Şimdi Ara

Batuhan Mutlugil Fan Club

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
10.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Batuhan Mutlugil, (8 Nisan 1974). Duman grubunun gitaristidir. Geri vokal de yapmaktadır.

Daha önce babasıyla birlikte Blue Blues Band'de çaldı. Müzik hayatına 15 yaşlarındayken, babasının ona klasik gitar almasıyla başladı. Babası Batuhan'ın gitar çalmasını istemiş ve Batuhan'a gitarı vermiş.Batuhan da reddetmemiştir. İlk klasik gitarla başlamış. Ama bir süre "Ben gitar çalmayacağım" demiş ve gitarı rafa koymuş.Bunun üzerine babasının eli ayağı kesilmiş. Batu Mutlugil(mojonun sahibi), o sırada bir elektro gitar almış ve Batuhan, babasının elinde gitarı görünce büyülenmiş.Babası çalarken devamlı uzaktan bakıyormuş.Babası da onun ilgisini çekmek için özellikle "Bu gitara dokunmayacaksın, rockçıların gitarıdır" diyormuş. Sonra "Baba çalabilir miyim?" demiş. Babası bundan sonrayı şöyle açıklıyor: "Bir aldı eline, bir daha da o gitarın yüzünü göremedik yani."

Fenerbahçe'de yelken şampiyonluğu vardır. Liseyi Doğuş Koleji'nde okuyan Batuhan, şu anda İstanbul Üniversitesi İktisat bölümündedir. Koç burcudur ve Fransız sevgilisnden Batu Luka adında bir oğlu vardır.

1-Noir Désir
    2-IIOnlyForYouII
    3-BilgeKağan
    4-nickimi değiştirdim
    5-VGroove
    6-mltoprak
    7-lnx=1
    8-dodgé

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noir Désir -- 21 Nisan 2010; 18:20:18 >

• Ekle hocam ekle geç bile kaldık bu fan için
    Bi insana bu kadarmı yakışır tele..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IIOnlyForYouII -- 16 Mart 2010; 0:35:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IIOnlyForYouII

Ekle hocam ekle geç bile kaldık bu fan için

Telecaster diyince alıma Joe strummer ile Batuhan geliyor o derece Bu arada avatarındaki Batuhan mı ? Pek belli olmuyorda.
  • ekle hocam
  • Benide ekler misin severim kendisini

Yalnız bu adam amatör gruplarda kalsaydı hiç profesyonel müzik hayatına atılmasaydı bu kadar üzülmezdim

Acaba Türkiyede çaldığı grupta bu kadar harcanan bi gitarist daha var mıdır ? tamam duman'ın bazı parçaları çok hoş zamanında çok dinlerdim ama batuhan mutlugil hiç kendisini gösteremedi taş çatlasın ortalama 40 saniye bile sürmeyen soloları var hemde bu kadar yetenekli ve müziğe ruhunu katabiliyorken.

Konserlerde biraz kendisini gösteriyor ama onlarda kaan tangözenin ''hebe höbö'' diye böğürmelerine kurban gidiyor

Tipinden dolayı bi kaç kere eleştirmişliğim vardır ama aslında severim
  • Ben de severim kendisini.Efsane bir babanın oğlu sonuçta.Çok yetenekli bir gitarist...
    Ancak Duman'da kendisini harcadığını demeyim ama var olan potansiyelini ortaya koyamadığını düşünüyorum.Bence kendini daha ön plana çıkaran projelerde yer almalı,daha fazla sorumluluk almalı diye düşünüyorum.
    Bizler onu Duman'ın gitaristi veya Batu Mutlugil'in oğlu olarak değil , Solo gitarist Batuhan Mutlugil olarak görmek istiyoruz
  • Yeni üyeler eklendi
  • quote:

Orijinalden alıntı: IIOnlyForYouII

Ekle hocam ekle geç bile kaldık bu fan için

aynen arkadaşım katılıyorum

benide ekle hocam 4ever batu
  • şimdi bu 36 yaşındamı ?
  • Bu kadar yaşlı mı bu hakkaten?
  • Pek bir olayını görmedim. Açıkçası yer aldığı gruptan dolayı olduğunu düşünüyorum.
  • Bence duman'la çalan adam bir süre sonra zaten ister istemez körelir. Ama ben zaten o kadar yetenekli biri olduğunu düşünmüyorum
  • ekle birader
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Shred

Pek bir olayını görmedim. Açıkçası yer aldığı gruptan dolayı olduğunu düşünüyorum.

Katılıyorum.Duman'a laf söylemek bize düşmez elbet ama ben de böyle düşünüyorum.
    Birkaç kez canlı izleme-dinleme fırsatım oldu.Gerçekten kaliteli,belli bir tarzı olan bir gitarist.Duman'da , orta sınıf bütün gitaristler çalar.Ama Batuhan gibi bir adam bence bu grupta kendi yapabileceklerinin önüne engel koyuyor.İşin içinde ekonomik çıkarlar da var tabi o ayrı..

Keşke onu kendi solo kariyeriyle tanıyabilsek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: VGroove

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Shred

Pek bir olayını görmedim. Açıkçası yer aldığı gruptan dolayı olduğunu düşünüyorum.

Katılıyorum.Duman'a laf söylemek bize düşmez elbet ama ben de böyle düşünüyorum.
    Birkaç kez canlı izleme-dinleme fırsatım oldu.Gerçekten kaliteli,belli bir tarzı olan bir gitarist.Duman'da , orta sınıf bütün gitaristler çalar.Ama Batuhan gibi bir adam bence bu grupta kendi yapabileceklerinin önüne engel koyuyor.İşin içinde ekonomik çıkarlar da var tabi o ayrı..

Keşke onu kendi solo kariyeriyle tanıyabilsek..

Aslında Kaan Tangöze bundan baya bi zaman önce eski şarkıları iyi yorumlayan kendine has farklı bi tarzı olan bi adammış büyük ihtimalle batuhan mutlugil bu yüzden kendisiyle grup kurmuş Yoksa Kaan'ın işi iyice basit müzik+arabeske vuracağını bilse hiç bulaşmazdı eminim

Zaten bu son albümü Kaan dahil kimsenin gönülden isteyerek yapmadığı belli 2-3 güzel şarkı var gerisi boş Seninde dediğin gibi işin içinde artık ekonemik çıkarlar var

• Böyle bir babadan nasıl böyle bir gitarist olmuş merak ediyorum doğrusu.
  • Herifin sevenden çok sevmiyeni varmış iyi mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noir Désir

Herifin sevenden çok sevmiyeni varmış iyi mi ?

tipini kıskanıyolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mister No

quote:

tipini kıskanıyolar

Basmayın lan damarıma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mister No

quote:

tipini kıskanıyolar

Kıskanmayan var mı ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.