BİM DE 5 LT ZADE FINDIK YAĞI 11.75 TL 19 MARTTA SATIŞTA VE DİĞER ÜRÜNLER EKTE
115 Cevap15070 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

401 Mesaj
11 Mart 2010; 22:42:49 

Bim'de gelecek hafta cuma günü(19 MART) 5 litre ZADE fındık yağı 11.75 TL den satışa sunulacakmış.Bilginize arkadaşlar...Diğer ürünler aşağıda:

local://upfiles/463984/19512191C4EF4C27858BF9B47C6A7665.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riveral -- 12 Mart 2010; 15:30:09 >

1170 Mesaj
11 Mart 2010; 22:51:26 

acaba yüzde kaç fındık yağı

(demin zeytin yazmışım yanlışlıkla, pardon)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi owin -- 11 Mart 2010; 22:59:20 >

1286 Mesaj
11 Mart 2010; 22:55:35 

quote:

Orijinalden alıntı: owin

acaba yüzde kaç zeytin yağı

401 Mesaj
11 Mart 2010; 23:42:09 

geçen seneki yorumum:
neden ucuz olduğunun nedenleri var,ama önemli olan en yararlı yağ olması:

http://www.tarimdunyasi.net/?p=265

TMO’nun deposunda asgari 3 milyar lira değerinde fındık var. Bu fındığı paraya çeviremezse devlet hazinesine 3 milyar lira görev zararı yazılacak. Devlet hazinesine yazılan bu zarar bu ülke insanlarının vergisi ile ödenecek.
TMO, stoktaki fındığı ne yapacak?
Ya ihraç edecek, ya iç piyasada satacak, ya yağ yapıp satacak veya bedava dağıtacak.
İhraç etse, ihracatçılar, tüccarlar karşı çıkıyor.
İç piyasanın yıllık tüketimi 100 bin ton civarında. İç piyasada 630 bin ton fındığı satması mümkün değil.
Bedava dağıtsa iç piyasadaki tüccar, fındık satışı yapan çerezciler, marketler karşı çıkıyor.
Yağ yapsa, ‘dünyanın en kaliteli fındığı yağ yapılıyor, devlet zarar görüyor’ diye tepki gösteriliyor. Üstelik yaklaşık 3.5- 4 kilo fındıktan bir kilo yağ çıkıyor. Fındıktaki görev zararı katlanarak büyüyecek.
ayrıca geçen seneden bir ZADE de çalışan bir arkadaşın yorumu:(reklam da diyebilirsiniz tabi.)

yalcinekmekci -> Cevap: bimde 5 lt fındık yağı 19,5 tl (17 Nisan 2009; 12:16:23)

Arkadaşlar Merhaba,
ZADE Bitkisel Yağ Rafinasyon Tesislerinde çalışmakta olan bir yetkiliyim
Fındık Yağımız kesinlikle %100 fındık yağıdır.İsteyen arkadaşlar istedikleri yerlerde analizlerini yaptırarak kontrol ettirebilirler ve rafinasyon tesislerimizi isteyen arkadaşlarımıza gezdirebiliriz.

ZADE Bitkisel Yağ Rafinasyon Tesislerinde her şey, kusursuz, mükemmel bir ürünün üretimini hedef almaktadır. Üretim süreci, aynı üstün kaliteyi sürekli olarak üretebilecek, insan hatasından bağımsız, PLC Otomasyon sistemlerinin kontrolündedir. Üretimde uygulanan en ileri donanım ve teknoloji, mühendisinden çalışanların her birine kadar, her kademede görev alan bireylerin kalite konusundaki bilgi ve inancıyla desteklenmektedir.
Saf Bitkisel yağları üretme işlemi, ham yağın içindeki yabancı maddelerin tamamen uzaklaştırıldığı yedi (7) temel aşamada gerçekleşmektedir. ZADE Bitkisel yağ tesislerinde bu aşamaların her biri, en ileri arındırma seviyesini sağlayan, Dünyanın en ileri teknolojisine sahip ana kumanda merkezinde sıcaklık, basınç, seviye, süre ve kimyasal değerlerinin kontrolu PLC otomasyon sistemleri ile otomatik olarak görülen ve ayarlanan birimlerde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle uzun ömürlü ve saftır.
Üretimin her aşamasında yağın kalitesi sürekli olarak ISO 17025 Laboratuar Akreditasyon belgeli laboratuarımızda izlenmekte ve ISO 22000 sistem kontrol altında bulundurulmaktadır. Kurulu tesisin 17 ayrı biriminden alınan örnekler üzerinde, günde 350-400 analiz yapılmaktadır.

