Şimdi Ara

Unknown Device Hatası...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
3
Favori
131.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pc yi alalı 1ay olmadı. herşey iyi gidiyordu. realtek card reader 2.0 donanım var. her zamanki gibi tel hafiza kartlarını takıp dosya alış verişini yapıyordum. her şey tıkırında lerliyordu. ama 1 hafta oldu kartı takıyorum çalışmıyor. aygıtlar a giriyorum unknown device hatası veriyor. ssorun gider yapıyorum yine olmuyor. driver ını yükledim yine olmadı. sürücü güncelleştir dedim ztn en günceli diyor. birde foruma yazıyım dedim. he bi de pc de takılırken usb kök bilmem ne işte hatırlamıyorum hata verdi dedi öbnemsemedim kapattım meğersem buymuş. sizece neden olabilir nasıl tekrardan onarırım yardımcı olabilirseniz sevinirim. ne yaptıysam olmadı. çok kullandığım bi donanım olduğu için lazım :S birde bu yazıyor ''Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)''

windows 7
    anakartı foxconn G31mxp series
    card reader markası realtek

acil yardım lütfen..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• kimse yokmudur cevaplayan be pehhh !
  • Pc yi kapatıp card reader'ın kablosunu cıkarın.
    tekrar acın pc'yi bakın bakalım "Bilinmeyen Aygıt" duruyor mu hala ?
    eğer durmuyorsa tekrar takın. ve gene çalışmazsa.
    Card Reader'ı değiştirin..
    kolay gelsin.
  • İlk olarak yapman gereken sistem geri yükleme noktasına geri almak bilgisayarını. Bir ihtimal bu şekilde kurtarabiliriz. Ama geri yükleme noktasını emin olduğun bir tarihe al.

Başlat / Programlar / Donatılar / Sistem araçları / Sistem Geri yükleme..

* olmazsa başka usb driverini kurarız.
  • o usb kok bilmemne dedigin usb kok aygitlari veya hub idir o olmadan card reader calismaz. yukleyecegin sey kart okuyucu degil anakartin chipset driveri... anca o zaman duzelir duzelirse
  • servisi aradım. virüs kaynaklı olabilir diyor. işletim sistemini tekrar yükledğinizde sürücü güncelliyip olur diyor.
    doğrumudur? format atsam düzelme imkanı var mı?
  • binbaşıyı dinle derim ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: eray_gfb

Pc yi alalı 1ay olmadı. herşey iyi gidiyordu. realtek card reader 2.0 donanım var. her zamanki gibi tel hafiza kartlarını takıp dosya alış verişini yapıyordum. her şey tıkırında lerliyordu. ama 1 hafta oldu kartı takıyorum çalışmıyor. aygıtlar a giriyorum unknown device hatası veriyor. ssorun gider yapıyorum yine olmuyor. driver ını yükledim yine olmadı. sürücü güncelleştir dedim ztn en günceli diyor. birde foruma yazıyım dedim. he bi de pc de takılırken usb kök bilmem ne işte hatırlamıyorum hata verdi dedi öbnemsemedim kapattım meğersem buymuş. sizece neden olabilir nasıl tekrardan onarırım yardımcı olabilirseniz sevinirim. ne yaptıysam olmadı. çok kullandığım bi donanım olduğu için lazım :S birde bu yazıyor ''Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)''

windows 7
    anakartı foxconn G31mxp series
    card reader markası realtek

acil yardım lütfen..

merhaba arkadaşım. öncelikle geçmiş olsun diyorum.
    şuna inanmanı isterim yorumunu hiç okumadım sadece gördüğüm yazı bana yetti ""Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)''"
    kod 43 hatasını gördüğüm için sorununun ne olduğu yada neler denediğin vs. hiç okuma zahmeti bulunmadan cvp vermeden geçemedim. tahminime göre bozulan cihazın herneyse sonuç olarak usb den kullandığın birşeyki bu cihazı başka bir pc de kullanmak istediğini düşünüyorum. yada masa üstü pc olduğunu farz edip kasanın önündeki usb leri bağzi bilgisayarcıyım diyipte o usb girişlerinin + ve - lerini karıştırdıkları için ( o arkadaşlar sayesinde ekmek yiyemiyoruz. ) ehrhangii usb cihazı taktığında o cihaz kısaca GÜM yani usb çıkışı yanıyor.
    özetle : cihazına hiçbir zarar vermiyor ama nasıl desem usb yazılımını bozuyor yada usb çıkış parçasını yakıyor artık bilmem anlatabildimmi.
    ben hep ayni usb girişinden kullandım vs. bilmem ne bilmemne boşuna yazma sonuç olarak gümlemiş arkadaşım. tekrar geçmiş olsun.
    havada bulut o cihazı usb den çalıştırmayı unut.
    selametle

