- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Yeni nesil Kolay Dolum Kartuşları: Cescesor.com
69 Cevap9431 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

132 Mesaj
7 Mart 2010; 19:30:28 

Son dönemde büyük bir hızla ilgi görmeye devam eden kolay dolum kartuşlarının yapılarının nasıl olduğunu ve piyasada hangi türlerinin bulunduğunu merak ediyorsanız bu yazıya göz atabilirsiniz. Ayrıca yeni versiyon bazı kolay dolum kartuşları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Önceden fazla büyük olarak algılanmayan kolay dolum kartuşu pazarına yeni giren büyük üreticiler şu ana kadar üretilmiş olan kolay dolum kartuşlarına çok daha kaliteli alternatifler sunmaya başlamıştır. Bu tür ürünlerle eskisine oranla kullanıcılar daha memnun kalmaktadır.

"Kolay dolum kartuşu", "dolan kartuş" diye anılan şeffaf-tıpalı kartuşlar orijinal kartuş gövdesi örnek alınarak yapılmış fakat onlardan farklı olarak üzerilerinde yazıcı tarafından sürekli dolu algılanan çipler bulunduran ürünlerdir. Son kullanıcı tarafından çoğu kez Epson, Canon ve HP model yazıcıların 2 adetten fazla kartuş içeren yazıcı modelleri için tercih edilmektedir. Epson kartuşların üzerindeki çiplerde çoğu zaman çip versiyonları görünmektedir. V3.1, V4.1, V5.1 şeklinde devam eden ya da V3.0, V4.0, V5.0, V6.0 şeklinde devam eden serilere sahip versiyonlar bulunmaktadır. Bu otoreset çipler bazı firmaların iddia ettiği gibi Avrupa'da değil, şu an için sadece uzak doğuda üretilmektedir. Canon ve HP çoklu kartuşlarda da durum aynıdır. Kartuşun plastik gövdesini üreten firmalar çipleri genelde 2 tanınmış otoreset çip üreticisinden temin etmektedir. Otoreset çip konusunda üretim yapan firmalar çok sınırlıdır. Bu çipleri üretirken orijinal kartuş çipinin kod olarak çözülmüş halini çoğu zaman Amerika'daki büyük çip üreticisi SCC'den alıp otoreset hale getirmektedirler.

Aşağıdaki fotoğraflarda Epson kolay dolum kartuşlarıyla ilgili en bilinen kasa tiplerini görebilirsiniz.

1. MODEL

0
0

0

Türkiye'ye ilk getirilen kartuşlardan. Bir tarafında; "Inkjet Cartridge" yazılı mor bir etiket bulunuyor, şeffaf olan yüzeyinden bakıldığında ise "O" şeklinde bir iç çember göze çarpıyor. Yan kapağı açılınca içerideki zara ulaşılabiliyor. Bazı kartuşların milimetrik kalıp bozukluklukları yüzünden çip arızalı olmasa dahi yazıcı tarafından tanınmayabiliyor. Diğer ithalatçılara bu tür kartuşları tavsiye etmiyoruz. Geçmişte bizim de sorun yaşadığımız ve yaşanan bazı problemlerde kullanılan mürekkebin sorunlu olduğunu düşündürebilen bir kartuş. Bu model kartuşlar sebebiyle dünyanın en tanınmış üreticilerinden getirilen mürekkepler dahi sorunluymuş gibi görünebiliyor. Kartuşun içerisindeki çember alanının dolum sırasında boş kalması, mürekkebin püskürtme kafasına iletilmesine engel olarak; çizgili çıktı alınma riskini doğuruyor. Yazıcıdaki pürkürtme kafası tıkanık olmadığı halde bu şekilde çizgili çıktı alınmasını engellemek için kartuşun içerisindeki çemberin tam olarak doldurulması gerekiyor. Bunu yapmak için; kartuşun alttaki çıkış deliğinden iğnesiz şırınga ile mürekkep doldurulabilir. Bu işlem bir kez yapıldıktan sonra diğer dolumlar üstteki normal dolum deliklerinden yapılabilmektedir.

2. MODEL

0
0

0

Yukarıdaki kartuşa benzer şekilde; bir tarafında "Inkjet Cartridge" yazıyor ve yan duvarları ince jelatinle kapatılmış. Yan kapağı ise tırtıklı bir görünümde. 1. Model kartuştan farkı ise içerisinde "O" şeklinde bir çemberin bulunmaması. İçerisindeki mürekkep iletim mekanizması daha basit ve mürekkebi püskürtme kafasına daha sağlıklı şekilde iletiyor. Yukarıdaki kartuş tipine göre kullanıcıların daha rahat kullandığı bir model. Bu sebeple son dönemde birçok ithalatçı bu tür tırtıklı kapakları olan kartuşları getirmeye başlamış bulunuyor. Bu türdeki kartuşları en rekabetçi fiyatlarla www.print.com.tr adresinde bulabilirsiniz. Açıkçası; yukarıdaki kartuşlara göre daha kolay kullanılabilen bu kartuşların eksiklikleri de yok değil; yan duvarlarının zarla kaplı olması dolum sırasında şırınga iğnesine karşı hassas olması anlamına geliyor. Bazı durumlarda mürekkebin püskürtme kafasına tam olarak ulaşabilmesi için yazıcı ayarlarından kafa temizletme işleminin yapılması gerekebiliyor.

