Ukrayna-Odessa ya nasıl giderim..
357 Cevap107387 Görüntüleme29 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3781 Mesaj
10 Mart 2010; 11:14:19 

Arkadslar ben ve arkadsım mayıs hazıran ayı gıbı 1 haftalıgına yakın bir ülkeye turistik gezi yapalım diye karar aldık..aklımızda ukrayna var ve kiev ve odessayı onerdıler..odessa hakkında malum bılgıler zaten var..ben sırf karı kız ıcın gıtmek ıstemıyorum turıstık gezı eglence vs olan yer ıstıyorum..odessa uygunmudur..nasıl gidilir..gemı ucak varmıs..vize nasıl alınır en onemlısı nerede kalınır ne yenır ne ıcılır..bu konularda bılgısı onerısı olan varsa yazarsa sevınırım..şimdiden tesekkurler..

1223 Mesaj
18 Mart 2010; 23:24:14 

Gemi ile ucuza gidelebildiğini duymuştum. Ama odessa'nın zaten bir Türk olarak karı kız yönü sadece seyirci olarak sana çekici gelecektir. Zira çok Türk varmış Odessa'da. Pekte el üstünde olacağını sanma

SONY LBT-XGV8 ..... O Bir Efsane ..... LBT Efsanesi 2x340=680 Watt RMS Güç İle Devam Ediyor.....LBT-XGV8'i Takip Edin........

2011 1.3 CDTI Astra Cosmo

232 Mesaj
17 Nisan 2010; 15:39:01 

2 kez ukraynaya gittim, hem odessada hem kievde kaldım, sana geniş bilgi verebilirim.
Öncelikle yazın gideceğin için odessada daha fazla kalmanı öneririm,
Vize kendin alman zahmetli o sebeple bir tur firmasına 100 usd + 1 adet foto veriyorsun onlar ayarlıyor vizeni, 80 usd için onca zahmet çekme(cekeceksen de gereken invitation filan parayla satıyorlar ukraynalılar:)

gidiş için thy ve dombass aero'ya bakabilirsin, ben gemi olayını eger zamanın kısıtlı değilse (15 gun yıllık iznin varsa salla ogrenciysen olabilir) öneririm, gemi fiyatı 200 usd gibi, ucak bileti ise 550 gibi bir fiyat oluyor,,,

eğer evde kalayım dersen onerim http://odessaapts.com/ olur
Julia'ya mail atıp begeniğin evin musaitliğini kontrol edebilirsin ve liste fiyatından biraz indirim yapabilir.
http://odessaapts.com/apartment_details.php?id=29
ben kuçuk arnautskaya caddesindeki yukarıdaki evde kalmıstım ambians olarak oneririm.

evde kalmayacaksan 50 usd/gece chorne more hotel (4 yıldızlı ama bizim 3 yıldızlılardan kötü) bir de 20 usd/gece stella hotel var) ama ben ev tutmanızı oneririm malum sebeplerden...

Eglence olarak ise gunduz arcadia beachde deniz sefası yapabilir ve kız tavlayabilirsin,,,kızlarla tanısmak filan kolay, gerci son donemde turklerden biraz urkmusler daha zorlasmıs olay,,,
masaj salonlarına gitmeni tavsiye ederim cok guzel oluyor :)

eglence olarak da benim gittiğim donemde arcadia'da western, ithaka ve ibiza vardı, western daha cok ufak yas grubunun mekanı... ama guzel,,,ithaka ve en cok da ibizayı begenmiştim,,,yalnız western'in yerine baska bi bar acılmıs gibi duydum ne kadar dogru bilemiyorum...
kultur turizmi acısından sadece balmumu muzesi var odessada baska bi gezilcek yer yok,,,
gunun muhtemelen deribasovskaya denen beyoglu caddesinin ufagı bi yerde gececek,,,
orada da ufak tefek barlar var, laila bir türk barı oraya gidebilirsin, caprazında turkuaz vardı, gunduzleri kebapcı aksamları disko :) ama orda bir azeri bir arap'ı oldurmus kapatılmıs ama baska bir isimle yine acıldı diye duydum,,,

bir de captain morgan isimli bir mekan var, biraz VIP kacıyor ama gelenlerin de kalitesi yuksek tabii,,,girişte para yedirmen gerekebilir....

Son olarak da Palladium isimli kapalı klup var, genel olarak oraya gore ortayas sayılan 25-30 yas grubu gelior...

Kiev gezilecek yer olarak daha iyi,,,Gidebileceğin birkaç muze var, eglence için ise patipa ve arena en iyileri...
arenada genelde turist avlamaya calısan (bana bi içki ısmarla diye ortada gezen) salak kızlar var,,,ama ısmarlarsan odulunu alıyorsun,,,patipa daha bi samimi yer :)

bir de ceaser's palace var tabii:) eger gece bir vakte kadar bi nane alamadıysan ve eve yalnız donmek istemiyorsan uğra derim...

1120 Mesaj
18 Nisan 2010; 3:00:27 

Hocam cümlelerin çok samimi olmuş.

116 Mesaj
19 Nisan 2010; 16:25:16 

aklım oynadı.. duramam buralarda gayrı..:)

2106 Mesaj
20 Nisan 2010; 17:03:54 

barlarda ne kadar para harcanıyor? mesela bira fiyatı yada vodka iyatı ne kadar ortalama barlarda? aslında şunu sormak istiyorum kalacak yer vize ve ulaşım parası haricinde ne kadar paramız gider 1 haftalığına?

Play Station 3 Slim 120 Gb Ntsc-U, Xbox 360 Pal, Lenovo Y560, Toshiba P300 26L, Samsung LG 42LW4500 Tv, Logitech Z5500, İphone 4 32 Gb, İpad2 16 Gb Wi-Fi, Nikon D300, Sigma 24-70 F2.8, Nikon 50mm F1.8, Sigma 70-300

232 Mesaj
20 Nisan 2010; 23:29:20 

walla hocam mekana gore değişir fiyatlar
ben eski fiyatları vereyim ama
oncelikle bizim taksimdeki bar misali bar gormedim ben hiç, her yer disko, kıytırık yerlerde 35 hrv gibi bira ama herkes şampanya ya da vodka içiyor, onlar da ucuz zaten moldova sarabı 80 hrv odessa sarabı 120 hrv idi, (şişe)
tekila 300-400 gibi birsey olması lazım
kievde iyi yerlerde(misal arena) fiyatlar pahalı; mojito 85 hrv bira 75 hrv gibi sambuka var super bişi o da 75 hrv idi
bu arada 800 hrv=100 usd idi en son su an nasıl bilemiyorum

odessada pek birşey gitmez zaten içki haricinde o da ucuz, en yuksek para kalacak yere gidiyor cunku accomodation cok pahalı,
kievde fiyatlar odessaya gore cok yuksek + her seferinde taksi parası vermek zorundasınız, bu arada taksimetre denen bir sey yok herhangi bir aracı durdurup pazarlık yapıyorsunuz :)

1 Mesaj
28 Nisan 2010; 18:29:37 

slm arkadaşlar bende arkadaşımla birlikte odessa ya gitmeyi düşünüyorum ama biz orda kalıp çalışmak istiyoruz bunun için neler gerekli çok uğraşırmıyız iş imkanları nasıl bilgilendirirseniz sevinirim saygılar ...

