Şimdi Ara

Dvd ye dvd playerda izlemek için mpg dosyalarımı vcd gibi kopyalayabilirmiyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • anlaşılmıştır herhalde başlıktan bendeki mpg klipleri vcd gibi dvd playerda izlemek için kopyalıcam direk veri olarak kopyalasam çalıştırmaz herhalde ne yapmam lazım?

• mpeg to vcd convertor yada bunun gibi bi program kullanabilirsin..

http://www.tomdownload.com/multimedia_design/video/aimone_video_converter.htm

http://www.mp3towav.org/mpeg-to-vcd.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cscageonly -- 23 Ağustos 2005, 13:05:26 >
  • ya mpg'leri dvdye dönüştürecek bi program bulucan ya da dvd yazma programında dvd'ye dönüştürüp o formatta kaydedecek bi option varsa ordan yapacan.
  • ya hayır öyle değil vcd yapmıcamki dvd cdsine yapacağım için neroda fln öyle opsion yok mp3 disk var sadece bide wma aslında öyle bi mod olmalı dvcd gibi
  • yani arkadaşın demek istediği avseq.dat uzantılı dosyanın oldugu gibi kalması ama dvd ye yazılması yani vcd formatında dvd. bende araştırdım ama bulamadım.
  • mpeg leri direk dvd yap o zaman...

win dvd creator,DVDMaestro ,super dvd creator aklıma gelenlerden bazıları...
  • tamam da sölediğin programlar gene convert işlemi yapıyor
    biz ise varolan formatı oldugu gibi bırakıp bu işi yapmaya çalışıyoruz.
  • sevgili arkadaşlarım öncelikle şunu bilmelisiniz ki vcd formatında dvd yada dvd formatında vcd diye bişey olmaz..
    bunların ikiside aynı kullanım alanına sahip fakat bünyelerinde farklı özellikler barındıran görüntüleme standartlarıdır.. bu konuda anlaştık sanırım..

şimdi sizin yapmak istediğiniz şeyi tam olarak çözemiyorum beni mazur görün..
    elinizde bi mpeg dosyası var bunu vcd yapmak istiyorsunuz ama dvd playerda izlemek istiyosunuz..
    doğrumu anlamışım..eğer doğruysa bu istediğiniz mümkün değil(dvd playerın vcd oynatma desteği varsa ayrı)..veya tam tersi de mümkün değil..ama bu dosyayı vcd yaparak bir dvd medyasına kaydedebilirsiniz..tabi bu durum onun bir dvd playerda çalışmasını sağlamaz..yani bu işin tek çözümü mpeg vcd herneyse dvd playerda izlemek için onu dvd convertor gibi bi programla dvd formatına çevirmektir...eğer sizi yanlış anlamışsam kusuruma bakmayın

saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cscageonly -- 23 Ağustos 2005, 18:17:16 >

• Yanlış anlamadıysam arkadaş mpeg klipleri dvd de izlemek için nasıl çekerim diye bir soru yazmış
    bunu geçen bende araştırdım ama bulamadım
    (normal cd rw ile)hani neroyu açarsınız veri diski yarat dersiniz içine klipleri atarsınız yazdırırsınız bunu bilgisayarda izlersininz ama vcd de izlemek için video cd yarattan çekmek lazımdır ya
    (dvd için)neroda böyle bir sçenek yok sadece veri diski yarat var acaba böyle yazdırırsa dvd de oynatabilir mi?
  • hayır dvd oynatmaz mpg olarak veri diski yaptığında benim dvd player vcd gösteriyor o yüzden öyle bişey yapmak istedim böyle bi mod nero da neden yok düşündürüyor beni ama araştırdıım kadarıyla ulead ile yapılıyor sanırım fakat benim pcyi kasar dönüştürme olayı saatler sürer p3 550 1 güne yapar bi dvdyi sanırım
  • quote:

Orijinalinden alıntı: ecom86

Yanlış anlamadıysam arkadaş mpeg klipleri dvd de izlemek için nasıl çekerim diye bir soru yazmış
    bunu geçen bende araştırdım ama bulamadım
    (normal cd rw ile)hani neroyu açarsınız veri diski yarat dersiniz içine klipleri atarsınız yazdırırsınız bunu bilgisayarda izlersininz ama vcd de izlemek için video cd yarattan çekmek lazımdır ya
    (dvd için)neroda böyle bir sçenek yok sadece veri diski yarat var acaba böyle yazdırırsa dvd de oynatabilir mi?

öyle bir seçenek var yalnız dvd rw olması lazım neroda dvdrw varsa o özellik geliyo

• dostum madem vcd oynatıyor senin player o zaman mpeg den dediğim programlardan birini kullanarak vcd dönüşümü yap ve oluşan dosyaları veri diski olarak dvdye kaydet.. ulead ile dvd yapmaktan daha az zamanını alır kanısındayım..sen bu programları indir bi dene hiçbirini kurmazsan denemezsen yol alamazsın..şimdiye üç film izlediydim yav.. sen hala canını sıkıyosun aslında problem olmayan bi konuyla...hadi kolay gelsin bakalım..

saygılar
  • öyle diyorsunda vcd az mpg alıyor dvd çok vcd olarak hazırladıımda diğerlerini nasıl ardına eklicem sorun o.
  • diğerlerinide ayrı trackler olarak ekleyebileceğini düşünüyorum...şu programlardan birini birkez kullanmışlığım olsa sana adım adım anlatmak isterdim ama hiç kullanmadım yalnız vcd formatına dönüştürürken bir mb sınırlaması olacağını düşünmüyorum vcdlerin 700 mb civarı olmasının sebebi medyanın kapasitesinden geliyo sen yazdırırken verileri dvdye atacağın için böyle bi sorunun olmayacak gibime geliyo..tabi tahmin ediyom bunu..

sen bu konuda bi deneme yaptın mı bi dene bakalım oluyomu olmuyo mu görelim bizde öğrenmiş olalım..
    haksızmıyım..
  • ben senin dediğin programı nereden bulayım zaten anlamadım bişey
  • e hocam yani üstte link verdik ya siz hiç okumuyonuz bizim mesajları galiba...neyse programları bulmak zor değil ki ara google dan herşeyi bulursun..biraz çaba harcamadan kurcalamadan zaten hiçbir zaman istediğin sonuçlara ulaşamazsın sevgili kardeşim..kolay gelsin

saygılar...
  • kardeş dvd converter isterse veriyim adresi ...
  • arkadaşın demek istediği ve benimde uzun süre aradığım programın adı :
    Ulead DVD Movifactory 4.0

mesela 3 - 4 cd lik bir film var. hem cdleri bir araya toplamak için hemde filmleri convert edip bozmadan çevirebiliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.