Şimdi Ara

Windows 7 Yüklü ses çıkış aygıtı yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
38.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorun kulalndığım 2 tane hdd'nin sata giriş yerlerini değiştirmemle başladı :S
    Şimdi ikisinin de eski giriş yerlerini hatırlamadığım için bu sorunu çözemiyorum ne alaka derseniz bende anlamadım :S
    Bazen hdd sata girişini değiştirince ses geliyor bir dahaki yeniden başlatana kadar sorun olmuoyr yeniden açıldıgında ses tekrar gidiyor
    Pc'de ses simgesinin üzerine gelince ses çıkış aygıtı yok diyor ve bir türlü çözemedim nasıl çözebilirim?
    işletim sistemim win 7 x86

quote:

Ben laptoba windows 7 kurdum daha ses driverını kendi kendine kurdu ve ses cıkıyordu daha sonra sitesinden indirdiğim driverları yükledim res attım yine ses vardı bi ara kapattım açtım yüklü ses çıkış aygıtı yok diyor ve ses cıkmıyor ses güncelleştirme falan hepsini yaptım fakat olmuyor çıldırıcam cok sacma geliyor bi şekilde yardım ederseniz sevinirim iyi günler... (silip tekrarda kurdum coğu şeyi yaptım ama olmadı) :-\

Çoğu yerde bu hatayı alan var hiçbiyerde çözümü yok ne illet birşeymiş ya
    realtek high definition audio

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çöl Tilkisi -- 13 Mart 2010; 23:39:36 >

• Microsoft Generic Host Process For Win32 gibi bir hata iletisi alıyormusunuz ?
  • Hayır hata fln almıyorum :S
  • Sesi şimdi yaptım ve adım gibi eminimki yeniden başlattıktan sonra ses gene gidecek :S
  • Bir virüsün sebep olduğu durumuna benzettiğim için sordum.Güncel bir virüs programı ile taratın sisteminizi.445 ve 139 nolu portlardaki açığı kullanan bu virüs ilk kez Windows XP Sp3 lü kullanıcılarla tanışmıştı.Daha sonra Microsoft ilgili bir patch çıkarıp sorunu çözmüştü.Yaşadığınız semptomlardan dolayıda aklıma ilk gelen bu oldu.
  • Ve okuldan geldim pcyi açtım ses gitmiş bağlı hopörler veya kulaklık yok deyip duruyor
  • virüstendir
  • Bu ne beter birşeydir ya
    4 tane virüs buldum sildim gene düzelmedi öff yalnız söyle birşey var aynı diske biçimlendirmeden üst üste 10 defa format atttım nerdeyse ondan olabilir mi?
     Windows 7 Yüklü ses çıkış aygıtı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çöl Tilkisi -- 13 Mart 2010; 16:07:49 >
  • biçimlendirmeden format atmak teriminizi çözemedim biraz daha açıklayıcı olurmusunuz banada virüsmüş gibi geldi birde nod32 deneyin derim
  • Hocam benim disklerde yer olmadıgı için arşivimin bir kısmını C'ye attım.C'deki dosyalarıda d'de yer olmadıgı için atamıyorum.
    Format atarken mevcut işletim sisteminin üzerine kuruyorum windowsu bu arada eski windowsda windows.old isimli bi klasörde kalıyor gerekli dosyalarımı alıp siliyorum

Neyse birde nod32 ile deneyim az önce eklediğim resimde (sağ alt köşede)hatayı gösterdim öyle oluyor işte çok saçma bir hata :(
  • ben de in 7 kurdum ve realtek 97 var sistemde ama ne yaptıysam sesi alamadım hoparlörlerden ...

işin garibi hiç bir hataya da rastlamıyor alet kafayı yicem...

ne kulaklık girişinden ne de diğer çıkışlardan ses alamadım bir türlü...
  • 2 farklı antivirüsle tarayıp virüsleri sildim gnee düzelmedi hay böle işin
  • Beyler ses kartı alırsam sorun düzelir mi sizce ses kartı mı alıyım yoksa 250 gblık fln bir hdd mi birde ses kartlarından anlamam su nasıl birşey
    http://www.sanalmarketim.com/urun/AUDVAL24B7.1/CREATIVE-SB-Audigy-Value-7.1-24-Bit-Ses-Karti
  • Merhaba Çöl Tilkisi;

Aklıma Gelen birkaç olasılığı yazmak isterim.

1) Hizmetler bölümünde "Windows ses" hizmeti her başlangıcta deaktif oluyor olailir. Bilgisayarınızı açın ses yok ise, Hizmetler de "Windows ses" hizmetinin başlamışmı başlamamış mı oldugunu kontrol edin.

2) Denetim masası "Ses efekti ve ses aygıtları" bileşeninden "Ses" bölümüe gelin ve ordaki "ses çalarken" "varsayılan aygıt" seçeneğinde birden fazla aygıt görünüyor ise teker teker seçerek deneyin. Eski windows'a bağlı yapılandırılmamış bir sürücü kullanıyor olabiirsin. Haliyle ses alamazsın.

3) Denetim masası "Ses efekti ve ses aygıtları" bileşeninden "Ses ayarı" sekmesindeki "Hoparlor Ayarı" bölümünde sisteminize bağlı hoparlörlerin dogru yapılandırılmış oldugunu kontrol edin.

İyi çalışmalar, Kolay gelsin.

• Hocam 3.dediğiniz hariç diğer ayarlara bakabildim
    1.Ses başlamıs
    2.Varsayılan aygıt takılı değil diyor
    3.Bulamadım buun işte :(
  • Tekrar Merhaba;

HD Audio ses kartları için Microsoft UAA Bus Driver gerekebiliyor. Sistem Bileşenlerinizi veya Notebook ise marka model belirtirseniz daha sağlıklı cevap üretebilirim.

Artı;
    Varsayılan ses çalarken aygıt seçeneklerinde liste boş mu geliyor?
    Hoparlor yaplandırmasını göremiyorsunuz bunada bakıcam ...

İyi çalışmalar.
  • Ahaha ups'e birşey oldu dıdıt etti ups kapanınca haliyle pc'de kapandı açtım ses geldi komedi ya ahaha
    Kapatınca geri gidecek onuda biliyorum tabi :S
    Hocam sistem panelde yazıyor.Suan hersey normal
  • Bugün pcyi bi açtım ses gitmiş :(
  • Asus M4A88TD-M anakart kullanıyorum işletim sistemi windows 7 ultimate 64 bit
    Realtek on board ses kartı özellikleri:
    ALC892 8-Channel High Definition Audio CODEC
    - Supports 192kHz/ 24bit BD Lossless Sound
    - Supports Jack-Detection, Multi-Streaming, and Front Panel Jack-Retasking (HD mode only)
    - Optical S/PDIF Out ports at back I/O

sürekli olarak yüklü ses aygıtı yok hatası veriyordu ses kartı sürücüsünü aygıt yöneticisinden güncelledim. kaldırıp yeniden kurdum. Realek in web sitesinden güncel yazılımı indirip kurdum, asus un web sitesindeki yazılımı indirip kurdum fakat değişen bir şey olmadı.

son olarak bios ayarlarına baktım ve HD Audio Controller in disable olduğunu gördüm bunu enable yaptığımda sorun çözüldü.
  • topraklı prize bağlayın ondan dolayı yapıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.