Şimdi Ara

Foxconn 890GX çipsetli yeni anakartlarını duyurdu: A9DA-S ve A9DA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
4.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • A9DA-S ve A9DA

Dünyanın en büyük anakart üreticilerinden Foxconn, AMD tarafından 2 Mart'ta tanıtılan 890GX yonga seti için hazırladığı yeni anakartlarını duyurdu. A9DA-S ve A9DA kod adlarını taşıyan yeni modellerin her ikisi de başta 6 çekirdekli Phenom II X6 ailesi olmak üzere Soket AM3 formundaki AMD işlemcilerin tamamına destek sunuyorlar. Siyah renkli baskılı devre kullanımı, renkli komponentleri ve katı kapasitörleriyle dikkat çekici bir görünüme sahip olan anakartlar, dört adet DIMM slotu üzerinden çift kanal DDR3 bellek desteği sunuyorlar.

890GX yonga setinin en önemli yeniliklerinden biri olarak DirectX 10.1 destekli ATi Radeon HD 4290 entegre grafik birimine sahip olan anakartlar, yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma desteği de sunuyorlar. Çoklu ekran kartı kurulumları için iki adet PCIe x16 slotuna sahip olan ve bu sayede 8x + 8x konfigürasyonunda Crossfire X kurulumuna olanak tanıyan anakartlar, destek veren ekran kartlarıyla Hybrid Crossfire X desteği de sunuyorlar. Gelişmiş entegre grafik performansı için 128MB SidePort bellekle donatılan anakartlar, görüntü aktarımı için D-Sub, DVI ve HDMI ara birimlerini kullanıyorlar.

Güney köprüsü olarak SB850 yongası ile gelen ve bu sayede doğal SATA-III desteği sunan anakartlarda 6 adet SATA-III portu ile birlikte 14 x USB 2.0 konnektörüne yer veriliyor. Gigabit Ethernet ve 7.1 kanal yüksek tanımlı ses gibi özelliklere de sahip olan anakartlar arasındaki farkı ise A9DA-S modelinin ek olarak iki adet FireWire portuna ve daha gelişmiş soğutucu tasarımına sahip olması gösterilebilir. Foxconn tarafından yakın zamanda satışa sunulması beklenen 890GX çipsetli yeni anakartların, tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatları ise henüz açıklanmadı.

• Anakart renkleri iyi olmuş sarı -siyah istanbulspor ama şu 8x olayı ne olmuş öyle yap 16x-16x millet ağız tadıyla oyuna doysun cf ile.Kart güzel fiyatta güzel olur işallah
  • Fiyatı uygun olursa güzel anakart..
  • Çekirdek aşırtmaya destek vermiyor oluşu tek dezavantajlı yanı bence. Direkt phenom II x4/x6 veya athlon II x4 alacaklar için sorun yok tabii.
  • quote:

Anakart renkleri iyi olmuş sarı -siyah istanbulspor ama şu 8x olayı ne olmuş öyle yap 16x-16x millet ağız tadıyla oyuna doysun cf ile.Kart güzel fiyatta güzel olur işallah

16x-16x 890FX ile geliyor ürün stratejileri öyle.
  • anakart olarak beğendim ,alım gücümüzede uyarsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: showstopper41
    Çekirdek aşırtmaya destek vermiyor oluşu tek dezavantajlı yanı bence. Direkt phenom II x4/x6 veya athlon II x4 alacaklar için sorun yok tabii.

6 çekirdek kullanan yazılımların ve sata3'ün yaygın olmaması üstüne birde çekirdek açamama olumsuzluğu eklenirse kardeşi sb710'dan bir tokat yer artık.
  • 890 çipsetler göründü gözüm Asus Crosshair IV de kaldı inşallah Türkiyeye gelirse almak istiyorum, Foxconn un bu kartıda fena değilmiş görüntü açısından.
  • resimlere bakınca puzzle oyunlarında ki 2 resim arasında ki farkı bulun bölümleri aklıma geldi.

hatta ciddi ciddi farkları aradım bir süre
  • MSI ın 785gm e51 ana kartını aldım yanınada phenon ıı 555 aldım tık b55 yanı x4 gercekten on numara bır olay ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OZKNaln

MSI ın 785gm e51 ana kartını aldım yanınada phenon ıı 555 aldım tık b55 yanı x4 gercekten on numara bır olay ...

@OZKNaln
    hayırlı olsun ozaman.. Anakarttan memnunmusunuz?
  • harbiden kartlar istanbulspor olmuş tam.)) taraftarı fazla olsaydı mesela sarı kırmızı yada sarı lacivert yapsalardı tüm taraftarlar bu karta geçerdi dermişim:)
  • AMD kullananlar için gerçekten güzel bir kart olmuş.
  • ASUS M4A89GTD PRO/USB3
    Foxconn A9DA-S
    GA-890GPA-UD3H

anakartlarının yüksek çözünürlüklü resimlerimlerinin de yer aldığı inceleme :

http://pclab.pl/art38768.html

----------------------------------------------------------------

Asus M4A89GTD Pro / USB3
    Foxconn A9DA-S
    Gigabyte 890GPA-UD3H

http://www.hardwareheaven.com/reviews.php?reviewid=938

• quote:

Orijinalden alıntı: cmt

quote:

Orijinalden alıntı: showstopper41
    Çekirdek aşırtmaya destek vermiyor oluşu tek dezavantajlı yanı bence. Direkt phenom II x4/x6 veya athlon II x4 alacaklar için sorun yok tabii.

6 çekirdek kullanan yazılımların ve sata3'ün yaygın olmaması üstüne birde çekirdek açamama olumsuzluğu eklenirse kardeşi sb710'dan bir tokat yer artık.

acc nin sb850 de bulunacağını duymuştum ama ben :)
  • http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2801
    Fiyatı 105$+KDV çok uygun gibi gözüküyor. Ama USb 3.0 özelliği varmı bilmiyorum
  • Çekirdek açma özelliği yok mu gerçekten.? :S
  • Olurmu öyle şey, tabiki sata2 disk kullanabilirsin hatta sata1 bile kullanabilirsin. Geriye dönük uyumlular.
  • çekirdek açamaması galiba şansını ciddi etkileyecek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.