Üretilen rafine fındık yağlarımız % 100 Saf fındık yağıdır. Herhangi bir karışım bulunmaz. Rafine edildiği için kızartma sıcaklıklarına karşı dayanımı mükemmeldir. Rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Tel : +90 332 3460520
Fax : +90 332 3460529
Adres : Fevzi Çakmak Mah. Ankara Yolu 6.Km.
Konya / TURKEY
E-mail :zade@zade.com.tr
Web : www.zade.com.tr

197 Mesaj
12 Mart 2010; 0:49:09 

haftaya toblerone var 400 gr 4,95 tl, kese topuk taşı lif seti var banyo için 4.5 tl bunları alırım tabi bulursam

770 Mesaj
12 Mart 2010; 10:28:09 

Bugün saat 9 da ütü almaya gittim kalmamış Nasıl iş anlamadım bea

Hergün güneş doğar yeter ki açık olsun perdeler...

CÜTıpFakültesi

11640 Mesaj
12 Mart 2010; 10:36:04 

19 mart demişler

Daha önce almıştım, güzel, memnun kaldım. Bir daha alırım

3904 Mesaj
12 Mart 2010; 10:48:45 

beklemedeyız tamam..bende alırım..

154 Mesaj
12 Mart 2010; 11:18:19 

arkadaşlar bu sene satılan tüm fındık yağlarında,fındık yağı aldığınızı zannettiğiniz tüm yağlar karışımdır,ayçiçek yağ esaslıdır..

almamanızı öneriyorum..

Şarkılar güzelse hala
Hala sarıysa mimozalar
Onu unutamadığın içindir..

1041 Mesaj
12 Mart 2010; 11:26:22 

geçen sene %100dü, bu sene değil mi demek istiyorsun??

bu senenin özelliği ne? fındık az diyemi? eğer o yüzden ise daha pahalı satsınlar neden karışım yapıp düşük fiyata satmaya çalışsınlar.

diğer taraftan, zeytin yağınada o zaman kanola yağı katsınlar ve daha ucuza satsınlar, amaç ucuza kalitesiz mal satmak ise..

bir tutarsızlık var ama nerede bilemiyorum.

TRIDONIC - Balast Uzmanı

2604 Mesaj
12 Mart 2010; 11:30:04 

quote:

Orijinalden alıntı: berkmert737

arkadaşlar bu sene satılan tüm fındık yağlarında,fındık yağı aldığınızı zannettiğiniz tüm yağlar karışımdır,ayçiçek yağ esaslıdır..

almamanızı öneriyorum..

Ortaya bi tez atıyosanız tezinizi haklı kılıcak gerekçeleride yazmalısınız. Ki aksi takdirde söylediğiniz uyarı hiç bir anlam ifade etmez.

Petrol ve Doğalgaz Mühendisi | 2006 |İstanbul Teknik Üniversitesi]
"Kimse kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir bilmelisin ve bilmelisin ki küçümsediğin her şey için gün gelir önemsediğin bir bedel ödersin.."

154 Mesaj
12 Mart 2010; 13:26:58 

arkadaşlar beni
quote:

Orijinalden alıntı: stigmata_

Ortaya bi tez atıyosanız tezinizi haklı kılıcak gerekçeleride yazmalısınız. Ki aksi takdirde söylediğiniz uyarı hiç bir anlam ifade etmez.

arkadaşlar benim eski Teknik müdürüm, ki kendisi bu yağ işinin piridir...geçenlerde bi arkadaşım ucuz diye ankrtadan Çotanak fındık almıştı ve bende müdürümü aradım ve fiyatların ne ned bu kadar ucuz olduğunu sordum ,,oda bana bu sene fındık yağı diye satılan yağların tamamaının yada katkılı bir şekilde ayçiçek yağı olduğunu söyledi... bu söylediğim kişi benim eski teknik müdürüm ,kendisiyle bu sektörde sene çalıştım.. ben size sadece uyarı yapıyorum inanın laf olsun diye söylemiyorum..
daha önceki bir başlık altında başka bir forumdada anlattım ancak arkdaşların her biri(diğer forumdaki) er er teneke aldıkları için inanmak istemediler..ama madem kampanya başlamamış almayın derim ben ama yinede siz bilirsiniz...

Şarkılar güzelse hala
Hala sarıysa mimozalar

114 Mesaj
12 Mart 2010; 13:53:36 

arkadaşlar benim eski Teknik müdürüm, ki kendisi bu yağ işinin piridir...geçenlerde bi arkadaşım ucuz diye ankrtadan Çotanak fındık almıştı ve bende müdürümü aradım ve fiyatların ne ned bu kadar ucuz olduğunu sordum ,,oda bana bu sene fındık yağı diye satılan yağların tamamaının yada katkılı bir şekilde ayçiçek yağı olduğunu söyledi... bu söylediğim kişi benim eski teknik müdürüm ,kendisiyle bu sektörde sene çalıştım.. ben size sadece uyarı yapıyorum inanın laf olsun diye söylemiyorum..
daha önceki bir başlık altında başka bir forumdada anlattım ancak arkdaşların her biri(diğer forumdaki) er er teneke aldıkları için inanmak istemediler..ama madem kampanya başlamamış almayın derim ben ama yinede siz bilirsiniz...
[/quote]

5 lt ayçiçekyağının fiyatı bile bu fiyatın üstünde, farzedelim %50ayçiçek, %50 fındıkyağı olsa bile yarısı fındık yağı. bu şekilde satılsa ve sen yinede alma diyorsan pes yani. ha içinde yağ yerine makina yağı katıyorlar sağlığınızı riske atmayın diyorsan o zaman sen haklısın.

