Şimdi Ara

Hatalı Başlık.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
4.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • konuyu açma gereği duydum 150-200tl aralığında 785 çipsetli anakartların havada uçuştuğu dönemde kartın özellikleriyle diğerlerinden ayrıldığını düşünüyorum,her anakart arasında ufak tefek gibi duran büyük farklılıklar var,tercihler buna göre değişiyor hepsinin bir arada olduğu bir anakart malesef yok ama yakın olarak değerlendirebileceğim gigabyte ga770ta-ud3 var,her ne kadar 785 çipsetli olmasada 150-200tl fiyat aralığında alınabilecek en iyi anakart olduğunu düşünüyorum,tüm kullanan arkadaşları bu konuya bekliyorum ve kullanıcı sayısının artmasını temenni ediyorum,anakartla ilgili kişisel yorumlara geçelim ama önce birkaç fotoğraf koyalım

Hatalı Başlık.

Hatalı Başlık.

Hatalı Başlık.

Hatalı Başlık.

Hatalı Başlık.

kart kasaya takılı olduğu için bu şekilde çekmek zorunda kaldım,anakartın kutu içeriği çok sade içinde 2 tane sata,1 tane ide kablo ve kitapçıklar çıktı gerçi 785gt-ud3h'dede aynı şekildeydi kutu tasarımı gayet güzel kutuyu görünce içinden iyi birşey çıkacağını düşünüyorsunuz ve öylede oluyor

kart hakkında bikaç bilgi vermek gerekirse

1)anakart diğer gigabyte'lar gibi çift katman bakır,%100 japon katı kapasitör ve dual bios var

2)anakart 8+2 faz tasarımına sahip

3)precision ov var yani hassas voltaj ayarı var

4)yine mosfetlerde soğutucu yok

5)3x artırılmış usb gücü var

6)sata 3 ve usb 3.0 desteği var

7)diğer 770 serileri gibi tek pcı-e x16 slotu var

şimdilik aklıma gelenler bunlar,zaten şu linkten anakartla ilgili tam bilgileri öğrenebilirsinizhttp://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-770ta-ud3_10.html

kişisel yorumlarıma gelirsek anakart fiyatını fazlasıyla ha eden bir anakart bundan önceki anakartım asus m4a785 td-v evo'dan daha iyi olduğunu söylemek mümkün(onboard ekran kartını konu dışında bırakırsak,yani harici ekran kartı kullandığınızı varsayarak diyorum)öncelikle anakartda herşey yerli yerinde,soketlerin yerleşimi iyi olmuş,anakart üzerinde 2 sata 3 soketi var 6 tane sata 2 soketi var şu an için sata 3'ün bir anlamı yok ama ileride olacaktır ki 2 sata 3 az gibi dursada yeterli olacaktır en azından sistemi kurduğunuz hard disk sata 3.0 olacaktır 2 tane pcı-e x1 soketi var ve 4 tanede pcı soketi var,
    arkada 6 tane usb 2.0,2 tane usb 3.0,2 tane e-sata,optik ve digitak çıkışlar,2 tane 1394 çıkışı, ve 8 kanal ses çıkışları var.anakartda 8+2 faz tasarımı var 770'de mosfetler çok ısınıyor falan deniyordu ancak ben böyle birşey gözlemlemedim,anakartın oc potansiyeli gayet iyi zaten faz sayısından ve hasssas voltaj ayarından anlaşılabiliyor x4 620 işlemcimi direkt 1.50 volt ile 3.575ghz'de çalıştırmıştım daha sonra üstünü denemedim şu anda 1.25volt ile 3.0gh'de kullanıyorum standart voltajı 1.4 aslında işlemcinin,asus m4a785 td-v evo ile kaşılaştırırsak ikisindede çift katman bakır,%100 katı kapasitör,8+2 faz tasarımı var,asus'da mosfet soğutucusu varken gigabyte'da yok,ikiside atx yapıda anakartlar,asus'da sata 3 ve ve usb 3.0 desteği yokken gigabyte'da var,ikisinide stabil olarak kullandım sorunsuz gerçi bir ara asus biraz üzdü ama gigabyte'da tık yok,gigabyte'da 4 tane fan soketi var 2 tanesi 4 pin şeklinde,asusda 3 tane var biri 4 pin şeklinde asus patriot ramimi direkt 1600 olarak tanımlarken gigabyte 1333mhz olarak tanımladı buda biosdan halledilebiliyor zaten-gigayte 785gt-ud3h ile kıyaslarsak arada 8+2 faz tasarımı farkı var 770 bu açıdan oc açısından daha iyi ve yine sata3 ve usb 3.0 785'de yok 770ta-ud3'de var şimdilik akıla gelenler bunlar yarın birşeyler daha ekleyeceğim,umarım bir fikir verebilmişimdir anakartla ilgilenenlere