YENİ MODEL

0
0

Türkiye'ye ilk defa getirilen bu kartuş tipi ise tasarımıyla ödül almış bir ürün. Diğer kartuşlarda yaşanmakta olan tüm olası problemler tek tek tespit edilip giderilmiş gibi. Kartuşların gövdeleri daha dayanıklı bir materyalden yapılmış. Tek parça gövdeden oluşuyor ve yan kapakları bulunmuyor. İç zarları da olmadığından dolum sırasında iğne ile zarar görmesi mümkün değil, bu yüzden sızıntı yapmıyor. Ayrıca; içeride bir zar bulunmaması kartuşun önceki modellere göre 3ml daha fazla mürekkep alabilmesini sağlıyor. Boş kartuşa yapılan ilk dolumda bile mürekkep aşağıdaki çıkış noktasına hemen ulaşıyor, çünkü mürekkep iletim sistemi son derece basit ve mürekkep çıkış deliğinde hava baloncuğu kalmıyor. Böylece kafa temizletme işlemi yaparak sorun gidermeye çalışma olasılığı minimuma iniyor. Kartuşların takma klipsleri de yaylı olduğundan diğer kartuşlardaki gibi hassas değil ve nakliye esnasında kırılmıyor.

Bir süre öncesine kadar biz de dahil tüm ithalatçıların sınırlı sayıdaki kartuş üreticisi arasından seçim yapmak zorunda kaldığı günler geride kalıyor ve dünyada gittikçe artan bir ilgi gören kolay dolum kartuşu piyasasına dahil olan daha büyük üreticiler şu ana kadar üretilmiş olanlardan daha üst seviyede kartuşlar üretmeye başlıyor. Bu yeni kartuşlarla sorunsuz ve daha verimli sonuçlar alacağınıza eminiz.

Aşağıdaki fotoğraflarda Canon kolay dolum kartuşlarıyla ilgili kasa tiplerini görebilirsiniz.

1. MODEL

0
0

0
0

Basit yapılarından dolayı yan sanayi tarafından tek tipte üretilen Canon çoklu kartuşlar nereden temin edilirse edilsin hemen hemen birbirinin aynıdır. Süngerli kısımda bir tane hava deliği ve bant bulunur. Kartuş süngerinin mürekkebi iyice emmesi ve yazıcının mürekkebi kartuştan çekebilmesi için süngerli bölmenin üst köşesindeki hava deliğinin açık olması gerekir. Süngersiz olan mürekkep dolum haznesinin tek deliği bulunur ve bir tıpa ile kapatılmıştır. Dolum deliğinden mürekkep enjekte edildikten sonra bu delik hava almayacak şekilde sıkıca kapatılmalıdır. Fotoğrafta görülen bu kartuşların çipleri yazıcı tarafından sürekli dolu algılanır, mürekkep zamanla eksildiği halde ekranda görülen mürekkep seviyesi azalmaz. Çünkü içlerinde mürekkep seviyesini gösteren bir şamandıra yoktur. Bu kartuşların süngersiz bölmesindeki mürekkep bittiğinde hemen doldurulmalıdır. Süngerde kalmış olan mürekkebe güvenerek çıktı alınmamalıdır. Çünkü bu püskürtme kafasına yeterli mürekkep akışı olmamasına ve zamanla gözeneklerin ısıdan yapışmasına sebep olabilir. Canon yazıcılar bu duruma karşı diğer termal püskürtmeli yazıcılardan daha hassastır.

YENİ MODEL

0
0

0
0

Bu yeni kartuş tipi ise yine tasarımıyla ödül almış bir ürün. Piyasadaki diğer kolay dolum kartuşlarına göre en büyük üstünlüğü mürekkep seviyesini göstererek kullanıcıyı mürekkep bitmeden önce uyarması. Böylece püskürtme kafasındaki mürekkep akışı güvenli şekilde sağlanabiliyor. Orijinal kartuştan daha fazla mürekkep alan bu kartuşların süngerli bölümü küçültülmüş, dolum haznesi ise büyütülmüştür. Bu durum, özellikle Canon PGI-520 CLI-521 kartuş kullanıcıları için avantaj oluşturuyor. Çünkü PGI-520 CLI-521 serisi kartuşlar önceki Canon PGI-5 CLI-8 serisi kartuşlardan daha ufak hacimde üretiliyor. Yeni tipteki kolay dolum kartuşlarının bir üstünlüğü de doldurmak için alt tarafına herhangi bir aparat takılmaya ihtiyaç duyulmaması. Dolum tıpası üst tarafta değil, ön kısımda bulunuyor ve kartuş yazıcıdan çıkarılır çıkarılmaz dikey pozisyonda doldurulabiliyor. Tıpaların üst tarafta değil de ön tarafta olmasının bir avantajı da zaten alçak olan yazıcı tavan kısmına olası bir takılmayı engellemesi. Eski tip kartuşlarda dolum tıpası yazıcının üst tavanında çarpıp düşebilmekteydi.

Cescesor.com olarak yurtdışındaki fuar gezilerinde rastladığımız yeni ve daha performanslı ürünleri Türkiye'de daima ilk defa satışa sunan firma olma hedefindeyiz. Dış görünüşü itibariyle bile farkını hissettiren bu yeni tip kolay dolum kartuşlarını 1 yıl garantili olarak www.cescesor.com adresinde bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cescesor -- 7 Mart 2010; 19:39:39 >

Kartuş Dolum ve Çözüm Ürünleri

644 Mesaj
7 Mart 2010; 20:48:11 

Kartuşlar sağlam gürünüyor. Daha profesyonelce hazırlanmış ürünleri görmek sevindirici. 1 yıl garantili olmaları da güzel olmuş.