Lenovo Z570
windows 7 & 8

Kia Sportage 2013 Turuncu

178 Mesaj
12 Mart 2010; 14:57:10 

yukarda açıklamışlar stoktaki fındıkalr bitene kadar alırız. seneye ararız bu fiyatları. devlet fındık fidanlarını söken üreticilere destek verdi.yani lider olduğumuz konu fındıktı oda elden gidiyor.nedenide fındığı yurt dışına veya başka yere pazarlayamadılar. ama marketlerde hala 10 küsür lira.ver vatandaş 5 tl den yesin.yedirmezler.alabildiğiniz kadar alın kullanın. gelecek sene kanola veya başka yağlara yönlendirecekler bizi.

rubenix uzak durun açılış ekranında kalıyor dedi açılmıyor bile.

401 Mesaj
12 Mart 2010; 15:31:16 

bim 19 mart diğer ürünler:

0

Ekteki dosya (1)

2148 Mesaj
12 Mart 2010; 16:14:42 

* Arkadaşlar muz cumhuriyeti mi burası? Koskoca perakende satış şirketi ve üstelik borsaya kote yani halka açık bir şirket, fınfık yağı yazıp ayçiçek yağı satar mı?

Toshiba47"ZV635-Pioneer BD120-Yamaha RX-V765 - Front:Yamaha NS-777+Center:Yamaha NS-444+Surround:Yamaha NS-333+ BackSurround:Kenwood M-757+Jamo sub300
Toyota Corolla GLİ Special-1998-(Eski araba:Honda Civic Premium-2008) - Philips X500 - MSI CX640DX İ3-2330-2GVGA GT540M - Egreat-R6B

1451 Mesaj
12 Mart 2010; 16:36:36 

Bugün annemler bimden çöp kovası almışlar paslanmaz çelikten. Basınca kapağı açılıyo ama ayağını çekince kapanmıyo kapak .Tavsiye etmem.

2148 Mesaj
12 Mart 2010; 16:39:25 

* Götürüyorsun hemen değiştiriyorlar...

Toshiba47"ZV635-Pioneer BD120-Yamaha RX-V765 - Front:Yamaha NS-777+Center:Yamaha NS-444+Surround:Yamaha NS-333+ BackSurround:Kenwood M-757+Jamo sub300
Toyota Corolla GLİ Special-1998-(Eski araba:Honda Civic Premium-2008) - Philips X500 - MSI CX640DX İ3-2330-2GVGA GT540M - Egreat-R6B

14 Mesaj
12 Mart 2010; 16:55:50 

Herşeye çamur atmak zorunda mıyız acaba? Tamam her zaman bimde çok kaliteli ürünler olmayabilir ama fiyat konusunda genel olarak en iyisi bim.

Wesley Sneijder

33 Mesaj
12 Mart 2010; 17:03:40 

@berkmert737
ben sanırım sizin bahsettiğiniz 3'er 5'er alıp size inanmayan kitleye giriyorum. fırsatını bulursam Bim'den de 3 tane alırım.

Ben aslında bu işlerde çok pimpirikli bir adamımdır. o karışım bitkisel yağları kullanmam, kanola hiç almadım. hatta bir çok ayçiçek yağına bile güvenmem. uzmanı değilim ama ama fındık yağı 2001'den beri kullanırım. (5 lt 4.50 TL aldığımı bilirim). karışım oldu anlarım ben demiyeceğim ama, dedğiniz gibi ayçiçek yapı bile karıştırsalar fiyatların bu seviyelerde olmasını açıklayamaz. Fiyatların bu seviyelerini tek açıklayabilecek şey stok fazlasıdır. Üreticiyi desteklemek için Fındık, Tütün alıp yakan devletimiz elinde kalan fındığı uygun fiyattan vermiştir tesislere, oradan da bize 5LT'lik fındık yapı olarak gelmiştir bu fındıklar. Ayrıca koc000 arkadaşın dediği gibi bu fiyatlara ayçiçek yağı bile yok.

@hitmachine16
çöp kovası kötü diye fındık yağını mı tavsiye etmiyorsun

401 Mesaj
12 Mart 2010; 17:12:33 

bir arkadaş da belirtmiş ham fındık yağı litresi 1.80 tl civarıymış:

http://www.tmo.gov.tr/Main.aspx?ID=18
burda analiz sonuçları da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riveral -- 12 Mart 2010; 17:15:31 >