770TA-UD3 kullanan tüm arkadaşlar bu konu başlığında yazalım sorunlarımızıda çözelim
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• pazar günü topladığım pc de bu anakartı aldım. ama iyi mi yaptık kötü mü henüz belli değil :)

kasa olarak xigmatek midgard aldım, anakartın sağ tarafındaki vida delikleri kasaya uymadı. uzun zamandır pc birleştirmiyodum belki yeni sistemde öyledir. sadece soldaki ve ortadakileri vidalayabildim :)

malzeme açısından sağlam duruyor. oc vs deniyemicem ama, akşam ben de 3-5 resim ekledim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

pazar günü topladığım pc de bu anakartı aldım. ama iyi mi yaptık kötü mü henüz belli değil :)

kasa olarak xigmatek midgard aldım, anakartın sağ tarafındaki vida delikleri kasaya uymadı. uzun zamandır pc birleştirmiyodum belki yeni sistemde öyledir. sadece soldaki ve ortadakileri vidalayabildim :)

malzeme açısından sağlam duruyor. oc vs deniyemicem ama, akşam ben de 3-5 resim ekledim :)

İyi Yaptın kardeş güzel bi anakart bende geçen hafta aynısından aldım ve çıkçtığı andan beri satışını yapıyorum sorun ile karşılaşmadım hiç...

Bende Xigmatek CPC-T90DB-T52 Utgard Win.W/500W PC Kasa bu modeli var sorunsuzca oturuyor ayrıca anakartlar ve kasalar standarttır zaten
    uymama gibi ihitimali çok düşük belki sen yerleştirememişsindir:))))

• kasaya uymama gibi bir sorun olamaz,kart gerçekten çok güzel bütün 785 serilerinden daha iyi bana göre,forumda kullananlar çoğalacaktır parasını sonuna kadar hak ediyor
  • uymama dediğim şey, işaretlediğim yerdeki deliklere yetişmiyor, 1-2 cm kısa kalıyor.

Aynı anakartı midgard a takan başka biri varsa ve ona uyuyosa ya benim aldığım kasa normalden uzun ya da anakart kısa demektir

Hatalı Başlık.
  • aynı şey benim kasadada var o sorun değil yanimesela 790x-ud4 kullanıyordum onda vidalanıyordu sanırım 790 serisi 1 cm falan daha geniş,koskaca anakartda sorun olarak bu çıktı hadi hayırlısıbu durum asus m4a785td-v evo'dada var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendomi -- 9 Mart 2010; 17:05:47 >
  • Anakartı merak ettim şimdi :))
  • hocam bendede bu anakarttan var.daha yeni montaj yaptım .ama bu 8 pinlik sokete ben 4 pinlik taktım ilk önce bilgisayar açtı formatı attım ekran kartı driverını yükledim sonra yeniden başlattım meğerse başlatamamışım anlayacağanız açılmadı bilgisayar .oyle duruyor şimdi .ona 8 pinlik bi dönüştürücü alıcam ama nerden alacam bilemiyorum .
  • dostum 4pin bağlantı ilede çalışması lazım sorunsuz bir yerde bir yanlışlık olabilirmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: murix

hocam bendede bu anakarttan var.daha yeni montaj yaptım .ama bu 8 pinlik sokete ben 4 pinlik taktım ilk önce bilgisayar açtı formatı attım ekran kartı driverını yükledim sonra yeniden başlattım meğerse başlatamamışım anlayacağanız açılmadı bilgisayar .oyle duruyor şimdi .ona 8 pinlik bi dönüştürücü alıcam ama nerden alacam bilemiyorum .