402 Mesaj
7 Mart 2010; 21:28:21 

Sn cescesor kendi deneyimlerimden yola çıkarak yazıyorum Kartuş ne kadar kaliteli olursa olsun bu resetleme ve doldurmak için çıkartmak gerekiyor ya işte bu çıkarıp takmaktan dolayı bir zaman sonra bu kartuşun valfi bozuluyor ve alttan akıtmaya başlıyor (epson kartuşları için)
0

Bence bu yukardaki çiplerin ithalatını 2.plana atmanız biz kullanıcılar için daha iyi olur gibime geliyor gerçekten bu oto resetli çipler kullanımı kolay değil bir kere resetlemek için yazıcıdan çıkartmak gerekiyor misal kırmızıda sarı da bitmek üzere kırmızı bitik sinyali verdi resetmelek için çıkardınız kırmızı full oldu çok kısa süre sonra sarıda bitti ve gene resetlemek gerekti ve kısa sürede 2 kere bu resetleme gerçekleşti fazladan kafa şarj işlemi yaptığı için atık mürekkep israfıda arttı çıkarıp takmaktan dolayı nozlle testleride bozuluyor yerine getirmek için kafa temizleme yapınca mürekkepler oluk oluk atık mürekkep olarak çıkıp gidiyor sadece bu da değil bazen yazıcı hata veriyor bu kartuşların bazılarını tanımıyor çiplerin sağa yada sola kaydığıda oluyor böyle olunca temas sorunu ortaya çıkyor yani uğraştırıyor insanı
0

0

Gel gelelim bu düğmeli çipler yukarda anlattığım sorunlara derman olmuştur 1) çipleri resetlemesi çok kolay düğmesine bas yazıyı kapa aç hepsi full 2)doldurmak için yada resetlemek için yazıcıdan çıkartmaya gerek yoktur 3) çıkarıp takmadığımız için kartuşların valfleride bozulma en aza iniyor 4) misal gene kırmızı ile sarı bitmek üzere kırmızı bitik sinyali verdi resetlemek için düğmeye bastınız ve hepsi ful oldu ve tek kafa şarj ile bütün renkleri full yaptınız tamam gene mürekkep israf oldu ama diğer oto reset çiplere göre daha az kafa şarj işlemi yaptığı için daha az mürekke ziyan oldu 5) tek bir elektronik devrenin üzerinde imal edildiği için takım halinde çalışıyor ve çok daha stabil tanımamazlık bende şu ana kadar hiç yapmadı epsonun kendi proramında baktığımda 30 kadar reset atmışım 6) çipler bir bütün olduğu için kartuşlardan kaymada olmuyor tam oturuyor yazıcıya

Birde bendeki renkli mürekkpler %29 da sabit kalıyor ve sadece siyah azalıyor oda %29 altında bir yerlere gelince yazıcıya boş sinyali veriyor ve resetleyince hepsi full oluyor kısaca çok memnunum nednini bilmiyorum ama benimle aynı sistemi kullanan arkadaşlarımda renkliler sabit kalmıyor
bence bu düğmeli çiplerin bulunduğu kartuşların satışını yapmanız bizler için daha iyi olur tamam ciss sisteminde var bu çipler ama dolan kartuşlara takılırsa bu kartuşları kullananlar için büyük kolaylık olacaktır çünkü herkes ciss sistemi almak zorunda değil ben şimdi maliyetini bilmem belki bu size daha maliyetli olduğu için bu düğmeli çipli kartuşları 2. plana atmış olabailirsiniz. Lütfen bu yazdıklarım yanlış anlaşılmasın amacım sizin işinize karışmak değil sadece kendi fikrimi yazdım
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Divizör -- 7 Mart 2010; 22:41:38 >

1026 Mesaj
7 Mart 2010; 22:50:14 

merhaba
dolum kartuşlarıyla ilgili bazen ufak çaplı bazen oldukça sıkıntı veren sorunlar yaşıyorum epson sx 100 yazıcım var kartuşları klasik yöntemle dolduruyorum 20-25 sayfa normal yazıyor sonra enine boşluklar vermeye başlıyor
başta kafanın tıkandığını düşünüp kafa temizliği yapıyordum ancak sorunun bunla alakası olmadığını anladım mürekep püskürtücü kafaya sürekli kesintisiz ulaşamıdığını düşünüyorum
bu iki sebeple olabilr ya dolum işlemi teknik olarak yetersiz
yada mürekkep kıvamı veya kalitesiyle ilgili sorunlar var,
ben birinci maddeyi dikkate aldım ve araştırdım klasik dolum yöntemeleri dışında aşağıdaki yöntemler var , denemeden önce ustaların bir fikrini almak istedim yorumlarınızı bekliyorum..

Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez...

790 Mesaj
8 Mart 2010; 0:43:18 

Sn.cescessor ve diğer arkadaşlar çok ayrıntılı bilgiler vermişsiniz.ben bu sistemleri kullanmıyorum.fakat çipli sistem kullanan arkadaşlar için çok faydalı bilgiler olduğunun farkındayım,çünkü bu işlemler ile ilgili bir çok araştırma yapmıştım zamanında.gerçekten emeğinize sağlık.

Bir yıllık plan yapıyorsan pirinç yetiştir, on yıllık plan yapıyorsan ağaç yetiştir, yüz yıllık plan yapıyorsan İNSAN yetiştir.

892 Mesaj
8 Mart 2010; 20:24:25 

cesscesor,EPSON cu galiba
Epson kartuşalrı bayağı bi övmüşş...

bildiğim kadarıyla en sorunlu dolankartuş EPSON ların..

https://twitter.com/RTci_baba

3346 Mesaj
19 Mart 2010; 19:04:50 

quote:

Orijinalden alıntı: cescesor

@cescesor görüyorum ki piyasada birçok firma dolan kartuş(kolay dolum) satıyor, acaba bunları birbirlerinden nasıl ayırabiliriz. Bunların içinde kalitesiz olanlar yok mu?

Bende c6280 var bu aralar bazı renk kartuşları görmüyor, kartuş bozuk yada takılı değil diyor.
Bendeki dolan kartuşlar bozulmuş olabilir mi? Yeni dolan kartuş alsam düzelir mi?

HP363 dolan kartuşlarda da versiyon no var mı?

xepfkli...