35 Mesaj
3 Mayıs 2010; 17:38:12 

Hocam hiç öyle Odessa-Kiev uğraşmayın size Ukrayna'da öyle bir önereceğimki emin olun başka bir yeri tatil için düşünemeyeceksiniz.

07/05/2010 Tarihini bekleyin.Buradan bildiricem.

3789 Mesaj
4 Mayıs 2010; 14:06:44 

Bu konunun takipçisiyim. Bende şöyle sağlam bir tatil yapmak istiyorum. Kendi vatanımızda 2.sınıf insan muamelesi görüyoruz. Öğrenciyim ve fazla bütçem yok. Eğlencede istiyorum ancak Türk otelleri burnumuzdan getiriyor. Zaten erkek olduğum içinde damsız almıyorlar. Tatil arkadaşı da bulamadım hala. Yazlarımın perişan olmasından bıktım usandım, bu yazda daha erken davranmaya karar verdim. Tatil arkadaşı halen bulamadım ama Ukrayna'da sanırım yazları bir festival varmış. Oraya gitmek isteyen olursa tatil arkadaşı olabilirim.

@sayimozgur
Takipçinim adaş...

Acemi Birliği: Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı
2. Tabur
Usta Birliği: Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı
Kasım 2013 Celbi 353. Dönem 2. Grup
Allah izin verirse Haziran 2014'te dönüyorum...

35 Mesaj
5 Mayıs 2010; 9:53:48 

Büyük İskender;

Yurt içinde hiç bir otele rez. yaptırma.İnan bu sene yaşadığınız en sağlam tatil olacak.Hemde Antalya da güzel bi otelde 1 hafta konaklayacağın paraya Otel-Uçak-Vize dahil bir tatil yapacaksın.

Her yıl 150,000 ziyaretçinin katıldığı,24 saat hiç müziğin durmadığını denizde,karada,otellerde,festival platformlarında sürekli dans edildiği,güneşin denize battığı,ziyaretçi bayanların melek ilan edildiği ve bu nedenle ziyaretçilerin %65 inin bayan olduğu,1 haftalık bir tatil sanırım senin en sağlam tatilin olacak.

07/05/2010 tarihinde tam detayları herkes öğrenecek.

Saygılar.

1223 Mesaj
6 Mayıs 2010; 0:27:04 

quote:

Orijinalden alıntı: sayimozgur

Büyük İskender;

Yurt içinde hiç bir otele rez. yaptırma.İnan bu sene yaşadığınız en sağlam tatil olacak.Hemde Antalya da güzel bi otelde 1 hafta konaklayacağın paraya Otel-Uçak-Vize dahil bir tatil yapacaksın.

Her yıl 150,000 ziyaretçinin katıldığı,24 saat hiç müziğin durmadığını denizde,karada,otellerde,festival platformlarında sürekli dans edildiği,güneşin denize battığı,ziyaretçi bayanların melek ilan edildiği ve bu nedenle ziyaretçilerin %65 inin bayan olduğu,1 haftalık bir tatil sanırım senin en sağlam tatilin olacak.

07/05/2010 tarihinde tam detayları herkes öğrenecek.

Saygılar.

Sabırsızlıkla bekliyoruz! Yalta mı olacak önereceğiniz yer acaba?

SONY LBT-XGV8 ..... O Bir Efsane ..... LBT Efsanesi 2x340=680 Watt RMS Güç İle Devam Ediyor.....LBT-XGV8'i Takip Edin........

35 Mesaj
6 Mayıs 2010; 10:10:27 

Yok Yalta değil...

07/05/2010 az kaldı

232 Mesaj
6 Mayıs 2010; 12:31:01 

ya birader milleti heyecan yapma...
arkadaşlar sayim bey KAZANTİP'ten bahsediyor; temmuz ortası agustos ortası festival olan, gece ve gunduz devamlı eglence içki ve yasaklı bazı seylerin oldugu,,,daha avrupa piyasasında da rağbet gören bir yer...
Yalta yakınlarında bir mekan,,,

35 Mesaj
6 Mayıs 2010; 13:31:32 

Sayın kambochian,

amacım heyecan yaptırmak değilde tam herşey belli olmadan yanlış bilgi vermemek.Yarın siteyi aktif hale getiriyoruz.O yüzden cumayı bekleyin dedim.Çok büyük reklam organizasyonlarımız var hepsi yarın itibariyle başlayacak.

Saygılar.

232 Mesaj
6 Mayıs 2010; 15:47:05 

ben organizasyondan bahsetmiyorum yerin ismini de bekleyin vs yazmıssınız ondan bahsediyorum.
neyse ben de bekleyeyim bakalım ne fiyatta nasıl birsey cıkacak, normalde kazantip'e tur vs yok biliyorum yapacaksanız ilk olur muhtemelen... ahh ahh bir daha yavruvatana gidemeden evlendik :):)

1223 Mesaj
6 Mayıs 2010; 22:17:31 

quote:

Orijinalden alıntı: kambochian

ben organizasyondan bahsetmiyorum yerin ismini de bekleyin vs yazmıssınız ondan bahsediyorum.
neyse ben de bekleyeyim bakalım ne fiyatta nasıl birsey cıkacak, normalde kazantip'e tur vs yok biliyorum yapacaksanız ilk olur muhtemelen... ahh ahh bir daha yavruvatana gidemeden evlendik :):)

Hocam öneriyor musun Kazantip'i? :)

3789 Mesaj
6 Mayıs 2010; 23:35:09 

Evet büyük gün geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Büyük İskender -- 7 Mayıs 2010; 11:00:39 >

2. Tabur

3789 Mesaj
7 Mayıs 2010; 13:42:08 

quote:

Orijinalden alıntı: sayimozgur

Evet büyük gün geldi

Buradan inceleyebilirsiniz.

www.kazantipturkey.com

İyi Eğlenceler...

2. Tabur

153 Mesaj
23 Mayıs 2010; 11:48:55 

selamlar. Bir denizci olarak deniz yolculuğunu öneririm... daha önce deniz yolculuğu yapmayan biri için değişik seçenek. adresi" google "ukrferry"". sinoptan yalta seferleri yapılmaya başlanacak deniliyor. Yalta konusuna gelince kazantip bana biraz avrupai geldi. yani hiçte ucuz değil. artı yemek için acayip bir para harcayacaksın. o video ve fotoğraftaki üstsüz kızlarda organizasyonun elemanıdır zaten... yani kimse şöyle bir hisse kapılmasın " ukraynada sizleri elleri çiçeklerle taş gibi kızlar beklemiyor!" yani tamam hatunlar 10 numara kesinlikle tartışmasız. Ama her taraf Türk dolu, elemanlar pankart açıyor burası kerhane değil diye. Bir milletin erkeklerinin çirkin kızlarının taş gibi olması mümkün mü? tabi değil Yani gittiğinizde en yakışıklı siz olmayacaksınız! Ama... onların otantik diye tabir ettiği ırklar arasındayız... Gürcü, ermeni, yunan, italyan ve biz... Yeme ve içmeye daha önceki yıllara bakarsanız daha fazla para harcayacaksınız... ama bir mc menu yanlış hatırlamıyorsam 5 tl civarı bir şeye denk geliyor. 1 euro 9.5. 1 dolar 8 grivvna. kısaca 1 tl 5 grivnaya denk geliyor. insanları genelde soğuk. ama ruslara bakınca insanlar... kesinlikle erkeklere adres sormayın. kızlarla muhattab olun en azından ingilizce konuşma oranları daha yüksek. meydanda mcdonaldsın yanında tatar yemekleri yapan bir yer var zaten elemanlar fesli falan ve Türkçe müzik çalıyorlar anlarsınız hemen. bir şehirden 1 şehir e trenle çok rahat yolculuk yapabilirsin. Vagzal tren garı demek. kesinlikle kiril alfabesini öğrenmeden gitmeyin vee gittiğiniz yerden hemen atlas satın alın... ukrayna güzeldir. 90 dolar vize 200 dolar uçak. hosteller günlük 10-20 dolar arası ve güzeller. binbir türlü insanla karşılaşma ihtimaliniz var... ve şunu bilin ki ukrayna sadece bizim abazanlar tarafından genelev diye düşünülüyor... istanbulda ankarada izmir de kerhane yok mu var tabi... orada da var... tabi burada büzüşmüşe 100 tl verirken orada taş gibiye 100 dolar veriyoruz gözüyle bizim abazanlar ukraynayı buluyor....

