Şimdi Ara

Doğrulandı: HTC HD2, Windows Phone 7'ye güncellenemeyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
12.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows Mobile platformundaki en güçlü telefonlardan biri olan HTC HD2 için kötü haber! 1GHz'de çalışan işlemcisi ve 4.3-inç büyüklüğündeki kapasitif dokunmatik ekranıyla, sınıfının en iyi örneklerinden biri olan HTC HD2, bilindiği üzere Windows Mobile 6.5 platformunu kullanıyor. Geçtiğimiz ay düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde, Microsoft'un Windows Mobile 7 (Windows Phone 7) tanıtımını yapması ve yeni işletim sisteminin yıl sonuna doğru hazır olacağını açıklamasıyla gözler HTC cephesine çevrilmiş ve HD2'nin WP7 güncellemesi alıp almayacağı tartışma konusu olmuştu.

HTC Rusya ofisine dayandırılan bazı haberlerde HTC HD2 için Windows Phone 7 güncellemesi çıkacağı iddia edilmişti. Ancak özellikle "üç tuş konsepti"nden ötürü bir süredir HTC HD2'nin yeni işletim sistemi için güncelleme alamayacağı yönünde aksi bazı iddialar da gündeme gelmeye başlamıştı. İşte tüm bu tartışmaları sonlandıran açıklama Microsoft cephesinde geldi ve Joe Belfioere, HTC HD2'nin Windows Phone 7 için donanım spesifikasyonuyla uyumlu olmadığını söyledi. Microsoft'a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Windows Phone 7 için pazara sürülecek ilk telefonun LG markasını taşıması muhtemel görünüyor.

• XDa developers da yaparlar... Resmi olması çok farketmiyor. 6 yıldır kullanıyorum HTC yi orijinal romu ile toplam 1 sene kullanmamışımdır bu cihazları. Zaten HTC bu konuda popüler yapan da sürekli birilerinin güncel işletim sistemlerini uyarlamaları. MEsela C500 kullanıyorum 5 yıldır. 2003 vardı aldığımda sonra 5.0 sonra 6.0 çıktı. En son 6.1 çıktı...
  • HD2 ölü doğdu sözü doğrulandı yani...
  • hahahaha , şu anda windows phone 7 dump edildi , xda dakiler harıl harıl çalışıyor, belkide wp7 telefonlar gelmeden hd2 de çalışıcak wp7
    hd2 bu donanımla asla ölü doğamaz, elbet birşeyler yaparlar , ki yapıyorlar zaten xda boş durmaz, wp7 sonrada android seç beğen yükle
  • @Ulwi
    İyi güzel hoş da! Kim sallar XDa'yı? HTC XDa çalışmalarına destek verecek mi? Hayır vermeyecek. Doğacak muhtemel problemlerin yükümlülüğünü almayacak.

Dünya'da 40-50 milyon civarında HTC kullanıcısı var. 5-10 bin kişi XDA yazılımlarını illegal kullanıyor diye bu cihaz kurtuldu mu sanıyorsun?

Senin adına önemli olmayabilir. Ama önemli olan o kadar çok HTC kullanıcısı var ki sen ve senin gibiler devede kıl olarak kalırlar.

Bu şeye benziyor. Kutusundan çıkan iPhone ile Jailbrake'li iPhone durumuna. Ben dahil bu forumdaki çoğu iPhone kullanıcısına "iPhone, multitasking yapabiliyor mu? Bluetoth üzerineden veri gönderebiliyor mu?" şeklinde soru sorduğunuzda alacağınız cevap: "Evet!" dir.

Ama işin aslı öyle değil. iPhone'da tam multi tasking ve bluetoth ile veri alışverişi yoktur. Jailbrake ile bunların yapılabilmesi bir şeyi değiştirmez.

Dolayısıyla ben @mariknawap'a katılıyorum. HD2 vefat etmiştir. Toprağı bol olsun.