262 Mesaj
19 Mart 2010; 19:13:12 

ben de merak ettim. piyasadaki 363 nolu dolan kartuşlar hep aynı mal mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3889 Mesaj
20 Mart 2010; 0:03:26 

quote:

Orijinalden alıntı: acars55

cesscesor,EPSON cu galiba
Epson kartuşalrı bayağı bi övmüşş...

bildiğim kadarıyla en sorunlu dolankartuş EPSON ların..

genelde kalitesine göre en ucuz yazıcılar epson olduğu için onu kullanıyoruz
arkadaş da ilk önce onunla ilgili bilgiler vermiş

xtremevisual.com

892 Mesaj
20 Mart 2010; 20:49:49 

quote:

Orijinalden alıntı: achfighter

genelde kalitesine göre en ucuz yazıcılar epson olduğu için onu kullanıyoruz
arkadaş da ilk önce onunla ilgili bilgiler vermiş

sen epson kullanıcısımısın?

epson kolay kartuşların birer mürekkep canavarı
olduğu söyleniyor....
......
ne dersin..?

262 Mesaj
20 Mart 2010; 21:11:50 

mürekkep canavarı olan makinanın kendisi, dolum kartuşlarının bir günahı yok. orjinal kartuş takınca da aynısı olur.kafa temizleme işleminde çok mürekkep harcıyor makinalar sanırım.

3889 Mesaj
20 Mart 2010; 21:18:03 

şu an epson kullanıyorum önceden hp kullanmıştım ama hp kartuşları biraz sorun yarattı o yüzden epsona geçtim
dolan kartuş sistemleri çıkmadan önce orjinal kartuş alıyordum o zaman da memnundum şimdi dolan kartuş sistemi aldım, mürekkep canavarı olduğunu düşünmüyorum ya da gözümden kaçmış olabilir, 1LTlik mürekkep şişesinden hesaba katamıyorum

4 kartuş ve her kartuş için mürekkepler dahil 84TLye almıştım bundan 1 yıl kadar önce olması lazımdı, defalarca kez kartuş doldurdum ama yine de herhangi bir bozukluk yapmadı, yazıcı kafası kurumaması için hiç kullanmasanız bile haftada 1 kere bir iki kelime her renkten birşey yazdırın böylece yazıcının kafası tıkanmaz, aynı kağıda yazarsanız kağıt israfı da olmaz

dediğim gibi çok miktarda mürekkep olduğu için fazla mı az mürekkep mi kullanıldığı gözden kaçıyor, fotoğraf baskısı için olan mürekkepler bile orjinallerden çok daha ucuza geliyor ama ne kadar çok harcıyor orasını bilemem

hatta bir keresinde kitap basarken siyah mürekkebin bittiğini hatırlıyorum, o kadar şuursuzca basıyorum

xtremevisual.com

892 Mesaj
20 Mart 2010; 21:52:31 

quote:

Orijinalden alıntı: achfighter

şu an epson kullanıyorum önceden hp kullanmıştım ama hp kartuşları biraz sorun yarattı o yüzden epsona geçtim
dolan kartuş sistemleri çıkmadan önce orjinal kartuş alıyordum o zaman da memnundum şimdi dolan kartuş sistemi aldım, mürekkep canavarı olduğunu düşünmüyorum ya da gözümden kaçmış olabilir, 1LTlik mürekkep şişesinden hesaba katamıyorum

EPSON 'UN hangi modeli kullanıyosun?

3889 Mesaj
20 Mart 2010; 23:58:49 

dx4050 çok fonksiyonlu

xtremevisual.com

82 Mesaj
8 Ekim 2010; 4:09:12 

mackolik.alışveriş .comdan kolay dolum kartuş aldım bu firmanın.

1 haftada teslim edildi. maila attım tlf aradım ama hala dolum kılavuzu gelmediiii

1 Mesaj
28 Ekim 2010; 13:38:10 

arkadaşlar bende cescesorun kolay dolum kartuşlarından ve mürekkeplerinden olan seti 66 tl verip sitesinden aldım fakat kesinlikle hayal kırıklığı. nedenmi epson sx115 cihazı için aldım talimatlara uygun şekilde kolay dolan kartuşları doldurdum ve taktım kesinlikle cihaz bu kartuşları boş görüyor defalarca denedim siteden defalarca bilgi aldım. ne dedilerse yaptım kesinlikle çalışmıyor. çiplerini sildim.şu anda yazıcım ve kartuşlar atıl olarak duruyor. harcadığım paralarda cabası. bu durumlarda servis alamamak çok büyük saçmalık. adamlar ürünü satıyorlar ardından ne iade etmen mümkün nede bir teknik servise göndermen. tamamen kumar kimseye tavsiye etmiyorum.

3149 Mesaj
28 Ekim 2010; 18:23:12 

elimde hp photosmart C4680 yazıcı mevcut,
kartuşları ise HP 300
yazıcıyı ilk kullanımdan sonra kartuşlardaki mürekkep bitince tekrar kartuşları dolum yaptım, ancak ne yaptımsa bir türlü yazdıramadım renkli kartuş üzerinde "?" işareti çıkıyor siyah ise "!" işareti çıkıp "uyumsuz kartuş" yazıyor, siyah kartuşu çıkartırsam belge yazdırabiliyorum bu kezde kartuş yok yada arızalı uyarısı veriyor,
uyumsuz yazıcı kartuşu uyarısı vermesinin nedeni ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim.

NOT: kartuşlar yazıcı ile birlikte gelen kartuşlardır.