"VW CC"

1223 Mesaj
24 Mayıs 2010; 19:32:45 

quote:

Orijinalden alıntı: iskancavardiya
tabi burada büzüşmüşe 100 tl verirken orada taş gibiye 100 dolar veriyoruz gözüyle bizim abazanlar ukraynayı buluyor....

30 Mesaj
20 Haziran 2010; 22:08:35 

Merhaba,
Türk erkeginin imajı her yerde felaket durumda..
Seneye Ukranya'ya gidecek arkadaşlarla tanışıp beraber gidelim. ne dersiniz?

30 Mesaj
20 Haziran 2010; 22:17:03 

arkadaşlar
Belarus ve Litvanya'da tatil için ne söyleyebilirsiniz..

541 Mesaj
25 Kasım 2010; 16:50:58 

seks turizminin yılmaz takipçisi arkadaşlar için yazıyorum ,
seks turizminde en gözde ülke Tayland bu aralar.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1223 Mesaj
26 Kasım 2010; 21:02:46 

quote:

Orijinalden alıntı: tlgtck

arkadaşlar
Belarus ve Litvanya'da tatil için ne söyleyebilirsiniz..

Belarus'ta 2 defa bulundum. Ucuz güvenli bir şehir..7 gün diskolar dolup taşıyor. Tavsiye ederim

55 Mesaj
2 Aralık 2010; 12:17:21 

kieve gelmek isteyen arkadaslara yardimci olabilirim:)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6 Mesaj
3 Aralık 2010; 21:22:49 

tayland diyorum ben size baska bise demiyorum arkadaslar macerayi birakin tek kelime ile super sadece yasamaisiniz kafanizdaki baska ulkeleri atin eger rus diyorsaniz zaten onlar turkiyeyi sarmis nerde istersen var hemde cok ucuz onlar ruslar zaten dibinizde ama tayland supperrr

55 Mesaj
10 Aralık 2010; 13:53:49 

kimisi cinli sever kimisi rus:)

39 Mesaj
3 Haziran 2011; 5:40:22 

Slm arkadaşlar

Ben Thailand'a gittim bence çok farklı kokusu olan bi ülke özellikle Bankok :D

Neyse insan kendini güvende hissediyor bankok biraz karaköy misali bi yer.

Pattaya bütün ameleler gittiği için :D biz direk Phuket gittik orası biraz pahalı uçakla gidiliyor.

Neyse kızlar var erkek kız , kız erkek olmuş durumda. Kapris yapma sırası bize gibi düşünün.

Fiyatlar uygun. Ama farkında olmadan para sel olup akıyor. İnsanlar güler yüzlü, eğlence yerlerinden bazıları sabaha kadar açık.

100 baht 4 TL idi o zaman :D Tavsiye edermisin derseniz. Söyleki azarbeycan üzerinden veya abudabi üzerinden giderseniz gidiş dönüş 500$ bankok. phuket ayrı uçak bileti. çok masraf olmaz otel günlükleri 30 TL yaşarken gidin görün.

Şimdi sırada Odessa var , yarında odessaya gidiyorum. Burdaki yazılar vb başka yazıları okuduktan sonra kiev yerine direk odessaya karar verdim.

Apart önerisi için teşekkürler belki o dairede kalabiliriz. :D Thy ile gidiyoruz 2 kişi 1350 tl gidişi dönüş 100$ vize kişi başı. Geri kalan ise 7 günlük harcama ne ise :D umarım ordakiler türkleri halen daha bir parçada olsa sempati ile seviyodur :D

Hepinizi sevgi ve saygılar dilerim. Gelince düşüncelerimi yazıcam.
Allah kısmet ve nasip ederse .

Herkese nasip etsin diyelim.. :D En sonunda finali hac'da yapıcaz galiba

www.sicakfirsatlar.com

3949 Mesaj
5 Haziran 2011; 8:35:32 

Arkadaşlar, Kıbrıs'a gitmeyi düşünüyoruz. St. Petersburg da bir ihtimal olabilir. Sizce Rusya'ya kışın mı gitmek daha mantıklı olur. Neticede kız olayına pek girilmeyecek. Rusya'da gezecek yer de yoktur gibi geliyor bana ama.. Diskoları falan..vs nasıldır her iki ülkenin de ?

Kıbrıs'da Girne'de kampanyalar var genelde ama herşey dahil ama dışarı çıkınca diskosu..vs pahalı mıdır Antalya gibiyse sıkıntı yok

266 Mesaj
5 Haziran 2011; 10:47:48 

dönüşünü 4 gözle bekliyoruz
quote:

Orijinalden alıntı: alpc

Slm arkadaşlar

Ben Thailand'a gittim bence çok farklı kokusu olan bi ülke özellikle Bankok :D

Neyse insan kendini güvende hissediyor bankok biraz karaköy misali bi yer.

Pattaya bütün ameleler gittiği için :D biz direk Phuket gittik orası biraz pahalı uçakla gidiliyor.

Neyse kızlar var erkek kız , kız erkek olmuş durumda. Kapris yapma sırası bize gibi düşünün.

Fiyatlar uygun. Ama farkında olmadan para sel olup akıyor. İnsanlar güler yüzlü, eğlence yerlerinden bazıları sabaha kadar açık.

100 baht 4 TL idi o zaman :D Tavsiye edermisin derseniz. Söyleki azarbeycan üzerinden veya abudabi üzerinden giderseniz gidiş dönüş 500$ bankok. phuket ayrı uçak bileti. çok masraf olmaz otel günlükleri 30 TL yaşarken gidin görün.

Şimdi sırada Odessa var , yarında odessaya gidiyorum. Burdaki yazılar vb başka yazıları okuduktan sonra kiev yerine direk odessaya karar verdim.

Apart önerisi için teşekkürler belki o dairede kalabiliriz. :D Thy ile gidiyoruz 2 kişi 1350 tl gidişi dönüş 100$ vize kişi başı. Geri kalan ise 7 günlük harcama ne ise :D umarım ordakiler türkleri halen daha bir parçada olsa sempati ile seviyodur :D

Hepinizi sevgi ve saygılar dilerim. Gelince düşüncelerimi yazıcam.
Allah kısmet ve nasip ederse .

Herkese nasip etsin diyelim.. :D En sonunda finali hac'da yapıcaz galiba

1125 Mesaj
5 Haziran 2011; 10:59:51 

ST petersburgda gezilecek yerleri gezmeye zamanınız yetmez. Rusya tarihi bu şehirde akmış. Bence herkesin ölmeden gdip görmesi gereken bir yer. Hele de White nights ( Beyaz geceler ) zamanı.

