Ukrayna-Odessa ya nasıl giderim..
392 Cevap113159 Görüntüleme31 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 2 [4] 6 7      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3 Mesaj
5 Haziran 2012; 14:57:56 

Baylar, odessaya konaklama yeri ayarlamadan gitsek orada acaba apart ayarlayabilirmiyiz? voucher ı da türkiyeden halletsem. çok mu kazıklanırız daha mı karlı olur? olur mu?

3 Mesaj
5 Haziran 2012; 15:00:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Strider*

Baylar, odessaya konaklama yeri ayarlamadan gitsek orada acaba apart ayarlayabilirmiyiz? voucher ı da türkiyeden halletsem. çok mu kazıklanırız daha mı karlı olur? olur mu?

Bir de benim gözlemlediğim voucher belgesi eğer otelde kalmayacaksak tamamen düzmece bir belge. Bundan dolayı sorun da çıkarmaları muhtemel ki adamlar rüşvete bayılıyormuş. Haksız mıyım?

668 Mesaj
5 Haziran 2012; 22:43:09 

yukarı

CİDDİ KEDİ CİDDİDİR!
HAYRAN KULÜBÜ!

50 Mesaj
6 Haziran 2012; 10:09:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Strider*

Bir de benim gözlemlediğim voucher belgesi eğer otelde kalmayacaksak tamamen düzmece bir belge. Bundan dolayı sorun da çıkarmaları muhtemel ki adamlar rüşvete bayılıyormuş. Haksız mıyım?

Merhabalar oncelikle ukrayna ulkesinde yasayan bir kisi olarak ve tecrubelerime dayanarak sizin kafanizdaki bir kac soru isaetini aydinlatmak istiyorum
Suan odessa da sezon basladi ve suan icin internetten bile apart bulmaniz cok zor bunun nedeni ise euro 2012 futbol sampiyonasi ukraynanin kiev sehri ve polonya ulkesinde olacagi icin suan dunyanin butun ulkelerinden insanlar kiev de ve kiev suan cok kalabalik hali ile turkiyeden gelecek misafirlerimiz kisa sureligine tatile gelecegi icin guzel kaliteli nezih bir tatil istiyor ve bu nedenle misafirlerimizin bir kismi odessayi tercih ediyor taki 02.07.2012 final tarihine kadar.Size ufak bir kac onerim olacak ve yasiyabileceginiz olumsuzluklar acisindan paylasmak istiyorum.Kiraliyacaginiz aparti olabildigince erken rezervasyonunu yaptirin cunku odessaya gidince apart bulmaniz gercekten sizi sikintiya sokabilir ve tatilinize 1-0 yenik baslayabilirsiniz.Eger olurda internetten apart kiralamak isterseniz dikkat edeceginiz konular.
1-Kiralamak istediginiz apartin adresini google mapstan daireninizin konumuna bakin dairenin merkezde olmasina ozen gosterin.Cunku dairenin fiyati uygun diye daire odessanin kenar bir semtinde veya odessa sehrinin giris veya cikisinda olabilir yani daire sehir disinda olabilir bu nedenle cok buyuk ulasim sikntisi yasiyabilirsiniz.
2-İnternetten kiralamak istediginiz dairenin rezervasyonunu yaparken dairenin fotograflarina kesinlikle aldanmayin cunku internette begenmis oldugunuz dairenin 3-4 sene once ki hali olabilir ve daire yerlestiginizde kiralamis oldugunuz daireyi cok viran bir sekilde karsilasabilrisiniz fotograflarda gormus oldugunuz daire ile alakasi olmayabilir ve hic bir hak iddaa edemezsiniz.İnternetten daire kiralamayi dusunurseniz mutlaka daireyi kiralmak istediginiz kisiye dairenin en son ne zaman ki fotograflari diye sorun.Cunku ayni sekilde tatilinize 1-0 yenik basliyabilirsiniz.
3-Voucher kesinlikle turkiyeden her hangi bir turizm acentasindan ama isinde ciddi anlamda saglikli sekide calisan firmalar ile iletisim halinde olun.Cunku suan voucher belgesinin ucreti turkiyede ortalama 40-50$ civarinda ama bu 40-50$ lik bir ucert icin insanlarin duygulari ile oynayabiliyorlar ve tatile cikacak misafirlere sahte voucher belgesi duzenliyorlar ve buda sizi gitmis ulkenin sehrinde sikintiya sokabilir ve voucher alirken lutfen almis oldugunuz voucher belgesinin turizm acentasinda kesinlikle orjinalini isteyin cunku voucher belgesinin hic bir sekilde ciktisini veya fotokopisini kabul etmiyorlar.
4-Kapi vizesi almak istiyorsaniz mutlaka yaninizda 2 adet vesikalik resim bulundurun
Umarim bir nebzede olsa sizi biraz aydinlatabilmisimdir.Tatile cikacak arkadaslara simdiden herkese iyi tatiller.
Ayrica paylasmak istediginiz baska herhangi bir konu olursa asagida belirtecegim msn adresinden ekleyip kafaniza takilan her hangi bir soru bizimle paylasabilirsiniz.
MSN: kievukrayna@hotmail.com

www.ukrkievaparts.com

668 Mesaj
7 Haziran 2012; 22:07:50 

up bu arada haftaya odessa gidecegim. bakalım donuste yorumları yazarım

CİDDİ KEDİ CİDDİDİR!
HAYRAN KULÜBÜ!

519 Mesaj
8 Haziran 2012; 16:55:36 

bende ayın 20 sine aldım bilet voucher vize vs umarım sorun yaşamam kapıda
kesin girmem gerekiyor içeri )))

https://plus.google.com/photos/101219836452195764918/albums

LV-GUCCI-PRADA-HERMES-BURBERRY ayakkabı ve aksesuarlar için lütfen albumumuze goz atınız!!!

668 Mesaj
8 Haziran 2012; 17:06:00 

quote:

Orijinalden alıntı: musicalite

bende ayın 20 sine aldım bilet voucher vize vs umarım sorun yaşamam kapıda
kesin girmem gerekiyor içeri )))

kapıda bi şey olmaz rahat en kötü 10 dolar verirsin geçersin:P

CİDDİ KEDİ CİDDİDİR!
HAYRAN KULÜBÜ!

