- x
100.000 TL SERMAYENİZ OLSA NE İŞ KURARDINIZ?
101 Cevap38483 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

923 Mesaj
12 Mart 2010; 18:51:57 

quote:

Orijinalden alıntı: İsmini Vermek İstemeyen Kullanıcı

Hiç düşünmeden inşaat işine girerdim.

Yavaş gir derler adama...

1073 Mesaj
12 Mart 2010; 19:18:56 

Bu arada araştırdım, gokart işinde çok iyi para varmış. Ama önemli bir miktar sermaye gerekiyor.

Berber terörünü lanetliyoruz

297 Mesaj
12 Mart 2010; 19:21:36 

quote:

Orijinalden alıntı: ViTalyCL

Havyancılık yapardım ki zaten yapıcam :) Kısmet olursa büyükbaş hayvan tesisi kuracağım eğer varım diyorsan ortak olarak girebiliriz Bu arada katık döneride düşünebilirsin..

aynen ya bence bu aralar kazandırıcak bi iş etler pahalı hayvan yok

303 Mesaj
12 Mart 2010; 21:15:37 

Bence büyük firmaların bayilini al derim çünkü onlar sana eğtim veriyo yer seçiminde yardım ediyor ekipman felan sağlıyor kısacası herşeyi yapıyolar sana kalan hazır dükkanı işletmek. Zarar etme riskide yok çünkü bayiliğni aldığın firma bu işi bildiği için senin yerine herşeyi düşünüyor

1390 Mesaj
12 Mart 2010; 22:54:59 

Sevdiğim bir söz geldi aklıma. "Çıraklığını yapmadığın işin ustalığına soyunma!" eğer anlamadığınız bir iş koluna 100.000 lira gibi bir sermayeyi bağlarsanız bu hiç de akıllıca olmaz. Yapmayı planladığınız işe öncelikle ufak çaplı başlayıp geliştirmenizi öneririm. Böylece işi yürütemeseniz bile kaybınız çok olmaz. Ayrıca çoğunuzun gözünden kaçan bir husus var: sadece iş kurma sermayesiyle ticaret yapılmaz, sürdürmek için de sermaye gerekir. Ticaret güzeldir. Kendi alın terinizle kazandığınız helal rızık az bile olsa en hayırlı para odur. Az koyup çok kazanma efsanesine fazla takılmayıp gerçekçi ve tutarlı adımlarla işe girişmek en mantıklısı bence. Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2694 Mesaj
12 Mart 2010; 22:58:31 

İyi bir yerde belediyeden ufak bir büfe de kiralanabilir.

1681 Mesaj
12 Mart 2010; 23:11:31 

hayvancılık ve ceviz bahcesi diyenler coğunlukta. ilginç. sadece bu dönemmi bunlar revaçta acaba merak ettim yoksa genel anlamda türkiyede her dönem hayvancılık çok karlı bir iş mi?

1068 Mesaj
12 Mart 2010; 23:49:26 

kaliteli güzel mevkili bir internet cafe ve cafeden web-grafik-oyun tasarım hizmeti verirdim :) tabi hayal bunların hepsi

641 Mesaj
13 Mart 2010; 0:04:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Helper

hayvancılık ve ceviz bahcesi diyenler coğunlukta. ilginç. sadece bu dönemmi bunlar revaçta acaba merak ettim yoksa genel anlamda türkiyede her dönem hayvancılık çok karlı bir iş mi?

İşini bilirsen karlı bir iş. Kasabını dönercisini elinde tutarsan müşteri memnuniyetine önem verirsen kazancın çok olur.

Benim önerim; ps3-int cafe- çay bahcesi pastası tatlısı olan- nargile cafe hepsi içinde olan büyük bir cafe. İlk iki ay kirasını bile çıkaramazsın belki ama mekanın namı yayıldımı müşterilere yetişemezsin.

aziz-i kavim, aziz-i millet, aziz-i vakit idik, a'da zelil kıldı bizi...

2708 Mesaj
13 Mart 2010; 0:31:34 

quote:

Orijinalden alıntı: İsmini Vermek İstemeyen Kullanıcı
Babamda bu işi yapıyor. Neyin ne olduğunu az çok biliyorum. 100.000 Liraya çokda güzel olur. Tabi çevrenizin olması lazım. Biz hiçbir zaman nakit parayla malzeme almadık hep çekle. İnşaat dediğin zaman sadece kat karşılığı değil belediye işleride dahil buna.