Girne de güzel bir yer. Neticede evinde hissedersin. Bence bütçene göre önceliğini kendin karar ver. Kıbrısa gidersen de Kaya Artemisi öneririm ama Otel odalarında kalmak şartıyla. Şeftali kebabı yemeden , turla geziye çıkmadan dönme

3949 Mesaj
6 Haziran 2011; 13:53:43 

@koko69,

Kaya Artemis eski bir otel olduğundan gerek hakkında çok şikayet var. www.otelsikayeti.com da ortak olarak otelin pis ve bakımsız olduğundan bahsedilmiş. Zaten güneydeki bütün otellerin ortak noktası olan personelin kaba davranış biçimi de aşikar.

Kıbrıs'a gideceğimize güneye gideriz dedik ve onu bu yaz düşlerimize geri gömdül :D

St. Petersburg ise bu sene biraz tuzluya gelecek gibi.. Onu da erteleme ihtimalimiz var.

Bu arada ben tatil yaparken müzeleri göreyim derdinde değilim, yaşam şekli, barlar restoranlar ve gece hayatı ilgilerim arasında. Bu konuda bilgi verebiliyor musunuz

1125 Mesaj
6 Haziran 2011; 19:38:37 

@kyorhan

Kim demiş kaya artemis eski otel diye size? Adamlar oteli 2-3 sene evvel açtı... Şikayeti bol mu dersen boldur. Çünkü ben de ilk kaldığımda çok şikayetçi olmuştum. 2. defa özür dilemek için davet etti Genel Müdürü ve 2 . ziyaretim de ise memnun ayrıldım... Otel kısmında yani herkesin anlayacağı şekilde söylersek Tapınak kısmındaki odalar vs. gayet başarılı. Ama diğer yandan villa odaları diye geçen bölümde bence hiç kalınmaz ve şikayeçilerin ana kaynağı burası...Bir de oteli tam bitirmeden açtılar o da çok puan kaybettirdi. Ama bafra bölgesinde çok güzel bir yatırım kazandırıldı Kaya Artemis oteli yapılarak.

St petersburg olayına gelirsek size anlatılmaz yaşanır diyorum..

1223 Mesaj
7 Haziran 2011; 10:40:59 

quote:

Orijinalden alıntı: koko69
St petersburg olayına gelirsek size anlatılmaz yaşanır diyorum..

Sen yine de azıck da olsa anlatsan olmaz mı? Benimde aklımda Peter'e(Ruslar böyle diyor Peter ) gitmek var. Tarihi güzelliklerin yanında "doğal" güzellikler nasıl?

3949 Mesaj
8 Haziran 2011; 13:05:24 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyorhan -- 13 Mart 2014; 13:50:59 >

1125 Mesaj
2 Temmuz 2011; 1:52:34 

quote:

Orijinalden alıntı: yurtdisitecrubesi

Ukrayna ile ilgili bilgilendirici bir paylaşım :)

http://www.yurtdisitecrubesi.com/profiles/blogs/ukrayna-vol-1-baslangic

Güzel paylaşım ama devamı nerede ? Devamı haftaya deme sakın

3 Mesaj
15 Ağustos 2011; 23:09:30 

odessa da tatil.....

başımdan gecenleri baştan sona anlatım en azından daha önce hiç gitmeyenlere bi kaç tüyo olur.ben 3-10 agustos arasında ordaydım...

iki arkadaş gitmeye karar verdik biraz maceral yaşayalım diyere turla gitmeyi istemedik.evi uçağı vizeyi kendimiz ayarladık.ilk iş vize, sanırım eylül 2011 de vize kalkacakmış ama biz mecburen vize aldık. ukrayna turustlik vize harcı 50 dolar ama biz konsololsukla uğraşmamak için taksimde bi aracı kuruma 95 dolar verip vizemizi seyahat sigortamızı ve voucher umuzu çıkardık...zaten kosoloslugada gitseninz ıvırıyla zıvırıyla 70 doları bulucak masrafınız karar sizin.aracı kurum 3 günde vizemizi,seyah sigortasını ve voucher çıkardı.

kalıcak yer olara otel tercih etmedik.evde kaldık ve hiç bir sorun yaşamadık.kaldığımız ev çok luxtu ve plaja 5 dk mesafedeydi inernette biraz araştırırsanız birçok firmanın ev kiraladıgını görürsünüz bizim kaldıgımız ev Arcadia semtindeydi ztn yaz tatili için gidiyorsanız kesinlikle Arcadia bölgesini tercih edin. Odessa nın merkesi Deribasovskya denilen bölge yazın pek hareketli değildi ztn burda bulunan ünlü gece klubu YO da kapalıydı.kaldığımız eve günlük 120 dolar verdik. evde iki tane çift kişilik yatak vardı biz iki kişi kaldık.yani kişi başına günlük 60 dolar verdik.ben arkadaşımla birlikte yatarım problem olmaz derseniz evde 4 kişide kalabilirsiniz 30 dolar verirsiniz kişi başı.

odessaya uçakla gitmeyi tercih ettik biz yaklaşık 2 ay öncesinden bileti aldık 650tl(gidiş-dönüş) çıvarındaydı ama gemi ilede gidilebiliyormuş yolculuk uzun sürdüğü için hiç araştırmadım açıkcası uçaktan daha makul olacagı kesin zamanı olanlar gemi yolunu seçebilir.uçakla 1 saate odessada oluyorsunuz.

evet tatil başlasınnnnnnn.......

uçaga ilk bindiğimda yolculara söyle bi baktım tamam lan kesin ukraynaya gidiyoruz dedim.herkes sarışın herkes kumral arada esmer çıkıyo onlarda bariz türk hemen belli ediyor kendini.yerimize oturduk uçağın havalanmasıyla inmesi bir oldu malum 1 sa yolcuk sonuçta.odessa havalimanını görünce ilk dumura uğruyorsunuz havalimanı demeye şahit lazım o derece yani.atatürk havalimanına kurban olursunuz.pasport kontrol sırasına girdik ardından allahım sıra bi turlu ilerlemiyor 5 görevli var kontorol yapan.neyse sonunda sıra bana geldi pasapordomu verdim görevliye 5 dk inceledi mühürü vurup gönderdi.veee işte resmi olarak odessa topraklarındayım hızlı bir şekilde bavulları alıp havalımanından çıktık yanımızda sadece evin adresi var.hemen yanımıza yaşlı bi amca geldi.taksiciymiş adresi gösterdik 25 dolar istedi.daha onceden fromlarda okumuştum pazarlık mubah bu şehirde.hemen pazarlıga giriştik 17 dolara anlaştık.amca bizi evin önune getirdi.paramızı verip helalleştik :) eve yerleşmesi yol yorguluğu derken acıktık sigaramız bittmişti dışarı çıkmak şart olmuştu havada kararmışı.yanımda dolar var ve ukraynanın ulusal para birimi grivna çevirmek lazım tabi hiç biyere açık dövizci bulamadık.hiç bir yerde dolarla alış veriş yaptırmıyor ulan istanbulda olsa havada kaparladı diye düşünüyorum.neyseki kredi kartımız yanımzdaydı bi markete girip 1 şişe votka 2 paket marlboro alıp çıkıyoruz(yemek bekleyebilir:) ). yaklaşık 60 grivna verdik(yani 12 tl).
1 TL --> 5 grivna
1 USD---> 8 grivna yaşagı yukarı kurlar bu durumda.