519 Mesaj
9 Haziran 2012; 0:54:02 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetgunduzbey

kapıda bi şey olmaz rahat en kötü 10 dolar verirsin geçersin:P

sağolasın ;)) bu arada voucher düzmece demiş bi arkadaş voucher olmadan odessa ucagına binebilirsen haber ver :))))))

vizesi olanlara bişey demiyorum kapı vizesi alacaklar için voucher şart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musicalite -- 9 Haziran 2012; 0:57:28 >

https://plus.google.com/photos/101219836452195764918/albums

LV-GUCCI-PRADA-HERMES-BURBERRY ayakkabı ve aksesuarlar için lütfen albumumuze goz atınız!!!

656 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
karabasmayan
9 Haziran 2012; 1:14:46 

biri de çernigov ile ilgili bilgi verse keşke..

2 Mesaj
13 Haziran 2012; 21:27:58 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetgunduzbey

bende odessa gitmeyi orda bir gün gezip yevatorya ya geçmeyi planlıyorum. fakat tek gidecegim büyük ihtimal dil de yok. daha once gemiyle yevapatoryaya gitmiştim orda çat pat ingilizce bilen buldum birde liman çevresinde oldugum için bi sıkıntı olmadı. ukrayna tehlikeli bi yer oldugundan bahsediyorlar sıkınıt yaşarım diye korkuyorum siz nasıl kieve gittiniz

ukrayna tehlikeli felan diyorlar ewet ama ben hiç bir sıkıntı görmedim bir konu hariç onda da suçluyduk. orada tanıştığım kızda bana tek gezme senin yabancı olduğun belli dikkat et felan dedi bende tedirgin olmuştum ama 2 gün sonra alıştım türkiyede olduğum kadarda rahattım. kieve gidiş konusuna gelince otobüs terminaline gidip bilet aldım kiev için sekiz saat sürüyo otobüsle ama sana tavsiyem ben tren sormamıştım tren varsa trenle git hem ucuz hem yatarak yaylana yaylana gidiyorsun. başka sehre trenle geçmiştim dediğim gibi tavsiye ederim. Gelelim dil sorununa bende ingilizceme güvenerek gittim çok nadir bilen var cok sıkıntılı oluyo odessa deniz kenarı olmasına ragmen ingilizce bilen yok denecek kadar az cat pat rusca vardı onlada idare etmeye çalıştım. yanımdaki arkadaşımın ruscası fena deildi bayağı işimizi gördü en azından kalacağımız yere 350$ istiyorlardı iki hafta için ama 200$'a olayı bağladı o ruscayla helal olsun :))

7 Mesaj
15 Haziran 2012; 14:41:59 

Ağustos 5-15 arası 10 günlük bir tatile çıkacağım Ukrayna'ya.. Kiev-Odessa arasında kararsız kaldım.. Kiev'de kalmak istiyorum aslında ama fiyatlar çok pahalı diyorlar, Kiev ile arasında çok ciddi bir hayat pahası farkı var mı acaba bilen arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim..

Odessa'ya gitmek istemememin sebebi ise, deniz olması.. Nasıldır buranın denizi, plajları, iyi midir? Ayrıca kesin bir cevap aradığım bir konu daha var, Kimisi diyor Ukrayna çok ucuz, herşey neredeyse beleş. ufak paralarla çok klas yaşar gelirsin, kimisi diyor türkiye ile aynı.. Sadece içkiler düşük vs..

3 Mesaj
17 Haziran 2012; 3:01:02 

Arkadaşlar ilk mesajımla merhaba demek istiyorum . Burayı okudukça kafam karıştı . Merak ettiğim bir çok konu var . Bizlerden pek hoşlanılmadığına çok takılmış , durum o kadar vahim mi ? Biletlerimi aldım bile . Güzel şeylerden bahsetsek biraz ..:)

214 Mesaj
17 Haziran 2012; 16:41:38 

quote:

Orijinalden alıntı: JournaL

Ağustos 5-15 arası 10 günlük bir tatile çıkacağım Ukrayna'ya.. Kiev-Odessa arasında kararsız kaldım.. Kiev'de kalmak istiyorum aslında ama fiyatlar çok pahalı diyorlar, Kiev ile arasında çok ciddi bir hayat pahası farkı var mı acaba bilen arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim..

Odessa'ya gitmek istemememin sebebi ise, deniz olması.. Nasıldır buranın denizi, plajları, iyi midir? Ayrıca kesin bir cevap aradığım bir konu daha var, Kimisi diyor Ukrayna çok ucuz, herşey neredeyse beleş. ufak paralarla çok klas yaşar gelirsin, kimisi diyor türkiye ile aynı.. Sadece içkiler düşük vs..

Eğer gezinin kültürel bir yanı olsun istiyorsan Kiev 'e git. Gezecek çok tarihi yer var Kiev'de. Kiev Odessa ya göre biraz pahalı . Odessa güzel ama küçük bir yer. Denize girmek istiyorum bir de clube gitmek istiyorum diyorsan Odessa yeter sana.

http://droidjam.com

214 Mesaj
17 Haziran 2012; 16:44:22 

quote:

Orijinalden alıntı: billy kid

Arkadaşlar ilk mesajımla merhaba demek istiyorum . Burayı okudukça kafam karıştı . Merak ettiğim bir çok konu var . Bizlerden pek hoşlanılmadığına çok takılmış , durum o kadar vahim mi ? Biletlerimi aldım bile . Güzel şeylerden bahsetsek biraz ..:)

Yani çok sıkıntı yaşayacağını sanmam. Esmer isen biraz farklı görünüyorsun , hepsi o kadar. Polis 1-2 defa rüşvet alır. Panik yapma. Onun dışında sıkıntı yaşamazsın.

http://droidjam.com

50 Mesaj
17 Haziran 2012; 23:45:57 

Merhabalar,
Ukrayna kiev de yaşıyorum turizm işi ilgileniyorum.
Ukrayna ülkesi ve sehirleri hakkinda daha fazla bilgilere sahip olmak istiyorsaniz kafaniza takilan butun sorulari ve soru isaretlerini aydinliga kavusturmak icin butun bilgilerimizi sizinle paylasabiliriz.
Detayli bilgiler icin lutfen bizim ile irtibaya gecin.