bizde o işi yapıyoruz çok uzun senelerdir
ve 3 inşaat şirketinin teknik desteğini yapıyorum
bu şirketler belediye ihaleleri ile çalışıyor genelde
dediğin gibi malzemeler çek ve kredi ile alınıyor
buraya kadar her şey güzel
ya daire satamazsan ve zamanında kredi/çek ödeyemezsen
ya da belediye sana hakediş ödemezse veya bir aksilik olsa
ne olacağını söyleyeyim
olan yüz bin gideceği gibi bir sürü borcun olur kalırsın öyle
çok sağlam iş yapmak lazım
temelden daire satmak mesela

453 Mesaj
13 Mart 2010; 3:54:14 

halı saha da olabilir güzel para var, kapalı olursa güzel olur

3349 Mesaj
13 Mart 2010; 11:09:22 

Fantasyland'i referans alma,çünkü orası;belli şubeleri de olan;aslen Delta Aş. bağlı,yurtdışı bağları çok güçlü; milyon dolarlık bir işletme.

Arcade makinaları dediğim gibi düzgünleri ortalama 30.000 dolar ve üstüne de mevcut,yeni nesil Namco,Sega,Capcom gibi firmaların (yarış simülatörleri,silah simülatörleri,street fiğter 4,tekken 6 gibi son dövüş simülatörleri,Virtua Striker 4 gibi meşhur futbol oyunları) giriş seviyesinde olanlar minimum 15.000 dolar + sadece para ile olmuyor, yurtdışından ithal etmen gerekecek.

Ancak dersen ben ortalama 10 yıllık 2. el arcade makine koyacağım,o zaman minimum 7.000 + tl civarına yurtiçinden pekala satın alabilrsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faho -- 13 Mart 2010; 11:41:46 >

Tek bir hayatın var,ona göre seçimini yap,ıssız dağ yamacındaki bir ot gibi ölmektense;dolu dolu yaşa,namın senden sonra yaşasın.

4050 Mesaj
13 Mart 2010; 11:36:21 

tantunici dükkanı aç millet mersine gidip yiyemiyor bulsa yiyecek, kütahyanın bir ilçesinde adam açmış köşeyi dönmüş şube açacak ortak arıyordu nette okudum..

403 Mesaj
13 Mart 2010; 11:49:14 

yazlık yerlerde motosiklet kiralama

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Mart 2010; 11:49:55 

güzel bi yere petrol istasyonu açardım

1731 Mesaj
13 Mart 2010; 13:56:27 

1-2 ay önce dayım manda - sığır vs. alalım dedi hepimiz biyerimizle güldük, şimdi o bize biyeriyle gülüyor Malum fiyatlar ortada...

2724 Mesaj
13 Mart 2010; 14:03:21 

quote:

Orijinalden alıntı: kerim35

ps3 cafe yanına dönerci onunda yanına iddaa bayii. Bu süper 3lüyü açtınızmı sırtınız yere gelmez

O süper 3lüyü 100bin tl ye kurabileceğini mi sanıyorsun?

96 Mesaj
13 Mart 2010; 14:06:42 

Ege bölgesinden arsa alıp, zeytin ağacı dikerdim. Uzun vadede ciddi getirisi olan bi yatırım. İkinci seçenek ise bankadan fon almak olabilir.

My passion is my god!

1681 Mesaj
13 Mart 2010; 22:05:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Socíéťă

100 bin liraya petrol istasyonu açılabilir mi acaba? eğer açılırsa bence gayet mantıklı

ANKAARA.COM http://www.ankaara.com - Ankara'nın Fırsatlar Sunan Firma Arama Motoru | Ankara'nın Yeni Nesil Sarı Sayfaları

0 Mesaj
25 Mart 2010; 23:08:26 

dün akşam yol üstü lezzet durakları adlı bir programı seyrediyordum yalovada piliç çeviren restorant gibi bir yerde durdular oranın sahibi 20 yıldır sadece piliç çevirme işi yapıyorlarmış hafta içi günde 350 piliç hafta sonu 500 piliç yazında bu rakamın 2 katına çıkabiliyorlarmış ben piliç dedim ama porsiyonda olabilir 1 porsiyonda pilicin yarısını veriyorlarmış ama görseniz varya dükkan taş çatlasın 7 tane masa ya var ya yok küçücük bir yer ama yol kenarı arabayla alıp gidiyorlar herhalde porsiyon fiyatını bilmiyorum 10 tl olsa 3500 tl günlük bırakıyor çok şaşırdım

10517 Mesaj
25 Mart 2010; 23:11:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Socíéťă

100 bin liraya hiçbir yerde petrol istasyonu açamazsın

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

4 Mesaj
25 Mart 2010; 23:14:09 

100 değilde 200 olsa bayilik falan alır spor mağazası açardım . . .

karamsar olma benim gibi . . .

