Şimdi Ara

Razer, solaklar için Dünya'nın ilk oyun faresi: DeathAdder Left Hand Edition

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
4.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyun tutkunları için performanslı klavye ve fare üreten firmalardan Razer, solak oyuncular için tasarlanmış olan Dünya'nın ilk oyun faresini üretti.

Razer'ın DeathAdder Left Hand Edition

adını verdiği oyun faresi, solaklar için hazırlanmış olan Dünya'nın ilk oyun faresi olma özelliğini taşıyor. Ergonomik tasarıma sahip olan DeathAdder Left Hand Edition'ın 3500dpi çözünürlüğünde sensöre yer verilmiş.

128 x 70 x 42.5 mm ölçülere sahip olan DeathAdder Left Hand Edition'da altın kaplı USB giriş kullanılmış. 1 ms tepki süresine sahip olan fare'de programlanabilir 5 adet tuş bulunuyor.

Razer'ın sol elini kullanan oyuncular için hazırladığı DeathAdder Left Hand Edition'ın 59$'dan satışa sunulacağı bildirildi.

• Maalesef en azından 5 senelik oyuncular dahi sol el için özel üretilmiş bir klavye olmadığından dolayı teker teker mouse'u sağ el ile kullanmaya başladılar. Ben de bir solak olarak 10 senedir mouse'u sağ el ile kullanıyorum, dolayısıyla bu tarz ürünlerin pek ilgi çekeceğini sanmıyorum.
  • ben solagim... normalde sagla yapilamayan isleri yapiyorum.

mesela dun gece COD4 oynuyorum.. agir makinali ile 7 kisiyi indirdikten sonra, makinalinin mermisi bittiginden yere yatarak sarjoru degistirirken, gelmekte olan dusmanlari gorunce elimden gelen hic bisey yoktu diye zannederken; aniden biri cikip yanima bicaklamak icin geldi ama ben kendisini yerden bicaklamis bulundum.. Nitekim hazirda acmis oldugu martydoom perk'i ozelliginin sonucunda dusen bombasini alip, atinca; arkasindan gelen 3 kisiyi de oldurmus oldum...

Bu bilgiler isiginda, soylemeliyim ki, illaki mouse yapmak istiyorlar ise Unisex mouse yapabilirler..(solak, saglak) aslinda yandan yemis bir fareyi, diger yandan yedirmenin manasi nedir? iki taraftan da yedirin bari simetrik olsun...
  • tanıdığım solakların hepsi sağ elle mouse kullanıyor
  • Bende solağım ama fareyi sağ elimle kullanıyorum=)
    Sol elimle denedim ama olmuyor kullanamıyorum=)
  • ayrıca ben solakların ters ellerini daha iyi kullandıklarını düşünüyorum. solaklar sağ ellerini sağlakların sol ellerini kullandığından daha iyi kullanıyorlar. kişiye göre değişir tabi ki.
  • tammmmmm benlik :D kablosuzu çıktığı anda alırım :D
    Genelde farketmiyor iki elimlede hakimim fareye ama sağ elimle temizlediğimden daha fazlasını temizliyorum sol elimle bide klavyemi senkronize edince isteyen sağlak gelsin karşıma :D:D
  • geçte olsa, düşünülüp ürün olarak piyasadaki yerini almasını sağlamak güzel,haber için teşekkürler
  • Bence Razer bu ürünle oyuncuları ne kadar düşündüğünü göstermiş oldu. Deathadder zaten harika bir fareydi, bu haliyle solak oyuncuların 1 numaralı faresi haline gelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Towarscke
    ben solagim... normalde sagla yapilamayan isleri yapiyorum.

mesela dun gece COD4 oynuyorum.. agir makinali ile 7 kisiyi indirdikten sonra, makinalinin mermisi bittiginden yere yatarak sarjoru degistirirken, gelmekte olan dusmanlari gorunce elimden gelen hic bisey yoktu diye zannederken; aniden biri cikip yanima bicaklamak icin geldi ama ben kendisini yerden bicaklamis bulundum.. Nitekim hazirda acmis oldugu martydoom perk'i ozelliginin sonucunda dusen bombasini alip, atinca; arkasindan gelen 3 kisiyi de oldurmus oldum...