İLETISIM BİLGİLERİMİZ:

www.ukrkievaparts.com
www.kievgunlukdaire.com
TUR TEL: +90 (546) 696-66-66
UKR TEL: +38 (063) 060-60-60
UKR TEL: +38 (098) 380-19-39
MAiL: ukrkievaparts@gmail.com
SKUPE: ukrkievaparts

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukrkievaparts -- 24 Temmuz 2012; 9:46:59 >

www.ukrkievaparts.com

50 Mesaj
17 Haziran 2012; 23:53:26 

quote:

Orijinalden alıntı: baser

Eğer gezinin kültürel bir yanı olsun istiyorsan Kiev 'e git. Gezecek çok tarihi yer var Kiev'de. Kiev Odessa ya göre biraz pahalı . Odessa güzel ama küçük bir yer. Denize girmek istiyorum bir de clube gitmek istiyorum diyorsan Odessa yeter sana.

Merhabalar,
Ben yaklasik olarak 4 yildir kievde yasiyorum ve turizm isi ile ilgileniyorum.Bazi konularda sizi bilgilendirmek istedim.
Sizin ukrayna tatilinizi yapacaginiz zaman euro 2012 dunya kupasi bitmis olacak hali ile 3-4 de katlanan fiyatlar tekrardan eski halini alacak.Odessa ile kiev arasindaki farki ben size turkiyede istanbul ile izmiri ornek verebilirim cok az fiyat farki var.
Odessanin denizi cok guzel degil insanlar genel olarak sahili plaji tercih etmesindeki neden guneslenmek dinlenmek vs
Suan odessa da yaz sezonu basladi kis sezonuna gore fiyatlar cok iyi derecede artti cunku ukraynanin butun sehirlerinden insanlar reabet gosterdigi gibi turistik amacli odessa sehrini ziyaret insan sayisi cok fazla.
Benim kisisel dusuncem ukrayna kiev ve odessa sanildigi kadar ucuz degil.Hayat hemen hemen turkiye ile ayni yanliz ukraynanin kiev ve odessa buyuk sehirlerin disinda hayat gercektende cok ucuz.
Ornegin: sigara, alkol, ulasim, gece hayati club, disco, cafe vs gibi yerler cok ucuz. Pahali olan daireler inanilmaz fiyatlari yuksek.
Kiev ve odessa da gunluk ortalama bir kisinin masrafi yeme, icme, sehir turu, eglence, gece clubu dahil vb benzer seylerin ortalama maliyeti 50-60$ civarinda kiev ve odessa da mukemmel bir gun yasiyabilirsiniz.
Daha detayli bilgilere sahip olmak isterseniz msn adresimden daha detayli bilgilere sahip olabilirsiniz.Size simdiden iyi tatiller.

Tel: +90 532 6162656
Mail: ukrkievaparts@gmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukrkievaparts -- 4 Eylül 2013; 8:34:23 >

www.ukrkievaparts.com

668 Mesaj
30 Haziran 2012; 18:14:42 

gittim geldim varsa sorularınız cevaplayım::)
daha once kırım tarafına gitmiş biri olarak ben tatil için odessayı onermiyorum.

CİDDİ KEDİ CİDDİDİR!
HAYRAN KULÜBÜ!

7 Mesaj
3 Temmuz 2012; 13:26:59 

Cevaplar için teşekkür ederim.

Peki ben Ağustos'ta Kiev'e ardından bir arkadaşı ziyarete Kamanesk-Podolsk bölgesine de gideceğim. Nasıl bir yer acaba bir bilginiz var mıdır? Ben şöyle düşünüyorum, orası küçük bir yer galiba. Hayat şartları Kiev veya Odessa'nın çok çok altında olabilir.

Bir de, ben Ağustos 5'de gideceğim, sadece pasaport ve bilet ile gidebilir miyim? Vize başvurusu vs. gibi işlemler gerekiyor mu acaba?

Arkadaşlar bir sorum daha olacak, en ucuz bileti nereden alırım? Ukrayna havayolu firmaları var mı ucuza? bizimkilerden daha ucuza mesela var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JournaL -- 4 Temmuz 2012; 8:52:40 >

1 Mesaj
5 Temmuz 2012; 17:58:12 

bende bilet konusunu merak ediyorum. acaba ukraynalı firmalar daha mı ucuz? örnepin gidiş geliş değilş de, tek gidiş gelirken de tek geliş alsak. bi şekilde daha ucuza getiremez miyiz?*?

77 Mesaj
6 Temmuz 2012; 16:28:17 

quote:

Cevaplar için teşekkür ederim.

Peki ben Ağustos'ta Kiev'e ardından bir arkadaşı ziyarete Kamanesk-Podolsk bölgesine de gideceğim. Nasıl bir yer acaba bir bilginiz var mıdır? Ben şöyle düşünüyorum, orası küçük bir yer galiba. Hayat şartları Kiev veya Odessa'nın çok çok altında olabilir.

Bir de, ben Ağustos 5'de gideceğim, sadece pasaport ve bilet ile gidebilir miyim? Vize başvurusu vs. gibi işlemler gerekiyor mu acaba?

Arkadaşlar bir sorum daha olacak, en ucuz bileti nereden alırım? Ukrayna havayolu firmaları var mı ucuza? bizimkilerden daha ucuza mesela var mı?

ben zamanında bakmıştım yabancı ve rus firmalarına ama fiyatları ucuz değildi.. gerçi birçok firma dinamik fiyatlama yaptığı için fiyatları izlemen ve planını önceden yapman önemli. ben 38 euru ya gidiş dönüş uçtum, sezonu kış seçtim ve seyahatımı çok öncesinden planladım. son ünlere bırakma planlarını.

vize ve başvuru konuları forumun ön sayfalarında detaylı işlendi incelerseniz bunların hepsi cevaplandı. iyi seyahatler. vizesiz gidiş ukrayna tarafında onaylandımı bilmiyorum son durum ne. ama kapı vizesi için voucher vb şeyler almalısınız. dediğim gibi önceki gönderileri inceleyin. iyi tatiller

Her yaptığınız iyi yada kötü şey bir şekilde size geri döner.

