- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
canon mp270 ve mp250 reset.(eeprom resetlendi)
36 Cevap68905 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

480 Mesaj
9 Mart 2010; 5:15:36 

Arkadaşlar aşağıda http://www.nifty-stuff....ewtopic.php?id=4707&p=1 sitesinden almış olduğum program yardımıyla yeni canon yazıcılar için eeprom ve kartuş sıfırlama ile ilgili bilgiler var. sitede CANON IP4760 4680 3680 1980 MP198 MX328 MP245 için uyumlu yazıyordu ancak canon pixma mp270 yazıcımda denedim.diğer canonlardaki hiçbir yöntemle eeprom çıktısı dahi alamamıştım ancak şimdi eeprom çıktısı aldım ve eepromu da sıfırladım.Eeprom bilgileri resetten önce, resetten sonra. ancak kartuş bilgilerini sıfırlayamadım gerçi henüz orjinal kartuşum bitmedi bittiğinde nasıl yapılması gerektiğini bulurum ya da sizler yaptığınızda yazarsanız sevinirim. aşağıdaki açıklamalar "waste ink counter reset" için olan bilgilerdir. ancak programı kurcalayarak eeprom sıfırlamasını yapabilirsiniz. "eeprom d" yazan kısımdan yapmıştım sanırım. Canon mp270 ve mp250 si olan arkadaşlar deneyimlerini aktarırlarsa sevinirim.

Reset için önce Servis Moduna almanız gerekli:
a. Printeri kapatın
b. Resume tuşuna basılı tutun
c. Resume tuşunu bırakmadan Power tuşuna basın
d. Resume tuşunu bırakın
e. Daha sonra Resume tuşuna iki kez basın
f. Power tuşunu bırakın

böylelikle yazıcınız servis moduna girmiş olacak. Gerekli olan programı burdan indirebilirsiniz. Bu arada yazıcınız usb ile bilgisayara bağlı olmalı.

Run the Service Tool Program (Resetter)

Select ASA as the Region (for ASIA PACIFIC - depends on your location) (ben EUR olarak seçtim)
0

Set Clear Waste Ink Tank, select Main & Platen

0

Click Cleaning 1 (Printer will print)

0

Then Click Main and Platen ( Burada main seçilebiliyor platen seçildiğinde sorun çıkarıyor.)
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slhsm -- 13 Mart 2010; 1:13:22 >

GT: IsteSinirlendim

1491 Mesaj
13 Mart 2010; 23:12:41 

tebrikler ...baya yararı olucak bu yazıcısı olanlara...

1675 Mesaj
14 Mart 2010; 10:30:21 

Ben bunu mp190 için denemiştim servis çıktısı almama rağmen resetleyemedim.

4 Mesaj
21 Nisan 2010; 12:50:04 

quote:

Orijinalden alıntı: Turgut Bey

Ben bunu mp190 için denemiştim servis çıktısı almama rağmen resetleyemedim.

nasıl servis çıktısı aldın arkadaşım bizede söylermisin

479 Mesaj
27 Kasım 2010; 4:03:29 

çok teşekkuler bu yontem işe yaradı.renkli kartusum bitmişti .dolu olan siyah kartusumu yazdırmıyordu artık yazdırıyor

129 Mesaj
27 Kasım 2010; 21:03:32 

slhsm Arkadaşım upload ettiğin resimler de sunucu kaynaklı sorun var sanırım.
Bir de "resume" tuşu yazmıyo benim mp250 yazıcıda acaba resimlerde gösteriyormu "resume" tuşunu.
Konun için çok teşşekür ederim ellerin dert görmesin.
Saygılar.

1 Mesaj
26 Ocak 2011; 21:05:14 

program varsa elinizde link attarmısınz?

1 Mesaj
31 Ocak 2011; 0:14:01 

Arkadaşlar Canon Pıxma MP250 yazıcım kartuşunu doldurdum yazmadı. Sıfır kartuş aldım yazdırdım. İkinci kartuşu yine doldurdum gene yazmadı ve P 08 hata kodu verdi. Ne yaptımsa yazdıramadım. Servise gönderdim. Herhangi bir hatası yoktur dendi yazar vaziyette geri geldi. Ben yine doldurduğum kartuşu takıp denedim bir sayfa yazdı yine aynı hatayı verdi. Tekrar servise gönderecektim ki sitede aşağıdaki notu görüp denedim.

