Şimdi Ara

Apple, iPad için batarya değişim programında çığır açıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple'ın en çok eleştiri aldığı konulardan biri kullanıcıların değiştiremediği batarya. Kullanıcılarına cihazlarında sunduğu uzun batarya ömrüyle son dönemde batarya teknolojisinde önemli yol kateden Apple, iPad ile satış sonrası destek anlayışında değişikliğe gidiyor.

Apple'ın destek sayfasında yer alan bilgiye göre eğer iPad'in bataryası enerji depolayamayacak kadar kötü durumdaysa Apple normal batarya değişim masrafı karşılığında eski iPad'inizi alıp size yenisini veriyor. Kullanıcıya 99 dolar servis ücreti ve 6,95 dolar taşıma ücretiyle toplam 105,95 dolara malolan bu işlemden önce Apple, kullanıcılara iTunes aracılığıyla bilgilerini yedeklemeyi öneriyor. Çünkü Apple, veri yedekleme işlemini gerçekleştirmiyor.

Apple, yasal olmayan işlemlerin uygulandığı iPad'lerin garanti kapsamı dışında kalacağı için bu değişim kampanyasından yararlanamayacağının altını çiziyor.

• demekki yaptığı cihazın pilini bile kendisi değiştiremiyor da cihazı komple değiştiriyor
  • Adamlar kendi yaptigi cihazin pilini nasi degisemesin hocam naptin :) adamlar havuz sistemi uyguluyodur. Batarya degisimine gelenlerde musteriyi bekletmemek icin daha once pili degistirilen baska bi iPadi gonderiyorlardir. Verilerinizi yedekleyin oyle gonderin demeleri burdan kaynaklaniyo sanirim, restore atip gonderiyorlardir. Ya da refurbished urun olarak satilan urunleri de verecek olabilirler. Burdaki en onemli husus musterileri bekletmemek yani musteri memnuniyetidir.
  • @ ***CoNDoR***

Musteri memnuniyeti kullanilmis ya da refurbished urunleri musteriye vermekle olmaz, olamaz. :) Pil degisimi icin goturdugun cihazi ustune 100$ vererek baska bir kullanilmis cihazla degistirmek ister miydin? Senin dedigin bu olayi ancak bakkal dukkani zihniyetiyle calisan teknik servisler yapar, ki ulkemizdeki bazi yerler bunu cok guzel yapiyordur eminim. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***CoNDoR***

Adamlar kendi yaptigi cihazin pilini nasi degisemesin hocam naptin :) adamlar havuz sistemi uyguluyodur. Batarya degisimine gelenlerde musteriyi bekletmemek icin daha once pili degistirilen baska bi iPadi gonderiyorlardir. Verilerinizi yedekleyin oyle gonderin demeleri burdan kaynaklaniyo sanirim, restore atip gonderiyorlardir. Ya da refurbished urun olarak satilan urunleri de verecek olabilirler. Burdaki en onemli husus musterileri bekletmemek yani musteri memnuniyetidir.

Böyle bir mantık olabilir mi? 1 ay beklerim yine de kullanılmış cihaz almam . Apple yenisini veriyorum diyorsa verecektir.
  • Olay şu; hani bir yerlerde bir iPad'in üretim maliyeti rakamı vardı. Ar-Ge masraflarını falan düşünce şu metalik ve plastik kısımlara verdiğimiz para çok fazla gözüküyor. Ha işte, mesele tam da bu. Adamlar iPad'i müşteriye ilk satışlarında Ar-Ge masrafını, fikir haklarını vs. zaten çıkarmış olacak. Değişimi yaparken de yepyeni bir ürün verecek, maddi ürünü üretme masrafına denk şekilde 100$ alarak.

Bence böyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom36

Olay şu; hani bir yerlerde bir iPad'in üretim maliyeti rakamı vardı. Ar-Ge masraflarını falan düşünce şu metalik ve plastik kısımlara verdiğimiz para çok fazla gözüküyor. Ha işte, mesele tam da bu. Adamlar iPad'i müşteriye ilk satışlarında Ar-Ge masrafını, fikir haklarını vs. zaten çıkarmış olacak. Değişimi yaparken de yepyeni bir ürün verecek, maddi ürünü üretme masrafına denk şekilde 100$ alarak.

Bence böyle...

E doğru böyle, daha önce de anlattık parça maliyeti ürünün maliyeti değildir diye.
    Ama dünyada kimse bunu yapmıyorken, Apple'ın yapması, takdire şayan. Bu kadar basit...

@condor

Yani bu kadar art niyetli bakılamaz bir markaya karşı. Apple tarihinde hiç böyle bir saçmalık yapmamıştır. 'Yeni cihaz vereceğiz' diyorlar. Nasıl eski versinler yahu olur mu böyle birşey??? Yok gerçekten nereden uyduruyorsunuz bunu? Kendinizce art niyetinizle nefretinizle bi mantık mı oluşturuyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centauri -- 14 Mart 2010; 10:53:37 >

• kardesim degisim cihazi diye eski cihaz verilir mi ya. adamlar herhalde sifir cihaz verecek sana. kullanilmis cihazi verirse kimi memnun edebilirki. valla apple ile ilgili bir delik bulunca o deligi meteor cukuruna donusturmeyi cok seven var maalesef.
  • çok gitmeyin ama condor'un üstüneee aaa . genpanın garanti sonrası değiştiyi sözde sıfır cihazlara nasıl yan gözle bakktığımız ortada. işkilleniyor insan. ipadi umarım işkilsiz değişirler :p
  • Müşteri, ben fotoğrafçıyım flash belleğe kaydettiğim fotoğrafları ipada takıp üzerinde düzenleme yaptıktan sonra müşterilerime veya web sayfama göndermek istiyorum diyor.