7 Mesaj
9 Temmuz 2012; 14:11:29 

Peki Kamenets-Podolski yi biliyor musunuz? Burası hakkında internetten araştırma yaptım ama bilen birinden öğrenmek daha faydalı olur bence. Cevabınızı bekliyorum.

77 Mesaj
9 Temmuz 2012; 17:59:00 

hayır bilgim yok

3 Mesaj
11 Temmuz 2012; 2:17:03 

Arkadaşlar 2-9 Temmuz arasında odessa da tatilimi geçirerek , şükür kazasız belasız yurda döndüm. Konuşacak anlatacak çok şey var. Bununla ilgili detaylı bir yazı hazırlıyorum şimdilik kısa geçicem belki gidecek olanlara faydalı olur diye yazayım dedim . Giriş cıkışlar rahat euro'12 sayesinde kendilerine çeki düzen vermişler , polisler dahil turistleri çok rahatsız etmiyorlar .Odessa da sıkıntı nedir derseniz deniz keyfiniz olamaz çünkü deniz çok yosunlu beachlerde takılmanız gerekecektir . Yeme içme yine benzer şekilde deniz kıyısında 2 şey var pizza ve tavuk dürüm .Merkez caddelerinde her şey var biraz daha tuzlu. Ulaşım ve içki ucuz tüm arabalara otostop çekip parayla biryere gidebilme lüxünüz var . Hatun mevzusu için rusça şart şart şart. % 95 ' i ingilizce bilmiyorlar. Ayrıca askıntı olanlardan bıkmış tükenmişler çok merak ediyorsanız maximum 4 gün tatil burada size yetecektir. Daha uzun süre sıkmaya başlar . Paranız çoksa denenebilinir bir şehir bol şanslar......

7 Mesaj
11 Temmuz 2012; 12:02:59 

quote:

Orijinalden alıntı: billy kid

Arkadaşlar 2-9 Temmuz arasında odessa da tatilimi geçirerek , şükür kazasız belasız yurda döndüm. Konuşacak anlatacak çok şey var. Bununla ilgili detaylı bir yazı hazırlıyorum şimdilik kısa geçicem belki gidecek olanlara faydalı olur diye yazayım dedim . Giriş cıkışlar rahat euro'12 sayesinde kendilerine çeki düzen vermişler , polisler dahil turistleri çok rahatsız etmiyorlar .Odessa da sıkıntı nedir derseniz deniz keyfiniz olamaz çünkü deniz çok yosunlu beachlerde takılmanız gerekecektir . Yeme içme yine benzer şekilde deniz kıyısında 2 şey var pizza ve tavuk dürüm .Merkez caddelerinde her şey var biraz daha tuzlu. Ulaşım ve içki ucuz tüm arabalara otostop çekip parayla biryere gidebilme lüxünüz var . Hatun mevzusu için rusça şart şart şart. % 95 ' i ingilizce bilmiyorlar. Ayrıca askıntı olanlardan bıkmış tükenmişler çok merak ediyorsanız maximum 4 gün tatil burada size yetecektir. Daha uzun süre sıkmaya başlar . Paranız çoksa denenebilinir bir şehir bol şanslar......

Merakla bekliyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JournaL -- 11 Temmuz 2012; 12:11:38 >

2 Mesaj
23 Temmuz 2012; 15:10:48 

Merhabalar
Öncelikle yeni üyeyim ve bir hatam olursa kusura bakmayın.
Önce Biraz yorum
Geçen Nisan ayında Kieve gittim çok güzel bir şehir kesin gidilip görülmeli. zaten ne yapılır edilir pek çok kişi yazmış. üstüne benimde de bir şeyler yazmama gerek yok tek söyleyeceğim lütfen ama lütfen yaşadığınız toprakların kültürünü unutmadan haraket edin! Evet kızları güzel evet sempatikler. Bu demek değildir ki hemen yatağa atarım! Belki biraz kabalık olacak ama orada imaj düzeltmek ten cidden usanmıştım!
Şimdi sorular
Değerli arkadaşlarım Ağustos sonuna doğru Odessa planım var pek çok yorum okudum ama cevap bulamadığım belkide ben atladım :(
1- Hangi bölgede kalınmalı Merkezde mi yoksa Arkadia denilen bölgede mi ?
2- Merkez de kalırsak ulaşım sıkıntısı çekermiyiz ?
3- Söylenen Ağustos başı vize kalkacak bundan kasıt voucher belgesi mi ?
4- Apart önerisi olan
ve son olarak genel önerileriniz javascript:void(AddText(' ')) şimdiden teşekkür ederim

50 Mesaj
23 Temmuz 2012; 22:27:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Lumpen

Merhabalar
Öncelikle yeni üyeyim ve bir hatam olursa kusura bakmayın.
Önce Biraz yorum
Geçen Nisan ayında Kieve gittim çok güzel bir şehir kesin gidilip görülmeli. zaten ne yapılır edilir pek çok kişi yazmış. üstüne benimde de bir şeyler yazmama gerek yok tek söyleyeceğim lütfen ama lütfen yaşadığınız toprakların kültürünü unutmadan haraket edin! Evet kızları güzel evet sempatikler. Bu demek değildir ki hemen yatağa atarım! Belki biraz kabalık olacak ama orada imaj düzeltmek ten cidden usanmıştım!
Şimdi sorular
Değerli arkadaşlarım Ağustos sonuna doğru Odessa planım var pek çok yorum okudum ama cevap bulamadığım belkide ben atladım :(
1- Hangi bölgede kalınmalı Merkezde mi yoksa Arkadia denilen bölgede mi ?
2- Merkez de kalırsak ulaşım sıkıntısı çekermiyiz ?
3- Söylenen Ağustos başı vize kalkacak bundan kasıt voucher belgesi mi ?
4- Apart önerisi olan
ve son olarak genel önerileriniz javascript:void(AddText(' ')) şimdiden teşekkür ederim