Canon mp270 ve mp250 si olan arkadaşlar deneyimlerini aktarırlarsa sevinirim.

Reset için önce Servis Moduna almanız gerekli:
a. Printeri kapatın
b. Resume tuşuna basılı tutun (Mp250 için) (Kırmızı Ters Üçgen Tuş)
c. Resume tuşunu bırakmadan Power tuşuna basın
d. Resume tuşunu bırakın
e. Daha sonra Resume tuşuna iki kez basın
f. Power tuşunu bırakın

Ben bunu yaptım kağıt almayan yazıcı yazmaya başladı. MP 250'si olanlar denesin.

11 Mesaj
4 Şubat 2011; 21:18:21 

Selam... Ben aynı uygulamayo mp 280 de yapmaya çalıştım programda clean 1 de eror 006 diyor...;( version hatası veriyor Sizce ne yapmalıyım...

209 Mesaj
26 Şubat 2011; 13:35:34 

arkadaşlar resetleme işini yaptım artık yazıcım siyah beyaz çalışıyor. Çok teşekkürler. Ama b c ışıkları yanıyor
nedenini bileniniz var mı?

Aytuğ Alataş, (Lenovo Z570 ) (LG 50LB670V LED ) ( Iphone 5 ) ( Renault Fluence 1.6 BVA Din. 2010) Xbox Gamertag: aytuga77

1 Mesaj
12 Mart 2011; 21:32:48 

mp 250 de yaptım ama yarım saattır üçgenli ısık yanıp sönüyo hala birsey olmadı sizce ne oldu

212 Mesaj
24 Mart 2011; 17:32:48 

Arkadaşlar benim Canon MP250 Series yazıcım var.İki kartuşu da yeni doldurmama rağmen yazıcıdan çıktı alamıyordum.Ancak daha yeni bir yöntem uygulayarak sorunu çözdüm.Yazıcı açıkken 15 saniye Kırmızı Ters Üçgen butonuna basılı tutun.Sonuç; yazıcı kartuşlarınızı tanımıyorsa artık tanıyacak ve belge çıkarabileceksiniz.Kolay Gelsin

5 Mesaj
29 Mart 2011; 13:23:31 

mrb

5 Mesaj
29 Mart 2011; 13:26:11 

bende yeni canon mp270 yazıcı aldım keşke almaz olaydım 100 syfa çıkarttı sorun üstüne sorun .siyah kartuş bitmeye yakın 5tl ye doluma götrdm eve getrdm baya mürekkep akıttı sonra yeni kartş aldm 37 tl şimdide renkli kartuş bittiği için siyah çıktıda alamıyorum
yardım edecek biri yokmu ya ne yapcamı şaşrdm

5 Mesaj
8 Nisan 2011; 12:30:38 

bende efsane ercan gibi yaptım renkli mürekkep bittiği için çalışmayan yazıcım şimdi çalışıyor.
ama şu mürekkep doldurma olayını hala çözemedim yada resetlemeyi

89 Mesaj
10 Nisan 2011; 12:20:54 

Bende Dün media marketten Canon mp 250 aldım şimdi yorumları okuyorumda en iyisi geri götürüp iade edeyim sorun çıkartacağa benziyor.

1 Mesaj
21 Nisan 2011; 10:41:15 

quote:

Orijinalden alıntı: efsane_ercan

Arkadaşlar benim Canon MP250 Series yazıcım var.İki kartuşu da yeni doldurmama rağmen yazıcıdan çıktı alamıyordum.Ancak daha yeni bir yöntem uygulayarak sorunu çözdüm.Yazıcı açıkken 15 saniye Kırmızı Ters Üçgen butonuna basılı tutun.Sonuç; yazıcı kartuşlarınızı tanımıyorsa artık tanıyacak ve belge çıkarabileceksiniz.Kolay Gelsin

Arkadaşlar bu yöntem gerçekten de işe yarıyor. Yazıcımın kartuşu bitince dolum yaptırmıştım ve yazıcı kartuşu görmüyordu. Bitmiş olarak gösteriyordu. Ama bunu yaptıktan sonra tıkır tıkır yazmaya başladı. Her şeyden önce bi bunu deneyin derim ben.

