Şimdi Ara

Asus: iPad sadece daha büyük ekranlı iPhone

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Temsili görsel.

Amerika satışına 3 Nisan'da başlayacağı iPad için resmi tanıtım filmini Oscar ödül törenlerinde dünya ile paylaşan Apple, analistlere göre bu yıl 2 - 5 milyon adet civarında iPad satışı gerçekleştirecek. Hareketli geçmesi beklenen tablet bilgisayar pazarında Apple'ın en güçlü rakiplerinden biri de Tayvanlı donanım devi Asus olacak. Apple'ın koltuğuna göz diken Asus, Eee Pad markası altında farklı ihtiyaçlara yönelik çok sayıda tablet bilgisayar çözümü sunmayı ve sadece tek bir model (bağlantı özellikleri ve depolama kapasitesine göre aynı modelin farklı versiyonları da mevcut) planlayan Apple'a karşı rekabetçi olmayı hedefliyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Asus'dan sistem operasyonları grup başkan yardımcısı Eric Chen, iPad'i "daha büyük ekranlı iPhone" olarak tanımladı.

Apple ile kıyaslandığında Asus'un daha iyisini yapabileceğini çünkü çok cihazlı bir strateji takip edeceklerini belirten Eric Chen, "Benzer ürünlere sahip olacağız, çok sayıda proje" olduğunu dikkat çekti. Nvidia'nın Tegra 250 platformunu kullanan ve 7-inç ya da daha küçük boyutlu ekrana sahip tabletler üzerinde çalışan Asus'un, işletim sistemi olarak Android OS kullanması bekleniyor.

• Çok büyük...
  • peki android işletim sistemi kullanan asus padlerde android işletim sistemi kullanan cep telefonlarının büyük ekranlısı olmayacak mı?
  • yenilikler yolda yani, çok cihazlı bir strateji takip edilecekmiş,hadi kolay gelsin
  • Bunu Asusdan duymak çok güzel. :))
    Android OS ile piyasaya sürülürse gerçekten iyi bir satış grafiği yakalayabilir.

Belki ipad İphone'nin büyük ekranlısı; fakat uygulama desteği iphone ile aynı
    olduktan sonra her türlü satar Apple işini iyi biliyor.
    Android de uygulama kozunu iyi oynarsa geröek rekabet ozaman başlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 9 Mart 2010; 12:03:58 >
  • Hahahaha dusun adam bunun kucuğunu yapmış demi yaaa. sonra tutmus buyutmus dua etsinler de daha fazla gelistirmesinler. ne salakca bi gaf yapmışlar ya. ayıptır yaaa.

diğer yapılacak olan panal pcler yada tabletler artık adını siz koyun . ipad ve ipohe nin muadili , kopyası, veyahutta fasonu olucaktır. şahsen konusmak gerekirse senelerdir klasikleşmiş bir Os kullanacağıma, normal işlerimi eğlenceli bi hale getirecek cihazlar kullanmak daha cazip gelmekde. birde düşünün adamlar bunu yazılımla yapıyor bide donanımla yapsalar. aman amannn..
  • ayrıca resimdeki asus bir laptop pc nin panelidir. temsili resimde ayrı bi itici olmuş.
  • büyük ekranlı iphone olsa hadi neyse.. büyük ekranlı iTouch..
  • asus çok saol biz hiç bilmiyorduk ama bir yanlışın var ipad daha iphonedaki bazı özelliklere sahip değil o yüzden touch deseydin daha makbul geçerdi:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: technical death metal

büyük ekranlı iphone olsa hadi neyse.. büyük ekranlı iTouch..

aynen
  • doğru söze ne denir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zagor_tenay34

doğru söze ne denir?

• quote:

Orijinalden alıntı: redbloodedman

peki android işletim sistemi kullanan asus padlerde android işletim sistemi kullanan cep telefonlarının büyük ekranlısı olmayacak mı?

• Tegra 250 Kullanan bir ürün ile ekranı büyütülmüş I-Touch' u kıyaslamanın mantığını anlamadım.
    Apple bu ürünü öyle bir pazarlar ki millet laptoplarını satıp iPad e geçer.
  • MacBook ile iPadi mi karsilastiriyorsunuz ?
    iPod Touch+iWork+Buyuk Ekran = iPad

Ayrica ulkemiz acisindan dusunursek 30$ gibi bir fiyata SINIRSIZ İNTERNET verilmesi imkansiz. Ne bu fiyatlara , ne de sinirsiz verirler ;)

3G oturmus olsun,yuksek miktarda internet kullanimi olsun; o zaman qlmayi dusunurum
  • iPad'in eksikleri de çok:
    1- Flash desteği yok.
    2- USB portu yok
    3- MacOS yerine dandik İphone OS işletim sistemi var, aynı anda sadece 1 program çalışabiliyor.
    4- Kamera yok= görüntülü görüşme, skype vs yok
    5 - Amerika da en ucuz 3G li modeli 629 $ + her ay 30$ (Türkiye'de 2 katı olur)
    6- Sabit pili var
    SONUÇ: Tablet PC den çok büyük ekranlı iPOD TOUCH bu.DEĞMEZ
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 19 Temmuz 2010; 18:01:57 >
  • tamam yapmışsın eyvallahta şu aleti çıkartıp 600 küsür dolarla satmaya insan utanır.
  • İpad alacak kisi ya çok zengindir yada aptaldir bence
  • ipad iphonun büyük ekranlısıymış??? düdük makarnası senin yaptığında ipad'in kopyası.... utanmadan cıkıp birde bunu söylemiş haaa? yuh yaaa. adamlar kimsenin aklında bile olmayan birşey yaptılar, inanılmaz ilgi topladılar şimdi netbook pazarınıda önemli ölçüde etkileyecek bir ürün. utanmadan adama bok at. ayıp yaw...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.