Oncelikle merhabalar,

Odessa merkez dedigimiz guzel kaliteli cadde deribasovskaya caddesi burda butun cafeler, barlar, restorantlar, alis veris merkezleri, parklar, muzeler, kiliseler ve daha sayamadigimiz bir cok sey bu alanda bulunmakta.
Arkadia bolgesinde tamamen deniz, sahil, plaj, kumsal ve gece clubleri bulunmakta ama denizi o kadar cokta ic acici degil insanlar sadece plaji ve guneslenmeyi tercih ediyor.Burda tercih tamamen sizin.
Ulasim sikintisi bence degil her iki noktayada surekli ulasim araclari mevcut taksi, dolmus, otobus ornegin odessa merkez ile plaj mesafesi taksi ile 6-7 $ civainda
dolmus veya otobus ise yaklasik olarak 0.25 cent gibi bir rakam saka gibi:) Cunku ukraynada ulasim gercekten cok ucuz.
Agustos 1 de evet vizesiz girisler basliyor ama voucher belgesi icin suan net somut bir bilgi yok ve bizlerde sizler gibi beklemedeyiz.
Apart konusunda ukraynanin butun sehirlerinde apartlarimiz mevcut dilerseniz asagida belirtecegim iletisim bilgilerinden bizlere ulasabilirsiniz.
Gorusmek uzere simdiden sizlere iyi tatiller.

Tel: +90 532 6162656

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukrkievaparts -- 4 Eylül 2013; 8:32:42 >

www.ukrkievaparts.com

3820 Mesaj
23 Temmuz 2012; 23:03:39 

http://www.ukrkievaparts.com/

Fiyatlara baktım gayet makul derecede. Ben Ocak ayında 2 haftalığına geleceğim fiyat konusunda o zaman bir tavan yapma söz konusu değildir umarım.

50 Mesaj
24 Temmuz 2012; 9:43:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

http://www.ukrkievaparts.com/

Fiyatlara baktım gayet makul derecede. Ben Ocak ayında 2 haftalığına geleceğim fiyat konusunda o zaman bir tavan yapma söz konusu değildir umarım.

Merhabalar,

Kesinlikle degil bizim icin onemli olan sizin tatilinizin en guzel sekilde gecmesi evinizdeki sicakligi hissetmemeniz, huzurlu, guvenli ve ulkenize donerken sizi en guzel sekilde yolcu etmek bizim hedefimiz.
Ocak ayinda gorusmek dilegi ile saygilaimizla Kiev Ukrayna Ailesi.

www.ukrkievaparts.com

2 Mesaj
24 Temmuz 2012; 15:33:56 

quote:

Orijinalden alıntı: ukrkievaparts

Oncelikle merhabalar,

Odessa merkez dedigimiz guzel kaliteli cadde deribasovskaya caddesi burda butun cafeler, barlar, restorantlar, alis veris merkezleri, parklar, muzeler, kiliseler ve daha sayamadigimiz bir cok sey bu alanda bulunmakta.
Arkadia bolgesinde tamamen deniz, sahil, plaj, kumsal ve gece clubleri bulunmakta ama denizi o kadar cokta ic acici degil insanlar sadece plaji ve guneslenmeyi tercih ediyor.Burda tercih tamamen sizin.
Ulasim sikintisi bence degil her iki noktayada surekli ulasim araclari mevcut taksi, dolmus, otobus ornegin odessa merkez ile plaj mesafesi taksi ile 6-7 $ civainda
dolmus veya otobus ise yaklasik olarak 0.25 cent gibi bir rakam saka gibi:) Cunku ukraynada ulasim gercekten cok ucuz.
Agustos 1 de evet vizesiz girisler basliyor ama voucher belgesi icin suan net somut bir bilgi yok ve bizlerde sizler gibi beklemedeyiz.
Apart konusunda ukraynanin butun sehirlerinde apartlarimiz mevcut dilerseniz asagida belirtecegim iletisim bilgilerinden bizlere ulasabilirsiniz.
Gorusmek uzere simdiden sizlere iyi tatiller.

Msn: kievukrayna@hotmail.com

O zaman bekleyelim görelim. Zaten ay başı itibari ile herhalde size bilgilendirme yaparsınız buradan. Bu arada kievapart diye geçiyor odessa da varmıdır kiralık daireleriniz ?
Son bir soru Odessa havalimanı ve merkez uzaklığı ve tahmini tutar nelerdir ? Kiev den merkeze geçerken 30-40$ istiyorlardı burada nedir ücretler ?

50 Mesaj
24 Temmuz 2012; 17:22:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Lumpen

O zaman bekleyelim görelim. Zaten ay başı itibari ile herhalde size bilgilendirme yaparsınız buradan. Bu arada kievapart diye geçiyor odessa da varmıdır kiralık daireleriniz ?
Son bir soru Odessa havalimanı ve merkez uzaklığı ve tahmini tutar nelerdir ? Kiev den merkeze geçerken 30-40$ istiyorlardı burada nedir ücretler ?

Merhabalar,

Evet ukraynanin butun sehirlerinde dairelerimiz mevcut.
Ornegin kiev, odessa, harkov, lvov, donetsk, simferepol, lugansk, yalta ve daha sayamadigimiz diger sehirlerde dairelerimiz mevcut.
Tabi ki 1 agustostan sonra butun gelismelereden sizleri bilgilendirip haberdar edecez.
Odessa airpot - odessa merkez yaklasik olarak 20-25 dakika taksi ucreti ise hava alani taksileri malum yuksek ucret talep ediyorla ama kisa guzel bir pazaliktan sonra 20$ - 25$ gibi bir ucret.
Gorusmek uzere.

www.ukrkievaparts.com

393 Mesaj
24 Temmuz 2012; 20:35:58 

quote:

Merhabalar,

Ornegin kiev, odessa, harkov, lvov, donetsk, simferepol, lugansk, yalta ve daha sayamadigimiz diger sehirlerde dairelerimiz mevcut.
Tabi ki 1 agustostan sonra butun gelismelereden sizleri bilgilendirip haberdar edecez.
Odessa airpot - odessa merkez yaklasik olarak 20-25 dakika taksi ucreti ise hava alani taksileri malum yuksek ucret talep ediyorla ama kisa guzel bir pazaliktan sonra 20$ - 25$ gibi bir ucret.
Gorusmek uzere.

Odesadaki dairelerinize hangi siteden bakılıyor ?

