- x
Askeriyede Asteğmen olarak kalma...
15 Cevap9105 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

476 Mesaj
8 Mart 2010; 0:22:58 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Kısa dönem yedek subaylar son 2-3 ay Teğmen oluyorlar , peki askeriyede teğmen olarak kalma gibi bir imkan varmı ? Varsa koşulları nedir ? Nasıl olur ?

Kişisel Birşey

2706 Mesaj
9 Mart 2010; 0:53:09 

normal takım komutanı olanlar son 1 ay,meslekçiler son 3 ay teğmen oluyor.
askeriyede teğmen olarak kalmak yok.askerliğini bitirdikten sonra sözleşmeli subay sınavlarına girip tekrar eğitim alacaksın.
zaten asteğmen olduktan sonra lanet edeceksin kaçmak için gün sayacaksın merak etme tekrar askeriyeye dönmek aklına bile gelmeyecek:D

212 Mesaj
9 Mart 2010; 4:54:15 

Ekonomik krizden dolayı böyle birşey düşünmüş olabilirsin. Meslek olarak Teğmen olabilirsin Belirli dönemlerde yemekhane ve gazinolara afişler asılır sözleşmeli subay asb. vs. vs. gibi o ilanları takip edebilirsin. kalırsanda gayet memnun olabilirsin, çünkü artık o bir meslek oluyor dişçiler nasıl aralarında şakalaşabiliyorsa Teğmenlerde aralarında şakalaşabilir çok fazla korkutmamak lazım kimseyi. Doğuda görev yaparsan Minimum 1500/2000 arası para alırsın. daha fazlada olabilir. bir kaç yıl yaptıktan sonra sosyal imkanlar sayesinde masraflarını kısarsın ve sözleşme yenilemezsin ve yeniden bir hayat kurarsın kurmadan önce sözleşme yenileme tarine yakın paranı biriktirdiğin bankadan maaşını sigorta dökümünü göstererek ciddi bir kredi çekersin biriktirdiğinle birlikte çok güzel bir hayat, iş kurabilirsin.

Omega 3 hakkında her şey: www.facebook.com/balikyagi

2626 Mesaj
15 Mart 2010; 14:36:53 

yav ne tegmenı ya . dedem albaydı ama ben askerlıgın a sını ıstemıyorum teskereden sonra :D

kaldı 61 . bitsin artık...

327 Mesaj
16 Mart 2010; 23:55:24 

Ben de kalmayı düşünüyorum ama tam olarak prosüdüleri nedir bilmiyorum, açıklayacak var mı?

2105 Mesaj
17 Mart 2010; 3:28:50 

merhaba, askerde kalma diye bişey yok artık. Sözleşmeli subay sınavlarına gireceksiniz kazanırsanız oluyosunuz ha tabi birde fiziki koşulları ve istihbari elemeden geçmiş olmanız lazım

BLUEOVAL 2011 FIII TDCI TitaniumX

476 Mesaj
18 Mart 2010; 1:12:20 

yıkıldı yine bizim hayaller :) Sözleşmelide olunmazki askeriyede

Kişisel Birşey

2706 Mesaj
18 Mart 2010; 8:17:47 

sözleşmeli de olabilirsin hatta bellii bir rütbeden sonra muvazzafa geçiyorsun diye biliyorum
bizim bir arkadaş sözleşmeli teğmendi.sonra üsteğmen oldu hiçbir farkın yok

308 Mesaj
19 Mart 2010; 15:30:28 

sözleşmelide öyle her meslek alınmıyor, meslekleriniz nedir bilmiyorum ama eczacı, hakim, savcı, doktor tarzı adamları alıyorlar. teğmen den başlıyo bu adamlar.ayrıca teğmen olduktan sonra sözleşme yenilemek filan keyfe kalmamış diye biliyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laserss -- 19 Mart 2010; 15:32:13 >

2706 Mesaj
19 Mart 2010; 20:51:57 

hiç alakası yok
illa avukat doktor olma şartın yok..
bizim alayda 2-3 tane sözleşmeli teğmen vardı.normal bildiğin takım komutanı..

476 Mesaj
20 Mart 2010; 1:40:24 

peki şöyle bir durum var, mesela sözleşmeli uzman çavuş yada uzman erlerin ( tam net bir bilgim yok ) emekliliği dahi yok diye biliyorum, hatta geçenlerde haber dahi olmuştu bu olay. peki sözleşmeli subaylıktada aynımı bu olay ? yani misal olarak yaşım 45 oldu ve emekli olamadım , sözleşmemde yenilenmedi ? peki ben 45 yaşımdan sonra ne yapacağım

Ayrıca rütbe olayı nasıl oluyor ? Hangi rütbeye kadar yükselebiliyoruz ?

Kişisel Birşey

9381 Mesaj
21 Mart 2010; 1:18:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Emre!

peki şöyle bir durum var, mesela sözleşmeli uzman çavuş yada uzman erlerin ( tam net bir bilgim yok ) emekliliği dahi yok diye biliyorum, hatta geçenlerde haber dahi olmuştu bu olay. peki sözleşmeli subaylıktada aynımı bu olay ? yani misal olarak yaşım 45 oldu ve emekli olamadım , sözleşmemde yenilenmedi ? peki ben 45 yaşımdan sonra ne yapacağım

Ayrıca rütbe olayı nasıl oluyor ? Hangi rütbeye kadar yükselebiliyoruz ?

