Şimdi Ara

307'ye resimli xenon montajı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
16.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kendim çok aramıştım yapmadan önce ama bulamamıştım.
    Yardımcı olması dileğiyle...

Öncelikle xenon montajı hiçde zor birşey değilmiş; ampul değiştirmekten çok ta farklı değil, gözünüzde büyümesin!
    Aracım 2004 model 307 1.4 hdi. Xenon : z tech h 7 8000k ( kısa hüzmeli farlar için)
    Öncelikle far kapaklarını çıkarıp havya yardımıyla kabloların geçeceği ebatta delikler açtık. (yaklaşık 2cm x 3cm)

Daha sonra deneme amaçlı kabloları yuvasına geçirdik.Elimizin rahat çalışması için kapakları en son taktık.

Sonra aracımızın yanına gidip orjinal ampullerini çıkardık. Burda önemli olan nokta ampulleri tutan tırnağı komple dışarı çıkarmak. Çünkü orjinal ampullerde soket var fakat xenonların soketi yok.

Ardından xenon ampulleri yerlerine takıp tırnağı yeniden üzerine geçirdik. Aracın ampullerine gelen soketin siyah kısmına xenonların siyah kablosunu, sarı kısmına xenonların kırmızı kablosunu taktık.

açıkta kablo ucu görmediğimizden emin olup far kapağını kablolardan geçirip kapattık.

Balastı sabitlemeden önce kabloları takıp önizleme yaptık, balastın kablo girşleri karşılıklı olduğu için ters veya yanlış takma gibi bir ihtimaliniz yok.

Aynı işlemleri diğer farda da tekrarladık.

Bütün bu işlemleri yaklaşık 1 saatte tamamladık . Tabi Turhan kardeşimin yardımlarıyla...

• Bu arada, xenonları taktıktan sonra mutlaka farlarınızı yeniden ayarlatın. Bu haliyle uzun farlardan bile yüksek oluyor.
  • çok güzel hareketler bunlar.
  • Uygulama için gerçekten teşekkürler.Ancak siz de halojen fara göre dizayn edilmiş reflektörün xenon ampulle

ışığı ne kadar dağıttığını gördünüz.Bunun açıkçası ayarla bi alakası yok.

Doktorun size takmanız gerek gözlüğün 2 numara olması gerekir demesine rağmen 4 numara alıp görmeye çalışmaktan

bence farkı yok.

Xenonyolu çok iyi gösteriyor ama bir o kadar da karşıdan gelenin gözlerini yorup, etraftaki karanlık bölgeyi görmesini zorlaştırıyor.

Hatta kimi zaman görmesini engelleyip kazaya davetiye çıkarıyor.Akılda bulundurmak gerek...
  • Far ayarı yaptırdıktan sonra benim görüş alanım oldukça daraldı ama karşıdan gelen araçlardan hiçbir tepki almıyorum.
    Merceksiz farlara uygulanmaması gerektiğini tecrübe ettim.
    Tavsiye etmiyorum
  • arkadaslar bende 2006 yenı kasa 307 var merceklı far ben sızce xenon u kendı aracıma uygulayabılırmıyım yanı karsı tarafı rahatsız edermıyım uygulasam.
  • uygularsın ve karşıyı rahatsız etmezsin.
    ama yinede bir miktar ışık kaçabilir.

nedeni ise merceklerin halojen mercek.
    xenon istiyorsan xenon mercek olmalı.
    her iki mercek birbirinden farklı yapıdadır.

yan sanayi 307 sol halojen far 244 TL iken
    http://www.parcatreni.com/index.php?p=show&pid=45922&k_id=5680&kn=Ayd%FDnlatma

yan sanayi 307 sol xenon far 1185 TL'dir
    http://www.parcatreni.com/index.php?p=show&pid=45920&k_id=5680&kn=Ayd%FDnlatma

ayrıca merceğin uyumsuzluğunu bir yana bırakırsak,
    zaten h1,h7 vs.. gibi çakma,uydurma ampül kullanılacağından performansı D1S ya da D2S ler kadar yüksek olmaz.

birde en iyi görüş 4150-4300k arasıdır. büyük ihtimal alacağınız h serisi (çakma,uydurma) ampüller 6000 k den başlar.

görüldüğü gibi farınız merceklide olsa 3 farklı hatanız olacak
  • Kapağı delip deşmeden montaj yapmanın yolu yok mu ? Bu tür işlemler pek hoşuma gitmiyor açıkçası...
  • alisoylu38 kullanıcısına yanıt
    slm arkadaşlar bende 2005 model 307 var ampül değişimi sırasında ampülü sabit tutan kanca ya takılmadı yada farın içine düştü bu teli nerden bulabilirim parçacılara gezdım yok dıyorlar
  • alisoylu38 kullanıcısına yanıt
    resimdeki telli nerden bulabirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.