Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (214. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: volverin33

quote:

Orijinalden alıntı: berkcan1806

ayrıca hocam fenere laf etmeyiz sen merak etme şu işten ne kadar ucuza yırtmama saglarsan senin için aziz başkanı bile ziyarete giderim merakj etme sendende selam söylerim metrise yakın oturuyorumda

o zaman merak etme dostum 7/24 herzaman yazabilirsin. 2013 akdeniz olimpiyatları mersinde olacak bekleriz mersine. sakin ol herşeyin çaresi vardır. madem istanbuldasın gülan otoyu ara orada fiyatlar biraz daha uygun ve sadece triger zincirine fiyat al. ben orjinalleri hep oradan aldım kasko sayesinde.
    bu arada vipmail123 benim arka stop tam bombeli orta kısım hafif dokunmayla çok çabuk kırılıyor. güçlendirmek için herhangi bir fikrin var mı acaba.

bende seni istanbula beklerim ustam bak tanıdık gardiyanlarda var anlarsınya

• quote:

hocam sadece zincir fiyatı vermedilerki set olarak verdiler sadece zincirmi alayım uyanmı demek istiyorsun bana

uyan tabii üsküdarda sabah oldu. servisin işi ne . herşeyi set halinde değiştirip hem bol para kazanmak hem işçilik ayıbını kapatmak. paran çok olacak set halinde değişeceksin o ayrı ama.
    bugün ne oldu siteye acayip hareketli. keşke hergün böyle olsa. bazen donuyor site.
  • quote:

quote:

hocam sadece zincir fiyatı vermedilerki set olarak verdiler sadece zincirmi alayım uyanmı demek istiyorsun bana

uyan tabii üsküdarda sabah oldu. servisin işi ne . herşeyi set halinde değiştirip hem bol para kazanmak hem işçilik ayıbını kapatmak. paran çok olacak set halinde değişeceksin o ayrı ama.
    bugün ne oldu siteye acayip hareketli. keşke hergün böyle olsa. bazen donuyor site.

hocam bak kızmaca yok şimdiye kadar hep trigeri set olarak degiştirdik şimdi sen sadece zincir degiştir diyorsun başımıza iş almayız dimi sonra artı tahmini fiyatı nedir bu meletin bak peşinen dedim kızmaca yok bugünün hareketi bir beşiktaşlı olarak benden kaynaklanıyor olmasın

• quote:

hocam bak kızmaca yok şimdiye kadar hep trigeri set olarak degiştirdik şimdi sen sadece zincir degiştir diyorsun başımıza iş almayız dimi sonra artı tahmini fiyatı nedir bu meletin bak peşinen dedim kızmaca yok bugünün hareketi bir beşiktaşlı olarak benden kaynaklanıyor olmasın

almera sende kaç senedir kaç km'de ve kaç kez set halinde değiştirdin. bak burada ciddi farklı bir sorun var şimdi. kaç oktanlık benzin kullanıyorsun. almerayı nasıl şartlarda kullanıyorsun. bu zincir oyuncak mı doztum zırt pırt değişsin. neden kızayım ki. sen 2012 FB şampiyonluk dile asla kızmam. ama paran çoksa tabiki set halinde servise değiştir.şimdi uyuyacağım eğer sorun olursa yarına artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volverin33 -- 9 Eylül 2011; 0:09:37 >

• quote:

quote:

almera sende kaç senedir kaç km'de ve kaç kez set halinde değiştirdin. bak burada ciddi farklı bir sorun var şimdi. kaç oktanlık benzin kullanıyorsun. almerayı nasıl şartlarda kullanıyorsun.bu zincir oyuncak mı doztum zırt pırt değişsin. neden kızayım ki. sen 2012 FB şampiyonluk dile asla kızmam.

dostluk kazansın baba anladın sen onu arabam 2001 baba ilk sahibiyim ve hiç zincir degiştirmedim ben şirket arabalarını yada eş dost arabalarını kast etmiştim aracım 92,000 de 95 oktan kullandım hep agresif kullanmam gözüm yada kulagım hep devirdedir devirsiz hayatta kullanmam her 10,000 de muhakkak bakım yaptırırım yakın zamanda baskı balata harici büyük masrafım olmadı hiç hep klasik yag filitre filan

• Geçen yaz ya da sonbahar airbag ışığı için servise gidince, cihaza bağlandığında araç zincir uzaması ve hafif karışım hataları ile de karşılaşmışlar.O zaman triger setinin fiyatını şöyle yazmışlar.Notlarımın arasından baktım;
    Zincir 315
    Gergi 123
    Pleyt 140
    Pleyt 105
    İşçilik vs belirtilmemiş.Toplam 683 TL.Bu fiyat tekrar hatırlatayım geçen yıla ait.Yan sanayi Kore malı olarak belirtilen bir markanın toplamının işçilik dahil olarak 500 gibi halledilebileceği de hala aklımda.Ama üzerine düşüp ne nedir diye araştırmamıştım.

