Şimdi Ara

Arctic Cooling, Accelero XTREME 5870 ve 5970 soğutucularını duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yüksek performanslı soğutucu çözümleriyle tanınan İsviçreli komponent üreticisi Arctic Cooling, ATi Radeon HD 5870 ve 5970 için hazırladığı Accelero Xtreme serisi yeni soğutucularını duyurdu. Her ikisinde de 900-2000 devir/dakika hızlarında çalışan 92mm çapında üç adet fanın kullanıldığı yeni soğutuculardan Accelero XTREME 5870, 290 x 104 x 56 mm boyutlarında. 5 adet ısı borusu ve 84 adet Alüminyum yaprakla donatılan yeni soğutucunun ekran kartı üreticileri tarafından özel tasarımlı bazı Radeon HD 5870 modellerinde kullanılması bekleniyor.

Çift grafik işlemcili ATi Radeon HD 5970 için hazırlanan model ise 290 x 104 x 58 mm boyutlarında. 8 adet ısı borusuna ve119 adet Alüminyum yaprağa sahip olan soğutucu, CeBIT 2010 fuarında katılımcıların beğenisine sunuldu. Sapphire tarafından Radeon HD 5870 X2 olarak ta bilinen fabrika çıkışı hız aşırtmalı Radeon HD 5970 modelinde kullanılan Accelero XTREME 5970'in diğer üreticiler tarafından da kullanılması bekleniyor.

Arctic Cooling tarafından 6 yıllık garanti ile satışa sunulacak soğutuculardan Accelero XTREME 5870'in Nisan ayında 67.95$, Accelero XTREME modelinin ise Mayıs ayında 76.95$ seviyesinden satışa sunulacak.

• Sessiz olursa ve türkiyede satışa sunulursa süper olur
  • AC'nin diğer ürünleri düşünülürse sessiz ve iyi soğutma sağlayan ürünler olacağını tahmin ediyorum. Ama 5970 için 650$ veren birine 76$ çok gelmese de 370$'lık 5870 alan biri için 67$ biraz fazla gelebilir
  • ikisininde tasarımı aynı 5870 için olanın daha performanslı olacağını düşünüyorum
    tek gpu daha kolay soğur tahminimce
  • Fanlar ledli olsa daha gzl olurdu
  • orjinalini yerini hic birsey tutmuyor
  • 3 fan ile gürültünün önüne nasıl geçeceklermiş
  • Sanki 5870 ve 5970 de ısı sorunu varmış gibi soğutucu yapmışlar bir de. Default hali 1.162v olan kartı 1.225v ile OCli halde kullanıyorum, fan hızını %35-40 ayarlayıp saatlerce oyunda olmama rağmen 70 dereceyi nadir görüyor. Masaüstünde 35-36 derece.

Ne amaçlıyor bu üreticiler anlamadım. Masaüstünde 10 derece mi olsun? Harddisk sıcaklığında çalışıyor kart zaten neredeyse Neyse sonuç olarak bu soğutucular pek rağbet görmeyecektir diye düşünüyorum.
  • quote:

@Tolga*
    3 fan ile gürültünün önüne nasıl geçeceklermiş

+1
  • Kartı tamamen kaplıyacak gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thengir

quote:

@Tolga*
    3 fan ile gürültünün önüne nasıl geçeceklermiş

+1

Daha düşük devir de döndürerek. 1 Fanı 3000 devirde döndürmektense 3 fanı 1000 devirde döndürmek daha az gürültü çıkarır.
    Gürültüyü önemsemeyeceğimiz bazı oyunlarda yüksek hız aşırtma yaparsak 3 fanı da 3000 devirdek kullanma şansımız var. O zaman gürültü olur işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Sanki 5870 ve 5970 de ısı sorunu varmış gibi soğutucu yapmışlar bir de. Default hali 1.162v olan kartı 1.225v ile OCli halde kullanıyorum, fan hızını %35-40 ayarlayıp saatlerce oyunda olmama rağmen 70 dereceyi nadir görüyor. Masaüstünde 35-36 derece.

Ne amaçlıyor bu üreticiler anlamadım. Masaüstünde 10 derece mi olsun? Harddisk sıcaklığında çalışıyor kart zaten neredeyse Neyse sonuç olarak bu soğutucular pek rağbet görmeyecektir diye düşünüyorum.

5970 90 derecede çalışıyor ve fanı deli gibi bağırıyor Sıvı soğutmayla çözdük sorunu 45 dereceyi geçmiyor şimdi

• bunun 5850 için olanınıda yapsalar keşke
  • Arctic Cooling ATI Radeon HD4870X2 Ekran Kartı Soğutucusuna benziyo tabi türkiyeye ne zaman gelir orası tartışılır

Arctic Cooling ATI Radeon HD4870X2 Ekran Kartı Soğutucu 10 mart 2010 tarihinde türkiyeye geldiyse düşünün 5870 -5970 ne zamana gelir

http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=HD4870X2
  • 3 Fanla sessiz olması zor biraz
  • Ses konusunda biraz sıkıntı yaşanablir.Fakat performans olarak ciddi bir artış sağlıyorsa alınabilir bence.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.