Şimdi Ara

Alienware oyuncu bilgisayarı Area-51 ALX'i Core i7 980X ile güncelledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
6.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hazırladığı sistemlerle alanında dünyanın en tanınmış bilgisayar üreticilerinden biri olan Alienware, yüksek performanslı oyuncu bilgisayarı Area-51 ALX'i, Intel'in en yeni ve en güçlü masaüstü işlemcisi olan 6 çekirdekli Core i7 980X ile güncelledi. 3.33GHz'de çalışan ve 12MB bellekle gelen Core i7 980X işlemcisiyle oldukça iddialı olan Area-51 ALX, tasarım özellikleri açısından herhangi bir yenilik getirmiyor.

En iyisini isteyenler için hazırlanan sistemde, ekran kartı olarak ATi Radeon HD 5970'in çiftine yer verildiğini görüyoruz. Su soğutma sistemiyle gelen ve bu açıdan hız aşırtmaya yatkın olduğunun sinyallerini veren Area-51 ALX'nin tasarım anlamındaki en dikkat çekici özelliği ise hiç şüphe yok ki kasa içi sıcaklığa göre açılıp-kapanabilen kasa üstü havalandırma kapakları gösteriliyor.

LED aydınlatmaya sahip olan Area-51 ALX, diğer tüm özellikleriyle ALX serisinin karakteristik özelliklerini yansıtırken, fiyatlandırma ve satış tarihi açısındansa henüz herhangi bir açıklamada bulunulmadı.

• Canawarrrrrr............! :)
  • anakart olarak ne kullanmışlar 3 tane RAM slotu olması kötü olmuş.
  • 5970 x 2 fuzuli olmuş.
  • alilen yapıyor bu işi kasanın üstündeki zımpırtılar harika olmuş ....
  • Bu adamlar kasa işinede girselerde biraz boş kasa alsak, insan bir tane bilemi çirkin kasa çıkarmaz, son yıllardaki kasalarının hepsi görsel olarak birbirinden güzel.
  • Dehşet ya. Yalnız hızaşırtma neyine bu bilgisayarın? :D Yeterince hızlı değil mi?
  • Bu markanın diğer modellerinde bakmıştım ağzım bir karış açık kalmıştı gene aynısı oldu :D 12 gb ram le gelir bu makine bu kadar donanima 3 slot yeter de artar.
  • Bu nedir arkadaş yemede yanında yat derler ya buna çalıştırma sadece bak yani mukemmel bişe gerçekten her yönüyle...
  • 4 çekirdeği daha bir kaç oyunda ve uygulama kullanmaya bile yeni başlamışken 6 çekirdeği kim bilir ne zaman kullanıcaz.

C.Fire destekli kaç oyun var ya da, hangi oyunda ne kadar başarılı oluyor bu düzenek, bir kasa parası kadar 2 tane karta para bağlanır mı yani, ha para cebimde fazlalık yapıyor diyen alsın tabi...

Şunu demek istedim aslında, donanımlara yazılımlar da gerekli desteği vermeli, aksi halde beklediğimiz kadar getiri sağlaması zor olur.

Yüksek performans ürünü böyle olmamalı, daha farklı şekilde kurulmalı bana göre...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 16 Mart 2010; 14:42:05 >
  • 5970 cf biraz gereksiz olmus bence..
  • işteeeeeeeee
  • 5970 in biri gereksiz bana gönderseymiş büyük sevaba girerlerdi de neyse Anakartı da öğrenebilseydik merak ettim
  • tasarımcısını kutlamak gerek
  • HER ŞEY GÜZELDE 3 RAM SLOTU YAKIŞMAMIŞ.ANAKART HANGİ MARKA ACABA
  • Çıtayı 1 adım daha yukarı çekmişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpa07

HER ŞEY GÜZELDE 3 RAM SLOTU YAKIŞMAMIŞ.ANAKART HANGİ MARKA ACABA

O yüzden 12GB RAM koymuşlar. Bunu alanın kasaya bir daha dokunmasına gerek kalmamış

Bu sistem hakkında gerekli-gereksiz diye görüş belirtmeye gerek yok zaten alacak adamlar için her şeyin en iyisinin bulunması yeterli. Bunda da var hepsi...
  • ne kadar gereksiz ve anlamsız bir makine.
  • 1)5970 CFX performans düşmesi yapar

2)Core i7 980X Corsair H50 koymuş ki bunun işlemciyi soğutması imkansız kısacası o.c yi unutun

3)Anakart olabilecek en dandikindentabi 4gb ekran kartı 12gb ram varya anakarta ne ala

5)kasanın bana göre tek artısı kasa tasarımı ve buna şimdi 20bin dolar fln derler

işte bu yüzden toplama pc ler her zaman daha iyi..
  • vaaayyyyyy
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.