50 Mesaj
24 Temmuz 2012; 20:47:14 

Merhabalar,
Suan sitemiz calisma asamasinda www.odessagunlukdaire.com cok kisa surede hizmetinizde olacak. Ama sitemizde olan dairelerimizin butun bilgileri fotograflari adresleri bizde mevcut dilerseniz asagida belirtecegim iletisim bilgilerinden bizlere ulasabilir dairelerimiz hakkinda bizlerden bilgi alabilirsiniz.

Samet TERLEMEZ

Kiev Ukrayna Company

www.ukrkievaparts.com
www.kievgunlukdaire.com

www.ukrkievaparts.com

393 Mesaj
25 Temmuz 2012; 20:23:32 

quote:

Merhabalar,
Suan sitemiz calisma asamasinda www.odessagunlukdaire.com cok kisa surede hizmetinizde olacak. Ama sitemizde olan dairelerimizin butun bilgileri fotograflari adresleri bizde mevcut dilerseniz asagida belirtecegim iletisim bilgilerinden bizlere ulasabilir dairelerimiz hakkinda bizlerden bilgi alabilirsiniz.

Samet TERLEMEZ

Kiev Ukrayna Company

www.ukrkievaparts.com
www.kievgunlukdaire.com

Size telle ulasırımda daire resimlerini gormeden bir karar vermek imkansız umarım en kısa sürede hizmete girer, çünkü odesa ile ilgili Turkce bir daire kiralama sitesi yok bildiğim kadarıyla

50 Mesaj
25 Temmuz 2012; 23:23:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Philip27

Size telle ulasırımda daire resimlerini gormeden bir karar vermek imkansız umarım en kısa sürede hizmete girer, çünkü odesa ile ilgili Turkce bir daire kiralama sitesi yok bildiğim kadarıyla

Merhabalar
Isterseniz iletisim bilgilerimizden mail veya msn yolu ile bize ulasin daha detayli konusabiliriz

www.ukrkievaparts.com

7 Mesaj
26 Temmuz 2012; 10:25:20 

quote:

Merhabalar,

Gorusmek uzere.

Bütün şehirlerinde daireleriniz mevcut demek.

Kamenets-Podolski tatilim var ağustos 5 gibi. bu şehirde de kalacak yerleriniz varmı?

50 Mesaj
26 Temmuz 2012; 16:48:15 

quote:

Bütün şehirlerinde daireleriniz mevcut demek.

Kamenets-Podolski tatilim var ağustos 5 gibi. bu şehirde de kalacak yerleriniz varmı?

Merhanalar,

Sanirim sehrin adini yanlis yazdiniz sizin soylemis oldugunuz sehir Kamyanets-Podilski diye dusunuyorum

www.ukrkievaparts.com

7 Mesaj
27 Temmuz 2012; 8:16:57 

quote:

Merhanalar,

Sanirim sehrin adini yanlis yazdiniz sizin soylemis oldugunuz sehir Kamyanets-Podilski diye dusunuyorum

Evet doğrudur Kamyanets-Podilski. Varmıdır burada bir hizmetiniz ?

1 Mesaj
13 Ağustos 2012; 0:45:49 

Merhaba,

Baştan sona yazılan herşeyi okudum. Arkadaşımla beraber bayramın 3. günü Agustosun 21 inden 27 sine kadar 3 gün Kiev - 2 gün Odessa yapacağız. Türk Büyükelçiliği ile görüştüm vize kaldırılmış, vouchera falan hiçbirseye gerek yokmuş. Vardığımızda arkadaşım karşılayacak umarım gittiğimize değer...

3 Mesaj
17 Ağustos 2012; 0:49:48 

quote:

Orijinalden alıntı: ssemre

Merhaba,

Baştan sona yazılan herşeyi okudum. Arkadaşımla beraber bayramın 3. günü Agustosun 21 inden 27 sine kadar 3 gün Kiev - 2 gün Odessa yapacağız. Türk Büyükelçiliği ile görüştüm vize kaldırılmış, vouchera falan hiçbirseye gerek yokmuş. Vardığımızda arkadaşım karşılayacak umarım gittiğimize değer...

Döndüğünüzde Kiev ile detaylı görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim , odessada arcadia bölgesini tavsiye ediyorum ,cuma Cumartesi geceleri müthiş hizlidir iyi seyahatler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

95 Mesaj
23 Ağustos 2012; 0:24:16 

evet yokmu tatılden donen maceralarını ve anılarını anlatmak ıstıyen bu arada kurban bayramı ıcın gıtmek ıstıyen varmı odessaya eslık edecek arkadas

ayağı kırık şu tahta masa senden vefalı çıktı sevgilim..

12 Mesaj
24 Ağustos 2012; 12:09:48 

ben aralık 1 de gidiyorum kısmetse yol arkadası olmak istiyen varsa beklerim!

189 Mesaj
26 Ağustos 2012; 2:00:32 

ocak şubat gibi odessaya gitmeyi düşünüyorum daha önce gemi yolculuğu yapanlar var mı bu aylarda odessanın durumu nasıl olur 1 arkadaş daha var geleceği kesin değil bu aylarda gemi yolculuğu düşünen varsa yol arkadaşı olabilir

66 Mesaj
26 Ağustos 2012; 15:30:55 

bayramda odessadaydım , rahatca giriş yaptık herhangi bir sorun olmadı girişte. benim gördüğüm şehirde deniz kenarında arkadya diye bir yer var 3-4 disconun olduğu ,gündüzleri beach club lar var ve birde birçok cafenin yer aldığı deribaski caddesi var. genelde arkadya da takılınıyor deniz ve disco için. tavsiyem arkadyaya yakın ev tutmanız yönündedir. kız arkadaş bulmak açısından çok zorlanmıyacağınızı düşünüyorum yalnız ingilizce bilme oranı çok düşük diğer arkadaşların dediği gibi.

1 Mesaj
5 Eylül 2012; 11:45:43 

17-24 Ağustos arası Odessada bi arkadaşımla tatil yaptım...

Gitmemiş olanlar için bilgilendirici, önceden gitmiş olanlar içinde sitemkâr bi yazı yazmak istedim.

öncelikle gitmemiş olanlar için tavsiyeler...