Bu arada vipmail123 (Eline emeğine sağlık) arkadaşımızın airbag söndürme yöntemi işe yarıyor.Bahar gibi V kayışı değiştirmiştim. (3 sene oldu ben arabayı alalı) Yaz başı gibi de V kayış bilyası sesi gelmeye başlamıştı.V kayış bilyasını birkaç rulmancı ye japon yedek parçacı dolaşmama rağmen bulamadım.Servise de sormadım.Tornacılar presli sacın ortasında bulunan rulmanı çıkarıp 5 TL lık rulmanı oraya perçinliyorlar.İşçilikolarak 20 TL alıyorlar.Metalişleri Öğretmeni olarak bu rakam bana fazla gelse de helal hoş olsun.İşin garip tarafı ben bu işlemleri yaptırmış olmama rağmen kuş sesinden kurtulamamıştım.Meğer benim ustam ki artık değil bu hatasından sonra; V kayış bilyasını tutan somun ve civatayı yalama etmiş, sıkabildiği kadar sıkıp bırakmış.Değişim sonrası ses kesilmeyince tekrar uğramıştım.Sıvı arap sabunu önerdi.Kayış kuruyuncaya kadar iş gördü.Ama sonra senfoni tekrardan başlıyor.Arabanın altının pisliğini anlatamam.Gazyağı ile yıkatarak kurtuldum.Daha sonra oto elektrikçi arkaşımla beraber hafta sonu V kayışı söktük, sorunu tespit ettik, civatanın başını kaynakla doldurtup tekrar diş açtırdık.Açmışken V kayışı(Yeniden değiştirdim.Dyco 19 TL) ve direksiyon kayışını da değiştirdik(yine aynı marka 11TL).

Bu arada arabada neler yaptığımı da belirteyim başkalarına fikir olması açısından.Bir sene önce CD çalar arıza sebebi mecburen (Plastik dişlilerde aşınma sorunu) eski Almeracı yeni Focuscu Belen YALÇIN (Eline emeğine sağlık)) arkadaşımızın çözümünü uyguladık.Geçmiş sayfalarda ve volverin33 arkadaşımızın (Eline emeğine sağlık) yapmış olduğu sitede olacak.Teybin altındaki boşluğa anahtar yaptık.4 GB lık Mp3 çalar ile bir senedir kullanıyorum.

Yaklaşık altı ay önce yukadaki oto elektrikçi arkadaşım Xenon önerdi.Kendisi Cenmax Antalya yetkili bayisidir.(Yeşil Antalya Sanayisi Güleç Elektrik)Cenmax ürünlerinden TNT markasının 6000 li olanını kısalara uyguladı.Çok memnun kaldım.Bundan önceki tüm arabalarımda far ampullerini daha performanslı olanları ile değiştirerek başlardım.Bunda da öyle oldu.Osram (Normal 50 W) kullandım bi müddet.Sorun da yaşamadım.Philips Diamond Vision kullandım.Bu hafta sonuna kadar.Uzunlarda idi ama hem gündüz masmavi sırıtmasndan hem de gece performansı beğenmediğim için uzunları tekrar Osram'a çevirdim ama onunda ömrü kısa olacak gibi.Far kısmının sadece dibi mavi olan Osram Nightbreaker a geçeceğim gibi gözüküyor.Ön kısımda ayaklarımızın olduğu yerin hemen üst tarafına monte edilmiş sekilde led uygulamsı yaptırdım.Parmak kalınlığında dolu led malzemeden 10 cm kesilerek yapıldı.Öneririm.Cam kaldırma modülü de kullandım 4 cam için ama sürücü kısmının oradaki tüm camlara kumanda ettiğimiz merkeze yük bindirdiği için ve sonunun hayırlı olmayabileceğini düşündümüz için sökdük.(2 ay kadar kullandım).Haftasonu marş çevirmeden kapılara cam kaldırma yapabilmek ve teybe enerji verebilmek için direkenerji almak istedik.Ancak kapılarda sürekli enerji olacağı ve aküyü zorlayacağı için ondan da vazgeçtik.