1030 Mesaj
22 Nisan 2011; 0:29:41 

canon kullanan tüm arkadaşlar yazıcı kartuş boşaldı uyarısı veririse resume-iptal tuşu yanı kırmızı ters üçgen tuşuna 10 sn kadar basılı tutun sorun düzelirondan sonra sınırsız doldurun kartuşları. ama p08 hatası farklı yukarıda arkadaş yöntemini vermiş.

1 Mesaj
22 Nisan 2011; 19:56:39 

arkadaslar ben resımleri öremiyorum yazılanların tümünü yaptım ama olmadı hala kartuş boş gosterıyor yardimci olabilecek varmı acaba

1 Mesaj
1 Haziran 2011; 20:00:15 

teşekkürler

4 Mesaj
23 Haziran 2011; 15:51:47 

yazıcım canon mp 252
resetleme yöntemini deniyorum fakat olmuyor ?
usb takılıyken servis moduna girdi anda canondivece die bir driver uyarısı geliyor
ve yazıcı driverlarınıda kabul etmiyor bu nedenle verdin programda sürekli error006 hatası veriyor
bunu nasıl çözücez bir yardımcı olurmusunuz yapan arkadaşlar
birde resimler ölmüş yenilermisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yivbu -- 23 Haziran 2011; 15:59:31 >

4 Mesaj
23 Haziran 2011; 17:39:01 

sorunu çözdüm arkadaşlar. yukardaki yöntemle olmadı ama farıklı bir yöntem buldum denedim ve oldu
mp 252 - 250 - p08 ve 5200 hatası alanlar buraya yazsın yardımcı olayım

1 Mesaj
26 Haziran 2011; 12:13:32 

nasıl yaptın yivbu ben her turlu yontemi denedim olmadı yaw

KESPER

26 Mesaj
25 Temmuz 2011; 13:26:07 

sevgili yivbu aynı sorunla bende karşo karşıyım nasıl çözdüğünü yazda bizde faydalanalım. Teşekkürler

73 Mesaj
7 Eylül 2011; 21:35:16 

yivbu;
hiçbir yardım yok sırf hava... madem çözdün direk yazsana kardeşim. ne demek isteyen varsa yazayım zaten iki kelimelik bir şey ki yaptığına da inanmıyorum bana yalan söylüyorsun gibime geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtkts -- 7 Eylül 2011; 21:35:37 >

173 Mesaj
16 Eylül 2011; 16:02:46 

Kardeş ben servis moduna alıp resetlemeyi denedim ama power ışığı ile üçgen şeklinin altındaki turuncu ışık(arıza ışığı sanırım) yanıp sönüyor uzun süredir. Beklemem mi gerekiyor yoksa bir terslik mi var?

480 Mesaj
16 Eylül 2011; 21:16:50 

herseyi yaptiysaniz yaziciyi kapatip acin. Duzelmesi lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

GT: IsteSinirlendim

1 Mesaj
26 Ekim 2011; 11:20:58 

1- Yazıcıyı kapatın. Resume/cancel tuşuna basın, bırakmayın. Ardından Power düğmesine basın, bırakmayın.
2- Power düğmesini bırakmadan, resume/cancel düğmesini bırakın.
3- Power düğmesi basılıyken 2 kez daha resume/cancel düğmesine basın ve ikisini aynı anda bırakın.
4- Bu aşamadan itibaren resume/cancel tuşuna basarak aşağıdaki listeden istediğimiz işlemi yaptırıyoruz.
1 kere - servis test çıktısı verir
2 kere - EEPROM bilgisini çıkartır
3 kere - EEPROM ilk değerlerine gelir
4 kere - Mürekkep sayacı sıfırlanır.

Hangi işlemi uygulayacaksanız o sayıda resume/cancel tuşuna basın ve ardından power tuşuna basın.
Mp280 de bu şekilde yazmayan yazıcıyı yazdırabildik. Ama b ve c ışıkları hala yanıyor.

7 Mesaj
16 Ocak 2012; 23:31:13 

Canon MP250 1 ve 6 hatası verince resume/cansel tuşuna 20 saniye basınca yazmaya devam ediyor. Diğerleri hikaye hepsini denedim.