1 Ağustostan itibaren vizeler kalktı Ukrayna ve Türkiye arasında, dolayısıyla resmiyette vize ve voucher belgeleri istenmiyor (Odessa büyükelçiliğimizin web sitesinden alıntıdır!) ama Odessa havaalanında işler resmiyet üzerinden yürümüyor.

Bunlara dikkat!!!
1) Voucher belgeniz veya en azından tatiliniz boyunca kalacağınız yere ait bir çıktı
2) Dönüş uçak biletinizin çıktısı.
3) Mümkünse sizi karşılayacak biri varsa, kendinizi karşılatın havaalanında, telefonunuzu uluslararası erişime açtırın, büyükelçiliğin, orada iletişim kuracağınız kişilerin telefonu elinizin altında olsun.

yukarıda saydıklarım odessada pasaport kontrol noktasında sağılacak inek gibi ayıklanıp saatlerce bekletilmezini önlemeye yardımcı olacak şeyler. eğer 40 yaş altında yalnız yada damsız bir grup arkadaş iseniz tuvalet yolu (rüşveti tuvaletin orada toplayıp sizi tuvalete sokarak alıyorlar)) görünüyor size. Ben tuvalete girmeyi reddettim ve odessaya en son ben ve arkadaşım girdik. Yalnız olsam asla vermeyeceğim 5$'ı pasaport kontrol noktasında verdikten sonra girebildik.

rüşvet olaylarını sürekli okurdum forumlardan ve şaşırırdım... orada bu muamelelere maruz kalınca aklıma direk büyükelçiliğimize durumu bildirmek geldi. ve nekadar ilgili olduklarına inanamazsınız. ciddi anlamda defalarca telefon aldım ve halen yazışmaktalar, ayrıntılı bir şekilde durumu ukraynalı muhataplara iletiyorlar. ve belki de orada bu işi gerçekleştiren memurlarla ilgili biraz daha ayrıntılı bilgiler edinseydim tek başıma kökünü kazıyacaktım bu iğrenç muamelenin... keşke bu işler benden önce bu saçmalıklara maruz kalan arkadaşlar tarafından da gerekli yerlere iletilseydi forumlarda "yanınızda bozuk para bulundurun rüşvetin para üstü olmaz" gibi geyikler döndüreceklerine.

ekim ayında da donetske gitmeyi düşünüyorum ve bu sefer resim video ne imkan varsa kayıt alına alıp gerekli şikayetleri gerçekleştireceğim rüşvet ile ilgili bi sıkıntı yaşarsam. sizlere de tavsiyem resmi kanallardan bu yazışmaları, şikayetleri gerçekleştirmeniz. http://odessa.bk.mfa.gov.tr büyükelçiliğimizin web sitesi... 2. sınıf vatandaş muamelesi görenler, kendilerini öyle görenlerdir. 1 Türk benim gözümde dünyaya bedeldir)) ve kimsenin bize 2. sınıf insan muamelesi yapmasına müsade etmeyelim lütfen.

1 Mesaj
11 Eylül 2012; 11:48:28 

merhaba oncelıkle yılbasında gıtmeyı dusunuyorum. Yılbasında gıdecek arkadaslar varsa uniqueee_34@hotmail.com msn ekleyebılırler. Sormak istedim gunduzlerı kafa dınleyeceğimiz akşamları eğleneceğimiz bir yer olsun çunku odessa dan cok kotu bahsedılıyor. Kıev pahalı dnıyor. bu konuda neler dersınız.

1 Mesaj
18 Eylül 2012; 16:59:11 

Merhaba ben de gelecek hafta Ukrayna ya gitmeyi düşünüyorum, lviv ve kharkov olmakk üzere iki şehirde bir hafta düşünüyorum, gelmeyi düşünen kafa dengi bir arkadaş olursa özelden pm atsın konusuruz

77 Mesaj
19 Eylül 2012; 7:35:08 

çok yakın bir zamanda 1 hafta içinde 1 haftalığına harkive gitmeyi planlıyorum. olgun aklı başında uyumlu bir arkadaş varsa mesaj atabilir. Sadece Yol arkadaşlığı ve oda arkadaşlığı anlamında eşlik etmek isteyen varsa mesajlaşalım .. 25-40 yaş arası bir arkadaş olabilir.

3201 Mesaj
19 Eylül 2012; 9:26:11 

quote:

Merhaba arkadaşlar kiev ukrayna ailesi artık odessa dada sizlerle odessa şehrine yapacağınız kısa süreli iş görüşmelerinizde ve seyahatlerinizde tatillerinizde biz sizlerleyiz.
Odessa merkezde bütçenize uygun 1-2-3-4 odalı super lux daireler, ücretsiz hava alanı transferi, rehberlik, voucher, çok uygun fiyatlara uçak bileti alımı ve buna benzer daha sayamadığımız bir çok alanlarda biz sizlerleyiz.
Ve ayrıca hiç bir extra ücret danışmanlığı olmadan Ukrayna kiev odessa ve diğer tüm bütün şehirler ile ilgili paylaşmak istediğiniz veya kafanızdaki soru işaretlerini aydınlatmak istiyorsanız bizimle paylaşabilirsiniz.
Biz bütün bilgilerimizi sizler ile paylaşmaya hazırız.Herkese iyi tatiller
İletisim bilgilerimiz:

Samet TERLEMEZ

www.ukrkievaparts.com
www.kievgunlukdaire.com
MAİL: ukrkievaparts@gmail.com

aile dediğin bir tek senden mi oluşuyor. one man army gibi bir şey mi

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Ford Focus HB 1.6 TDCI Collection
GENÇLERBİRLİĞİ

77 Mesaj
19 Eylül 2012; 15:42:05 

quote:

Orijinalden alıntı: carrot

çok yakın bir zamanda 1 hafta içinde 1 haftalığına harkive gitmeyi planlıyorum. olgun aklı başında uyumlu bir arkadaş varsa mesaj atabilir. Sadece Yol arkadaşlığı ve oda arkadaşlığı anlamında eşlik etmek isteyen varsa mesajlaşalım .. 25-40 yaş arası bir arkadaş olabilir.

Bir arkadaş buldum.