Ben arabamı 80000 km de aldım 85000 km de FEMA marka LPG sistemi taktırdım.O zamanlarda yerli kitler içinde en stabil olanı ve fabrika desteği en iyi olanı idi.Bunu şuna dayanarak söylüyorum.Enjektör arızası ya da ECU arızası vermiyordu.Ki bilin Atiker o zamanlarda kaç tane sıfır enjektör ve ECU arızası veriyordu.Ustalarımı da burdan belirteyim.Antalya Eski Sanayi Protek Otogaz.Galip Bey ve ekibine (Alper ve Erhan Bey) çok teşekkürler.Sayısını ben unuttum kaç defa gittim kontrol vs için.Birgün olsun yüzlerini yere düşürmediler.Şiddetle tavsiye ederim.Atiker,Zavoli,BRC(Tüm ekipmanları ile orjinal) ve Kit MTM takıyorlar.

Araç 90000 km civarında iken debriyaj balatası içindeki birkaç yayın kırılması ile Valeo marka debriyaj setinine geçiş yaptım.(Sanırım 170 TL idi o zaman ve 100 TL de işçilik verdim)

Hatfa sonu polen filresine bir göz atayım dedim.Siz de bir göz atın derim inanamayacaksınız çıkanlara.Yıllık değiştirilmesinde fayda var.

Yaklaşık 30000 km kullandığım Pirelli P6000 (Tamamen yanlış bir seçim) lastiklerimden geçenlerde sert bir virajda arabanın kayması ve son zamanlarda ABS nin daha çabuk devreye girmesi sebebi ile ayrılma kararı aldım.205*55*16 ebetlarında idi.Hangi lastikçiye gitsem yanaklarda hafif taşma var.Orjinal ebatı daha iyidir dedikleri için 195*55*16 ya döneceğim.TOYO Proxes CF1 olacak tercihim.Şu sıralar bir TR içinde dağılma üzere bir kargosu var Toyonun.Daha önce görüştüğüm bir bayi var.Daha uğrayamadım yanına.Bu işlemi yapınca da size haber vereceğim.

Buji olarak NGK kullanıyorum.Hiç bir arabamdaki buji ömrünü doldurmadı.Bunlarda 15000 km yi maalesef göremiyor.BKR 5 kodlu olandı arabayı aldğımda üzerine olan.aynısını bir kez daha kullandım.Ama en son Japon parçacı arkadaş BKR 6 kodlu olanı verdi.Doğru diye.Siz ne dersiniz bu duruma bir de çirt tırak ya 3 tırnaklı uygun buji var mıdır?Öneririmisiniz?

Gecenin bu saatinde benden bu kadar. :) İyi sabahlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinnitem1 -- 9 Eylül 2011; 3:57:29 >

• quote:

hiç zincir degiştirmedim ben şirket arabalarını yada eş dost arabalarını kast etmiştim aracım 92,000 de 95 oktan kullandım hep agresif kullanmam gözüm yada kulagım hep devirdedir devirsiz hayatta kullanmam her 10,000 de muhakkak bakım yaptırırım yakın zamanda baskı balata harici büyük masrafım olmadı hiç hep klasik yag filitre filan

boşver sen eş-dost arabalarına yaptırdığın işlemi. ben almera için sandım sık sık set değişimini bu yüzden şaşırdım. set halinde değişim yapmak daha güzel olur. ancak uzama yapan triger zinciri olduğuna göre sadece zinciri değiştirebilirsin.
    yağ-filtre değişiminide mecburen yapacaksın triger değişim sonrası masraflara bunlarıda ekle. ayrıca yağa bor katmayı unutma daha önce eklememişsen.
    bu şekil devam edersen ileride daha ciddi sorunlar çıkabilir. geçmiş olsun. en kısa zamanda halletmen dileğiyle.

• quote:

bu arada vipmail123 benim arka stop tam bombeli orta kısım hafif dokunmayla çok çabuk kırılıyor. güçlendirmek için herhangi bir fikrin var mı acaba.