707 Mesaj
25 Mart 2010; 23:53:41 

Genel olarak toparlamak gerekirse

-Büyükbaş yada tavuk tesisi
-Ceviz yetiştiriciliği
-Cafe işletmeciliği
-Gokart,paıntball vs

Her birinin incelikleri vardır.Mesela büyükbaş hayvan tesisi için sana büyük bir alan lazım eğer böyle bir tarlan vs yoksa zaten 100.000 tl tarla parası tutar

100.000 tl ile eğer köyün varsa tarlan varsa ya ceviz yetiştir yada büyükbaş hayvan tesisi açabilirsin

Sorularınız için pm atabılrsınız

4382 Mesaj
26 Mart 2010; 0:02:29 

Gençlerin ilgisini çekecek bir eğlence merkezi kurardım ufak çaplı.Nargile-Playstation-Pc-Tavla-Okey felan.

1881 Mesaj
26 Mart 2010; 0:19:02 

[font="Trebuchet MS"]Çay bahçesi açardım. Şöyle büyük ve ağaçlık bir yer alıp, işlerdim. Böyle piknik alanları ve oturulucak yerler olurdu. Futbol, voleybol ve basketbol sahası ile oyun parkı eklerdim. Millet mangalını yaparken çocuklarda oynardı. Kafeterya açardım vs... büyük bir yer olurdu ama iş yapardı bayağı. Arkadaşın dediği gibi bunlar hayal. İlerde b.k gibi para olursa emekli olduktan sonra yapabilirim belki. [/font]

1st Galactic Empire
Imperial IT Officer

138 Mesaj
14 Kasım 2010; 5:42:53 

quote:

Orijinalden alıntı: EcheLoN_

ayrıca 100.000 lira ile inşaat işine nasıl giriliyor anlamadım, bir 4 katlı binannın maliyeti 500.000 TL, ankarda dubleks ev yapıp satmaya kalksan arsa maliyeti ile 200.bin liraya gelir

Eskişehirde mütahitler daire karşılığı proje çizdiriyorlar, mal alıyorlar vb. bi akrabamın arsasını mütahit aldı 35 adet 1+1 yaptı. arsa sahibine 6 tane verdi, işçi hariç diğerleri gerekenler için için 11 adet daire dağıttı. 8 daire kendine kaldı. işçilerede yaklaşık 100bin tl vermiş. Yani 8 adet 1+1 daire 100bintlye geldi tanesi en kötü 40bine
satar.

8x40=320-100=220 bin kar.
inşaat 5 ayda bitti 3 ayda proje dönemi desek toplam 8 ay.

220/8=44 bin tl aylık gelir

255 Mesaj
15 Aralık 2010; 19:15:13 

35 değilde 25 adet 1+1 yapılmış galiba. hesabınızdan öyle çıkıyor.

Think again !!

4322 Mesaj
15 Aralık 2010; 19:25:38 

Rock Bar açıp iyi isimler getirirdim. Sağla getirisi var.

1869 Mesaj
7 Mayıs 2014; 15:22:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Koyuncu332

Genel olarak toparlamak gerekirse

-Büyükbaş yada tavuk tesisi
-Ceviz yetiştiriciliği
-Cafe işletmeciliği
-Gokart,paıntball vs

Her birinin incelikleri vardır.Mesela büyükbaş hayvan tesisi için sana büyük bir alan lazım eğer böyle bir tarlan vs yoksa zaten 100.000 tl tarla parası tutar

100.000 tl ile eğer köyün varsa tarlan varsa ya ceviz yetiştir yada büyükbaş hayvan tesisi açabilirsin

Sorularınız için pm atabılrsınız

bu manda işi nedir. manda başına 650 tl destek varmış .

ben direkt mozarella peynir üretimine girmeyi düşünüyorum lakin burda devamlı ve sağlıklı süt sağlayacak bi tesis yok. onun için önce tesis yapip sütü kendim üretmeyi planlıyorum.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1681 Mesaj
16 Mayıs 2014; 18:08:34 

100.000 TL ye hangi işe girerdiniz?

ANKAARA.COM http://www.ankaara.com - Ankara'nın Fırsatlar Sunan Firma Arama Motoru | Ankara'nın Yeni Nesil Sarı Sayfaları

149 Mesaj
16 Mayıs 2014; 18:15:33 

http://www.koniks.com u incele istersen

10332 Mesaj
16 Mayıs 2014; 18:23:53 

Gıda Sektörü
İnşaat Sektörü
Bilişim Sektörü

Bunlar her zaman kazandırır.

| Nikon D810 | Nikon 14-24 | Tamron 150-600 | Nikon 105mm 2.8g |
| Fotoğraf Galerim Donanımhaber[Güncel 8.16.2014] | Fotoğraf Galerim[500Px] | Bikepics Galerim |

378 Mesaj
16 Mayıs 2014; 18:30:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Death Note

Amerikan koca da alırsın sen

ooooooooooooo manyak laff manyak laff

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

301 Mesaj
16 Mayıs 2014; 18:32:41 

quote:

Orijinalden alıntı: tufeba

-ceviz yetistiriciligine girilebilir. turkiyede cok ceviz yetistiricisi yok sutcuimam unvdesinde bir prof hizli buyuyen ve urun veren bir melez bulmustu.