Eskişehir'liler ve Eskişehir'de yaşayanlar

13 Mesaj
28 Ekim 2010; 21:35:59 

Evet arkadaşlar bende CANON MP560 aldım. Cescesor dan kolay dolum kartuş seti aldım. CLI-521BK CLI-521Y CLI-521C yazıcı tarafından tanınmıyordu. Aslında bir tanıyıp bir tanımıyor. Bir fotoğraf yazdırıyorsun tamam. Ama 10 dakika sonra birşey daha yazdırayım dersen bir bakıyorsun CLI-521Y tanınmıyor diyor kapağı kaldırıyorsun kartuşu çıkarıp takıyorsun bu sefer CLI-521BK ve CLI-521C tanınmıyor diyor. Neyse en sonunda oldu diyorsun ama maaşallah bir sürü mürekep ve bir beş dakika geçiyor. Tabi aradım cescesor'u size bir takım çip yollayalım dediler. Bu sefer tek tek değiştirdim çipleri. O ne CLI-521C'nın ışığı yanmıyor. Çipin arkasına baktım çipin SMD Led'i ve sanırım onu süren smd direnç ezilmiş eh dedim altı üstü bir led ışığı yanmasada olur sadece çalışsın yeter. Ama bu sefer daha fazla kartuş hata vermeye başladı. CLI-521C'nın çipide ezilmiş midir diye eskisini taktım ama değişen birşey olmadı. Şimdi cescesor'e suç bulmayayım diye dayanamadım açtım orjinalleri taktım yazıcıya. Hani belki yazıcıda bir sakatlık vardır diye. Ama baktım ki hiç sorun yok. Yine arayacam adamları bir bakalım ne diyecekler. Hayır kardeşim adamlar şimdi diyecek bu adam mı beceremiyor. Yahu elektronik alanında atmadığım takla yok. Çip (Atmel,PIC) programlama v.s. yapan adam bir çiplemi baş edemez?! Hayır sordum da MP560 ile çalışıyor mu diye! Bir de şunu tam anlamadım onlar da anlatamadılar ki yukardaki yazıda da açık bir şekilde anlatılmıyor. Şöyle ki şamandıra nasıl oluyor mürekep seviyesini gösteriyor. Eğer kartuşun durumunu yazıcıya iletiyorsa ben malesef bunu da göremedim. Ayrıca şamandıranın ucunda metal bir klips var. Şimdi bu klips mürekepin durumunu nasıl bildirecek? Çiple arasında fiziksel yada elektriksel iletimi sağlayacak bir şey yok. Görsel olarak bir anlamıda olması saçma. Ben kartuşu çıkartırca zaten görürüm. Neyse umarım bu sorunu çözerim.

54 Mesaj
1 Kasım 2010; 18:24:42 

Tamer sorunun çözüldümü?

13 Mesaj
1 Kasım 2010; 19:19:52 

Henüz firmayı arayamadım. Çarşamba aramayı düşünüyorum. Ama isterimki bu dolan kartuş sisteminden yararlanayım. Tahminen bu uyumsuzluk sorunu ilerde çözülür. O zaman kadar orjinallerle idare edersem fena olmaz. Bakalım cescesor nasıl bir tavır sergileyecek.

530 Mesaj
20 Kasım 2010; 21:27:42 

dugmeil chipleri nerden bulabiliriz arkadaslar bilgisi olan varmı ????

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1231 Mesaj
22 Kasım 2010; 10:03:52 

quote:

Orijinalden alıntı: acars55

sen epson kullanıcısımısın?

epson kolay kartuşların birer mürekkep canavarı
olduğu söyleniyor....
......
ne dersin..?

Arkadaşim sendede bi çamur at izi kalsın mantıgı görüyorum ? Eger kullanıcı kullanma özürlüsüyse makina ne yapsın her daim makinayi açip kapatırsa tabiki kartuşları bitirir sonucta her açilişta kafa temizleme yapiyor bizim halkımız elektrik yakmasın aman diye on off düğmesinden kapatma girişiminde bile bulunmazken epson şimdide mürekkep canavari mi oldu. ilk önce TÜRKCE KULLANIM KILAVUZUnu okumayı ögrenin ondan sonra çamur atın ;)

SE Xperia™ Neo
Android Kullanıcısı

23 Mesaj
21 Aralık 2010; 1:45:27 

Yukarıda tanıtımı yapılan setin aynısından aldım Canon MP560 yazıcım için. Mürekkep kalitesinden memnun kaldım, fakat kolya kartuş takımı pek iyi çıkmadı. Şöyleki, her çıktı aldığımda makina bana kartuşu tanımadığı şeklinde bir uyarı veriyor ve işlemi iptal ediyor. Ben her defasında yazıcıyı resetlemek (açıp kapatmak) zorunda kalıyorum Bazen 2 bazen 3 kere açıp kapattıktan sonra yazıcı gönderilen yazıyı veya resmi kabul ediyor. Artık usandım. Bugun Cessesora bir şikayette bulundum bakalım dönecekler mi merak ediyorum bu forumda o kadar çok övdülerki müşteri hizmetlerini göreceğiz. Verilen cevabıda buraya yazarım. Benim şikayetim şu şekildeydi:

"Merhaba,

Yaklaşık 1 ay önce firmanızdan yeni aldığım canon mp560 printer için bir kolay kartuş seti ve çeşitli mürekkeplerden aldım. Mürekkeplerden memnun kaldım ama kolay kartuş seti tam bir felaket her bir çıktı aldığımda printer hata veriyor. Anladığım kadarıyla chiplerde sorun var. Her çıktı aldığımda makineyi tekrardan açıp kapamak zorunda kalıyorum. Aldığım chiplerde bu tip sorunun olmayacağı söylenmişti. Neden sürekli böyle hata alıyorum. Bu kartuşların değişmesi mi lazım yoksa başka bir metod var mı? Saygılarımla...."

283 Mesaj
21 Aralık 2010; 16:45:55 

Arkadaşlar bunun hp photosmart c4280 modeli için olanı varmı acaba?

61 Mesaj
21 Aralık 2010; 17:24:19 

bu canon yeni nesil kartuşlarda mı sorunlu yaa tam da almayı düşünürken

23 Mesaj
23 Aralık 2010; 15:18:25 

Benim kartuşlar bir önceki modele ait zaten senin elindekiler için yapılan işlem daha farklı senin almayı düşündüğün makine için orjinal kartuştaki chiplerin bu sahte kartuşlara takılması gerekiyor yani auto resetleyici felan yok.