• Yazık oldu. Olan sadece HTC'ye değil Windows işletim sistemine de oldu.

Ondan sonra niye işte windows işletim sistemi kullanımı düşüyor iPhone OS ve Android artıyor demesinler.
  • bu konu o kadar çok abartılıyor ki.. abartmayın arkadaşlar windows mobile 6.5 kötü bir sistem değil görselliği bol bir sistem performansına gelince hd2 de gayet stabil.. internette birsürü video var iphone ile hd2 hız testleri.. en basiti youtubeye yazın.. windows phone 7 bana ilgi çekici gelmedi videolardan izlediğim kadarıyla.. arayüz iğrenç.. telefon niye ölü doğsun anlamıyorum sanki bu telefonun hayatı windows phone 7 ye bağlı!! eğer windows phone 7 ye bağlı olsaydı piyasaya öyle sürülürdü!! biraz gerçekçi konuşalım arkadaşlar. zaten cihazı kötüleyenlerin de iphone kullanıcıları olduğunu görüyorum.
  • Ben htc yetkilileri açıklama yapmadıkça ısrarla inanmıcam bu olaya.Wp7 betası htc'ye verilmedi mi,verildi ee deneyip çalışıp çalışmayacağına htc karar verir.Microsoft nerden biliyormuşki çalışmayacağını.adam işletim sistemi yapmış htc'de çalışmayacağını bilebiliyor vede bunu sırf 2 tuş fazla olduğu için savunuyor.Ben nedense inanmıyorum,bir bit yeniği var bu işin içinde.Ayrıca HTC de pazarlık stratejisini çok seven bir firma,128mb rom'u gizlemesi gibi...ben inanıyorumki htc yetkilileri şuan orjinal wp7 romunu hd2'de deneyip test ediyorlardır ve uyumlu hale getireceklerine inanıyorum.Tabi bu benim şahsi düşüncem tam tersi de olabilir,olursada çok üzülmem şahsen winmo 6.5 çok iyi şuan :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordmad -- 16 Mart 2010; 14:47:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordmad

Ben htc yetkilileri açıklama yapmadıkça ısrarla inanmıcam bu olaya.Wp7 betası htc'ye verilmedi,verildi ee deneyip çalışıp çalışmayacağına htc karar verir.Microsoft nerden biliyormuşki çalışmayacağını.adam işletim sistemi yapmış htc'de çalışmayacağını bilebiliyor vede bunu sırf 2 tuş fazla olduğu için savunuyor.Ben nedense inanmıyorum,bir bit yeniği var bu işin içinde.Ayrıca HTC de pazarlık stratejisini çok seven bir firma,128mb rom'u gizlemesi gibi...ben inanıyorumki htc yetkilileri şuan orjinal wp7 romunu hd2'de deneyip test ediyorlardır ve uyumlu hale getireceklerine inanıyorum.Tabi bu benim şahsi düşüncem tam tersi de olabilir,olursada çok üzülmem şahsen winmo 6.5 çok iyi şuan :))

çok doğru bir noktaya değinmişsin.. htc firmasının elinde olan birşey bu isterlerse her türlü uydururlar..

• onemi yok bugun ubergizmo sitesinde HTC HD3 gorundu 8 megapiksel camera 1.5 snapdragon islemci ve 4g ozellikleriyle yil sonuna hazir.iphone artik hic yakalamayacak gorunuyo.
  • bu habere üzüldümn doğrusu... yakışırdı HD2ye wp7... umarım son anda bir değişiklik olur yaa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: prince_de_lyon

onemi yok bugun ubergizmo sitesinde HTC HD3 gorundu 8 megapiksel camera 1.5 snapdragon islemci ve 4g ozellikleriyle yil sonuna hazir.iphone artik hic yakalamayacak gorunuyo.

iPhone 4G hakkında bilgiler mi ulasti?