4 Mesaj
19 Eylül 2012; 16:03:30 

Bayramda yılbaşında odessaya gitmek gitmek isteyen arkadaşlara benden bir link gelsin :)

http://www.odessakiralikev.net/odessa-gece-hayati

iyi eğlenceler

77 Mesaj
19 Eylül 2012; 16:24:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ryangosling

Bayramda yılbaşında odessaya gitmek gitmek isteyen arkadaşlara benden bir link gelsin :)

http://www.odessakiralikev.net/odessa-gece-hayati

iyi eğlenceler

Uçaktan inince direkt bu eğlencenin içine giriyorsunuz sanki. Odesa ukraynanın güzel ama bir o kadarda kapitalist şehridir. Orada irtibatınız ortamınız yoksa her yönden sıkılabilirsiniz. Bütçeniz sağlam ve param var diyorsanız o zaman her yer size paris. Odesa tarihi güzel yapıları olan bir şehir ama eğlence paraya dayalı ve gece kulüplerinden çıkaracağınız kişiler size doyum sağlamaz. Odesada irtibatım olsa da birdaha gitmeyi pek düşünmüyorum. Tekrar söylüyorum irtibatınız ortamınız yoksa gitmenizi önermem. Gidiş amacınız sadece şehri görmek , bir barda birkaç birşey atıp fast food tarzı bardan kulüpten birşeyler yaşamaksa o zaman sorun yok gidin derim.

1 Mesaj
19 Eylül 2012; 16:53:43 

Odessa'da rehberlerimiz ve danışmanlık firmamız var eğer sizin hala odessa'ya gitme planlarınız varsa,gitmeden kalmak istediğiniz yer hazırlanmış olur ve ayrıca karşılama hizmetinizde gerçekleşmiş olur..

4 Mesaj
20 Eylül 2012; 11:05:18 

quote:

Orijinalden alıntı: carrot

Uçaktan inince direkt bu eğlencenin içine giriyorsunuz sanki. Odesa ukraynanın güzel ama bir o kadarda kapitalist şehridir. Orada irtibatınız ortamınız yoksa her yönden sıkılabilirsiniz. Bütçeniz sağlam ve param var diyorsanız o zaman her yer size paris. Odesa tarihi güzel yapıları olan bir şehir ama eğlence paraya dayalı ve gece kulüplerinden çıkaracağınız kişiler size doyum sağlamaz. Odesada irtibatım olsa da birdaha gitmeyi pek düşünmüyorum. Tekrar söylüyorum irtibatınız ortamınız yoksa gitmenizi önermem. Gidiş amacınız sadece şehri görmek , bir barda birkaç birşey atıp fast food tarzı bardan kulüpten birşeyler yaşamaksa o zaman sorun yok gidin derim.

siteyi inceleyin önce bir istersen ev kiralıyorsun adı üzerinde odessa kiralık ev www.odessakiralikev.net :) sonrasında sana ücretsiz rehberlik hizmeti veriyorlar, istediğin eğlence mekanına yanında rusça bilen biri ile gidebiliyorsun. yani irtibat ortamı sağlayanlar var. tabi inip oyle dil bilmeden bişe bilmeden eğlenmek olmaz :)

77 Mesaj
20 Eylül 2012; 11:54:58 

quote:

Orijinalden alıntı: ryangosling

siteyi inceleyin önce bir istersen ev kiralıyorsun adı üzerinde odessa kiralık ev www.odessakiralikev.net :) sonrasında sana ücretsiz rehberlik hizmeti veriyorlar, istediğin eğlence mekanına yanında rusça bilen biri ile gidebiliyorsun. yani irtibat ortamı sağlayanlar var. tabi inip oyle dil bilmeden bişe bilmeden eğlenmek olmaz :)

Siteyi incelemeye gerek yok adından belli. Düpedüz reklam amaçlı atılmış bir yazı ve link. Tamam verdiğiniz hizmeti tanıtın ama bilgiden ve detaydan yoksun , sanki oraya giden herkesi bu tarz bir eğlence bekliyor gibi bir imaj yaratmayın. Bazı insanlar sınırlı imkanları ile oralara gidiyor ve çoğusuda hayal kırıklığı ile dönüyor. Odesada potemkin zırhlısı merdivenlerini gezmeye gelen bir grup türk erkeğine bizim türk rehber merdivenlerin tarihini anlatıyordu. nedense İçinde turizme meraklı bir bayan bile yoktu.)) Kimsenin dinlediği yoktu çoğusu etraftaki bayanları süzüyordu. Eminim çoğusu da elleri cebinde geri döndü. Ne hayaller kurdular kimbilir zavallılar.
bir memurla tanıştım atmış sırt çantasını gelmiş sınırda kedi kedi gibiydi , yardımcı olduk bazı yol yordam için sınırı geçtikten sonra çocuk aslan kesildi, odesada aradığını bulamadı oradan kieve geçti, kievden beni aradı tık yok abi diye.. birini tanıştırmışlar buna kız sonuca gitmek için fırsat vermemiş diğerini benim eve getirmek için aradı (gerçi ev boş kalmıyordu)) tamam 1 -2 saat müsade ederim gel dedim gelemedi..Yani eli cebinde o da geri döndü kedi gibi geldi kedi gibi döndü. Diyeceğim o ki insanlara umut satmamak lazım birşey yaparken dikkat etmek lazım.
Ekonomi bilen herkes herşeyin bir bedeli olduğunu bilir. ücretsiz hiçbirşey yoktur. Bunlara gerek yok yani bu zihniyetten kurtulun artık. Yukarda birisi reklam yapmış ama adam direk yazmış ben bu hizmeti veriyorum bla bla bla. Oraya ne çıplak kız resmi koymuş ne fi talaşmak içinde tarihinde herhangi bir diskoda çekilmiş eğlence diskosunu koymuş. O tarz diskodan bir iki kızla yakınlaşmak içinde oralara kadar zahmet etmeye gerek yok.
Odesaya gideceklere tavsiyem şudur turistik çok aman aman şeyler yok. Tarihi bina silüetleri güzel , şehir teması çok güzel ama onun dışında görecek çok şey yok. Diğer amaçla gidiyorsanız paralı fast food barlardan birşey bekliyorsanız gidin. Tatminkar bir gezi istiyorsanız orada bu işi para için yapmayan kız erek bir arakadaş, dost bulun öyle gidin derim.