Bu arada benim yukarıdaki sorunuma firmadan bir yetkili cevap yazdı. Chipleri maket bıçağı ile yerlerini oturtmam gerektiğini söyledi. Yaptım. Ama şimdiye kadar printeri kullanma fırsatım olmadı. Kullanınca haber veririm....

651 Mesaj
23 Aralık 2010; 16:08:27 

cescesor forumdan elini ayağını çekmiş gözüküyor.

61 Mesaj
23 Aralık 2010; 21:14:17 

@herturk7 arkadaşım bende mp560 almayı düşünüyodum ama işte bu kartuş sorunu yüzünden beklemedeyim kara veremedim senin yaşadığın sorunlarla karşılaşmak istemiyorum. sorununun çözümüyle ilgili gelişmeleri paylaşırsan sevinirim

651 Mesaj
23 Aralık 2010; 22:52:33 

geçen yıl canon'a ait forum çok hareketliyken bu sene çok sönük.

1344 Mesaj
4 Ocak 2011; 15:17:38 

Bugün cescesor refill setten bir tane aldım eve geldim.

Kartuşların dolumu oldukça basit.

Büyük merakla kartuşları doldurup yazıcıma taktım.

Yazıcı sorunsuzca kartuşları tanıdı.(oh be kartuşların dördünüde full görmek varmış kısmette )

Sonuç;

set içinde çıkan mürekkep CLARIA olduğundan siyah ve sarı tam renginde fakat kırmızı ve mavi biraz donuk ama benim gibi sadece düz yazı çıkaracak biri için mükkemmel.

Setin içindeki mürekkep birince DURABRITE mürekkep almayı düşünüyorum.

Benim gibi Epson DX 8450 kullanıp kartuşa para yetiştirmekten bıkanlar şiddetle tavsiye ederim

Bundan sonra imza mimza yok !!!!!!

23 Mesaj
12 Ocak 2011; 14:50:26 

Sorunum hallolmadı. Cescesoru aradım bana chip gönderecekler eskilerini çıkarıp bunları takacağım.

1373 Mesaj
30 Mart 2011; 23:36:28 

26/3/11 - 16:45 soguk haftanin gunesli sicak ctesisi,alakali,alakasiz herkes 7 sulalesiyle izdiham duzeyinde eminonu meydaninda ve ara sokaklarinda kalabaliga katkida bulunuyor.
cercesor dolankartuş karakoy subesinin hizmetini alo deyip 17:30 diye tsk ettim.
saniyede santrallerinden cebime sadece mecidiye ve kadikoy acik dedikler,sag olsunlar cok makbule gecti!
kadikoyde Başçavuş sokagindaki zencisaci gibi carpitilmis adres numaralarini zor buldum.harita gerekliymis.
satici en iyi niyetiyle kartus yaziciya tanitilana kadar bir kac kez tak cikar gerekebilecegini izah etti,2 yil garantili her gereken durumda urunlerini desteklediklerini soyledi.
son saatlerde aradigim EPSON SX110 icin T0711-T0714 Kartuş Dolum Setini 50TL +KDV edindim.
monte etmedim,ettigimde olumlu,olumsuz durumlari burada diger forumdashlarla daha kisa aciklamalarla paylasacagim

saygilar :)

1373 Mesaj
26 Haziran 2011; 2:19:58 

EPSON SX110 icin T0711-T0714 Cescesor Kartuş Dolum Setini monte ettim,ilk defada isabetle %100 uyumlandi.
cihaz yaziliminin onerdigi test sayfasini bastim,sonuc mukemmel,gelismeleri yazarim.

7189 Mesaj
15 Ağustos 2011; 20:58:38 

cescesor hiç cevap vermemiş

Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)

28 Mesaj
7 Eylül 2011; 13:46:54 

Cescesor Kartuş Dolum Ürünleriyle ilgili her türlü sorunu paylaşabilirsiniz. En kısa sürede yanıt verilecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cescesor-bt -- 7 Eylül 2011; 13:47:15 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

38 Mesaj
7 Eylül 2011; 16:14:58 

HP B110A Photosmart yazıcı almayı düşünüyorum. Sanırım 364 kartuş kullanıyor. Bu yazıcıyla kolay dolum kartuşu kullanabilir miyim, nasıl performans alırım?

226 Mesaj
7 Eylül 2011; 20:12:44 

hangi cescesore sorup cevap alıyoruz ? Kaç tane cescesor var yha burda ve aslı kim bu satıcının ?

8 Çekirdek İşlemci (1,6 GHz Dört Çekirdek 1,2 GHz Dört Çekirdek) | 2 Gb Ram | Exynos 5 Octa 5410 | HSDPA 42.2 Mbps | Android 4.2.2 Jelly Bean | 2.600 Mah Li-Ion Battery | MicroSd
5 Inc Full HD Super Amoled Display | 1920 x 1080 Çözünürlük | 441 PPI Pixel Rate | 16 Million Colors | Corning Gorilla Glass 3 | 13 Mp Camera | Advanced Level Sensor's

28 Mesaj
8 Eylül 2011; 9:09:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Metins1992

hangi cescesore sorup cevap alıyoruz ? Kaç tane cescesor var yha burda ve aslı kim bu satıcının ?

Cescesor Kartuş Dolum Ürünleri Firmasının Teknik Destek Ekibiyiz. Online saatlerimiz ve takiplerimiz düzenli olduğundan bu profilden de tüm sorularınız yanıtlanacaktır.

28 Mesaj
8 Eylül 2011; 9:17:28 

quote:

Orijinalden alıntı: aposey

HP B110A Photosmart yazıcı almayı düşünüyorum. Sanırım 364 kartuş kullanıyor. Bu yazıcıyla kolay dolum kartuşu kullanabilir miyim, nasıl performans alırım?