bu konuda net bilgim yok ama bazı anakartlarda tam ortaya, bazılarında ise sağa ya da sola takman gerekiyormuş. gerçi sen çalıştırdım demişsin.

acaba yandı mı kart ya da psu.
  • Voltaj ayarları hassas denilmiş. Cpu ya voltajı hangi aralıklarla verebiliyorsunuz? Mesela 0,01 olarak arttırabiliyormusunuz? Normalde benim şuanki anakartımda 0,025 olarak arttırabiliyorum. Buda oc konusunda sıkıntı yaratabiliyor.
  • quote:

hocam bendede bu anakarttan var.daha yeni montaj yaptım .ama bu 8 pinlik sokete ben 4 pinlik taktım ilk önce bilgisayar açtı formatı attım ekran kartı driverını yükledim sonra yeniden başlattım meğerse başlatamamışım anlayacağanız açılmadı bilgisayar .oyle duruyor şimdi .ona 8 pinlik bi dönüştürücü alıcam ama nerden alacam bilemiyorum .

Eğer işlemciniz üst seviye bir işlemciyse bu sorun olabilir. Değilse 4 pinlik kablo ilede sorunsuz çalışması gerekirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaTeeH -- 10 Mart 2010; 23:13:43 >
  • procesion ov diye tabir edilen durum bu,hassas voltaj ayarı dedim,yukarıda 3.resimi açarsan sağda dual biosun altında görürsün precision ov yazdığını ve kaç volt verdiğini orda 20mV min(002 v)yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

procesion ov diye tabir edilen durum bu,hassas voltaj ayarı dedim,yukarıda 3.resimi açarsan sağda dual biosun altında görürsün precision ov yazdığını ve kaç volt verdiğini orda 20mV min(002 v)yazıyor

Cevap için teşekkürler. Evet resimde gözüküyormuş. Eğer yazılanı yanlış anlamadıysam 0,002v verilebiliyorsa süper.
  • anakartın kutusunda yazıyor ben gigabyte'ın yalancısıyım
  • quote:

büyük ihtimal psunuzda problem stabil şekilde anakartın ihtiyacı olan voltaj değerlerini karşılayamıyodur, o yüzden önce açılmıştır sonra gücü yetmemiştir

• ben şimdi baktım, standart menüde CPU voltaj değerleri 0,025 olarak artıyor. 0,02 için başka bi menüye girmek ya da bi özelliği aktif etmek gerekiyosa bilemicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

ben şimdi baktım, standart menüde CPU voltaj değerleri 0,025 olarak artıyor. 0,02 için başka bi menüye girmek ya da bi özelliği aktif etmek gerekiyosa bilemicem

Bios menüsü açıkken ctrl+f1 tuşuna basın ve sonrasında tekrar cpu voltaj verme menüsüne girmeyi deneyin. Bu tuş kombinasyonu bazı gözükmeyen başlıkları aktif eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: re@per

quote:

büyük ihtimal psunuzda problem stabil şekilde anakartın ihtiyacı olan voltaj değerlerini karşılayamıyodur, o yüzden önce açılmıştır sonra gücü yetmemiştir

evet hocam dediğiniz gi bir durummuş.aslında power tavsiye edilen bir power(ocz 500w)4 pinlik kablosu kısa geliyor onu ben ekran kartının altının ancak yetiştirebilmiştim.onun sonradan daha düzgün bir şekilde yerleştirince çalıştırabildim.Ama overclock düşünüyorum bunun içinde 8 pinilik kablo lazım .antepte gezilmedik bilgisayarcı bırakmadım .Bitek Vatan Bilgisayarda var dönüştürücü internetten araştırdığım kadarıyla .Bildiğiniz başka biyer var mı?.

• Thermaltake A2169 20 TO 24 PIN / 4 TO 8 PIN DÖNÜŞTÜRÜCÜ ADAPTÖR
    http://www.izmirmarket.com/asp/show_stock.asp?product=A2169

şu sitede de olabilir emin değilim
    http://www.firebal.net/asp/index.asp

8 PİNLİ(4+4) 12V GÜÇ KABLO HAZIRLAMA REHBERİ
    http://forum.donanimhaber.com/m_20309319/tm.htm

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.