Bu konuda yapabileceğiniz tek şey daha dikkatli olmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinnitem1
    Yaklaşık altı ay önce yukadaki oto elektrikçi arkadaşım Xenon önerdi.Kendisi Cenmax Antalya yetkili bayisidir.(Yeşil Antalya Sanayisi Güleç Elektrik)Cenmax ürünlerinden TNT markasının 6000 li olanını kısalara uyguladı.

Çok memnun kaldım.Bundan önceki tüm arabalarımda far ampullerini daha performanslı olanları ile değiştirerek başlardım.Bunda da öyle oldu.

Osram (Normal 50 W) kullandım bi müddet.Sorun da yaşamadım.Philips Diamond Vision kullandım.Bu hafta sonuna kadar.Uzunlarda idi ama hem gündüz masmavi sırıtmasndan hem de gece performansı beğenmediğim için uzunları tekrar Osram'a çevirdim ama onunda ömrü kısa olacak gibi.

Far kısmının sadece dibi mavi olan Osram Nightbreaker a geçeceğim gibi gözüküyor.

...Siz ne dersiniz bu duruma bir de çirt tırak ya 3 tırnaklı uygun buji var mıdır?Öneririmisiniz?

Öncelikle 6000K H7 kit sizi memnun ettiyse, OEM D1S/D2S 4300K'ya geçiş yaptığınızda dört köşe olursunuz.

Halojen'in normali bile aydınlatmazken, bir de beyaz ampul takmak ölümcül hata. Osram NB iyi bir tercih.

2-4 tırnaklı buji tavsiye etmem. Bunlar özel modifiyeli araçlar haricindeki araçlara hiç bir katkı sağlamıyor. Ateşleme zamanlamasını ve şiddetini bozuyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soğutucu -- 9 Eylül 2011; 9:15:56 >

• Orjinal ebatlarda lastik marka model öneriniz nedir ? Veya 195 yerine 205 takmamda bi sakınca olurmu? 10.000 km sonra değiştirmem gerekiyor lastikleriki yaklaşık 2 ay sonrasına tekabül ediyor. Michelin primacy hp düşünüyorum ancak daha iyi önerisi olan söylerse çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_alpay

Orjinal ebatlarda lastik marka model öneriniz nedir ? Veya 195 yerine 205 takmamda bi sakınca olurmu? 10.000 km sonra değiştirmem gerekiyor lastikleriki yaklaşık 2 ay sonrasına tekabül ediyor. Michelin primacy hp düşünüyorum ancak daha iyi önerisi olan söylerse çok sevinirim.

daha iyi öneri japon malı yokohama c drive ac02. bendeki ac01. ben aldım bu seri çıktı. sanayi içinde bayisi var. araştır lastiği bak gör ne özelliği varmış. her yönüyle mükemmel, fiyatı oldukçada uygun. bugünlerde kampanyası vardı. 205 bende var hiçbir sorun yok. gerisi senin kararın.
  • quote:

quote:

Orjinal ebatlarda lastik marka model öneriniz nedir ? Veya 195 yerine 205 takmamda bi sakınca olurmu? 10.000 km sonra değiştirmem gerekiyor lastikleriki yaklaşık 2 ay sonrasına tekabül ediyor. Michelin primacy hp düşünüyorum ancak daha iyi önerisi olan söylerse çok sevinirim.

daha iyi öneri japon malı yokohama c drive ac02. bendeki ac01. ben aldım bu seri çıktı. sanayi içinde bayisi var. araştır lastiği bak gör ne özelliği varmış. her yönüyle mükemmel, fiyatı oldukçada uygun. bugünlerde kampanyası vardı. 205 bende var hiçbir sorun yok. gerisi senin kararın.

Bir kaç tüyo versen özellikleriyle ilgili :)

• Sevgili dostum volverin33, sabah aracı ustama bıraktım verdiği hata kodundan dolayı ve bugün lifti benim için boşalttığını ve akşama kadar sırf benim arabayla uğraşacağını söyledi. Diyorumki arabayı aldıktan sonra sende müsaitsen şöyle antibiyotiklerini alsak sen arabayı obd cihazına birdaha bağlayıp test etsen ne güzel olurdu değilmi ? :)
  • quote:

Sevgili dostum volverin33...arabayı aldıktan sonra sende müsaitsen şöyle antibiyotiklerini alsak sen arabayı obd cihazına birdaha bağlayıp test etsen ne güzel olurdu değilmi ? :)

Ama dikkat!