211 Mesaj
12 Mart 2010; 17:48:57 

geriye dönüp bir bakın fındık yağını ne kadar zamandır piyasaya bu kadar fazla sürmeye başladılar önce ondan sonra şöyle bir düşünün tahminim yaklaşık 5-6 yıldır revaçta gibi fındık yağı tabi bizim insanımız bu yağı bilmediği için almamıştır ve kullanmamıştır o yüzden firmaların ellerinde oldukça yüklü miktarlada stok birikmiştir ellerindeki stokları eritmek amaçlı yapılan kampanyalar bunlar ürün hakkında kötüleme yapmaya gerek yok gayette kaliteli bir ürün artı eklemek istediğim migros çotanak fındık yağını 12.50 ye satınca hemen kapışalım diyenler var bu forumda bim satınca ve zade marka olunca neden bu kötü yorumlar anlamış değilim migros satınca iyi bim satınca kötü ilginç bir durum

154 Mesaj
12 Mart 2010; 17:59:46 

quote:

Orijinalden alıntı: sixroads

@berkmert737
ben sanırım sizin bahsettiğiniz 3'er 5'er alıp size inanmayan kitleye giriyorum. fırsatını bulursam Bim'den de 3 tane alırım.

Ben aslında bu işlerde çok pimpirikli bir adamımdır. o karışım bitkisel yağları kullanmam, kanola hiç almadım. hatta bir çok ayçiçek yağına bile güvenmem. uzmanı değilim ama ama fındık yağı 2001'den beri kullanırım. (5 lt 4.50 TL aldığımı bilirim). karışım oldu anlarım ben demiyeceğim ama, dedğiniz gibi ayçiçek yapı bile karıştırsalar fiyatların bu seviyelerde olmasını açıklayamaz. Fiyatların bu seviyelerini tek açıklayabilecek şey stok fazlasıdır. Üreticiyi desteklemek için Fındık, Tütün alıp yakan devletimiz elinde kalan fındığı uygun fiyattan vermiştir tesislere, oradan da bize 5LT'lik fındık yapı olarak gelmiştir bu fındıklar. Ayrıca koc000 arkadaşın dediği gibi bu fiyatlara ayçiçek yağı bile yok.

@hitmachine16
çöp kovası kötü diye fındık yağını mı tavsiye etmiyorsun

kanola yağını durma al,ama ayçiçek yağını sakın kullanma en zararlı yağ ayçiçek yağıdır bunuda unutma..

fındık yağıda çeşitli yağların karışımıdr,ayçiçek olması şart değil ben farzı muhal dedim..

ama inanın FINDIK değil..

Şarkılar güzelse hala
Hala sarıysa mimozalar

19613 Mesaj
12 Mart 2010; 18:11:20 

Banyo bakım seti tam da ihtiyacım olan şey.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

177 Mesaj
12 Mart 2010; 20:10:14 

5lı oyuncak araba guzelmiş

Biz 3 kişiydik: Bedirhan, Nazlıcan ve ben...

1803 Mesaj
12 Mart 2010; 20:22:00 

Zade yi daha önceki indiriminden 19 tl ye 5 teneke almıştım. Tam bittiği zamana denk geldi iyi oldu. Ben çok memnun kaldım üründen. Ayçiçek yağında kızaran patatesi yiyemiyoruz artık.

499 Mesaj
12 Mart 2010; 20:32:29 

tansiyon aleti bana çok ucuz geldi o_O piyasada kaç para bu cihazlar bimden bi tane almayı düşünüyorum

7 Mesaj
12 Mart 2010; 20:40:36 

quote:

Orijinalden alıntı: tamay_aytam

Zade yi daha önceki indiriminden 19 tl ye 5 teneke almıştım. Tam bittiği zamana denk geldi iyi oldu. Ben çok memnun kaldım üründen. Ayçiçek yağında kızaran patatesi yiyemiyoruz artık.

Maşşallah 100 lt eder kızartmayı pek bi seviyosun herhalde

931 Mesaj
12 Mart 2010; 21:35:53 

şimdiye kadar hiç fındık yağı kullanmadık. haftaya bulursam alırım 2 teneke artık

2068 Mesaj
12 Mart 2010; 22:01:46 

quote:

almamanızı öneriyorum..

sizde be arkadaşım.. nerden çıkıyorsunuz bilmiyorumki.. 1960ların TÜRKİYESİ sanki.. yürüyün gidin.. madem böyle bir bilgin var yap tarım ve köyişlerine, sağlık bakanlığına, tüketicileri koruma derneğine başvuyrunu.. ne burda nara atıyorsunuz anlamıyorumki.. yağ ucuz oluyor.. "arkadaşlar durun almayın.." neden? "çünkü o yağ karışım yağ.." oldu.. gözleirm doldu.. bi gidin ya..yağın piri olan müdürüne benden selam söyle.. madem bu kadar biliyor yazar dilekçesini.. doğruysa ertesi güne kalmaz haberlerde görürürüz.. yok yalansa zaten diycek söz yok.. haydi..

edit: ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo_canon1 -- 13 Mart 2010; 1:54:22 >

1071'den BUGÜNE BU TOPRAKLAR BİZİM.. DÜN, BUGÜN, YARIN VE DAİMA!..

9147 Mesaj
12 Mart 2010; 22:05:52 

bu fındık yagı nerede kullanilir ? salata da filan mi ?