Evet
HP B110A Photosmart 364 Kartuş Kullanıyor. Bu yazıcı ile kolay dolum kartuşu kullanabilirsiniz. Kolay Dolum Kartuşları chip siz olduğundan dolayı orjinal kartuşların chipleri, kolay dolum kartuşlarına takılıp kullanılmaktadır. Mürekkep Seviyeleri düştüğünde, yazıcı uyarıları devam etmektedir. Fakat Yazıcının elektrik fişi çekilip, kartuşları çıkarıp taktığınızda çıktı almaya devam edebilirsiniz. Performans konusunda bir sıkıntı yoktur.

Linkten detaylı inceleyebilirsiniz. HP B110A Photosmart Kolay Dolum Kartuşu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cescesor-bt -- 8 Eylül 2011; 9:33:14 >

38 Mesaj
8 Eylül 2011; 10:05:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Cescesor-bt

Evet
HP B110A Photosmart 364 Kartuş Kullanıyor. Bu yazıcı ile kolay dolum kartuşu kullanabilirsiniz. Kolay Dolum Kartuşları chip siz olduğundan dolayı orjinal kartuşların chipleri, kolay dolum kartuşlarına takılıp kullanılmaktadır. Mürekkep Seviyeleri düştüğünde, yazıcı uyarıları devam etmektedir. Fakat Yazıcının elektrik fişi çekilip, kartuşları çıkarıp taktığınızda çıktı almaya devam edebilirsiniz. Performans konusunda bir sıkıntı yoktur.

Linkten detaylı inceleyebilirsiniz. HP B110A Photosmart Kolay Dolum Kartuşu

Bu chip değiştirme olayı kafamı kurcalıyor. Bu chipe zarar vermez mi? Bunun nasıl yapıldığıyla ilgili elinizde video ya da görsel mevcut mu? Bir de acaba ileride chipli kolay dolum kartuşu üretimi olur mu?

28 Mesaj
8 Eylül 2011; 11:02:01 

quote:

Orijinalden alıntı: aposey

Bu chip değiştirme olayı kafamı kurcalıyor. Bu chipe zarar vermez mi? Bunun nasıl yapıldığıyla ilgili elinizde video ya da görsel mevcut mu? Bir de acaba ileride chipli kolay dolum kartuşu üretimi olur mu?

Chip değiştirme dikkatli ve özenli yapıldığında zarar vermez. Tüm uygulamalar, dolumlar ve diğer sorunların tümü için video ve görsel bir site hazırlıyoruz. Bittiğinde sitemizden duyuru yapacağız. Chip e zarar vermeden maket bıçağı veya ince bir neşter yardımı ile yapışkanla beraber kaldırın. Diğer kolay dolum kartuşuna yapıştırın. Yapıştırma esnasında chip in altındaki yapışkandan başka bir madde kullanmayın.

İlerleyen zamanlarda chipli kolay dolum kartuşu üretimi olacaktır.

9 Mesaj
31 Ekim 2011; 18:45:16 

Sizde kartuş bitme sorunu yaşıyorsanız size önerimBitmeyen Kartuşolacaktır bitmeyen kartuş sayesinde istediğiniz kadar çıktı alabilirsiniz bu konuda size yardımcı olabilecek bi site verecek olursam www.bitmeyen-kartus.com ismindende anlaşılacağı üzere sadece bu işi yapıyorlar

921 Mesaj
1 Mart 2012; 2:25:41 

kendime evde kullanmak için en fazla 300 tl lik özellikle fotoğraf baskısı yapmak için cescesor.com dan yazıcı almaya çalışıyorum da henüz bir arpa kadar yol alamadım bu cıhazlarla ilgili anlayamadığım terimler var orda bitmeyen kartuş nedemek zaten siteye erişemiyorum hata veriyor sürekli aldığım yazıcıya mürekkep bulmakta sorun olurmu

"Bisikletle her yere gidilir"

120 Mesaj
2 Mart 2012; 0:54:36 

Merhaba. SX405 yazıcımı wireless özelliği olmadığından SX420W ile değiştirdim (Burada önceki yazıcımla olan maceralarımı paylaşmıştım ). Dün de kolay dolum kartuşları geldi cescesorden aldığım. Önceki yazıcımda kullandığım mürekkeplerle birlikte kullandım. Dün 300 bugün de 300 sf. olmak üzere toplam 600 sf renkli çıktı aldım. Bastığım 5 tane A4 foto da cabası İlk başta çizgiler oluşsa da şimdi yok. Sanırım mürekkep kafaya tam gidene kadar bu çizgiler oluşuyor sonrasında da yok oluyor. Bugünkü aldığım çıktılar gayet sorunsuzdu. Yalnız 300 sf'dan sonra her ne hikmetse yazıcı cozutuyor. Çizgiler tekrar oluşmaya başlıyor. Önceki CISS sistemimde de oluyordu bu. İnat etmeyip yazıcıyı beklemeye bırakıyordum. Şimdi de öyle yaptım. 2 saat bekletip tekrar yazdırmaya başladım, yine sorunsuzdu. Sadece sarı kartuşta doldurmak için çıkarttığımda hatırı sayılır bir miktar mürekkep alttan aktı. Sanırım altındaki yaylı conta kısmı iş görmüyordu. Biraz içini kurcalayınca şimdilik bir sorun yok gibi. İnşallah olmaz da, zira önceki yazıcımda çok çekmiştim. Umarım cescesor'ün garantisi filan vardır bu kartuşlar için.
Kısacası kartuşları tavsiye ederim. Cescesor bu kartuşlarla kolay dolum kartuşlarındaki sorunu çözmüş gibi görünüyor.