ertesi sabah kalkıp yemek yiyelim artık dedik bir büfe bulduk.bildiğiniz türkiyedeki tavuk döner dürüm yapıyor ama bizimkilerden daha torpilli koyuyor malzemeyi oda 1 tanesi yaklaşik 18 grivna verdik.evettt artık plaja gitme zamanı başlıca beach club ları İbiza, İtaka oranın üst sınıf yerleri buralar ben en çok ibizayı sevdim. itaka nın denizi temizdi ama. buralara giriş hafta içi 50 grivna h.sonu 150 grivna.

ibiza beach te 50 grivna(h.içi) verip girince plajda şezlon veriyorlar.havuz başında şezlon istiyorsanız 150 grivna istiyorlar. yok ben lüxe düşkünüm diyorsanız 2000 grivna verip loca alabilirsiniz. loca alırsanız 1500 grivnalık yiyip içebiliyorsunuz yani aslında 500 grivna ödüyordunuz geri kalanını yiyip içiyorsunuz tabi biz iki ikişi 1500 grivna hakkımızın tamamını kullanamadık :)

gelelim kızlaraa....ibizanın potansiyeli iyi kalitesi yüksek ama odessanın yerlisinin çogu ingilizce bimliyor ingilzce bilen kiev den gelen yerli turstler.ufak bi tavsiye kızlarla muhabbet kurmak istiyorsanız loca almayın abi en iyisi havuza sezlong lamak muhabbet imkanı daha çok.halk plajları da var ama orda biraz kalite düşüyor tabi türkiyediki halk plajlarına 5 basar.öncelikle şunu söylim kızlar gelip üzerinize atlamıyor.biraz öz güveninizin olması lazım.gidip konuşun abi kızlarla hiç çekinmeyin türkiyede ki gibi değil ortam reddilme olasılın yüzde 1 oda öküzlük yaparsan.kızla konuştun elektiriği iyi birazcık elini cebine atıcaksın tabi sonra bi randevu koparırsın gece için 10 kızla konuşursan bunların 3-4 ü sözünün eri çıkıyor ve geliyor ama kızın tel.i almayı unutma :) ben ilk gün kendimi portekizli olarak tanıttım çünkü forumlarda aman türküm demeyin kızlar kaçar fln yazıyordu.öyle bi tufaya düşmeyin anlıyolar abi konuştugum 4 kız anladı nerden anladın diyince aksandan dediler göt gibi kaldım.

veee gece olur klüplere aklımmm....

gece klüplerinede giriş h.içi 50 grivna h.sonu 150 grivna bech clublar akşam gece klübü oluyorlar.h.sonu ibiza veya itaka ya gidilebilir ortam çok iyi h.içi western daha iyi gibi geldi bana.içerde 1 şişe votka 150 ile 400 grivna arasında değişiyor.burda kızlarla muhhabbet ortamı biraz sınırlı malum gürültü patırdı.burda da kural mekana girer girmez dans pistine atıcaksın kendini.bizim ilk yaptıgımız gibi abi biraz barda takılalım kafamız olsun öyle dans ederiz derseniz mekandaki bitikleri toplarsınız söylim.

ben odessa tatilinde eğlendim yurt içi tatilinden daha eglenceli ve daha ucuz...

hee son olarak odessa polisle ilgili bi sorun olursa rüşvetle çözülüyor.biz pasaportsuz yakalandık 100 grivna ya çözdük işi yaptıgınız suça göre maliyet artıcaktır...

aklıma başka bişey gelmiyor herşeyide yazdım sanırım...iyi tatiller

2 Mesaj
24 Ağustos 2011; 9:51:27 

arkadaşlar bende ukrayna ya gidicem hangi turizm şirketinini önerirsiniz? ben güvenemiyorum her yere bilgilendirirseniz çok sevinirim. teşekkür ederim.

157 Mesaj
24 Ağustos 2011; 20:12:47 

quote:

Orijinalden alıntı: blackcoupe

seks turizminin yılmaz takipçisi arkadaşlar için yazıyorum ,
seks turizminde en gözde ülke Tayland bu aralar.

Tayland mı ? Biz daha ölmedik !

3949 Mesaj
26 Ağustos 2011; 11:39:50 

kışın gidilmiyor mu bu memlekete yaz bitti ne de olsa

3949 Mesaj
31 Ağustos 2011; 12:26:21 

tatil için gitmek istiyorum yaw, ne işim var oradan kaçan kurtuluyor yaşanmaz da okunmaz da orda :))

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Eylül 2011; 17:56:01 

quote:

Orijinalden alıntı: hougras

barlarda ne kadar para harcanıyor? mesela bira fiyatı yada vodka iyatı ne kadar ortalama barlarda? aslında şunu sormak istiyorum kalacak yer vize ve ulaşım parası haricinde ne kadar paramız gider 1 haftalığına?

Bira/Vodka paritesi 1,37hrv

Uzaklaştırılmış
17 Eylül 2011; 13:21:18 

selam arkadaslar ben ukrayna kiev de yasiyorum ukrayna kiev e yapacaginiz kisa sureli is gorusmelerinizde ve tatillerinizde sizlerleyim ucretsiz hava alani karsilama kiev merkezde kisa sureli 1-2-3-4 odali butcenize uygun fiatlarda daireler ve rehberlik alanlari ile sizlerleyim bana ulasabileceginiz telefon ve msn e
samet terlemez
tel +380630606060
msn-kievukrayna@hotmail.com

Uzaklaştırılmış
13 Ekim 2011; 23:31:37 

simperefol kadar iğrenç bir havaalanı yok. adeta 19.yüzyıl. kırım yarımadasının tamamını 2 defa gezdim. tek kötü izlenimim orası.

1223 Mesaj
23 Ekim 2011; 23:48:13 

quote:

Orijinalden alıntı: chakra

simperefol kadar iğrenç bir havaalanı yok. adeta 19.yüzyıl. kırım yarımadasının tamamını 2 defa gezdim. tek kötü izlenimim orası.

İyi izlenimlerini alsak?

6 Mesaj
3 Kasım 2011; 14:39:42 

rayna da Tatil,Gezi ve İş Seyahati için gelmek isteyenlere Danışmanlık,Tercumanlık ve Rehberlik hizmetleri vermekteyim.
Ukrayna ve Kiev de Kalacak kısa ve uzun süreli ev, otel bulunur.Gezilecek yerler,Sehir Dışı gezileri,Restaurant,Disko, gece hayatı,İş seyahatları,Pazar araştırması,Fuar çalışmaları,mal pazarlama konularında yardımcı olabilirim...
9 senedir Kiev de yaşamaktayım...Ucretler uygundur.. Resmi büyütmek için tıkla