Apple çıkıyor ama biz pili olması gerekenden önce eskiyen ipadi 100 dolar karşılığında yeni ipad ile değiştiriyiyoruz diyor.
  • Güzel bir uygulama,haber için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.Beverly -- 14 Mart 2010; 12:00:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: resler

Müşteri, ben fotoğrafçıyım flash belleğe kaydettiğim fotoğrafları ipada takıp üzerinde düzenleme yaptıktan sonra müşterilerime veya web sayfama göndermek istiyorum diyor.

Apple çıkıyor ama biz pili olması gerekenden önce eskiyen ipadi 100 dolar karşılığında yeni ipad ile değiştiriyiyoruz diyor.

o biraz zor. öyle bir fonksiyonu olursa macbook serisinin satışını baltalamış olur biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: resler

Müşteri, ben fotoğrafçıyım flash belleğe kaydettiğim fotoğrafları ipada takıp üzerinde düzenleme yaptıktan sonra müşterilerime veya web sayfama göndermek istiyorum diyor.

Olması gerekenden önce eskiyen ipadi 100 dolar karşılığında değiştiriyoruz kim demiş? Apple öyle demiyor da.. Sen diyorsun heralde?

Apple diyor ki, pilin ömrü dolan Ipad i 99 dolara, yenisiyle değiştiriyoruz. Olması gerkeenden önce kısmı, senin hayalin heralde.

Ayrıca, Fotografçı 19 dolara 2 cm büyüklüğünde plastik bi çevirici alırsa, dediğini yapar.
  • appleda ne inat firmaymış arkadaş.pilini değiştirtmez flash koydurtmaz ona engel olur buna engel olur.buna rağmen hala millet deli gibi apple ürünü alıyor.hayret bir şey
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***CoNDoR***

Adamlar kendi yaptigi cihazin pilini nasi degisemesin hocam naptin :) adamlar havuz sistemi uyguluyodur. Batarya degisimine gelenlerde musteriyi bekletmemek icin daha once pili degistirilen baska bi iPadi gonderiyorlardir. Verilerinizi yedekleyin oyle gonderin demeleri burdan kaynaklaniyo sanirim, restore atip gonderiyorlardir. Ya da refurbished urun olarak satilan urunleri de verecek olabilirler. Burdaki en onemli husus musterileri bekletmemek yani musteri memnuniyetidir.

arkadaş doğru söylüyor...aynı iişelemi iphone içinde yapıyorlar.
  • helal olsun apple çok iyi bir fikir bulmuşlar ama benim merak ettiğim aldıklarımürünleri napıyorlar refurbished ürün diye mi satacaklar
  • ipadlere jail break tarzı işler yapınca elin de patlayacak demekki. dertleri o zaten. kendi istemedikleri hiçbirşey yuklenmesin. musterinin gozunu bununla korkutuyolar . "bak bişey yuklersen sonra pilin omru dolunca elinde patlar bak ona gore"
  • Arkadaşlar biliyoruz ki konuşuyoruz Böyle yapıyorlar. Buradan hiç kimse refurbished ürün ile sıfır ürünü ayırt edemez.. Siz ekran kartınızı garantiye verseniz (atıyorum 5870), adamlar aynı markanın başka bir 5870'ini verse size (üzerinde sizin koyduğunuz bir işaret yoksa vs varsayıyorum) asla farkedemezsiniz Ayrıca refurbished ürün "sizin" kullandığınız ipad'den daha temiz olacaktır çünkü çok parçası değişerek refurbished oluyor.. Tertemiz yani.

quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

@condor

Yani bu kadar art niyetli bakılamaz bir markaya karşı. Apple tarihinde hiç böyle bir saçmalık yapmamıştır. 'Yeni cihaz vereceğiz' diyorlar. Nasıl eski versinler yahu olur mu böyle birşey??? Yok gerçekten nereden uyduruyorsunuz bunu? Kendinizce art niyetinizle nefretinizle bi mantık mı oluşturuyorsunuz?

Art niyetli bakmıyorum ki ben zaten Apple manyağıyım iPhone'um var, iPad almayı düşünüyorum ve yakında bir iMac 27" geliyor Bu "saçmalık" olarak nitelendirdiğin şeyi HER MARKA yapıyor Verdiğinden daha temiz bir iPad gelir eline zaten garantiye verdiğinde içiniz rahat olsun. Art niyetle bakan yok

• HAVUZ SİSTEMİ dediğiniz şey çok saçma... Örnek benim bir ipad im var, gözüm gibi bakmışım , bir çizik bile yok.. ürünün pili ölüyor servise veriyorum ve bana başkasının pili ölmüş ve serviste pili değişmiş ama kasası vs çizik içinde olan iPad ini verecekler. Varmı böyle bişey?? Adamlar bildiğiniz sıfırını verecek. bi bildikleri vardır.
  • yani diyorki illegal uygulamalar kullanırsanız ve biz bunu tespit edersek garantiyi unut.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.