Şimdi Ara

Spire yeni işlemci soğutucusu TherMax Eclipse II'yi satışa sunuyır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Komponent üreticisi Spire, resmi tanıtımını geçtiğimiz ay yaptığı TherMax Eclipse isimli işlemci soğutucusunu güncelleyerek TherMax Eclipse II adı altında yeniden pazara sunuyor. Adındaki II ibaresine rağmen radikal değişiklikler içermeyen yeni soğutucu da temel farklılık olarak Siyah Nikelaj kaplama gösteriliyor. 131 x 70 x 152 mm boyutlarında olan ve 46 adet Alüminyum yaprak ile donatılan TherMax Eclipse II, her biri 8mm kalınlığında olan ve işlemci ile doğrudan temas kuran 5x Bakır ısı borusuna sahip. BlackStar 9 isimli, 120mm çapında iki adet fanın (2200 devir/dakika'da çalışıyorlar) eşlik ettiği işlemci soğutucusunun gürültü oranı ise 29 dbA.

AMD'nin Soket 939/940/AM2(+)/AM3, Intel'in ise LGA 775/1156/1366 işlemcileriyle uyumlu olan soğutucuyla birlikte vir adet PCI fan kontrolcüsü ve titreşim engelleyici fan montaj aparatlarına da yer veriliyor. Bu ay içerisinde satışa sunulması beklenen Spire TherMax Eclipse II'nin yurt dışı satış fiyatı yaklaşık 53$ seviyesinde olacak.

• 29db biraz yüksek ama performansı çok iyi oalcaktır.
  • Soğutma performansı merak konusu, 2200 devir dönen 12cm'lik 2 tane fan ses konusunda kulakları zorlayacaktır
  • Isı yaprakları hem çok kalın hem de iki yaprak arasındaki mesafe az.
    O yaprakların ısıyı atması daha çok zaman ve hava gerektirir.
  • 2200 devir ve 29 db ye çok diyorsunuz ama ben zerotherm nirvana(bundan daha kötü olduğunu düşünüyorum) kullanıyorum 1100 devirde sabit ve sessiz. 3.6 ghzdeki phenom ii yi 55 derece altında turmaya yetiyor.
  • test edilerek sunulduğu gerçeğinden yola çıkarak güzel diyorum
  • 5 adet 8mm direkt temaslı bakır borunun birçok soğutucuda görmediğimiz bir ısı iletim kapasitesi olmalı. Ayrıca soğutucu plakaların yanlarını da kapalı hale getirip orta tarafta bir nevi vakum etkisi oluşturmaya çalışmışlar gibi görünüyor. Ayrıca 29 dbA gürültü oranı en fazla 2200 devir için geçerliyse o zaman normal kullanımda oldukça sessiz sayılır. Aslında tam aradığım soğutucu ama gelmesi aylar sürer.
  • Yanında fan kontrolcü vermeleri iyi olmuş çünkü 2200 devirde dönen fanlar oldukça sesli olur.
  • guzel bir sogutucuya benziyor..
  • Yorumlar olumlu geliyor şimdilik ancak ben tabanın pek iyi olmadığını sanıyorum resimlere bakarsak bakır ısı borularıyla taban arasında baya bir seviye farkı var gibi duruyor ?
  • Soğutucunun yanları kapalı değil fotoğraftaki açıdan öyle gözüküyor,yani vakum etkisi yok artık birçok soğutucu birbirine benziyor. Israrla.. SBCCF!
  • alıp fanları değiştirebiliriz. sonuçta bakır taban artı bir özellik.
  • SBCCF piyasada yokken akasa nero almak zorunda kaldım.Ta o zamanda elektrik klipsi ile ikinci bir fan taktım ve merak ettim acaba ikisininde havayı içe doğru vermesi mi yoksa birinin verip diğerinin vakum gibi çekmesi mi diye..
    bence biri içe biri dışa hava vermeli..Diğer türlü fanlar birbirine ters etki yapıyor ve hava yapraklara ulaşmadan geri dönüyor.Artı fanların dönüşünü zorlaştırıyor.Alın anlarsınız ne demek istediğimi..
  • Voltaj isteyen işlemcileri kırmayacaktır bu soğutucu. 2200 devirde 29db bence 2*12cm fanlı bir soğutucu için iyi bir değer. C1E yi enable edebilme sanşı olursa boşta 600 rpm bile yeter.
  • Haberde önem verdiğim özelliğinden bahsedilmemiş. 1.3 Kg zamanla yamultur diyebilirm.
  • performans olarak iyi olduktan sonra ses önemli değil...bu fanlardan biri hava üfleyip diğeri atıyormu havayı ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

29db biraz yüksek ama performansı çok iyi oalcaktır.

29 db ve fazla? Bana kalırsa gayet de sessiz. Tabi kişiden kişiye göre değişir ama bana göre sessiz yani.
  • fiyat ve görünüm gerçekten süper performansta öyledir ama banada ses biraz fazla geldi
  • herkes fanı sesli diyor yau performans urunu saten 5 adet ısı borusu oldgunda belli nolcak ynı bıraz sesli olsa sten hemen hemen herkes pcyı actgında muzık aıyor bnce sesin pek etkisi olmayacaktır , zira ekran kartları bunun sesini bastıırr , trde bulursam alırım
  • montaj esnasında soğutuculu remlerle problemli olur gibi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.