Şimdi Ara

Predators (2010) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
0
Favori
6.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: waRRioR

quote:

Orijinalden alıntı: Sendromkaan

Kadro gayet güzel. The Pianist'ten Oscar'ı alan Adrien Brody de var. Kaliteli bir film olacağa benziyor.

adamın acı dolu bakışları beni koparıyo

Bencede Hocam
  • Ben biraz karıştırdım arkadaşlar. Arattığımda "Aliens" "Predator" ve "Aliens vs predator" gibi pek çok yapım karşıma çıkıyor. Bunlar birbiri ile bağlantılı filmler midir? Hangisinden başlamak lazım? Bazılarının IMDB puanı çok düşük mesela.

Ve yanılmıyorsam ben ilk aliens filminin 2.sini seyrettim. Bir de Mısır piramitleri gibi bir yerde geçiyordu. Zenci bir kadın başrolde oynuyordu. Predator'ler ortaya çıkmıştı. Ve o kadını canavarlardan koruyorlardı. Sanki aslında insanları koruyan yaratıklardı bu Predatorler.

Velhasılı kısaca ne nedir değinebilecek biri var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Ben biraz karıştırdım arkadaşlar. Arattığımda "Aliens" "Predator" ve "Aliens vs predator" gibi pek çok yapım karşıma çıkıyor. Bunlar birbiri ile bağlantılı filmler midir? Hangisinden başlamak lazım? Bazılarının IMDB puanı çok düşük mesela.

Ve yanılmıyorsam ben ilk aliens filminin 2.sini seyrettim. Bir de Mısır piramitleri gibi bir yerde geçiyordu. Zenci bir kadın başrolde oynuyordu. Predator'ler ortaya çıkmıştı. Ve o kadını canavarlardan koruyorlardı. Sanki aslında insanları koruyan yaratıklardı bu Predatorler.

Hem bağlantılı hemde özgür filmlerdir , yanlımıyorsam dostum konuyu sana yine anlatmıştım
    Alien 1979 yılındaki yapımla başlıyorsun (Bu arada benim doğduğum tarihim ) Alien diğer serilerini izliyorsun
    Daha sonrasında Predator 1987 ve Predator II (Bunu şiddetle tavisye ederim)
    En son olarak Alien vs Predator olarak olaya son noktayı koyuyorsun
    Yinede izleme sıralaması ekliyorum starwars'a dönmesin iş

Alien ;

Alien (1979)
    Alien II (1986)
    Alien³ (1992)
    Alien Resurrection (1997)

Predator ;

Predator (1987)
    Predator II (1990)

Alien Vs. Predator ;

Alien Vs. Predator (2004)
    Aliens vs Predator - Requiem (2007)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 21 Mayıs 2010; 1:03:56 >

• Zombi filmlerinden sıkıldım zaten, gelsin izleriz
  • quote:

Ben biraz karıştırdım arkadaşlar. Arattığımda "Aliens" "Predator" ve "Aliens vs predator" gibi pek çok yapım karşıma çıkıyor. Bunlar birbiri ile bağlantılı filmler midir? Hangisinden başlamak lazım? Bazılarının IMDB puanı çok düşük mesela.

ikiside birbirinden bağımsız ama kendi içinde bağımlı filmlerdir,alliens ı sırası ile izle,predator de sırası ile izle,ama ikisinin arasında bir sıra yok.

Zaten predator de ikinci filmde köyden indim şehire durumu falan var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AMADEUS_ -- 21 Mayıs 2010; 9:27:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Am@deus

Hem bağlantılı hemde özgür filmlerdir , yanlımıyorsam dostum konuyu sana yine anlatmıştım
    Alien 1979 yılındaki yapımla başlıyorsun (Bu arada benim doğduğum tarihim ) Alien diğer serilerini izliyorsun
    Daha sonrasında Predator 1987 ve Predator II (Bunu şiddetle tavisye ederim)
    En son olarak Alien vs Predator olarak olaya son noktayı koyuyorsun
    Yinede izleme sıralaması ekliyorum starwars'a dönmesin iş

Alien ;

Alien (1979)
    Alien II (1986)
    Alien³ (1992)
    Alien Resurrection (1997)

Predator ;

Predator (1987)
    Predator II (1990)

Alien Vs. Predator ;

Alien Vs. Predator (2004)
    Aliens vs Predator - Requiem (2007)

Evet anlatmıştın ama aradan zaman geçti ve hiç birşey aklımda kalmadı. Bir de seyrettiğim iki tanesi hangisiydi karıştırdım. Ama listeye bakınca sanırım Alien 2'yi ve alien vs.predator'den 2004 olanını izledim. Dün akşam da Predator 1987'yi indirmeye başladım. Bu tahmin ediyorum Arnold'un oynadığı. Bunu da bir kere 10 sene kadar önce tv'de izlediğimi hatırlıyorum.

Bu arada iki amadeus'a da teşekkürler...

• 1987 yapımı ilk Predator'ü de izledim. Önceden tv'de bir kısmını izlemiştim zaten. Fena değildi. 2.sini indireyim bu akşam...

Yalnız kafama bir şey takıldı. Bu ilk Predator'de Predator baya kötü bir şey. İnsanları öldürüp duruyor. Fakat 2004 yapımı Aliens vs. Predator'de insanlara yardım ediyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bu değişiklik nasıl oldu ki?
  • Piyanist ne arar la ormanda

Çıksın izleyelim severim predator ları
  • quote:

1987 yapımı ilk Predator'ü de izledim. Önceden tv'de bir kısmını izlemiştim zaten. Fena değildi. 2.sini indireyim bu akşam...

