Şimdi Ara

CeBIT 2010: SSD ve 2.5' Sabit Diskler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
14.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CeBIT Hannover 2010'da SSD ve 2.5" sabit disklerde de bir çok ilgi çekici model kullanıcılarla buluştu. 2.5" taşınabilir sabit disklerde USB 3.0, SSD'lerde ise PCIe arabirimini kullanan Ultra Hızlı modeller ön sıralarda yer alıyordu.

• videoda oldugu gibi anca rüyada görürüz o hızları.pata için bile ssd üretilmiş.her insana hitap edebilecek çeşitler hazırlanmış görülüyor.SSD fiyatlarının düşmesi ümidiyle..
  • Şu Z-Drive küçük bir servet olsa gerek.Orta yollu bir araba alınır hani.
  • HDD lerden kurtulalım yaa ucuzlasın su SSD ler
  • usb2.0 SSD'lerın fiyatları hızla düşüşe geçecektir.
  • vaybe hd103sj bende 135 mb değer alırken orda 711 mb görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

vaybe hd103sj bende 135 mb değer alırken orda 711 mb görünüyor

nerede 135 alıyo?
  • crystaldiskmark yazılımında
  • kingston 120gb ssd aldık notebooklardan birine taktım kurdum düğmesine basmamla 17 sn açılıyor masaüstüne geliyor hazır şekilde inanılmaz hızlı notebook hp dv5000 pavilion ocz markanın daha iyi olduğunu duydum kullanan büyüklerimden
  • 5 seneye ucuzlar :D
  • 5 sene çok bence 1-2 sene içinde başlar ucuzlamaya bir kaç sony vaio modelinde görmüştüm ssd disk li notebook
  • vaio da gördüm dediğin modeller 7000 tl den başlıyor :) 256 ssd li i7 720 5650 :)) araba parası
  • SSD ler hem hızlı hem de sağlam. Videoda da gösterildiği gibi sarsıntılı olsa da çalışmaya devam ediyor SSD.

Başka bir başlıkta vardı, hata öncesi kullanım 1.5 milyon saat denilmişti o da 170 yıl yapıyor. Demek istediğim şudur ki, parasını kesinlikle hakediyor SSD ler o yüzden de kolay kolay ucuzlamayacaklardır.
  • ssd lerin asıl problemi hafıza kapasitelerinin harddisklerden az olması veya denk olmaması yoksa para problemi olmayan çok kişi var.ilk önce bu olursa uygun fiyata daha sonra dayanıklılık problemini çözer üreticiler.ama bu iş daha bitmedi o yüzden bekleyeceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakup_unsal

vaio da gördüm dediğin modeller 7000 tl den başlıyor :) 256 ssd li i7 720 5650 :)) araba parası

çok para usta
  • SSD'ler uygun hafıza/fiyat oranına ulaşmadan alınmaz.mutlaka önce üreticilerin bunu halletmesi lazım.harddisklerin hafıza/fiyat oranının
    yanına bile yaklaşamıyor çünkü.
  • SSD için EN AZ 3-4 sene beklenmeli.
  • Aslında bu diskler bence depolama amaçlı değilde mesela 2 tane 75 gb lık modeli raid-0 yapacaksın işletim sistemi kuracaksın.Depolama içinde yine bildiğimiz diskleri kullanacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

hayalimde 2 adet 200-250GB SSD ile raid0 kurmak ve 400-450MB/s oyuma yazma hızlarına ulaşmak var.
    acaba bunu makul bir fiyata kaç yıl sonra yapabilirm...

Bellek üreticilerinin tamamı SSD piyasasına atılınca sanırım
  • Raidi geçtim. Sadece sistemi ve 3-5 oyunu ssd üzerinden çalıştırsam yeterli. 64 gb ya da en fazla 128 gb olanlar yeterli benim için. Ancak bi 5870 parası şuan.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.