Iletişim:
YILMAZ ENDER
Kiev
UKRAYNA

Telefon: +380637424404

E-Posta: enderyilmaz@hotmail.com

77 Mesaj
17 Kasım 2011; 23:27:50 

Kısmetse 12 Aralık 2011 de havayoluyla odessaya gideceğim.odesaya ilk ,ukraynaya üçüncü gidişim. Harkovda 20 gün kalmıştım. günlük 18 usd ye gagarina streette ev tutmuştum. Oradaki bayan arkadaım sağolsun havalimanından gelip almış ve evide o ayarlamıştı. Mümkünse oradan irtibatınız olan kişilerin size yardımcı olması çok güzel bir olay. Şimdi odessada otel yada daire araştırıyorum fiyatlar harkova ve donestke göre biraz pahalı. Tabiki konum önemli. Voucher ve dilekçeyi de acentadan 40 dolara çıkartıyorum. İnşallah sınır kapısında sorun çıkarmazlar ancak ukrayna poliside çok rüşvetçi olduğundan parayla halledemeyeceğiniz birşey yok gibi. Yıldan yıla ukraybnadada hayat ve şartlar giderek zorlaşıyor. Her gidişimde ukrayan birazdaha kapitalist düzenin acımasızlığı ile tatsızlaşıyor. İnsanların yaşamı ve ekonomiside bu yönde kötü anlamda insanları daha parasalcı ve ticari düşünmeye itmeye başlamış. üzücü olan bir iki şeyde türklerin imajının çok da iyi olmadığıdır. Türkiyede yaşanan malum bazı kötü olaylar ve türk insanının gördüğü her kadını yatağa girmeye hazır mantalitesi bu etkide çok etken. Oraya gittiğimde bu olayların bilincinde olarak biraz daha kontrollü oluyorsunuz. Ancak buna rağmen edindiğim sıkı dostluklarım oldu.
Arkadaşlar tabiiki oranın kızları çekici ve eğlenmek isteyeceksiniz, bu doğal hakkınız. Ancak her bayana potansiyel o...pu muamelesi yapmadan dostluk kurmaya çalışın. Dostluk kurarsanız gerisi zaten çok kolay oluyor. Benim tanıştığım kız arkadaş düşünün ki çoğu gün şişen ayaklarımı yıkar ve evinden getirdiği ilaçla ovalardı. Ve sabah akşam her türlü yakınlaşmamız oluyordu. Bunun sebebi ve anahtarı dostane muhabbet idi. Hatta bir hafta da ailesi ile kaldım , kızın annesi bize ayrı oda verdi ve aynı yatağı yaptı.
Mümkünse daldan dala atlamayın derim, orada da bu işin meslek erbaları ile yapmayı düşünüyorsanız o ayrı. Ama artık türklerin üzerine aman aman atlanmadığını yukardaki sebelerden dolayı söyleyebilirim. Yani artık temkinli yaklaşıyorlar.

Geniş yolları ve kaldırımları ile, şehirlerin ortasından geçen nehirle, tramvay ve traloybüsleri ile, eski binaları le şehir görsel bir ziyafet. Bulunduğunuz şehirde sirk varsa gitmeye çalışın. Dışarıda yemek kültürü zayıf , türkiye gibi adım başı birşey bulamazsınız. Ev tutarsanız mutfakta kendinize birşeyler en azından güzel bir kahvalatı hazırlamanızı tavsiye ederim. Sigara isteyen bazı serserilere dikkat edin. sizinle irtibat kurmaya çalışan serserilerle muhabbete girmeye çalışmayın kibarca ya ni znayu- bilmiyorum deyip mesafa alın. Çok erken ve geç ıssız yerlerde bulunmayın derim. Gideceklere iyi bir seyahat dilerim , genel anlamda pişman olmazsınız.

Her yaptığınız iyi yada kötü şey bir şekilde size geri döner.

3949 Mesaj
18 Kasım 2011; 5:59:59 

quote:

Orijinalden alıntı: carrot

Kısmetse 12 Aralık 2011 de havayoluyla odessaya gideceğim.odesaya ilk ,ukraynaya üçüncü gidişim. Harkovda 20 gün kalmıştım. günlük 18 usd ye gagarina streette ev tutmuştum. Oradaki bayan arkadaım sağolsun havalimanından gelip almış ve evide o ayarlamıştı. Mümkünse oradan irtibatınız olan kişilerin size yardımcı olması çok güzel bir olay. Şimdi odessada otel yada daire araştırıyorum fiyatlar harkova ve donestke göre biraz pahalı. Tabiki konum önemli. Voucher ve dilekçeyi de acentadan 40 dolara çıkartıyorum. İnşallah sınır kapısında sorun çıkarmazlar ancak ukrayna poliside çok rüşvetçi olduğundan parayla halledemeyeceğiniz birşey yok gibi. Yıldan yıla ukraybnadada hayat ve şartlar giderek zorlaşıyor. Her gidişimde ukrayan birazdaha kapitalist düzenin acımasızlığı ile tatsızlaşıyor. İnsanların yaşamı ve ekonomiside bu yönde kötü anlamda insanları daha parasalcı ve ticari düşünmeye itmeye başlamış. üzücü olan bir iki şeyde türklerin imajının çok da iyi olmadığıdır. Türkiyede yaşanan malum bazı kötü olaylar ve türk insanının gördüğü her kadını yatağa girmeye hazır mantalitesi bu etkide çok etken. Oraya gittiğimde bu olayların bilincinde olarak biraz daha kontrollü oluyorsunuz. Ancak buna rağmen edindiğim sıkı dostluklarım oldu.
Arkadaşlar tabiiki oranın kızları çekici ve eğlenmek isteyeceksiniz, bu doğal hakkınız. Ancak her bayana potansiyel o...pu muamelesi yapmadan dostluk kurmaya çalışın. Dostluk kurarsanız gerisi zaten çok kolay oluyor. Benim tanıştığım kız arkadaş düşünün ki çoğu gün şişen ayaklarımı yıkar ve evinden getirdiği ilaçla ovalardı. Ve sabah akşam her türlü yakınlaşmamız oluyordu. Bunun sebebi ve anahtarı dostane muhabbet idi. Hatta bir hafta da ailesi ile kaldım , kızın annesi bize ayrı oda verdi ve aynı yatağı yaptı.
Mümkünse daldan dala atlamayın derim, orada da bu işin meslek erbaları ile yapmayı düşünüyorsanız o ayrı. Ama artık türklerin üzerine aman aman atlanmadığını yukardaki sebelerden dolayı söyleyebilirim. Yani artık temkinli yaklaşıyorlar.

Geniş yolları ve kaldırımları ile, şehirlerin ortasından geçen nehirle, tramvay ve traloybüsleri ile, eski binaları le şehir görsel bir ziyafet. Bulunduğunuz şehirde sirk varsa gitmeye çalışın. Dışarıda yemek kültürü zayıf , türkiye gibi adım başı birşey bulamazsınız. Ev tutarsanız mutfakta kendinize birşeyler en azından güzel bir kahvalatı hazırlamanızı tavsiye ederim. Sigara isteyen bazı serserilere dikkat edin. sizinle irtibat kurmaya çalışan serserilerle muhabbete girmeye çalışmayın kibarca ya ni znayu- bilmiyorum deyip mesafa alın. Çok erken ve geç ıssız yerlerde bulunmayın derim. Gideceklere iyi bir seyahat dilerim , genel anlamda pişman olmazsınız.