Yalnız kafama bir şey takıldı. Bu ilk Predator'de Predator baya kötü bir şey. İnsanları öldürüp duruyor. Fakat 2004 yapımı Aliens vs. Predator'de insanlara yardım ediyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bu değişiklik nasıl oldu ki?

Predatorler eski zamanlarda Alien'ları dünyaya getirip,sonra da kendi getirdikleri Alien'ları yine kendileri avlıyor,bundan dolayı insanların gözünde "Kurtarıcı" olarak nitelendiriliyorlarmış.Sonra epey bi zaman uğramıyorlar sanırsam dünyaya,geldiklerinde ise modern dünyada aynı "hürmeti" bulamayıp,üstelik modern silahlarla üzerlerine ateş açılınca,"herkes haddini bilecek" misali davranmaya başlıyorlarZaten hikayeye göre,insanlara bilimi öğretenler de bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ANDREI

quote:

1987 yapımı ilk Predator'ü de izledim. Önceden tv'de bir kısmını izlemiştim zaten. Fena değildi. 2.sini indireyim bu akşam...

Predatorler eski zamanlarda Alien'ları dünyaya getirip,sonra da kendi getirdikleri Alien'ları yine kendileri avlıyor,bundan dolayı insanların gözünde "Kurtarıcı" olarak nitelendiriliyorlarmış.Sonra epey bi zaman uğramıyorlar sanırsam dünyaya,geldiklerinde ise modern dünyada aynı "hürmeti" bulamayıp,üstelik modern silahlarla üzerlerine ateş açılınca,"herkes haddini bilecek" misali davranmaya başlıyorlarZaten hikayeye göre,insanlara bilimi öğretenler de bunlar.

Teşekkür ederim. Bu akşam Predator 2'yi de izledim. Fena değildi. Bu gece de " Aliens vs Predator - Requiem (2007) " i indireyim bakalım.

• fragmanı izledim gayet iyiydi fakat bu predator olayı biraz sıkmaya başladı...
  • Aliens vs Predator - Requiem (2007)'i seyrettim arkadaşlar. Diğerlerine nazaran pek sarmadı. Neyse, böylece Predator ve aliens vs predator serilerinden seyretmediğim kalmadı. Alien lerden ise 1986 yapımı olanını izlemiştim. Diğer Alien'lerden illa izle diyeceğiniz var mı?
  • Alien 2 ve Alien 4(Ressurection) ü izle,az buçuk Predator 1 e benzerler.
  •  Predators (2010)

Predators (2010)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

Predators (2010)

adam guiza bakışlarıyla başrol oynuyo
  • Fragmanı çok beğendim mükemmel bir film geliyor bence
  • Bu filmi izlemek için yazın seriyi baştan bir izlesem iyi olacak sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Allen Walker

Fragmanı çok beğendim mükemmel bir film geliyor bence

O kadar büyük beklentilere girmemek lazım bence hayal kırıklığı olmasın sonra Sırf predator hastalığım yüzünden izliycem ben öyle mükemmel bir film olmasa da olur
  • heycanla bekliyorum tabi ilk film ayarında olacağı kesin ancak yeni atraksiyonlar ve predatorlar hakkında yeni bilgiler olması gerekiyor , bu arada predatorların geçmişi ve alien bağlantıları hakkında sorular sorulmuş onlarıda bir hatırlayalım

şu ana kadar predator ve alien karekterleri kurgularda çok güzel birleştirildiler , ve halen saklı ilginç detaylarda ortaya çıkmaya devam ediyor

- Aliens filimde bu yaratıkları lw426 gezegenine indiren gelişmiş geminin nerden geldiği anlaşılamıyordu , kraliçenin nasıl hapsedildiği ve üretime başladığıda , ayrıca ilk filmde lw426 da ekip yumurtaları bulduğunda orda birde insan olmayan cesede rastlıyorlardı ( space jockey = geminin pilotu denebilir ) alien quadrilogy dvd setinde kesilmiş sahnelerde space jockey in predator ırkından olabilceğine dair alt metinler yer alıyormuş

- Predator 2. filmde ise lw426 daki bu geminin çok benzerini predatorların kullandığını gördük , hatta filmin sonunda predator un kafatası koleksiyonunda birde Alien kafatası vardır

- Avp 1 filminde ise predatorların kendilerini ispat amacı ile Ailenları avlayarak , o tarz gemilerde üremelerine yardımcı olduklarını gördük... 2. filmde ise "space jokey" e çok benzeyen bir kafa tası yapısı predator gemsi içinde gözükebiliyor

- çıkarılmakta olan diğer bir alt detaya ise predatorların yüzlerindeki maskenin aslında alien ceninlerinden korunmak içinde geliştirildiğidir ( avp 1. filmde bu maskeyi çıkartan predator cenin saldısına uğramıştır )

- ayrıca ilk predator filmi çekilirken alien bağlantısı düşünerek çekildiğide vurgulanır

•  Predators (2010) Predators (2010)
     Predators (2010) Predators (2010)
     Predators (2010) Predators (2010)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X@ndeR -- 5 Temmuz 2010; 19:49:15 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.