• baktims kardeşim ben de dün gece bilgisayara format attım atmadan önce her şeyi çalışıyordu sıkıntıdan attım şimdi de her şeyi çalışıyor fakat flash bellek takıyorum aynı hatayı alıyorum hiç olmazdı böyle şeyler ilk defa böyle hata aldım ne yapabilirim
  • Usb portlarda veriyordu aynı hatayı. Bilgisayarı kapayıp açtıgımda duzeliyordu. Card raider da ise takıp çıkardığımda mavi ekran hatası veriyordu. Yine aynı şekilde kapayıp açtığımda duzeliyordu. Mavi ekran hatasi için format attığımda yine ayni hatayı bazen alıyordum . Ama card raıder çalısıyordu.
  • teşekkürler herkese bilgisayarı bir kaç kere kapattım tekrar açtım, aygıt yöneticisinden tek tek sürücüleri güncelleştirdim çoğu günceldi ama tek tek baktım, windows update den en son güncellemeleri yaptım ve bu hatayı almıyorum artık aynı hatayı alanlara tavsiye ederim iyi günler
  • arkadaşlar abimin bilgisayarı da aynı hatayı veriyor tüm usblere flash disk takılınca unknown aygı diyor. format attık ama hala düzelmedi. SOrun ne olabilir, nasıl düzeltebiliriz
  • baktims kardeşim senin demene göre cihaz çalışmaz hiçbir şekilde bendede canon mp160 çok fonksiyonlu yazıcı var eski bilgisayarımda çalışıyordu yeni bilgisayar aldım win7 ultimate kurulu onda usb aygıt tanınmadı (unlock device ) hatası veriyor ama eski bilgisayara taktığımda yazıcıyı çalışıyor o zaman senin dediğin tez yanlış olmuyormu.Bunun başka bir nedeni var ama bilene rastlamadım şimdiye kadar.
  • USB.2.0 driver larını kalrdır ve yeniden güncel olanları kur ozaman düzelecektir...
  • Merhaba Geçerken Gördüm Konuyu. Aynı Hatayı Bende Alıyordum,
    Dediğim programları indirip kurun. Pc'yi açıp kapayın Tekrar Takın. 10 Dk. - 30 Dk. Bekleyin Kendisi Driver vs... Gerekecek şeyleri yükler. Yada Chip Setlerini Okur. (Mutlaka Çalıştırır)... Boşuna Formatmış. Repairmiş admayın!. Hdd Formattan Zarar Görür. Her attığınızda çhip arzasına veya yavaşlama sorunu meydana gelir...
    Gereken Programlar. :
    1.Device Doctor.
    2.USB Safely Remove.
    3.USB2.0 Driver.
    Cd'ye çekin. Bunlar Servislerin Kullandıkları Programlardandır. Böyle Birşey Virüsden Olmaz. Ayrıca Wndows 7'ye Ait Sorunlardır... (Çoğu Türkçe.)
    ----------------------------------
    Everest Diye Bir Tanede Vardı. Bilgisayarınızın Durumunu Öğrenmenizi Sağlar... Birde Format Cd'si Eklerseniz Ev Çapında (Hatta Ofis Çapında) Pc Düzeltme paketi hazırlamış olursunuz.... K.gelsin Sağlıcakla Kalın... İNş. Yardımcı Olabilmişimdir....
    ---------------------------------
    Olmaması İmkansızdır. ama olmaz ise.
    Virtual pc indirin. Sonrada Xp mode indirip kurun. Başlatta görünür (win7 de yuvarlak simge.) Xp modundayken takın.
    Diğer Yol :
    İnternete girip yukarıdahttp://forum.donanımhaber.com gibi yazı yazan yere ''Denetim Masası\Donanım ve Ses\Aygıtlar ve Yazıcılar'' (''Tırnaklar Olmadan'') Bir Yer Gelece önünüze. Sağ tıkla ''Aygıt Yöneticisi''ne Tıklayın. Unkown Device'yi Kaldırın veya Etkisizleştirin. (Kaldırmanızı öneririm.) Sonra pcyi kapatıp açıp tekrar deneyin....
    K.gelsin Sağlıcakla Kalın... İNş. Yardımcı Olabilmişimdir....

• sadece " USBDeview " programcıgını indirin ve çalıştırın. Usb niz hayata dönecektir.
    programı çalıştırdığınızda tüm aygıtlarınızın listesini göreceksiniz.çalışmayanın isminin oldugu satırı çalıştırın yeterli.

• Ben de aynı sorunu yaşıyordum, aşağıda anlatılanları yaparak çözdüm...

Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu

Hata Kod 43: Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu !! gibi yada benzer hata uyarısı olabilir

Hatanın olası sebepleri şunlar olabilir:

1) Usb girişinde güç azalmasından dolayı sorun yaşanıyor ve usb hata veriyor,
    2) Güncelleştirmeler yüklenirken bir güncelleştirme Usb'nin usbstor dosyasını siliyor ve aynı sorun yaşanıyor, (Son güncellemeleri geri alın)
    3) Birden fazla Usb takıldığında usbler arasında çakışmalar oluyor ve usbstore dosyasının bozulmasına neden oluyor,

ÇÖZÜMÜ:

1.AŞAMA

Önce kontrol edelim Usb sistemin onaltılık sistemde çalışıp çalışmadığını,

1. Başlat / Çalıştır / Regedit 'i çalıştırın,

2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\UsbStor'u tıklayıp sağda ErrorControl diyeni çift tıklayın ve

3. Buradaki değer verisini 3 yazın, Tabanı 16 olarak işaretleyin,

2.AŞAMA

1) Bilgisayarım/C/Windows/System32/Driverstore/Filerepository/usbstor.inf (usbstor.inf_x86_neutral_83027f5d5b2468d3) klasörünü tıklayın ve açın.

2) Buradaki usbstor.inf ile usbstor.pnf dosyasını Bilgisayarım/C/Windows/inf klasörüne kopyalayın.

3.AŞAMA

1) Kopyalama yaptıktan sonra, bilgisayarı kapatın 10-15 saniye fişe takılı olmasın, dizüstü bilgisayarsa pilini çıkarın. Mouse ya da sorunlu usb yi de çıkarın. 10-15 sn sonra tekrar takın ve Pc'yi başlatın.

• quote:

Orijinalden alıntı: elisa38

Ben de aynı sorunu yaşıyordum, aşağıda anlatılanları yaparak çözdüm...

Hata Kod 43: Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu !! gibi yada benzer hata uyarısı olabilir

2) Güncelleştirmeler yüklenirken bir güncelleştirme Usb'nin usbstor dosyasını siliyor ve aynı sorun yaşanıyor, (Son güncellemeleri geri alın)
    3) Birden fazla Usb takıldığında usbler arasında çakışmalar oluyor ve usbstore dosyasının bozulmasına neden oluyor,

ÇÖZÜMÜ:

1.AŞAMA

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\UsbStor'u tıklayıp sağda ErrorControl diyeni çift tıklayın ve

2.AŞAMA

1) Bilgisayarım/C/Windows/System32/Driverstore/Filerepository/usbstor.inf (usbstor.inf_x86_neutral_83027f5d5b2468d3) klasörünü tıklayın ve açın.

2) Buradaki usbstor.inf ile usbstor.pnf dosyasını Bilgisayarım/C/Windows/inf klasörüne kopyalayın.

3.AŞAMA

1) Kopyalama yaptıktan sonra, bilgisayarı kapatın 10-15 saniye fişe takılı olmasın, dizüstü bilgisayarsa pilini çıkarın. Mouse ya da sorunlu usb yi de çıkarın. 10-15 sn sonra tekrar takın ve Pc'yi başlatın.

Sorunumu bu yontemle cozdum. Tesekkurler.

Sadece (usbstor.inf_x86_neutral_83027f5d5b2468d3) isimli dosyanın son kısmında bulunan _83027f5d5b2468d3 yerine iki adet baska rakamlardan olusan dosya vardı. Eski tarihli olanı kullandım. Sorun cozuldu.

Bu mesajı gorene kadar duzinelerce yontem denedim :) Tekrardan tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: elisa38

Ben de aynı sorunu yaşıyordum, aşağıda anlatılanları yaparak çözdüm...

ÇÖZÜMÜ:

1.AŞAMA

2.AŞAMA

3.AŞAMA

Allah sizden binlece kez razı olsun Rabbim tüm maddi manevi sıkıntılarınızı alsın o kadar yardımcı oldunuz ki anlatamam hiçbir usb çalısmıyordu bluetooth bile çalısmıyordu ne diyim yaa çok çok çok teşekkürler paylasım ve destek için hayrlı günler..

• quote:

Orijinalden alıntı: zehraaseyma

Allah sizden binlece kez razı olsun Rabbim tüm maddi manevi sıkıntılarınızı alsın o kadar yardımcı oldunuz ki anlatamam hiçbir usb çalısmıyordu bluetooth bile çalısmıyordu ne diyim yaa çok çok çok teşekkürler paylasım ve destek için hayrlı günler..

Ben de çok sıkıntı çekmiştim, bir yabancı forumda bulup problemi çözünce ihtiyacı olanlar faydalansın diyerek buraya da ekledim. Faydalı olduysa ne mutlu bana, iyi dilekleriniz için de ayrıca teşekkürler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.