A.biyotikli trafiğe çıkmayın...
  • quote:

...10.000 km sonra değiştirmem gerekiyor lastikleriki yaklaşık 2 ay sonrasına tekabül ediyor...

Senede 60.000km yapıyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

quote:

...10.000 km sonra değiştirmem gerekiyor lastikleriki yaklaşık 2 ay sonrasına tekabül ediyor...

Senede 60.000km yapıyor musunuz?

Dostum ben almeramı tam 01,07,2011 tarihinde aldım. Aldığım zaman 95.000 kilometredeydi hatta ben alınca 95.000 oldu 94.950 civarıydı. Şu an km göstergesi 103.800 civarında yani 9 haftada 8800 kilometre yapmışım bu ortalamayla senede 50.000 rahat yapıyorum. Sadece işe gel git günlük kullanımım 70 km civarında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

quote:

Sevgili dostum volverin33...arabayı aldıktan sonra sende müsaitsen şöyle antibiyotiklerini alsak sen arabayı obd cihazına birdaha bağlayıp test etsen ne güzel olurdu değilmi ? :)

Ama dikkat!

A.biyotikli trafiğe çıkmayın...

Ben gündüz vakti antibiyotik almam zaten. Gerçi çok güzel bi ortam olmazsa hiçbirzaman almıyorumda arada ortamın müsade ettiği doğrultuda max 1 duble olacak şekilde alkol alabiliyorum onun dışında kimseyi tehlikeye atacak şekilde sarhoş trafiğe çıkmam. Zaten bizim burası sahil memleketi olduğu için gece 10 dan sonra sahil yolunda mutlaka çevirme olur alkol testi için. Şükür şu ana kadar bi sorun yaşamadım.

• arakdaşlar bende de 2006 almera var 120binde bakıyorumda herkes triger zincirinden bahsetmiş bu triger 250 bin gitmiyormu neden 90binde değiştirdiniz o zaman zincir olmasının ne anlamı var onu anlqyqmadım triger zinciri ne zaman değişir
  • quote:

quote:

quote:

Bir kaç tüyo versen özellikleriyle ilgili :)

herşeyden önce japon malı. güçlendirilmiş yanak RF. 80 km hızla 80 km yol alabiliyorsun 10 psi havayla. kaldırıma çarpmamak için jant koruyuculu yanak var. raf ömrü 5 yıl. tek yönlü. ortada şerit var. dış kısım sert iç kısım yumuşak. yol tutuşu harika. ucuz. balon yapma ihtimali %1. almera gibi değeri bilinmemiş lastik maalesef. japonya ya da singapurda üretiliyor. ıslak yolda esp gibi hareket sağlıyor nerdeyse. kanalları, lastiğin duruşu mükemmel. Konforu tatmin edici. bridge stoneye 10 çeker abartılı tabirle. gerisini sen düşün. karar senin. vs vs. ben yokohamaya bir şikayetimden dolayı e-mail gönderdim hemen ilgilendiler sağolsunlar. lastiğin arkasında duruyorlar. paran çoksa ve yol tutuşundan taviz vereceksen dediklerini al . yok param az bana 3-5 yüz tl artsın müthiş kaliteli bir ürün arıyorum dersen bana güven. test edilmiştir ac01 ve ac02.
    lastikler 2011 üretimli
    yokohomada kampanya var
    fiyata gelince 150*4=600 TL
    6 taksit 100 peşin, ayda 100 tl
    balans,sökme,takma v.s. hepsi içinde.
    yazlık ve kışlık lastikleri saklama hizmeti de var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volverin33 -- 9 Eylül 2011; 19:08:27 >

• quote:

Sevgili dostum volverin33, sabah aracı ustama bıraktım verdiği hata kodundan dolayı ve bugün lifti benim için boşalttığını ve akşama kadar sırf benim arabayla uğraşacağını söyledi. Diyorumki arabayı aldıktan sonra sende müsaitsen şöyle antibiyotiklerini alsak sen arabayı obd cihazına birdaha bağlayıp test etsen ne güzel olurdu değilmi ? :)

derhal ne demek. ama bu sefer sende alacaksın ve bendensin. yoksa şarj olmuyor kafam.
  • 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.