Bu bilgiler isiginda, soylemeliyim ki, illaki mouse yapmak istiyorlar ise Unisex mouse yapabilirler..(solak, saglak) aslinda yandan yemis bir fareyi, diger yandan yedirmenin manasi nedir? iki taraftan da yedirin bari simetrik olsun...

Ambidextrous fareler var, unisex değil.:) Bu farede solakların fare kullanırkenki rahatlığına önem verilmiş. Eğer öyle olmasaydı diğer ambi. farelere yönlendirirlerdi diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vidanj -- 20 Mart 2010; 8:41:41 >

• Güzel düşünülmüş ama pek ilgi çekiceğini sanmıyorum
  • yuksek talep uzerıne cıkartılmıs bır urun olabılır
    boşa kurek cekmeyeceklerını bıldıklerı ıcın satısa sunuyorlardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: einhander

yuksek talep uzerıne cıkartılmıs bır urun olabılır
    boşa kurek cekmeyeceklerını bıldıklerı ıcın satısa sunuyorlardır

bencede arz.talep dengesini gözetiyorlardır kesin
  • Solaklar için mouse üretilmesi çok iyi bir şey oldu hemde Deathadder'in sol eli olduğu için milet alırken hiç düşünmüyor.Benim arkadaşımda solak yaklaşık 12-13 tane mousesi var hepsidesağ el vede hafife alınıcak mouseler değil o mouseye giden paraların %10 ile Deathadder alınıyor ve solakların sağ ellerini kullanması pek iyi birşey değil reflexleriniz kaybolur :) Ayrıca bu deathadder daha ülkemize gelmedi fakat yurtdışından temin edebilirsiniz veya dışarıdan alım-satım yapan kişiler var onlarla konuşabilirsiniz
  • solak arkadaşlarım hep sağ eli ile kullanıyor
  • Solak oyuncular için yapılan ilk mouse diyor ama =) Solakların kullandığı oyun mouselerinin hepsi sağ ele göre tasarlanmış onun için kullanmak zorundalardı
  • Bazı cihazların kullanımının yazı yazdığımız elle alakası yoktur.Bence mantıksız bir ürün.
    Misal solaklar için vites kolunun sol cama monte edildiği araba mı imal edecekler?
    Ben solağım ama sağ el kullanıyorum mouse u,bilgisayar ilk üretildiğinde mouse sol el için tasarlanmış olsaydı sağlaklar da dahil herkes bu sefer sol elle mouse kullanmaya alışmış olacaklardı şimdi.
  • 17 Senedir multimedya cihazları kullanıyorum, 13 sene civarında da mouse kullandım, 13 senedir sol elimle kullanıyorum. bu süre zarfında da ya simetrik mouse, ya da logitech mx 610 kullandım. Birisinin bizi de bu piyasaya dahil etmesi güzel oldu. Birinin arkadaşlarının sol elle fare kullanmaması, dünyada kimsenin kullanmadığı anlamına gelmez.

Simetrik mouse ların en büyük sıkıntısı oyunlarda sağlakların kullandığı ekstra tuşlardan mahrum olmaları. Deathadder bunu engelleyecek en azından...
  • quote:

adam pro beyler, martydoomcularla oynuyor helal klana gel

• quote:

Arkadaşım DeathAdder ve 3.0'ın ergonomisi tamamen bir insanın eline göre dizayn edilmiştir ve oyle senin kötü sandıgın yamuk mamuk olması o mükemmel ergonomiyi kazandırır, adamlar sizi düşünüp mükemmel ergonomili DeathAdder'ı sol ele göre dizayn etmişler yamuk diye laf atıyorsunuz...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.