-Sarap uretim tesisi kurardim bag+sarap uretimi butik kaliteli.. (dip not: 10 yil icinde bu sektor turkiyede patlama yapcak) gerci bu is icin cok daha fazla para lazim..

-Turkiyenin simdiki durumunu goz onune alirsak Hayvancilik su an inanilmaz onde et sektoru inanilmaz bir potansiyel cunku hayvan yetistiriciliginde turkiye gerilemekte.. extra kaliteli hayvan uretim tesisi ile inanilmaz zengin olunabilir.

Bu yatirimlarin hepsi en az 4 yil vadeli yatirimlar ama devlet hibeleri mevcut iyi arastirilmasi gerekiyor.

sarap konusunda haklısın 100 bin tl ye olmaz o iş tekirdagliyim yaklasik 6-7 yil önce yeni kurulan bi sarap fabrikasini gezmistim maliyetinin 1 trilyonu bulduğu soylenmisti taa o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4454 Mesaj
16 Mayıs 2014; 18:43:41 

quote:

Orijinalden alıntı: b0NX

ooooooooooooo manyak laff manyak laff

niye böyle bir şey dediğim hakkında ne ufak fikrim bile yok o mesajı yazan silmiş üzerinden 4 yıl geçmiş :D

1681 Mesaj
17 Mayıs 2014; 12:27:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Death Note

niye böyle bir şey dediğim hakkında ne ufak fikrim bile yok o mesajı yazan silmiş üzerinden 4 yıl geçmiş :D

1331 Mesaj
17 Mayıs 2014; 15:17:08 

quote:

Orijinalden alıntı: turexx

bence bu zamanda en cok kar edilecek is icra isleridir.bircok insan borclarıı odeyemedigi icin evlerine arabalarına haciz konuluyor ve cok dusuk fiyattan satılıyor.100.000tl ye ucuza daire veya luks araba alıp hakettigi fiyattan satabilirsin.tabi takip etmen gerekecek ama cok para kırarsın bu isten

turbolinea ?

VOLVO,SAAB,SCAINA,H&M,IKEA,AVICII,SHM,LOREEN,ICONO POP,ERICSSON' UN İSVEÇ ÇIKIŞLI OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ ?

1189 Mesaj
17 Mayıs 2014; 15:26:21 

ne dediğinizi anlamadım 4 yıl once yazmısım yazıyı o zamanlar cevremde dedigim işle ugrasan birisi vardı sermayen varsa getirisi olan bir işti şimdi nasıldır bilemem

1331 Mesaj
17 Mayıs 2014; 15:29:20 

quote:

Orijinalden alıntı: turexx

ne dediğinizi anlamadım 4 yıl once yazmısım yazıyı o zamanlar cevremde dedigim işle ugrasan birisi vardı sermayen varsa getirisi olan bir işti şimdi nasıldır bilemem

4 yıldır forumdasın ve turbolinea yı yada yeni nicki clioathountiqe bilmiyon mu ?

VOLVO,SAAB,SCAINA,H&M,IKEA,AVICII,SHM,LOREEN,ICONO POP,ERICSSON' UN İSVEÇ ÇIKIŞLI OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ ?

1080 Mesaj
17 Mayıs 2014; 15:29:37 

Halı saha açardım etrafında fazla almayacak tabi.

Hiçbir vietkonglu bana zenci demedi. Bu yüzden onlarla benim bir alıp veremediğim yok..

1189 Mesaj
17 Mayıs 2014; 15:55:05 

demek ki gereksiz birisi ki tanımıyorum

Bu mesajda bahsedilenler: Konungariket Sverige

84 Mesaj
17 Mayıs 2014; 16:59:53 

quote:

Orijinalden alıntı: pgdnBREAK

sarap konusunda haklısın 100 bin tl ye olmaz o iş tekirdagliyim yaklasik 6-7 yil önce yeni kurulan bi sarap fabrikasini gezmistim maliyetinin 1 trilyonu bulduğu soylenmisti taa o zaman

şato kalpak şarköydekinden mi bahsediyorsun?

Derma Roller Cilt lekeleri, sorunları ve saç problemleri hakkında. Deri çatlak tedavisi, saç dökülmesi, Sivilce izleri çözümleri için TIKLAYINIZ
Sayfa:   <<      [2]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » 100.000 TL SERMAYENİZ OLSA NE İŞ KURARDINIZ?
Sayfa: <<      [2]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.480