Gerçi Arm Cortex A9 tabanlı 1Ghz hızında çalışan çift çekirdekli Apple A4 işlemcisi ile ilk golü attı bile HD3 e.
  • burada wp7 nin getirdiği yeniliklere bakmak lazım. şu an benim için en önemlisi oyun desteği. anladığım kadarıyla live üzerinden çok güzel oyunlar çıkacak. eğer bu sağlanırsa bir şekilde htc hd2 lere uygulanır. onun dışında fazla abartmaya gerek yok. şimdi hangi telefonu alırsak alalım sene sonuna doğru bulunduğu pozisyondan düşecek. beklemek en iyisi
  • quote:

•4.5” AMOLED screen with 1280×800 resolution
    •1.5GHz Qualcomm Snapdragon processor
    •1080p HD video playback
    •720p HD video recording
    •8 megapixel camera with dual-LED flash
    •Multi-touch screen
    •Super-thin – just 10mm thick
    •WiFi, Bluetooth and 3G connectivity
    •4G connectivity
    •1GB onboard RAM
    •1GB onboard storage
    •32GB external memory
    •3.5” headphone jack
    •HDMI output for connecting to your HDTV or monitor
    •1800mAh battery
    •Size: 115mm x 65mm x 10mm

hd 3 özellikleri , überfake

http://www.ubergizmo.com/15/archives/2010/03/htc_hd3_leak_seems_rather_fake.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

onemi yok bugun ubergizmo sitesinde HTC HD3 gorundu 8 megapiksel camera 1.5 snapdragon islemci ve 4g ozellikleriyle yil sonuna hazir.iphone artik hic yakalamayacak gorunuyo.

Gerçi Arm Cortex A9 tabanlı 1Ghz hızında çalışan çift çekirdekli Apple A4 işlemcisi ile ilk golü attı bile HD3 e.

a4 un dual core arm 9 tabanli oldugu kanitlandi mi ? link alabilirmiyim ? birde eger bilgi varsa ipad ne kadar ram e sahip ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ulwi

quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

a4 un dual core arm 9 tabanli oldugu kanitlandi mi ? link alabilirmiyim ? birde eger bilgi varsa ipad ne kadar ram e sahip ?

Kanıtlandı mı derken? Bu bir teori değilki kanıtlansın.
    Fx57 A4 hakkında yaptığı özel bir haber var. Ben oradan biliyorum. O haber yalan yanlışsa bilemem tabi.
    Forumun Arama özelliği iğrenç olmasa aratıp bulurdum ama hiç katlanamam valla şu an. Kendin arat.

Edit: İlk kez arama özelliğini kullanarak aradığım bir şeyi buldum.

Buyrun Link:http://forum.donanimhaber.com/m_37395435/mpage_1/f_/key_Apple//tm.htm#37395435

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 16 Mart 2010; 21:22:17 >

• yanlis kelime kullanmisim kusura bakma , verdigin linke baktim , arm9 tasarimli bir islemci deniliyor cift mi tek cekirdekli mi oldugu belirtilmemis , umarim cift cekirdekli bir islemci kullanmistir , boylece omru cok daha uzun olur. sanirim ipad in asil gucu iphone os 4 ile gelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulwi

yanlis kelime kullanmisim kusura bakma , verdigin linke baktim , arm9 tasarimli bir islemci deniliyor cift mi tek cekirdekli mi oldugu belirtilmemis , umarim cift cekirdekli bir islemci kullanmistir , boylece omru cok daha uzun olur. sanirim ipad in asil gucu iphone os 4 ile gelecektir.

Sorun değil.
    Arm'ın resmi sayfasında Arm Cortex a9 için Dual Core diyor. Benimde kafam karıştı şimdi.

http://www.arm.com/products/processors/cortex-a/cortex-a9.php

Tek çekirdekli modeli de var 4 çekirdekli modeli de.
    Tabii yarım yamalak ingilizcem ile anladığım kadarı ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 16 Mart 2010; 22:08:57 >

• http://www.opera.com/mobile/ opera mobile 10 final çıkmıştır..
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.