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB

2068 Mesaj
12 Mart 2010; 22:28:36 

quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

bu fındık yagı nerede kullanilir ? salata da filan mi ?

ben henüz kullanma imkanı bulmadımda.. önceki başlıklarda okumuştum.. kızartması çok iyi oluyormuş(kokusuz dertsiz tasasız ) gelsin alıcam deniycem

4143 Mesaj
12 Mart 2010; 23:18:13 

Toblerone iyi gibi

XBOX 360 SLIM 4 + 320 GB + KINECT (UK LIVE: iscanthere, TR LIVE: iskender, YENİ US LIVE: NerdHerdTR), (TR PSN: iscanthere_TR, UKpsn: big_iscanthere), LG GOOGLE NEXUS 4 16GB, ACER FERRARI ONE 200, VESTEL pixellence FHD 32PF6019, PS ONE, NİNTENDO 64, iPod Touch 4G 32 GB beyaz + DIDDYBEATS

4792 Mesaj
12 Mart 2010; 23:36:20 

Fındık yağıyla ilgili daha önceki başlıklarda uzun uzun tartıştık, bu yukarıdaki arkadaş hiçbir bilimsel, mantıksal dayanağı olmadan temcit pilavı gibi aynı şeyi söyleyip duruyor,
yok efendim içinde ayçiçek yağı varmış, karışımmış,
millet bas bas bağırıyor devletin ambarında 3 milyon TL'lik fındık var ve tüketilmezse çürüyecek,
seneye bu fiyatları mumla ararsınız, alabildiğiniz kadar alın,
elinizin altında internet var "fındık yağı" diye bi araştırın ve vücuttan atılması en kolay yağ olduğunu görürsünüz.

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

2285 Mesaj
12 Mart 2010; 23:48:46 

yağ bozulurmu çokça alsak saklasak bikaç sene yisek diyorum
10 tenike alsam bi köşeye koysam diyom

661 Mesaj
13 Mart 2010; 0:58:23 

quote:

Orijinalden alıntı: A380

yağ bozulurmu çokça alsak saklasak bikaç sene yisek diyorum
10 tenike alsam bi köşeye koysam diyom

ne kadar dayanır bu yağ gerçekten, ona göre depolayalım...

Tork ve HP üzerine Temel Bilgiler: http://forum.donanimhaber.com/m_38360434/tm.htm

4792 Mesaj
13 Mart 2010; 1:06:39 

en son aldığım çotanak fındık yağlarının tarihleri 2012 sonlarıydı, yani 2 yıl raf ömrü var.

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

1803 Mesaj
13 Mart 2010; 3:01:14 

Hocam ne 100 litresi lokanta mı işletiyoruz. Oradaki TL (Türk Lirası) 5 litrelik teneke bunlar.

quote:

Orijinalden alıntı: ercanvenida

Maşşallah 100 lt eder kızartmayı pek bi seviyosun herhalde

154 Mesaj
13 Mart 2010; 9:33:50 

quote:

Orijinalden alıntı: albati

Fındık yağıyla ilgili daha önceki başlıklarda uzun uzun tartıştık, bu yukarıdaki arkadaş hiçbir bilimsel, mantıksal dayanağı olmadan temcit pilavı gibi aynı şeyi söyleyip duruyor,
yok efendim içinde ayçiçek yağı varmış, karışımmış,
millet bas bas bağırıyor devletin ambarında 3 milyon TL'lik fındık var ve tüketilmezse çürüyecek,
seneye bu fiyatları mumla ararsınız, alabildiğiniz kadar alın,
elinizin altında internet var "fındık yağı" diye bi araştırın ve vücuttan atılması en kolay yağ olduğunu görürsünüz.

eğer FINDIK yağıysa doğru...

Şarkılar güzelse hala
Hala sarıysa mimozalar

28 Mesaj
13 Mart 2010; 9:53:23 

fındık yağı %100 fındık yağıdır. bundan veya piyasada satılan herhangi bir üründen şüphesi olan "ALO GIDA 174" hattını aradığında derhal denetlenmektedir. 10-15 gün içerisinde de size denetleme sonucu hakkında bilgi verilir. Ambalajı üzerinde fındık yağı yazıyorsa fındıkyağıdır.

karışım yağ satmak isteyenler için zaten karışım yağ satışının önünde hiç bir engel yoktur. fakat ambalajı üzerinde bunu belirtmek zorundadır.

