Şimdi Ara

Apple, Safari 4.0.5'i yayınladı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ocak ayının başında yapılan bir araştırmaya göre ilk defa Chrome'un gerisinde kalan Safari'nin yeni sürümü 4.0.5 Apple tarafından yayınlandı. Safari'nin yeni sürümü şu yenilikleri yada iyileştirmeleri içeriyor;

• Kullanıcıların en çok ziyaret ettiği sitelerin (Top Sites) gösteriminde performans artışı

• Üçüncü parti eklentilerde iyileştirme

• Çevrimiçi formlarda ve ölçeklenebilir vektör grafiklerde iyileştirmeler

• Bazı Linksys router kullanıcıların karşılaştığı ayarları kaydetmeme sorunu giderildi.

Apple'ın internet sayfası üzerinden ve Apple Software Update yazılımı ile kullanıcıya sunduğu güncellemenin işletim sistemine göre boyutlarıysa şöyle;

• Snow Leopard; 30.52 MB

• Leopard; 38.59 MB

• Tiger; 26.78MB

• Windows 7, Vista ve XP; 30.18MB

• Güzel deneyelim hemen
  • update yapayım hemen. ayrıca firefoxda 3.6sını update etti. tarayıcılar günümüdür nedir bugün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 14 Mart 2010; 9:03:46 >
  • mac'teki performansıyla boy ölçüşemiyormuş -kullananlar söylüyor. mac sahibi olmadığım için windows üzerindeki değerlendirmemi ancak diğer kullandığım tarayıcılara göre yapabiliyorum. 4.0.5 yükledim, az biraz takıldım. top sites harici bana çekici gelen birşey olmadı. mac kullansaydım belki apple estetiği, bütünlüğü için kullanabilirdim.
  • kavga çıkar
  • opera 10.50 yi deneyin arkadaşlar bunlara bakmassınınz bidaha :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: spaydix

opera 10.50 yi deneyin arkadaşlar bunlara bakmassınınz bidaha :)

bunu yapcağım hiç aklıma gelmezdi -opera kullanmadan önce başka tarayıcı haberlerine opera diye girildi mi klasik operacı tribi derdim ama varmış bi hikmeti siftahımı izninizle yapıyorum

10.51 rc1 taze fırından çıktı. herkes tatmalı

http://my.opera.com/desktopteam/blog/2010/03/13/opera-10-51-rc1-for-windows
  • quote:

Orijinalden alıntı: gios

quote:

Orijinalden alıntı: spaydix

opera 10.50 yi deneyin arkadaşlar bunlara bakmassınınz bidaha :)

bunu yapcağım hiç aklıma gelmezdi -opera kullanmadan önce başka tarayıcı haberlerine opera diye girildi mi klasik operacı tribi derdim ama varmış bi hikmeti siftahımı izninizle yapıyorum

10.51 rc1 taze fırından çıktı. herkes tatmalı

http://my.opera.com/desktopteam/blog/2010/03/13/opera-10-51-rc1-for-windows

Ben 2 gün önce forumdan görüp yeni sürüm çok iyi vs. diye operayı indirdim,iyi güzelde en büyük sorun reklam engelleme,internetten dosya indirdim kopyaladım falan ama adblock plus gibi olmuyor.
  • Apple, Safari 4.0.5'i yayınladı

http://img94.imageshack.us/img94/8471/ffox.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Abdül -- 14 Mart 2010; 9:35:26 >
  • safariye alısamadım ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarikanarya567Ben 2 gün önce forumdan görüp yeni sürüm çok iyi vs. diye operayı indirdim,iyi güzelde en büyük sorun reklam engelleme,internetten dosya indirdim kopyaladım falan ama **** plus gibi olmuyor.

inan çok kolay engelleme işi.

opera başlığında zaten açıklama var -oradan hemen uygulayabilirsin.

urlfilter dosyasına sadece bir liste ekliyorsun, kaydediyorsun ve tamamen kurtuluyorsun. içerik engelle demene gerek kalmıyor.

kim hangi tarayıcıda rahat ediyorsa, ihtiyaçlarına karşılık veriyorsa o en güzelidir kendisine. ama gerçekten opera beni çok etkiledi.

safari'ye dönersek "her horoz kendi çöplüğünde öter"
  • Click2Flash,adblock gibi eklentiler kurduğum için daha Safari'nin yeni versiyonuna geçmedim.Ama Top Sites'a zaten kendi eklediklerimi kullandığım için o konuda bir performans artışı gerekmiyor bana fakat 3.parti uygulamaların iyileştirilmesi çok iyi olmuş.

Ekleme:*****'lı yer ad block

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrcn[KAL] -- 14 Mart 2010; 10:09:24 >
  • Kaç gün önce Filehippo'da güncellenmişti...
  • eklenti istiyorsan legal sitelerden video indirmke istiyorumdersen MOZİLLA

araddığımı çabuk ulaşayım diyorsan IE8

sayfalar arasında uçmak istiyorum diyorsan (ben kullanıyorum) OPERA

bendi kendi çöplüğümde öterim diyorsan SAFARİ

aldatılmak istiyorsan CHROME
  • Gördüğüm iyi oldu Update ediyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.