Hocam sen Rusça biliyorsun sanırım ? Ben hiç gitmedim ama Alanya'da hangi rus veya ukraynalıya do you speak english diye sorsam nyet diye cevap veriyorlardı. Ben iyi ingilizce konuşan birini bulsam çok dostane muhabbeti yaparım ama ingilizce bilen yok

1223 Mesaj
18 Kasım 2011; 10:07:40 

quote:

Orijinalden alıntı: kyorhan

quote:

Hocam sen Rusça biliyorsun sanırım ? Ben hiç gitmedim ama Alanya'da hangi rus veya ukraynalıya do you speak english diye sorsam nyet diye cevap veriyorlardı. Ben iyi ingilizce konuşan birini bulsam çok dostane muhabbeti yaparım ama ingilizce bilen yok

Rusça'yı kendi derdini anlatacak kadar öğrenmen 1-2 haftayı aşmaz. Başta çat pat rusça bir şeyler söylersen sonrasında onlarda ingilizce konuşmak için çaba göstyeriyorlar. Ama tek kelime Rusça bilmeden kafadan İngilizce ile girersen çok iyi ingilizce bilen bir Rus bile konuşmak istemiyor. Enteresan bir durum. (Belarus'da 2 kere bulunmuş biri olarak söylüyorum bunları)

77 Mesaj
18 Kasım 2011; 13:06:27 

quote:

quote:

Benim rusçam genel seviyede kendimi biraz ifade edecek düzeyde. Tabiki rusça az da olsa bilmeniz muhabbetinizin derinliğini artıracaktır. Benim şansım tanıştığım bayanın ingilizce bilmesi idi.Ne yazık ki ukraynada türkiyede ki gibi ingilizce konuşan çok kişi yok. Ve tabiiki az bilen kişi dahi kendi dilini konuşturmaya çalışıyor. Şöyleki bazen rusça anlamadığımı söylememe raümen ısrarla rusça anlamam gerekiyormuş gibi davranan çok oluyor. Devushka konuşuyor da konuşuyor.:)

Her yaptığınız iyi yada kötü şey bir şekilde size geri döner.

3949 Mesaj
18 Kasım 2011; 23:19:52 

quote:

Orijinalden alıntı: smartcard

quote:

quote:

Rusça'yı kendi derdini anlatacak kadar öğrenmen 1-2 haftayı aşmaz. Başta çat pat rusça bir şeyler söylersen sonrasında onlarda ingilizce konuşmak için çaba göstyeriyorlar. Ama tek kelime Rusça bilmeden kafadan İngilizce ile girersen çok iyi ingilizce bilen bir Rus bile konuşmak istemiyor. Enteresan bir durum. (Belarus'da 2 kere bulunmuş biri olarak söylüyorum bunları)

şunlar yeter mi :D

paka paka
priviyet
tri çıtiri :D
sipasiva
haraşo
davay

bi de nyet ruski ( H€T pycc) gibi bişi yazalıyo :D

nasılsın falan ne demek acaba latin alfabesiyle internetten nerden öğrenilir bu yaw

1223 Mesaj
19 Kasım 2011; 13:50:17 

Nasılsın?=Kak dela . Ayrıca rusça bilmiyorum demek için "niyet paruski" demen daha yerinde olur ;) . "Ya zinayu pangıliski" ise ingilizce biliyorum demek :)

3949 Mesaj
20 Kasım 2011; 4:02:30 

quote:

Orijinalden alıntı: smartcard

Nasılsın?=Kak dela . Ayrıca rusça bilmiyorum demek için "niyet paruski" demen daha yerinde olur ;) . "Ya zinayu pangıliski" ise ingilizce biliyorum demek :)

bunları ezberliyim hocam, bi site var mı latin alfabesiyle rusça kelimeleri ya da cümleleri gösteren :D

1223 Mesaj
20 Kasım 2011; 23:16:24 

Hocam online rusça ders falan yazınca bahsettiğin şekilde onlarca site çıkıyor.. ;)

3149 Mesaj
25 Kasım 2011; 14:26:41 

kariyer odaklı rusça öğrenmek gerçekten çok iyidir evet

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
Sinemaya Farklı Bir Bakış:Pause Tuşu - Screenshot & Paint Ele Ele Verirse? Kağıt, Kalem & Silgi...
GENÇLERBİRLİĞİ

116 Mesaj
26 Kasım 2011; 14:29:13 

))))) MERHABA ARKADAŞLAR.. YORUMLARINIZI OKUDUM VE GÜLMEKTEN YERLERE YIKILDIM.. ŞİMDİ SİZELERE UKRAYNA İLE İLGİLİ GERÇEKLERİ ANLATACAĞIM.. BEN UKRAYNAYA 4 KERE GİTTİM VE SON GİDİŞİMDE 3 AY KALDIM.. BİLİYORUM ORAYI GÖRMEYEN KİŞİLER İÇİN ORASI BİR CENNET GİBİ GÖZÜKEBİLİR AMA BİR GÜL MİSALİ HER GÜLÜN DİKENİ VARDIR.. ŞİMDİ AŞAĞIDA MADDELER HALİNDE BAŞLIYORUM..

1- MUTLAK RUSÇA ÖĞRENİN RUSÇA BİLMİYORSANIZ YANINIZDA MUTLAK BİR RUSÇA TRANSLATE CİHAZINIZ OLSUN RUSÇA DIŞARIDAN BAKILINCA ÇOK ZOR BİL DİL GİBİ GÖZÜKÜYOR AMA BEN GİDE GELE KRİLL ALFABESİNİ BİLE ÇÖZDÜM.. ORADA BİR HATUNA GİTMEK İSTİYORSANIZ MUTLAK TANIŞMA SİTELERİNDEN DÜZEYLİ BİR MANİTA YAPIN ORADA KONTAKTA BİR KİŞİNİZ YOK İSE İŞİNİZ ÇOK ZOR.. AYRICA ŞU DA BİR GERÇEK ORADA TAM ANLAMIYLA RUSÇA KONUŞULMUYOR UKRAYNA DİLİ %50 RUSÇADIR FAKAT RUSÇA BİLSENİZ BİLE BU FARK YÜZÜNDEN ORADA BAZI KONULARA FRANSIZ KALACAKSINIZ..

2-POLİSTEN UZAK DURUN POLİS GÖRSENİZ BİLE PANİK YAPMAYİN SADECE SAKİN VE SOĞUKKANLI DAVRANIN EN UFAK BİR PANİK HAVASI CEBİNİZDEN BOL SIFIRLI GRİVNALARIN CEBİNİZDEN ÇIKIP ONUN CEBİNE GİRMESİ DEMEKTİR.. UNUTMAYIN UKRAYNA POLİSİNİN SİZİ ŞARTSIZ KOŞULSUZ 48 SAAT GÖZALTI YAPMA HAKKI VARDIR EĞER SAKIN AGRESİFLEŞMEYİN SİZİN SABRINIZI SINAYACAKLARDIR.. BEN KONSOLOSLUK HAKLARIMI İSTİYORUM DİE TRİPLERE GİRMEYİN ÇÜNKİ ÇOK ÜZGÜNÜM AMA BİZİM ORADAKİ TÜRK KONSOLOSLUKLARI SADECE MAAŞLARINI ALMAYI BİLİYORLAR TELEFONLARA BİLE BAKILMIYOR BU YÜZDEN SAKIN KONSOLOSLUĞA GÜVENMEYİN ORADA TEK BAŞINIZASINIZ, AGRESİF OLURSANIZ SİZE ÖYLE BİR SUÇLAR YIKLARLAR Kİ BİRKAÇ SENE UYUŞTURUCU KAÇAKLIĞI DAMGASI YİYEREK ORADA CEZAEVİNDE KALMANIZ AN MESELESİDİR..
( AHANDA POLİS ) KELİMESİ ÇIKMASIN AĞZINIZDAN ONLARA BİZ KENDİ ARAMIZDA KÖPEK DİYORUZ BİR POLİSTEN BAHSETMEK İSTERSENİZ KÖPEK YADA KENDİ ARANIZDA ŞİFRE BİR KELİME UYDURUN..