2 Mesaj
21 Şubat 2012; 10:38:19 

[font="Tahoma"]Canon ServiceTool_V2000 programını kullanan varmı?
Hata veren kartuş için resetleme yapıyormuş.
Yabancı dilim iyi değil fakat anladığım kadarıyla Canonun servis programıy mış.
Hatta bazı uyanıklar bu programı 40 lira gibi fiyatla satıyorlar mışş .
Bende canon yazıcı yok bu nedenle deneyemedim.
Canon yazıcısı olanlar ve bu işten anlayanlar araştırırsa hepimize faydası olur.
Bende yazıcı almayı düşünüyorum.

[font="Arial"]Karanlığı silah olarak kullananlar en çok bilimden korkar.
Çünkü bilim karanlıktada doğruyu görür.

509 Mesaj
1 Mayıs 2012; 19:02:27 

quote:

Orijinalden alıntı: .eRCaN.

Renault Megane II 1.5 Dci Dynamique Ateş Kırmızı

2 Mesaj
2 Mayıs 2012; 1:14:58 

CANON MG2150 YAZICI RESETLEME BILEN VARMI. KARTUŞLAR DOLU AMA BOŞ GORUYO.

79 Mesaj
12 Temmuz 2012; 9:42:55 

Servis için gereken programın linki ölmüş. Elinde olanlar upload edebilir mi acaba? Teşekkürler şimdiden.

https://www.facebook.com/aykutcelmephotography?ref=hl

127 Mesaj
25 Temmuz 2012; 0:44:13 

benim kartuşlar bitti doldurttum ama yazıcım çalışmıyor sürekli yanıp sönen bir hata veriyor ve de ben bu yazıcıdan bıktım değiştirmeyi düşünüyorum eğer bu tip sorunlarla karşılaşmayacağım bir yazıcı önerirseniz sevinirim...

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.
-ZİYA PAŞA

- Kardeş Payı -
Ciinnnaahh!

98 Mesaj
25 Temmuz 2012; 20:46:19 

bilgisayardan çıktı alırken verdiği hata nedir ?

eğer kartuş bitti uyarısı alıyorsanız ters üçgen işaretine elinizi basılı tutun.

Emici dolu hatası ile karşılaşanlar benimle iletişime geçerse yardımcı olurum.

Bitmeyen Kartuşlu Yazıcılar
www.tutakbilisim.com
www.yazicimagaza.com
www.hepsikartus.com
Kadir TUTAK
5425308748

775 Mesaj
2 Eylül 2012; 14:26:17 

Ne yani kartuşu biten bi yazıcının "kartuş bitiyor" diye uyarı vermesi sorun mu ?????

Bu yazıcıya güveni kalmayanlarıda bi tavsiyem var sakın böle düşünmeyin dolayısı ile de sakın korkmayın alırken.

Bende şuan çıktılar çizgili çıkıyor ama bunun sorunlusu canon markasımı mu yada bu elimdeki yazıcımı tabiki hayır. Mürekkep doldururken yapılan hata. Halk arasındaki tabiri ile "uyduruk" bi şekilde bu işlem yapılırsa kartuş tıkanıyor birazdan onu açmaya çalışıcam.

MP250 kullanıyorum ve bence çok iyi. Kesinlikle tavsiye ederim bu seriyi. Alırken bitmeyen kartuş denen şu sistemden alın ama güvenilir bi yerden.

Ben bu sorunu farklı bi yoldan çözdüm. Ama hatırlamıyorum yazıcı programını yeterince kurcalarsanız "yinede yazdır" yada bunun gibi bi seçenek olacak. Ben bunu kullarak yazdırdım.

Yukarıda söylenenleride denedim ama daha önceden de yazılım yoluylo o işi yapmış olduğum için tam olarak işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum ama yarayacak gibi bi izlenim bıraktı.

Ama tabi ışıklar bendede hala yanıp sönüyor biraz sinir bozucu gibi değil mi ? Şuan bi çözüm arıyorum umarım bulurum.

Yaş 33 eder yolun yarısı.

6 Mesaj
29 Aralık 2012; 16:29:04 

slm bende samsung ml-1675 için denedim ama çalışma tuşuna bastım mı kapan mıyor pc yazıcıyı görmüyor

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Harici Bileşenler » Yazıcı/Tarayıcı » canon mp270 ve mp250 reset.(eeprom resetlendi)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.360