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

2068 Mesaj
13 Mart 2010; 10:22:32 

quote:

kanola yağını durma al,ama ayçiçek yağını sakın kullanma en zararlı yağ ayçiçek yağıdır bunuda unutma..

fındık yağıda çeşitli yağların karışımıdr,ayçiçek olması şart değil ben farzı muhal dedim..

ama inanın FINDIK değil..

bi gidin be bi gidin.. kanola yağı leş gibi kokuyor.. kim çeker onu.. yağdan anlamıyorsunuz bari dedikodularla konuşmayın burda

154 Mesaj
13 Mart 2010; 10:40:13 

quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

bi gidin be bi gidin.. kanola yağı leş gibi kokuyor.. kim çeker onu.. yağdan anlamıyorsunuz bari dedikodularla konuşmayın burda

sen bi git..bilmeden konuşuyorsun Kanola yağı yağl ar içerisinde en az zararlı olan yağdır.. ve yağların hepsi zararlıdır fındık yağı bile .. bilmeden konuşuyorsun KANOLA' yı Türkiyede ilk rafine eden fabrikada bende vardım.. kanola yağının rafinesi zahmetli bir prosestir ve çok yüksek sıcaklıklarda vakum altında yapılır.. dediğim gibi zahmetlidir ama en az zararlı yağda kanola yağıdır...sen gidip ucuz ürünleri takip edeceğim diye alacağım diye kalitesiz ürünleri almış olabilirsiz..

ama tekrarlıyorum fındık yağı olarak almış olduğunuz yağlar fındık yağının spesifik özelliklerine en yakın olan ve maliyetleri çok daha düşük olaan yağların karışımıdır...

Şarkılar güzelse hala
Hala sarıysa mimozalar

1525 Mesaj
13 Mart 2010; 12:04:50 

quote:

Orijinalden alıntı: riveral

bir arkadaş da belirtmiş ham fındık yağı litresi 1.80 tl civarıymış:

http://www.tmo.gov.tr/Main.aspx?ID=18
burda analiz sonuçları da var.

linkte 1.80+kdv diyor kdv dahil litresi 2.12 yapar 5 litresi 10.6 tl bir de bunun işlenmesi ambalajlanması kar payı satışa gelene kadar aradaki kişilerin kar payları var maliyeti 11.75 tl geçer bu fiyata saf fındık yağı satmaları imkansız, ayçiçek yağı katkılı olduğunu sanmıyorum muhtemelen kanola (GDO) yağı pamuk yağı katkılıdır. Verdiğiniz linkteki bilgi bir anlamda saf olmadığının belgesidir.

ek bilgi:Yağ karışımlarında kullanılan sağlıklı olduğu iddia edilen kanola yağı genetiği değiştirilmiş kolza bitkisinden üretilen bir üründür genetiği değiştirilmiş ürünlerinin zararlarına şuradan http://www.sabah.com.tr.../11/06/gdonun_zararlari bakabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karmaşık -- 13 Mart 2010; 12:20:26 >

2148 Mesaj
13 Mart 2010; 12:22:13 

Hadi bize yedirdiler fındık yağı diye motor yağını, bunların rakipleri uyuyor mu?

401 Mesaj
13 Mart 2010; 12:28:13 

bu fiyatlar 1 yıl vadeli fiyatlar,peşin fiyatı 1,70 TL, ayrıca bu TMO ürettirip sattığı fiyat, fabrikanın kendi fabrikasında ürettiğini düşünürsek fiya daha da düşer.

quote:

Orijinalden alıntı: karmaşık

linkte 1.80+kdv diyor kdv dahil litresi 2.12 yapar 5 litresi 10.6 tl bir de bunun işlenmesi ambalajlanması kar payı satışa gelene kadar aradaki kişilerin kar payları var maliyeti 11.75 tl geçer bu fiyata saf fındık yağı satmaları imkansız, ayçiçek yağı katkılı olduğunu sanmıyorum muhtemelen kanola (GDO) yağı pamuk yağı katkılıdır. Verdiğiniz linkteki bilgi bir anlamda saf olmadığının belgesidir.

ek bilgi:Yağ karışımlarında kullanılan sağlıklı olduğu iddia edilen kanola yağı genetiği değiştirilmiş kolza bitkisinden üretilen bir üründür genetiği değiştirilmiş ürünlerinin zararlarına şuradan http://www.sabah.com.tr.../11/06/gdonun_zararlari bakabilirsiniz

1525 Mesaj
13 Mart 2010; 12:33:56 

quote:

Orijinalden alıntı: riveral

bu fiyatlar 1 yıl vadeli fiyatlar,peşin fiyatı 1,70 TL, ayrıca bu TMO ürettirip sattığı fiyat, fabrikanın kendi fabrikasında ürettiğini düşünürsek fiya daha da düşer.

hayır bu fiyat tmo nun yağ üreticisi firmalara sattığı ham fındık yağı fiyatı linkteki tablodanda görüleceği üzere tonlarca yağı üretici alır yağ üreticisi ham fındık yağını 1.80 den daha ucuza mal edemez çünkü bu fiyat zararına satılan fiyat

154 Mesaj
13 Mart 2010; 12:36:30 

quote:

Orijinalden alıntı: tcmb

Hadi bize yedirdiler fındık yağı diye motor yağını, bunların rakipleri uyuyor mu?

iyi bakarsanız neredeyse her marketler zinciri bunun kampanyasını yapıyorlar ve yapmaya devam edeckeler ...daha kampanyalar olacaktır..

ama belittiğim şartlarda...

ayrıca kanoa yağının faydaları uzun uzun anlatabilirim. yağların hepsi zararlıdır.ancak kanola yağı en az zararlı hatta faydalıdır.. bence gazete haberlerine fazl itibar etmeyin dediğiniz gibi genetiği değiştirilmiş başka bir bitkinni türevi olabilir ancak bahsettiğiniz şekilde değil..

bunlara tammamen zararlı demek doğru değildir. ancak bu maliyetlerde kesinlikle fındık yağı satlması söz konusu olamaz...