özel güvenlik müdürü, şefi, inşaat şantiyelerinde kamp amirliği... vs yapıyorlar

Acer AS5740G-434G50Bi
CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!

326 Mesaj
21 Mart 2010; 13:35:50 

quote:

Orijinalden alıntı: webislander

sözleşmeli de olabilirsin hatta bellii bir rütbeden sonra muvazzafa geçiyorsun diye biliyorum
bizim bir arkadaş sözleşmeli teğmendi.sonra üsteğmen oldu hiçbir farkın yok

sözleşmeli subay oluyorsun benim bölük komutanım asteğmenlikten gelmeydi sözleşmeli subay olarak geçiyordu ama muvazzafa geçiş yapamıyorlar ama görevde iken herhangibir farkları yok ikiside subay sonuçtasadece emeklilik konularında farklılıklar var muvazzafların mecburi görev süresi var 20 yıl ama sözleşmeliler sözleşmesi bitince uzatmayıp tazminatı alıp gidebilir

www.kktcell.org ®™
|l|lllll|lll||ll||lll
³°°¹¹³²¹³ °¹³¹²³

2706 Mesaj
21 Mart 2010; 15:08:38 

quote:

Orijinalden alıntı: dnzakyz

sözleşmeli subay oluyorsun benim bölük komutanım asteğmenlikten gelmeydi sözleşmeli subay olarak geçiyordu ama muvazzafa geçiş yapamıyorlar ama görevde iken herhangibir farkları yok ikiside subay sonuçtasadece emeklilik konularında farklılıklar var muvazzafların mecburi görev süresi var 20 yıl ama sözleşmeliler sözleşmesi bitince uzatmayıp tazminatı alıp gidebilir

arkadaşlar lütfen kimseyi yanlış aydınlatmayalım.
ben askerlik görevimi asteğmen olarak yaptım ve birçok sözleşmeli subay arkadaşım oldu çalıştığım birlikte.

konuyu açan arkadaş için ufak bir araştırma yaparak kesin bilgiyi vermek istedim

18. MUVAZZAF SUBAYLIGA GEÇME

Muvazzaf subaylıga geçme sartları;
a. 7-12’nci fiili hizmet yılları içinde olmak,
b. Basvurdugu yıla kadar almıs oldugu sicil notlarının ortalaması, sicil tam notunun % 90
veya daha fazlası olmak,
c. Muvazzaf subaylıga geçmesinin uygun oldugu sıralı sicil amirlerince düzenlenecek nitelik
belgesi ile belirlenmis olmak,
ç. J.Gn.K.lıgınca yapılacak sınavda basarılı olmak ve belirlenen kontenjana girmek,
Bu sekilde muvazzaf subaylıga geçirilenler, muvazzaf subay naspedildikleri tarihten baslamak
üzere onbes yıl hizmet etmedikçe istifa edemezler.

tüm şartlara jandarma genel kom. sitesinden bakabilirsiniz.

476 Mesaj
21 Mart 2010; 16:36:45 

quote:

Orijinalden alıntı: webislander

arkadaşlar lütfen kimseyi yanlış aydınlatmayalım.
ben askerlik görevimi asteğmen olarak yaptım ve birçok sözleşmeli subay arkadaşım oldu çalıştığım birlikte.

konuyu açan arkadaş için ufak bir araştırma yaparak kesin bilgiyi vermek istedim

18. MUVAZZAF SUBAYLIGA GEÇME

Muvazzaf subaylıga geçme sartları;
a. 7-12�ci fiili hizmet yılları içinde olmak,
b. Basvurdugu yıla kadar almıs oldugu sicil notlarının ortalaması, sicil tam notunun % 90
veya daha fazlası olmak,
c. Muvazzaf subaylıga geçmesinin uygun oldugu sıralı sicil amirlerince düzenlenecek nitelik
belgesi ile belirlenmis olmak,
ç. J.Gn.K.lıgınca yapılacak sınavda basarılı olmak ve belirlenen kontenjana girmek,
Bu sekilde muvazzaf subaylıga geçirilenler, muvazzaf subay naspedildikleri tarihten baslamak
üzere onbes yıl hizmet etmedikçe istifa edemezler.

tüm şartlara jandarma genel kom. sitesinden bakabilirsiniz.

arkadaşım teşekkür ediyorum ,
sözleşmeli subay olabilmek için 4 yıllık örgün eğitim mezunu olunması gerekiyormuş. yani buda demektir ki açıköğretimin bir faydası yok, yani arkadaşım zorla soğutuyorlar insanı yahu

Kişisel Birşey

2706 Mesaj
21 Mart 2010; 19:50:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Emre!

Kısa dönem yedek subaylar son 2-3 ay Teğmen oluyorlar , peki askeriyede teğmen olarak kalma gibi bir imkan varmı ? Varsa koşulları nedir ? Nasıl olur ?

ha bir de..
kısa dönem başka yedeksubay başka
kısa dönem 155 gün yapıyor
yedeksubay 12 ay..

meslekçi yedeksubaylar son 3 ay teğmen olurken,takım komutanı yedek subaylar son 1 ay teğmen oluyor

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.344