NOT: Ayrıca da belirtmeden geçemiycem, kartuşların resetlenmesi için çıkarıp takmak yeterli denmiş sitede. Ama çıkardıktan sonra çip üzerindeki iki iletken kısmı metal bir obje ile birbirine değdirmek gerekiyor (Metal obje kartuşların yanında veriliyor). Umarım T1281 serisi için kombo çipleri satışa çıkarırlar da bu çıkarıp resetleme işinden de kurtuluruz Ya da araştırken aşağıdaki çiplere rastladım. İyi fikir aslında, çip üzerindeki iki iletken kısmı birbirine değdiren bir düğme yapmışlar sanırım.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrTHoMaNiaC -- 2 Mart 2012; 1:03:47 >

68 Mesaj
2 Mart 2012; 12:46:36 

Butonlu reset olan kartuşlar Türkiye'de şuanda var.Bursa Kartuş bu ürünlerden getirtmiş.Resimdekinin aynısı hemde videoya bakınız.

http://www.bitmeyenkart...MUREKKEPLI,PR-1100.html

8 Mesaj
18 Nisan 2012; 23:12:15 

artık arc chipli yani kendi kendini resetleyenler var,tıpkı T0711 serisi gibi söküp çıkartmak yeterli oluyor,tek tek butonla uğraşma olayı yada cımbızla resetleme olayı yok,cis sistemlerinde şu anda combo chip kullanılıyor

42 Mesaj
8 Mayıs 2012; 11:57:18 

Birkaç ay önce Epson BX300F için cescesor kolay dolum kartuş ve mürekkep seti aldım. Kartuşlardan yana hiçbir problem yaşamadım fakat mürekkepler konusunda aynı şeyi söyleyemem. Genelde grafik çıktılar almaktayim cescesor mürekkep kullanmaya başladığımdan beri koyu renk içeren grafikleri düzgün alamamaya başladım. Yazıcının bildiğim bütün ayarlarını denedim düzeltemedim bir kaç gün önce farkına vardımki renklerde problem var renkli kartuşlardan siyah bastığınız zaman tam siyah elde edilemiyor kahveye kayan bir renk çıkıyor ortaya bu yüzden de koyu çıktılarda ne renk tutuyor ne de birbirine yakın tonlar belli oluyor. Yalnızca metin çıktıları alıyorsanız cescesor mürekkebi tavsiye ederim. Eğer grafiksel birşeyler yada fotograf basacam diyorsanız ben hiç verim alamadım bilgilerinize sunulur.

8 Mesaj
3 Temmuz 2012; 10:38:59 

0

Birde 2 ay cevap için bekletmemiş olsanız ne güzeldi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zap_Hop -- 3 Temmuz 2012; 10:40:09 >

262 Mesaj
3 Temmuz 2012; 17:43:56 

cescesor'a güvenerek epson wf7015 yazıcı aldım ve cescesor kartuşlarla sorunsuz kullandım birkaç dolumdan sonra makine magenta kartuşu tanımadı ve tanıtmanın imkanı yok! ben de başladım çare arayışlarına çipi taşıyan levhayı söktüm baktım içinde pil gibi bişey var yuvasından çıkardım çipi bi baktım sahiden pil! no:377 saat pili. söktüm pili sarı kartuşa taktım sarı kartuşun pilini de magentaya taktım tahmin ettiğim gibi bu sefer sarı kartuş tanınmıyor uyarısı verdi. bende dedim %90 pil bitmiş voltmetreyle ölçtüm ve 0,6 volt çıktı be de götürdüm çipi saatçiye adam değiştirdi pili. ayıptır sorması neye yarar bu diye sordu bide:) saatçiye kartuş çipi götüren yoktur heralde başka neyse geldim eve tekrar çipi kartuşa monte ettim ve çalıştı!

anladığım kadarıyla epson t1281,1291.1301 serisi çiplerde resetlemeyi sağlayan pir pil var.

peki cescesor bu kartuşların çipinde resetleme işlemini gerçekleştiren bir pilin bulunduğunu ve zamanla değiştirmek gerektiğini neden belirtmiyor? şimdi cevap bekliyorum gerçekten merak ettim.

2727 Mesaj
9 Temmuz 2012; 14:19:00 

quote:

Orijinalden alıntı: ber3kerd

cescesor'a güvenerek epson wf7015 yazıcı aldım ve cescesor kartuşlarla sorunsuz kullandım birkaç dolumdan sonra makine magenta kartuşu tanımadı ve tanıtmanın imkanı yok! ben de başladım çare arayışlarına çipi taşıyan levhayı söktüm baktım içinde pil gibi bişey var yuvasından çıkardım çipi bi baktım sahiden pil! no:377 saat pili. söktüm pili sarı kartuşa taktım sarı kartuşun pilini de magentaya taktım tahmin ettiğim gibi bu sefer sarı kartuş tanınmıyor uyarısı verdi. bende dedim %90 pil bitmiş voltmetreyle ölçtüm ve 0,6 volt çıktı be de götürdüm çipi saatçiye adam değiştirdi pili. ayıptır sorması neye yarar bu diye sordu bide:) saatçiye kartuş çipi götüren yoktur heralde başka neyse geldim eve tekrar çipi kartuşa monte ettim ve çalıştı!

anladığım kadarıyla epson t1281,1291.1301 serisi çiplerde resetlemeyi sağlayan pir pil var.

peki cescesor bu kartuşların çipinde resetleme işlemini gerçekleştiren bir pilin bulunduğunu ve zamanla değiştirmek gerektiğini neden belirtmiyor? şimdi cevap bekliyorum gerçekten merak ettim.

Kartuş cipinin gösterldği bir resim koyarsanız yardımcı oluruz, reset konusunda

262 Mesaj
9 Temmuz 2012; 14:26:19 

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

Kartuş cipinin gösterldği bir resim koyarsanız yardımcı oluruz, reset konusunda

yardımcı oluruz derken pili devreden çıkararak çipi resetleyebilir miyiz?

2727 Mesaj
9 Temmuz 2012; 14:35:05 

quote:

Orijinalden alıntı: ber3kerd

yardımcı oluruz derken pili devreden çıkararak çipi resetleyebilir miyiz?

Siz bir resim ekleyin, reset lemenin nasıl yapılacağı hakkında bilgi veririz.