Şarkılar güzelse hala
Hala sarıysa mimozalar

2995 Mesaj
13 Mart 2010; 12:36:37 

birbirinizi yemeyin en saglıklı yag tüketimi bir arada dengeli tüketmektir zeytin-mısır-fındık vs..

birini salatada kullanıyorsan digerini yemeklerde kullanırsın vs..

2068 Mesaj
13 Mart 2010; 13:13:47 

quote:

sen bi git..bilmeden konuşuyorsun Kanola yağı yağl ar içerisinde en az zararlı olan yağdır.. ve yağların hepsi zararlıdır fındık yağı bile .. bilmeden konuşuyorsun KANOLA' yı Türkiyede ilk rafine eden fabrikada bende vardım.. kanola yağının rafinesi zahmetli bir prosestir ve çok yüksek sıcaklıklarda vakum altında yapılır.. dediğim gibi zahmetlidir ama en az zararlı yağda kanola yağıdır...sen gidip ucuz ürünleri takip edeceğim diye alacağım diye kalitesiz ürünleri almış olabilirsiz..

ama tekrarlıyorum fındık yağı olarak almış olduğunuz yağlar fındık yağının spesifik özelliklerine en yakın olan ve maliyetleri çok daha düşük olaan yağların karışımıdır...

şaka gibisiniz yahu.. madem bu biliyorsunuz yine şikayet etmiyorsunuz arkadaşımmm laf at sonra kaç ne ala memleket.. kanola denen yağın işlevi maem o kadar meşakkatli niye en ucuz yağ, kanola? hayatımda aldığım en dandik yağ KANOLA YAĞI.. ne biçim bi kokusu vardı öyle aklıma geldikçe hala tiksinirim.. KANOLA

bu arda aradaşlar tmonun sitesi toptan değil.. perakende.. siz gidip 100 ton fındık alırsanız hatrı sayılır indirim yapılır.. o sebeple böyle ucuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo_canon1 -- 13 Mart 2010; 13:19:33 >

1066 Mesaj
13 Mart 2010; 13:53:27 

TMO yağ üretmiyor ki satsın anlamsız ve bidiğini sanan ama hiçbirşey bilmeyen arkadaşların konuşmaları var ortada ...
TMO ya yağı üreten Ordu yağ sanayii firmasıdır ... Bu firmaya TMO fındık verir ihtiyacı nispetinde yağ alır ... Peki bu firma kim ? Bu firma Çotanak markasının sahibi ...
Kanola yağı piyasadaki sıvı yağlar içerisinde doymuş yağ oranı açık ara en yüksek olan yağdır ... Ve kokusu da inanılmaz berbat bir yağdır ... Kızartmasını yiyebilme şansınız yoktur ...
Tekrar tekrar fiyatın niye böyle olduğunu anlatmaya gerek yok, akıl ve mantık sahipleri için açıklaması yapıldı ...
Yeri gelince "muz cumhuriyeti" muhabbetleri yapılsa da bir ürüne "fındık yağı" deniliyor ise o %100 fındık yağıdır ... Karışım yağ satmak SERBESTTİR (paket üzerinde belirtmek koşulu ile) Yani karışım yağ satmak serbest iken firmayı kapattıracak kadar büyük cezası olan yalan beyanda neden bulunsunlar ? İddialar inanılmaz saçma ve mesnetsiz ... iddiaların en ufak tutulur tarafı yok ... İddia sahiplerine Kanola yağı ile hayatlarında mutluluklar dileyin ve geçin ... Var bir sıkıntıları demek ki bu konuda, tedavi sorumluluğumuz olmadığından burada o sıkıntıları biz giderebilecek değiliz ...
Herşey bir yana pratik denen durum var, bizim evde Fındık Yağı kullanılmaya başladığından beri, en iyi markanın ayçiçek yağı da dahil diğer yağlar ile kızartma yiyemiyoruz ... Mevcut durumu fırsat olarak değerlendirip seneye devlet fındık alımı yapmayacağından bu fiyatları bulamayacağımızı bilerek Fındık Yağının tadını çıkarın ...