3-ORADA KENDİNİ TÜRK DİYE TANITAN KÜRT BOZUNTULARINDAN UZAK DURUN ORADA ÇOK NADİR TÜRK YAŞAR.. ZATEN O ŞEREFSİZLER YÜZÜNDEN BİZİ ÇOK KÖTÜ BİLİYORLAR.. AMAN TÜRKTÜR BANA YARDIM EDER DÜŞÜNCESİNİ SİLİN KAFANIZDAN YANINIZDA HATUN VARSA ONA BİLE SULANMAYA KALKARLAR.. BİR TÜRK YERİNE BİR AZERİDEN YARDIM ALMANIZ DAHA MANTIKLI OLUR.. EN AZINDAN AZERİLERİN KÜRTLERE GÖRE İNSANİ VASIFLARI VAR.. ( BU ARADA AZERİLERDE KÜRTLERDEN NEFRET EDER )

4- DERDİNİZ HATUN İSE ÖNCELİKLE KİEV ODESSA GİBİ BÜYÜK ŞEHİRLERDEN UZAK DURUN TAŞRA KIZLARI SİZİN İÇİN HEM GÜZELLİK HEMDE EKONOMİK AÇIDAN ÇOK YARARLI OLACAKTIR BÜYÜK ŞEHİRLERDEKİ HATUNLAR ÖNCE SİZİN CEBİNİZE BAKAR.. SOKAKLARDA ABUK SABUK DENYOLUKLAR YAPMAYIN.. UKRAYNADA DEVLET BAŞKANI OLACAĞINA KADIN OL DAHA İYİ DERİM.. SOKAKTA YÜRÜRKEN YANINIZDA BİR KADIN VAR İSE KOLUNUZA GİRMİŞ İSE SİZE KİMSE BİŞİ YA-PA-MAZ ORADA KADIN DEMEK BÜYÜK BİR SAYGI DEMEKTİR Kİ BUNA POLİS BİLE SAYGI DUYAR..

5- ORAYA GİTTİĞİNİZDE KONAKLAMA İÇİN EĞR GİDECEĞİNİZ YER TATİL VE DENİZ İSE PANSİYON ŞEHİR İSE MUTLAK KİRALIK DAİRELERİ TERCİH EDİN OTEL ÜCRETLERİ KİRALIK DAİRENİN NERDE %200 FAZLASINA SİZE MAL OLUR.. VE AMA HERYERDEN DE DAİRE KİRALANMAZ BUNA DİKKAT EDİN.. TREN İSTASYONLARI VE OTOBÜS GARLARINDA ELLERİNDE KARTONLARLA VE ÇIĞIRTKANLIK YAPAN EMLAKÇI TİPLERE İTİBAR ETMEYİN.. ARKADAŞLARININ EVLERİNİ ONLARDAN HABERSİZ KİRALIYORLAR VE GERÇEK EV SAHİBİ EVE GELİNCE ORTAYA KOMİK BİR SAHNE ÇIKIYOR)) ( TECRÜBE İLE SABİTTİR ) :)))))

6- YEME İÇME İŞİNİ KESİNLİKLE DIŞARIDA YAPMAYIN ERZAK ALIP EVİNİZDE YEMEK YİYİN SOKAKTA SATILAN ABUR CUBUR TARZI ŞEYLERDEN UZAK DURUN ÇÜNKİ ORADA ( SALO ) ADI VERİLEN DOMUZ YAĞI OLDUKÇA UCUZDUR VE TÜM ÜRÜNLERDE KULLANILIR.. MÜMKÜNSE BÜYÜK MARKETLERDEN ALIŞVERİŞ YAPIN VE MÜMKÜN OLDUKÇA PEYNİR-YUMURTA-TAVUK-SEBZE TÜRÜ ŞEYLER TÜKETİN ONLARDA DOMUZ KATKISI OLAMAYACAĞI OLDUKÇA AÇIKTIR)) YOK BEN BİR SUCUK YİYİM FALAN TARZI TRİPLERE GİRERSENİZ DOMUZU ÇOKTAN YEMİŞ OLARAK KENDİNİZİ KABUL EDİN.. SUCUK ETİ DANA OLSA BİLE İÇİNDEKİ YAĞ %100 DOMUZDUR..

7- UKRAYNAYA GİTTİĞİNİZDE TÜM HATUNLAR ÜSTÜME ATLIYCAK DUYGUSUNU SİLİN ATIN KAFANIZDAN.. ÇÜNKİ ÖYLE BİR ŞEY YOK.. BEN ORADA ÇOK TÜRK GÖRDÜM TURİST OLARAK GELEN TİPLER.. DEYİMİ YERİNDE PANTOLON İÇİNDEN TOMBALA ÇEKE ÇEKE TÜRKİYE YE DÖNMÜŞLERDİR TAHMİNİM)) BU İŞİN HİÇ BİR ŞEKİLDE YOLUNU YORDAMINI BİLMEYEN BİR TİP OLSANIZ BİLE.. SİZE BİR TÜYO VERİYİM.. AKŞAM NORMAL DÜZEYDE BİR KAFE RESTORANT TARZI BİR ORTAMA GİDİN KENDİNİZE BİR ŞİŞE ŞARAP VE KENDİNİZE GÖSTERMELİK BİR MASA KURDURUN VE BİR MUM YAKTIRIN.. GECENİN İLERLEYEN SAATLERİNDE SİZİNLE TANIŞMAK İSTEYEN HATUNLAR OLACAKTIR.. TEMKİNLİ BİR ŞEKİLDE BU YOLA BAŞVURABİLİRSİNİZ..

8- SON OLARAK UKRAYNAYA GİTMEK İSTİYORSANIZ BEN SİZE RUSYAYI TAVSİYE EDECEĞİM.. TMM KABUL EDİYORUM UKRAYNALI HATUNLAR ÇOK GÜZEL SICAK KANLI OLABİLİRLER AMA UNUTMAYIN ONLAR İÇİN ÖNEMLİ OLAN SİZ DEĞİL CEBİNİZDEKİ PARA VE ONLARA ALACAĞINIZ HEDİYELERDİR.. ONLARDAİ MANTALİTE BUDUR AŞK=PARA AMA BU ONLARA FAHİŞE MUAMELESİ YAPABİLECEĞİNİZ ANLAMINA GELMEZ.. BU İNCE ÇİZGİYE DİKKAT EDİN.. BENİM SİZE TAVSİYEM RUSYAYA GİDİN ŞU AN İÇİN VİZE YOK DOLAYISI İLE CEBİNİZDE +100$ PARA KALACAKTIR VE RUS HATUNLARI UKRAYNA HATUNLARINA GÖRE ÇOK SOĞUK AMA MANTIKLIDIRLAR..

SÖZÜMÜ YENİDEN YİNELİYORUM EĞER RUSÇANIZ YOK İSE SİZ ORADA BİR HİÇSİNİZ.. BUNU ASLA AKLINIZDAN ÇIKARTMAYIN..

KOLDA ROLEX ALTTA MERCEDES, GERİSİ SADECE GEREKSİZ DETAY....

233 Mesaj
27 Kasım 2011; 0:18:06 

odessa da yasıyorum.gelcek olanların sorularını yanıtlayabılırım...