Şimdi Ara

lcd tv lerde wifi ne işe yarar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
27.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • lcd tv lerde wifi ne işe yarar ? bilen var mı?

• Henüz olay bilgisayarınızla kablosuz bağlantı kurarak bilgisayarınızdaki video veya her hangi bir işlemi TV üzerinde yapmanıza yarıyor. Ama duyduğum kadarıyla yeni geliştirilecek olan modellerde ki muhtemelen 3-4 seneden önce bunlar çıkmaz ama dokunmatik ekran olayı TV'lere adapte edildiğinde Wi-Fi özelliğiyle yarı TV yarı net PC durumuna dönüştürülecekmiş bu cihazlar. Yani internet televizyonu projesi hala çalışıyor :)
  • şimdi ben wifisi olan bi televizyona laptopumdan herhangi bir kablolu bağlantı yapmadan görüntü aktarabiliyor muyum?
  • teknosa bir satıcı bana bunun yapılabildigini youtube falan izlendigini soyledi ama gormedim.
  • wifi ile tv ye bağlanıp internete giren var mı?
  • Yok mu bu konuyu iyi bilen biri yaw :)
  • Wi-fi ile samsung'un uygulama menüsünden facebook twitter ve dailymotion'a giriliyor. (bir de oyun indiriliyor kumandadan oynanan). Bunun dışında bilgisayarınızdaki filmlere erişebiliyorsunuz bir ağ kurup tv tüm laptoplardaki mp3 ve filmleri görüyor (fakat altyazılı olarak oynatmada sıkıntı yaşayanlar varmış).
  • philips harici cihazlarda youtube v.b. üretici şirketlerin belirledikleri sitelere girebilirsiniz.
    çoğu philips modellerinde (bütün 7-8-9 serisi) direkt adres satırından site adresini yazıp girebilirsin.
    ben hurriyet, forum donanım haber, garanti bankası v.b. birçok siteye philips 7 serisi ile giriş yaaptım, google da site aratıp girdim.. çok da kullanışlı...
    televizyonlarda ülke seçimini Türkiye harici yaparsanız youtube rahatlıkla girersiniz. Türkiye seçseniz bile DNS ayarlarını değiştirip girebilirsiniz.
    bunun haricinde bilgisayarınızın içeriğine ulaşabilirsiniz.
    yani çok kullanışlı bir sistem.
    genellikle wi-fi adaptörü ayrı satılır ve tv markasına göre 80-130 tl arasındadır
  • Anladığım kadarıyla philips wifi kounusunda samsung'dan daha başarılı.
  • bende wiif tv var bagilanti bir wireless adaptor ile kablosuz saglaniyor ama arada duvar olursa ki benim oyleydi cok verimli olmuyor bende gittim 10 metre hdmi kablo aldm pc ile tv yi bagladim ve mouse+klavye olayiinida iphone a ozel "isnatch" programii le cozdum ve su an bu yazimi duvara monte edlms 3D samsung tvime koltuktan oturarak yaziyorum... wiifi ile goruntu hem guzel degild hemde akici degildi.... o yuzden arkadasa geri verdm siimdi super keyifli br tv+pc ialyorum samsung tv den ...... ve DLNA iy samsung pc share program le kurdum pc ye paylasima actgm tum movie ve muzikler tv de .... gerci gerekte yok pc surekl mevcut tvye bagli oldugu icin ... simdi 3 D film ve oyunlar ile onlari indirmeyle ugrasiyom ... daha sorusu olanlara yardimci olmaya calisirim buradan...
    samsunga 3 ay fiyat /performans arastirmasi yaparak karar verdim cok memnunum tavsyede ederim
  • Samsung yakında apps maps götürür işi philips'ten daha iyi olabilir ilerde... Asıl sony google internet tv'yi tanıttı ki onda touchpad kumanda falan var. Gerçi her sony blu-ray alan kişi bu özelliğe sahip olcak ve internetten dizi falan izleyebilcek (tv'den bağımsız ve 60Hz olcak diye biliyorum).

quote:

Orijinalden alıntı: emrahkoroglu

Anladığım kadarıyla philips wifi kounusunda samsung'dan daha başarılı.
  • philips 7-8-9 serisinde flash var mı acaba?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.