401 Mesaj
13 Mart 2010; 14:28:57 

arkadaşa katılıyorum,kanola yağı olarak 2 marka denedim ve kokusu çok kötü geldi,ayrıca özellikle kızartmalardan sonra rahatsızlık verdi.
1 yıldır fındık yağı kullanıyoruz, her bakımdan daha iyi,koku yok,yemeklerde bir ağırlık vermiyor,özellikle kızartmalarda çok iyi.

quote:

Orijinalden alıntı: TuzsuzDELiBEKiR

TMO yağ üretmiyor ki satsın anlamsız ve bidiğini sanan ama hiçbirşey bilmeyen arkadaşların konuşmaları var ortada ...
TMO ya yağı üreten Ordu yağ sanayii firmasıdır ... Bu firmaya TMO fındık verir ihtiyacı nispetinde yağ alır ... Peki bu firma kim ? Bu firma Çotanak markasının sahibi ...
Kanola yağı piyasadaki sıvı yağlar içerisinde doymuş yağ oranı açık ara en yüksek olan yağdır ... Ve kokusu da inanılmaz berbat bir yağdır ... Kızartmasını yiyebilme şansınız yoktur ...
Tekrar tekrar fiyatın niye böyle olduğunu anlatmaya gerek yok, akıl ve mantık sahipleri için açıklaması yapıldı ...
Yeri gelince "muz cumhuriyeti" muhabbetleri yapılsa da bir ürüne "fındık yağı" deniliyor ise o %100 fındık yağıdır ... Karışım yağ satmak SERBESTTİR (paket üzerinde belirtmek koşulu ile) Yani karışım yağ satmak serbest iken firmayı kapattıracak kadar büyük cezası olan yalan beyanda neden bulunsunlar ? İddialar inanılmaz saçma ve mesnetsiz ... iddiaların en ufak tutulur tarafı yok ... İddia sahiplerine Kanola yağı ile hayatlarında mutluluklar dileyin ve geçin ... Var bir sıkıntıları demek ki bu konuda, tedavi sorumluluğumuz olmadığından burada o sıkıntıları biz giderebilecek değiliz ...
Herşey bir yana pratik denen durum var, bizim evde Fındık Yağı kullanılmaya başladığından beri, en iyi markanın ayçiçek yağı da dahil diğer yağlar ile kızartma yiyemiyoruz ... Mevcut durumu fırsat olarak değerlendirip seneye devlet fındık alımı yapmayacağından bu fiyatları bulamayacağımızı bilerek Fındık Yağının tadını çıkarın ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riveral -- 13 Mart 2010; 14:30:31 >

4453 Mesaj
13 Mart 2010; 15:17:29 

Kanola yağınden memnunum ben, bir rahatsızlık hissetmedim..

Carrefourda da sırma fındık yağı 14 liraydı galiba düşünene.

• Asrock N68C-GS FX AMD DDR2 DDR3 1066MHz Soket AM3 AM2 AM2, Amd FX-4100 X4 3.6 Ghz Soket AM3, MSI N9600 GT, 320 GB WD Harddisk, 2x2 Gb 1333 Mhz DDR3 Kingston Ram, LG Dvd-RW, Everest 460W Kasa
  • 13" MacBook 2.4 GHz Retina 2.4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 2.9 GHz'e kadar Turbo Boost 8 GB 1600 MHz bellek 256 GB PCIe tabanlı flash depolama Intel Iris Graphics 9 saat pil

154 Mesaj
13 Mart 2010; 22:04:22 

quote:

Orijinalden alıntı: TuzsuzDELiBEKiR

fındık yağının doymuş yağ oranıda KANOLA yağına yakındıır,,iyi rafine edilmiş bir KANOLA yağı ZEYTİNYAĞI kadar sağlıklıdır...

FINDIK yağını bu kadar beğeniyor olmanız,önceden kullandığınız AYÇİÇEK ve MISIR yağlarına benziyor olmasından,,,çünkü fındık yağı diye satılan yağın içerisinde AYÇİÇEK yağı vardır...

Şarkılar güzelse hala
Hala sarıysa mimozalar

2068 Mesaj
13 Mart 2010; 22:43:01 

quote:

fındık yağının doymuş yağ oranıda KANOLA yağına yakındıır,,iyi rafine edilmiş bir KANOLA yağı ZEYTİNYAĞI kadar sağlıklıdır...

FINDIK yağını bu kadar beğeniyor olmanız,önceden kullandığınız AYÇİÇEK ve MISIR yağlarına benziyor olmasından,,,çünkü fındık yağı diye satılan yağın içerisinde AYÇİÇEK yağı vardır...

artık cevap yazmıyorum

2285 Mesaj
13 Mart 2010; 23:15:27 

konala yağsı yinirmi en berbat en pis en kalitesiz iğrenç kusmuk bişi
genetiği oynanmış bitkilerden yağ yapıyolar onada kanola deniyo
adamlar bitki bolca yağ salgılasın diye genetini değiştiriyoru sende alıp yiyon bu yağıyı

bim lütfetmiş iyi bi fırsat snumuş git 5 tenike al yimene bak gerisini karıştırma

6438 Mesaj
13 Mart 2010; 23:24:21 

toblerone nestle miş.
bizim buradaki bim üstünü karalamış onun.
geçende 5.75 mi neydi fiyatı yine bimde.

154 Mesaj
14 Mart 2010; 9:18:59 

quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1