikler bunlar

Ürün Kodu:Casper Nırvana CPQ.I720-8M35P
    İşlemci Hızı: İşlemci Hızı 1.60 GHz, Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile 2.80 GHz, 6MB Intel Akıllı Bellek
    İşlemci Cinsi : Intel® Core ™ i7 İşlemci i7-720M
    İşletim Sistemi : Orijinal Windows® 7 Home Premium 64 Bit
    Anakart : Intel® HM55 Chipset
    Bellek : 8 GB DDR3 1066 MHz Bellek
    Sabit Disk :640 GB SATA Harddisk
    Ekran Kartı : 2 GB DDR3 Nvidia Geforce GT 335M Ekran Kartı (1GB Ayrılmış Bellek)
    Kamera : 1.3 MP Web Camera
    Optik Sürücü : DVD+/R/RW
    Wireless : Kablosuz Ağ Bağlantısı 802.11 b/g
    Ekran : 15.6" WXGA (1366x768) HD LED Ekran
    Ağırlık (Kg) : 2.8 kg
    Klavye : Q Türkçe
    USB 2.0 : 3X USB 2.0 port, 1X eSATA Combo, 1X HDMI
    Ses kartı : Onboard
    Bluetooth : Var
    PCI-e Card : Var
    Ek Özellikler :Entegre UMTS Modem
    Network Kartı:10/100 Mb Onboard
    Pil:Li-ION smart battery

bakın asus usb 3.0 desteği vardı sanırım.casper'da usb 2.0. ileriye dönük bakarasak usb 3.0 veri aktarımında size büyük artılar sağlayacaktır.
    harddisk boyutundan çok harddiskin dönüş hızına bakmanız daha mantıklı olacaktır.640 gb 5400 rpm harddiskten 500 gb 7200 rpm kadar veri aktarımında performans alamayacaksınız.
    bir diğer mesele rami 1333 mhz olan bilgisayarlara bakın.neden derseniz i7 işlemcili bir bilgisayar alıcaksınız.i7 işlemci 1333 mhz fsb'dir.casper i7 işlemci koymuş fakat ramler 1066 mhz.haliyle işlemci 1333 mhz olsa bile ramler 1066 olduğu için işlemciniz 1066 mhz hıza otomatik olarak düşecektir ve 1066 mhz de çalışacaktır.
    ayrıca gt 335m sanırım 2 gb değil 1 gb harici bellektir tam emin değilim bakmadım ama muhtemelen öyle.2 gb dedikleri ise paylaşılan yani hyper memory bellektir ve hyper memory çok ta işe yaramayan bir teknolojidir.zaten artık ekran kartlarına 512 mb ekran kartım var 1 gb ekran kartım var devirleri bitti.ekran kartının kaç bit olduğu ,transitör sayısı,memory,shader gibi değerlerine bakmak daha mantıklı olacaktır.
    o kadar para verdiğinize göre oyun da oynarsınız ve 4 gb ram'le 8 gb ram'in farkını pek anlamazsınız ama hd 5730 ile gt 335m in farkını yıllar geçtikçe emin olun anlayacaksınız.zaten gt 300m serisi nvidia 9600 mobil serisinin makyajlanıp süslenmiş halinin önümüze konulmuş versiyonudur ki gts 200 m serileri bile bu kartlardan daha iyi performans sergilemekteydi.ayrıca hd 5730 directx 11 desteği de var ki bu da size artılar sağlayacaktır yeni oyunlar çıktıkça.
    servis konusuna gelince casper'da her satıcı gibi ağzı mutlaka iyi laf yapıyordur fakat bilgisayar donanımı hakkında pek bilgileri olduğunu sanmıyorum.şurada size söylediklerimizin emin olun 10 da 1 ini diyecek bilgileri yoktur.buradaki bence her arkadaşın sözlerini dikkate alın.casper sizin orada servisi olabilir ama emin olun asusun adresini bilmeseniz de servisleri mutlaka vardır.ayrıca benim şimdi öğrendiğim kadarıyla bilgisayarınız bozulunca siz asusun servisine gitmeyeceksiniz.asus u arayacaksınız asus gelip evden alıcak geri eve teslim edecek(http://www.n o t e b o o k . g e n . t r/asus-notebook-f4/asus-teknik-servis-adresi-ve-arizali-gonderimi-hk-t94.html) .casper da böyle servis anlayışı var mı bilmiyorum ama hp,dell gibi markalarda da aynı servis hizmeti olduğunu biliyorum.
    benim kanaatim casper gibi bir markayla asus gibi bir dünya markasını bir tutmayın bence bu adamlar bilgisayarlarımızın parçalarını üretiyorlar.anakartta zaten dünya devi bir marka.
    bu kadar lafı neden ettim kuzenimde casper aldı 1 ay geçti notebook'un boyası attı dandik kasası yüzünden.fan gürültüsü,klavye tuşunun fırlaması servis servis dolandık.ondan siz de milyarlarınızı döküp sonra bunlarla uğraşmayın diye sadece tavsiyelerimi ilettim.
    tekrar söylüyorum asus fanı falan değilim zaten hp kullanıyorum ben ben bu iki seçenek arasında yorumlarımı söyledim.yine ne alacağınıza en son siz karar vereceksiniz.asus alırsınız ileride sorun çıkarır vebali olmak istemem de.sonra bana dersiniz o kadar laf söyledi aklımı çeldi çektiğim sıkıntılara lanet olsun denilmesini de istemem.dediğim gibi son kararı siz verin hangisi gönlünüzden yanaysa o bilgisayarı alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoNneCtinG_04 -- 7 Haziran 2010; 1:37:54 >

• Herşey tamam güzel de yıllardır nvidia kullanan ben ati de tam karar kılmışken siz gene benim aklımı karıştırdınız :S
  • arkadaşlar kendi notebooklarınızın resimlerini ekleyebilirmisiniz benim bütçem arasında bir notebook bugünden itibaren bende düşünüyorum.

soru : notebook oldukça serimi aynı anda 4-5 uygulamaya izin veriyormu, ses kalitesi yüksekmi,wifi kuvvetlimi vs...

şimididen teşekkürler..
  • Ben ısrarla hd5730 taraftarıyım. Notebookcheck hadi güvenilmez diyelim ama google da yapılacak küçük bir araştırma gt330 m ile hd5730 arasındaki performans farkını ortaya koyuyor. Ayrıca bahsedilen kartlar sıralamada alt alta filan olsa neyse ama baya bir sıra ve puan farkı var aralarında. Hd5730 çok daha uzun bir süre idare edecektir kullanıcıyı. En azından dx11 desteği var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2wicky -- 7 Haziran 2010; 11:39:17 >
  • Bu arada N61JQ için Bios210 sürümü yayınlandı duyrulur...
  • Asus' un tek eksi yönü ilgisiz servisidir. Yoksa yılların tecrübesi Asus Casperla karşılaştırılamaz bile. O nedenle alacak olan arkadaşlar gönül rahatlığı ile alabilir.
  • @EmR_3153
    evet sizin buldugunuz Casper modeli bahsettigim..ram ve sabit disk ikisinden 1066mhz ve 5400rpm..Onedenle birbirlerinden ayrılmıyorlar ama malzeme kalitesi ve kuzeninizin basına gelenlerden nette cok duydum..Ekran kartı tercihimde 5730 dan yönde..Büyük bir problem olmazsa,Asusu alacağım..Yalnız bir sorum daha olucak asusta LED ekran yok mu?500gb lık olan serisinde HD LED ekran varken,640gb lık olanında sadece HD yazıyor?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.